Zaloguj się, aby obserwować  
mlody9

Jaki Ciagik na 7h

Polecane posty

mlody9    2

Witam jaki nowy ciagnik byscie mi proponowali zebym kupił na 7h. Mam ciezkie ziemie bedzie potrzebny do wszystkiego orania,agregowania,talerzowania itd.

Musi byc oszczędny, nie drogi servis no i zeby sie nie psuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Ja ci proponuje jakies lamborghini bo to sa oszczędne ciagniki mało awaryjne i servis nie jest drogi Ja sam mam nowe lampo R4 110 na 8h i jestem z niego zadowolony jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

są moze jakies inne propozycje? A zapomniałem o cenie do 170tyzł-190tyzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

to juz wszystko jest przemyslane bede składał wniosek o sapard zeby mi oddali 40% ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a jest coś takiego jak sapard? chyba nowe PROW raczej...jesteś ryzykant jaki koleś co kiedyś byłem w Wielkopolsce...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

moim skromnym zdaniem ,ten temat powinien wylądować w koszu ,mamy już tematy: jaki ciągnik na 16 ,jaki na 23 hektary,ludzie ,bez przesady:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wojtii posłuchaj ten pan nie ma 16 czy 23 ha, tylko 7. Zauważ jego determinację... Tylko czy plon z tych 7 ha jest w stanie utrzymać ten ciągnik, jesli bedzie nim pracował 1 dzień przy orce kolejny przy uprawie, następny przy sianiu... załóżmy ze 5 dni tam spędzi, a resztę gdzie ??? w garazu ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

no, może jak ma warzywka to z 7 wyżyje,ale po co mu nowy ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mysle że za 190netto to ślązaka kupi... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS5314    0

ja na 7 ha bym nie kupował nowego ciągnika :rolleyes: ale i tak polecam NH TL100 pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2
wojtii posłuchaj ten pan nie ma 16 czy 23 ha, tylko 7. Zauważ jego determinację... Tylko czy plon z tych 7 ha jest w stanie utrzymać ten ciągnik, jesli bedzie nim pracował 1 dzień przy orce kolejny przy uprawie, następny przy sianiu... załóżmy ze 5 dni tam spędzi, a resztę gdzie ??? w garazu ?

Tak mam warzywa na tych 7ha zarobie wiecej jak ten co ma 50ha albo wiecej i tylko sieje zboza czy inne zeczy. Mój zysk roczny na czysto wynosi koło 140tys zł. Rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr.W    1

"mlody9" Ja bym ci polecił taki ciągnik do którego serwis jest najbliżej tak jak w moim przypatku jest to NH dosłownie kilometr odemnie a drugi to już Case u Rzeszowie ale to już za daleko gdzieś 100 kilometrów więc poco się szwędać taki kawał drogi strata czasu i piniędzy.

NH TL100A to bym nie polecił za duży ciągnik lepsza jest seria TDD lub TND tlko te ciągniki są drogie

zależy też co uprawiasz jestem bardzo ciekawy co uprawiasz jak masz czarnoziemy i uprawiasz warzywa sprzedajesz je bez pośredników to taki zysk co piszesz jest możliwy do osiągnięcia :rolleyes:

 

Napisz co uprawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Tak mam warzywa na tych 7ha zarobie wiecej jak ten co ma 50ha albo wiecej i tylko sieje zboza czy inne zeczy. Mój zysk roczny na czysto wynosi koło 140tys zł. Rocznie

a jakim ciągnikiem pracowałeś do tej pory? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

chodźby ziemniaki ale mysle że ma jeszcze inne i sprzedaje bez posredników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

@pioter nadal Ciebie trzyma z tym ślązakiem :-)


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

Mam warzywa wczesne pod osłonami np marchew włoszczyzna kapusta kalafior. Warzywa mam prawie cay rok od stycznia do poczatku grudnia.Towar sprzdaje jak narazie bez zadnych problemow NA rynku W Broniszach.

 

a jakim ciągnikiem pracowałeś do tej pory? :rolleyes:

Dotej pory miałem Zetora 5340 i ursusa 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ursus 914 ;) nie no żart ja bym sie zastanowił nad jakimś same tez fajna opcja a może jakiś typowy ciągnik do takiej produkcji. Ja bym polecił coś z same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Może warzywa są dochodowe, ale zaj.. pracochłonne, ja bym sie do tego nie3 nadawał ;) .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Na 7 ha ciągnik o mocy 100 km?? Nie wydaje się wam to trochę dziwne ? ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Na 7 ha ciągnik o mocy 100 km?? Nie wydaje się wam to trochę dziwne ? ;)

 

I to bardzo... :D :D

 

Najlepszym ciągnikiem na ten areał będzie Ursus C-330... :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Najlepszym ciągnikiem na ten areał będzie Ursus C-330... ;):D

 

No albo coś o podobnej mocy ale nowy :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj