Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany?

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:08

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? A ja chyba w tym roku posieje jęczmień tym zestawem co jest w pierwszym poście. Musze dorobić tylko górny łącznik bo na fotce jest założony łańcuch ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Dzisiaj, 13:53
  •  

#22 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 luty 2009 - 23:20

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? A jakie jest Twoje zdanie na temat mojej drugiej propozycji?

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 luty 2009 - 23:53

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Półzawieszany??? Przecież wiesz jak działa hydraulika zewnętrzna i podnośnik w MF255. Poza tym czasem ciężko gdzieś takim zestawem wjechać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2009 - 08:40

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Andrzej, można wiedzieć jaką szerokość ma ten agregat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:41

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Wiem jak działa hydraulika bo raz kopałem ziemniaki mf255( C-330 zaniemogła ;) ) i po kilku nawrotach nawet sprawnie szło przesuwanie dźwigni pod siedzeniem. Masz racje, że byłby kłopot z nawrotami ale u mnie pola są w miarę szerokie, ale jazda pewnie byłaby podobna do jazdy z prasą do słomy tj. oś daleko od zaczepu i trudności z manewrami. Pzdr

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 luty 2009 - 12:05

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Agregat 2,8 i poznaniak 2,7

No właśnie chodzi mi o te przełączanie dźwignij pod siedzeniem. No do kapania ziemniaków akurat nie potrzeba używać podnośnika i hydrauliki. Do takiego agregatu tak. Można zrobić żeby był podpinany pod zaczep i tylko podnoszony na hydraulice ale to więcej kombinacji.

bullet_black.png

#27 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 luty 2009 - 14:44

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Ja do kopania ziemniaków akurat używałem(kombajn Anna), ale może nie potrzebnie? nie ważne. Na zaczep to już masz tylko jedną możliwość regulacji wysokości a mianowicie za pomocą kół transportowych. Pojawia się problem w transporcie bo elementy robocze mogą zaczepiać o drogę po której jedziesz. Na podnośniku jest lepiej. Uważam że można zastosować siłownik o wiekszym skoku do opuszcznia kól transportowych przez co tył agregatu zostanie uniesiony wyżej a razem z nim przód. Na yt jest filmik kolegi przemek99 z pracy jego agregatu i widać na uwrociach, że nie ma zabardzo problemów z niepełnym podnoszeniem maszyny ale za to pojawia się ekfilibrystyka w zakrecaniu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 luty 2009 - 23:23

Agregat uprawowo-siewny zawieszany czy półzawieszany? Kwesta jak się zrobi zaczep ;p jest możliwość ze się będzie maszyna podnosiła w poziomie (zaczep jest ruchomy a nie na stałe)

On raczej specjalnie nie unosi do góry. Agregat zarównuje ślady ciągnika podczas zawracania.

bullet_black.png