Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl)

76 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 15:55

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) @Tomu ten mi się nawet spodobal.Ale jak dzisiaj zobaczyem fergusona w tej cenie to jeszcze bardziej się utwierdzam w tym co napisalem w poprzednim poście na temat ursusa ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy Landini Landpower 135 idealny stan tylko 500h

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Landini
  • PLN
  • 22 lip 2017
Deutz Fahr Agrostar DX 6.61

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 69000.00 PLN
  • 16 lip 2017
New Holland 8160

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 62000.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Dzisiaj, 06:44
  •  

#62 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:30

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Nikt mi nie powie że zachodnia używka nie będzie się psuła, a ursus czy zetor w porównaniu z tymi zachodnimi w tym samym wieku nie odbiega technicznie zbyt mocno.

#63 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:42

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) I dla tego po wielu przemysleniach i wielu zmianach co do zakupu ciagnika z poczatku lat 90 konca 80 z ojcem postanowilismy postawic na ursusa lub zetora 4 gary z turbo. Jak pisałem wczesniej była rozważana opcja 6 gary bez turbo ale mamy zamiar po kupnie ciagnika myslec nad ładowaczem i 4 gary lepiej sie sprawdzi. Jęsli zachodni ciagnik to tylko nowy takie mam zdanie

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:45

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Nie odbiega technicznie?
15 letni MF 3645 :klima, 70 dB, EHR, skrzynia 32/32, TUZ 8 ton, TUZ przedni, automatyczne blokady, sprzęgło mokre wielotarczowe, blokady i wom sterowane elektrohydraulicznie, średnica zawracania mniejsza niż U 1014, regulowana kierownica, siedzenie pneumatyczne itp.
Czym może natomiast pochwalić się 15-20 letni Zetor czy Ursus?

#65 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:55

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Te nowe zetory czy ursusy nawet nie mają tego teraz!!! Bylo nawet porównanie 9 ciagników w top agrar (może ktoś czytal?) i w wyposażeniu Pronar przebil zetora m.in Ehr regulowana kolumna kierownicy w 2 placzyznach. I ludzie mowią , że pronar to szmelc a zetor cud techniki!!!

#66 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:25

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) @Rafal7 masz chyba 7 lat, widać to po Twoich wypowiedziach.

Cóż zetor 16245 super sprzed niecałych 15 laty, podnośnik także z ehr tyle że 6100 kg udźwigu, blokada przedniego i tylnego mostu elektrohydrauliczna, przedni tuz przedni wom, na żądanie hydraulika o wydatku 105l/min, klima także i fotel pneumatyczny.

Zasadnicza różnica jest w typie odbiorcy. Ilu z Was było by w stanie kupić nowy ciężki ciągnik 20 lat temu? może zachodni? Na rynku jest to co się sprzedaje i tak jest wszędzie. Po co ursus i zetor był eksportowany? bo był tańszy i także można było nim pracować.
Kto żył w tamtych czasach to wiedział jak to jest. To nasza wina że większość polskich zakładów produkowała przestarzałe rzeczy?
Nieprędko dogonimy zachód z naszym rolnictwem.

Ciekawe ile wynosi remont takiego mfa.

#67 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:40

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Tak może jeszcze dodasz w Zetorze Skrzynie dyna-4 z 4 półbiegami pod obciązeniem, rewers, i cichutka kabine, dosc niskie spalanie jak na ta moc?
I skad wziołes ta wersje Zetora bo jakos na rynku ich jest bardzo mało a MF-y wszystkie to maja w standardzie.
A i dlaczego Ursusy 1614 nie daja rady z takimi maszynami jak 140km MF-y chociaz sa mocniejsze?

Nie zaczynajcie z remontami zachodnich bo ich trwałosc jest duzo wieksza niż naszych Ursusów i Zetorów tak jest prawda. Co z tego ze czesc doższa jak pochodzi kilka ładnych lat a w Ursusie bedzie czesciej wysiadac?

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2009 - 17:40

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) A co ze skrzynią i średnicą zawracania? Komfort w kabinie? Nie mówiąc o sprawności, 16245 ma na kołach mniejszą moc niż MF 145 km ;).

Remont kosztuje pewnie tyle samo co remont równie zaawansowanego Case czy JD. Części są drogie, ale gdyby do Zetora kosztowały tyle samo co do MF to kto by jeździł Zetorem?? Ceny części to jedyna zaleta tych ciągników.

#69 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:03

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Cóż miał to być ciągnik na 30 ha i około 100 km a my piszemy o ciągnikach na 100ha.
Dalej uważam ze na taki areał warto kupić zetora lub ursusa jak ma być to używany ciągnik. Części dostaniemy szybko i niedrogo, sami też go naprawimy w przypadku awarii.
W zachodnich ciągnikach może zejść się dłużej przy oczekiwaniu na części i te bardziej zaawansowane
to już sprawa dla serwisów które w takim czymś siedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:36

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Dobra Ty masz swoje zdanie i proponujesz Ursusa albo Zetora dobra O.K.

A ja proponowałbym cos zachodniego moze MF 3070 albo nowsza seria.

#71 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 22:20

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) @zts co ty masz do mnie? Ty uważasz, że jak ty masz ursusa to zaraz wszyscy muszą mieć ursusa?;/

#72 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 11:49

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) ok ursusy i zetsy moze sa i dobre ale ile to pali kur<a sąsiad ma 5340 i co i 10 w sokółce pali a mój grand 95 5 nieraz6l bieże tak samo i zetor z masseyem sie ma wez masseja 255 u3512 a zetorka 5211 to dopiero rużnica moze i zetor wygodniejszy no dobra a teraz najlepsze zetor ursus 1014 a wez se masseya 30xx np 3070 3080 i co imassey spali na 3/4 tego co u lub zetor lepszy stary zachodni niż polski lub czeski bo czesci wyjda taniej niz wozic wache beczkami taka jest prawda.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#73 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 30 styczeń 2009 - 12:19

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Moim zdaniem powinienes brac cos polskiego, i części tutaj dostaniesz i będzie dość oszczędny
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#74 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 16:43

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) @Rafal7 porównujesz zetora i pronara jakby były to dwie podobne firmy. Może nie wiesz że zetor tworzy ciągniki od podstaw a pronar montuje gotowe elementy z dodatkiem pewnych własnych rozwiązań. I nikomu nie karzę jeździć ursusem i zetorem tylko przedstawiłem ekonomiczne przesłanki eksploatacji używanych ciągników.

#75 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 18:39

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) Taki dalem tylko przyklad. Zetorowi nikt nie broni montować ehr i podobnych rzeczy;) Dobra ale koniec tych zprzeczek ;) Ja wiem swoje i ty wiesz swoje :)

#76 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 11:00

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) nioc polskiego ani czeskiego lepiej chińskiego(może mniej pali)a paLiwo kosztuje no ja za masseyem sa dobre i mocne.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#77 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 12:09

Używany ciągnik około 100 km (4 cyl) njlepiej New Hollanda TL100A albo z wyższej półki TS115A

Dodaj odpowiedź