Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share aqua

aqua

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 19:58

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603 Witam,
bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Kupiliśmy niedawno rozsiewacz amazone za-e 602, nie jesteśmy jeszcze z nim obeznani a chcemy wysiać coś czego też jeszcze nie mieliśmy okazji stosować czyli wapniak koszelowski. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, podpowiedź, link cokolwiek na temat ustawień tego rozsiewacza, zwłaszcza pod kątem wapniaka koszelowskiego. Planujemy wysiać ok 500kg/ha.

Edytowany przez aqua, 24 wrzesień 2011 - 19:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603 Dzisiaj, 10:09
  •  

#22 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 03 maj 2013 - 10:31

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603 Witam. Poszukuje tabelę wysiewu do Amazone ZA-F 603 oczywiście po polsku.

Edytowany przez Marcin91, 03 maj 2013 - 11:55.
dublowanie tematów

#23 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:23

Tabela wysiewu Amazone

Witaj. Posiadasz w/w tabelę w języku polskim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:15

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603 Nie mam choc wg tej tabeli wszystko jest jasne.

#25 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 16:15

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603 Witam mam taki problem z rozsiewaczem Amazone za-f 603 a mianowicie nie rzuca mi na na 12 m . Predkosc to 8 km/h obroty wałka 540obr/min tył rozsiewacza ustawiony do góry. Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi to łopatki . Mam zwykłe bez regulacji i tu moje pytanie czy komus na zwykłych łopatkach dolatuje na 12m?

#26 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 11:44

Tabela wysiewu do Amazone ZA-F 603 witam jak mam patrzeć na tę tabele od rozsiewacza jest skala kg/ha przy 10 Km/H otwór ustawiony na 17 i 15m rozsiewu wychodzi 308 kg i to jest ilośc wysiewu na 1 ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:12

Odgrzeje nieco temat przed wiosną ;), a może się komuś przyda, bo według tabel z siewnika nic mi nie wychodziło nigdy.

Pogrzebałem nieco na stronie amazona i jest tam serwis nawozowy z kilkoma polskimi nawozami, tabelka po lewej stronie i jest tam odnośnik w jaką tabelę należy patrzeć. Domyślam się, że chodzi o tą niemiecką na stronie 34, którą wkleiłem po prawej stronie tam gdzie są już ustawienia dawek. Tylko jakos tak dziwnie te opisy polskich nawozów mi wyglądają, bo mnie głównie interesuje Kędzierzyńska saletra, a piszą że ma ona najdrobniejszą granulację i 34%, dodatkowo dawki w tabeli po prawej stronie odnoszą się do nawozów o wadzę średnio 1,3kg/l podczas gdy Kędzierzyńska waży 1,0kg/l. Pozatym wynika z tego, że wszystkie polskie saletry idą pod jedno ustawienie - jedna tabela, nie ważne czy Kędzierzyn czy Puławska, która z tego co w wiem granulacją przypomina nieco mocznik. Co o tym sądzicie i czy ktoś może zweryfikować tą tabele po prawej stronie czy podobnie mu wychodzi? I jaką prędkość można przyjąć w 3p na 3 biegu gaz w podłodze?

Aha żeby w tej amazonce jakiekolwiek tabele miały większy sens to musimy najpierw sprawdzić czy dobrze mamy ustawione zasuwy. Na skali trzeba ustawić "11" i tak wyregulować cięgna aby zasuwa była równo z dolnym kantem otworu jeśli będzie inaczej to całe te tabele nie mają sensu.

408a6d65098afe3em.jpg

Edytowany przez grego, 15 marzec 2015 - 08:29.

#28 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 18:02

Nigdy nie wyjdzie to czego byś sobie życzył... 

Proponuje od rozpoczęcia sezonu pisać tu ilości dla konkretnych ustawień i szerokość po wcześniejszej kalibracji.

Jako że tabele nic się nie pokrywają trzeba dojść samemu. Moja metoda:

ZA-F ma przegrodę na dole zbiornika,

np: saletra 50kg waga podzielić na 2 części jedna w lewą druga w prawą przegrodę

Ustawiamy szerokość siewu (wysokość, nachylenie, 540obr/min niema że boli)

Jedziemy na pole ustawiamy się w ścieżce technologicznej wbijamy jakiś kij 15m przed ciągnikiem obok ścieżki żeby nie rozjechać.

Ustawiamy ogranicznik na skali wysiewu np 16 

Włączamy WOM ruszamy te 15m jest do rozpędzenia, będąc na równo z naszym znacznikiem otwieramy zasuwy.

Jedziemy aż braknie nawozu mierzymy odcinek. Mnożymy przez szerokość, licząc dalej wiemy ile wyszło na 1 ha 

W ten sposób mam całą listę ustawień dla mojego 803 dla różnych nawozów jest trochę zabawy ale warto. Oczywiście robiłem tak rozpoczynając siew przy okazji.

#29 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 21 luty 2015 - 19:14

U mnie na 11 jest już bardzo duży otwór. Nie mogę dojść do ładu od czasu zrobienia remontu. Wtedy było wszystko rozebrane na części. W jakim dokładnie położeniu ma być ta zasuwa. 

KPK KUMURUN TEAM

#30 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 28 luty 2015 - 19:15

08ef6e4338fc9717m.jpg

ustawiasz otwieranie na 11 i tak kręcisz dźwigienkami aby krawędzie były w pkt. 3

Ja rozsiewałem już siarczan amonu i saletrę kędzierzyńską według tych tabel co wstawiłem i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze to wychodzi :). Jeżdżę 360-3p n a3b max obroty więc przyjmuje jakieś 10kmh

#31 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 01 marzec 2015 - 10:25

Wielkie dzięki za informacje. Wnet biegnę zobaczyć jak to jest u mnie. 

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 11:47

W C-360 do Tarnogran,Saletra,Salmag,Unifoska,Potafoska otwieram szczelinę w pozycji 13,

bieg IV,obroty silnika 1600,wysiew 200kg/ha,szer. 10m

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Dodaj odpowiedź