Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym pryskać oziminy z wyką

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 16:58

Czym pryskać oziminy z wyką Witam w tym roku przystąpiliśmy do nowego programu Rolnośrodowiskowego i w związku z tym aby spełnić szystkie wymogi co do rodzajów upraw postanowiliśmy iść w system rzepak pszenica no i zboża plus wyka. Wszystko ładnie pięknie ale jak sie okazało w naszym regionie nie ma oprysków na chwasty które można by stosować w uprawach jęcznenia ozimego z wyką albo pszenżyta z wyką tak aby nie spalić wyki. Moglibyście mi coś poradzić, może jakieś środki albo kogoś kto sie dobrze zna na temacie i by pomógł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym pryskać oziminy z wyką Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:16

Czym pryskać oziminy z wyką Uprawiałek kiedyś wykę ozimą z żytem i szukalem wszędzie środków ale nie ma na chwasty, więc pojechałem po poradę do mojego profesora ze studiów który uczył mnie Szczegółowej uprawy na UWM i powiedzial mi że wyka sobie poradzi i sobie poradziła - na wiosnę zadusiła żyto i wszystkie chwasty , a w tym roku miałem 100 ha wyki jarej z owsem i podobnie, środków nie szukaj bo takie nie występująPozdro.

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:21

Czym pryskać oziminy z wyką Ja mam podobny problem, też mam program R-S od trzech lat sieje mieszankę jarą zboże + groch , pryskałem Basagranem ,teraz jest wycofany i niema czym

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 21:38

Czym pryskać oziminy z wyką A ile siałes tej wyki na ha??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 18:37

Czym pryskać oziminy z wyką Jeśli mnie pytasz to 25 kg wyki +150 kg owsa powiem szczerze że suszy to się dobrze opierało a i gromadzi azot w ziemi bo to roślina motylkowata i pozostawia stanowisko całkiem niezłe.

#6 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:30

Czym pryskać oziminy z wyką to ja siałem tak symbolicznie tej wyki bo tylko 5 kg na hektar no ale i tak nie wiem co robić

#7 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:20

Czym pryskać oziminy z wyką Powiem szczerze że nie slyszałem ażeby uprawiać wykę ozimą z jęczmieniem albo pszenżytem, na studiach i w mądrych książkach uczą żeby siać z żytem , ale ile kilosiałem to nie pamiętam . W książce jednej znalazłem wyki sieje się od 8 do 12 kg ale ile żyta to nie napisali a jarej wyki do 30 kg i 150 kg owsa dlatego posiałem 25 i stało nie wyległo, a z żytem 2 lata temu to chyba za dożo posiałem i połozyło się dokładnie .Przy siewie 8 kg na ha jest 20 roślin na metr a przy siewie 12 kg daje to 30 roślin na metr(zależy od masy tysiąca nasion). Z mojego doświadczenia na chwasty nie patrz, tylko orke wykonaj zaraz przed siewem (mimo że siać Zyto powinno się w odleżałą glebę)powałuj jak masz czym , jak nie to nie trzeba i tak urośnie i siej- żyto to chwast a wyka jescze większy na wiosnę rośnie jak głupie i chwastów sie nie boi. Azociku nie więcej jak 40- 60 kg , a stanowisko masz pod zboże jak złoto bo z rzepakiem raczej nie zdążysz- późno schodzi koniec sierpnia początek września . Kończę bo zanudzam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 08:42

Czym pryskać oziminy z wyką pozwolę sobie odświeżyć temat - otóż interesuje mnie jak kształtują się plony mieszanek zboża z wyką oraz w jaki sposób oddziela się nasiona (grawitacyjnie?) zastanawiam się czy można wysiać wykę ozimą z pszenicą jako rośliną podporową i jaki będzie to miało wpływ plon pszenicy? wskażcie mi również proszę ile kosztują nasiona wyki ozimej?