Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawozenie dolistne ziemniakow

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursusek912

Ursusek912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:20

Nawozenie dolistne ziemniakow Witam mam pytanie czy nawozicie ziemniaki dolistnie??a jeżeli tak to jakimi środkami,i w jakich dawkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawozenie dolistne ziemniakow Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:03

Nawozenie dolistne ziemniakow do 300l 15 kg mocznika[wczesniej rozpuszczonego] razem z opryskami.plon mimo szuszy byl bardzo wysoki.nie wiem czy to wynika z dolistnego czy dobrej ziemi[pierwszy raz byly tam ziemniaki,III klasa] sadzeniaki z centrali.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:13

Nawozenie dolistne ziemniakow 20 kg mocznika na 300 litrów+ekolist lub ekosol + przeciw zarazie ziemniaczanej, stosuje tak już parę lat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ursusek912

Ursusek912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:08

Nawozenie dolistne ziemniakow no a co ile opryskujecie ziemniaki chodzi mi ile razy je zasilacie\??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:30

Nawozenie dolistne ziemniakow Na zarazę 3 razy, pierwsze dwa razy mocznik+ nawoź + środek.trzeci nawoź + środek kontaktowy.
Co 10-14 dni.

#6 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 luty 2009 - 22:10

Nawozenie dolistne ziemniakow Ja stosuje podobnie jak kolega powyżej, tylko że ujmuje mocznika tak do 10-12 kg na 300l, daje ekolista nie pamiętam już w jakiej dawce do tego dodatkowo kupuje nawozy dolistne firmy scoot, bardzo dobry efekt... jest opracowany wg. Nich program, który (bo jest kilka rodzajów) kiedy zastosowac, kosztuje w granicach 40 zł za 2 kg, a na hektar potrzeba jakieś 2-5 kg w zalezności od potrzeb... Przy okazji jeśli chodzi o zaraze to na "pierwszy raz" daje Pytona Consento, pierwszy rok go stosowałem i jak dla mnie bomba, później Curzate M 72,5 WP, a na końcu w zalezności od intensywności choroby (na nie każdej odmianie jest tak samo) daje albo prosty kontaktowy Bravo 500 SC, albo cos mocniejszego wgłebnego... POzdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share msms

msms

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 luty 2009 - 00:05

Nawozenie dolistne ziemniakow Ja podobnie, ale daje 10kg na 300l. Spokojnie mi to wystarcza.