Lukasz16

Co sądzicie o Pronarze 1221

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz16    0

Mój znajomy zamierza kupić Pronara 1221. Napiszcie co sądzicie o tej marce i tym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pronar jak Pronar :rolleyes: Poprostu Zwykły Pronarek z silnikiem 6 cylindrowym. Godny polecenia.. Znajomy ma i ciąga nim 4 obracaną z wałem. Pozdro


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

U nas gościu ma takiego pronara sprawował sie dobrze teraz ma 1000 mtg i robił w nim sprzęgło a przedtem jeszcze WOM i coś przedni napęd szwankował ciągnik jest z 2004 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

heh farmer to jest w pronarach norma ja po 800mth robilem sprzeglo;D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

To jest mój trzeci rosyjski ciągnik, wcześniej miałem MTZ 82 z mała kabina, teraz posiadam MTZ 82 z 1996 roku no i PRONARA 1221A. Ja jestem zadowolony cenie sobie ich prostą budowę i wytrzymałość. Bez problemu idzie z obracanym pługiem kverneland 4*45. Od nowego miałem drobne przecieki z hydrauliki, ale po czasie doszedłem do tego, że olej leci wężami wychodzącymi z pompy hydraulicznej. Zamieniłem wszystkie węże wychodzące bezpośrednio z popmy i teraz nie mam przecieków. Ogólnie jestem zadowolony z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

niektórzy sobie i cenią ale ja miałem kupić pronara i przedstawiciel z krzywonosi (tam kupiłem zetora) odradził mi go bo jak byli na pokazach to im siłownik zaczął cieknąć i pługa nie mógł podnieść

ale gościu rolnik który ma ok.100ha miał pronara tego 90 km i u niego wytrzymał tylko 2 lata a robił w siewniku do kukurydzy i robił też w transporcie to mówi że urwanie głowy i odradził i polecił zetora 110 km i mówi że będzie miał lepszy uciąg niż pronar a miał i zetora i pronara to przecież wie (ciągniki tej samej mocy) ja więc odradzam i polecam zetora

 

 

 

 

zetor i wszystko jasne pozdro żuraś

 

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jak kupuje to niech będzie gotowy, że ciągnik będzie stał w serwisie itp. Nie warto ryzykować, lepiej kupić używanego, a mocnego innej marki.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Matey, co ty możesz człowieku wiedzieć...

 

W ogóle ludzie wypowiadają się w formie 'ktoś powiedział' i uważają, że tak musi być. Tylko Polacy potrafią tak psioczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darasjunior    0

No nie wiem jestem uzytkownikiem tego pronara 1221 i ciagne nim 5 skibowy obracalny plug kuhn z podwojnym walem cabel. Jestem zadowolony ma wady ale w tej cenie nie kupisz nic tej mocy a mocy mu nie nie brakuje nakrecone mam 4tys mth i ciagnik jak moc mial tak :rolleyes: ma jestem zadowolony z zakupu i twierdze ze dwa na pronary wiecej zrobia niz jeden jesczcze raz drozszy zagraniczny ciagnik. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

czy Zetor ma lepszy uciąg niee powiedział bym Pronar jest twardy a zetor jak to zetor niby taa moc jest ale wszystko podkręcone na max i żywotności nie ta a Pronar niee psuje sie tak jeszcze jak byś wziął II generacje to kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

a moze zastanow sie nad orginalnym odpowiednikiem? chodzi mi o belarus 1221. komfort ten sam tylko wyglad gorszy ale w plastikowej masce tez jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

Ja mam dwa MTZ 82 z 96 i 2001roku działeją bez zarzutu od 2003 mamUrsusa 1234 a teraz spowrotem wracam do MTZ 1221 A II bo mam dość tego ursusa ciągle coś w nim siada a MTZ chodzą jak nówki sam je naprawiam więc idealnie poznałem ich budowę i wady wszystko w nich jast ok tylko przewody hydrauliczne trzeba zmienić na mocniejsze i wszystko gra i regularnie robić przeglądy a nikt mi nie powie że JD się nie psuje mój sąsiad ma 3 nowiutkie z 2006 roku miał dość ursusa kupił JD i co raz stoją na warsztacie a poczciwe ursusy chodzą no i z częściami nie problem do MTZ mam hurtownie która sprowadza częśći org z białorusi i prowadzą też sprzedaż wysyłową więć jeśli nawet się MTZ zepsuje to zaraz wraca na pole a JD stoi ze 2 tyg zanim serwis go zrobi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Pronar to 6Cylindrowy ciągnik. Znajomy kupił takiego Czerwonego i ciąga Pług uni 5*50 i idzie jak przecinak. ;)

Na ziemi 4-6 kLasy :rolleyes:

 

 

PS: Przyjdzie sezon będą i fotki :) :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Wójek ma Belarusa 1221 to samo co Pronar 1221 tylko bez ładnego opakowanja.Pracuje na 300 ha. Podpina do niego: pług 4x40 obrotowy, agregat uprawowo siewny z Unii Mars 4metrowy z siewnikiem Amazone, rozrzutnik Forsz...t na tandemie,prasa Farma II i inne maszyny.Co do belarusa to wystompiły niewielkie awarje to jest : coś się działo z pompą paliwową podczas mrozów cięrzko palił , pare razy siadło sprzęgło WOM po pracy z rozrzutnikiem, chyba I stopień terz poszedł z dymem.A co do skrzyni biegów to trudno na szosowych ruszać z durzym ładunkiem bo na 1 biegu prędkość jest ok 13km/h. Sprzęgło cięrzko chodzi, układ kierowniczy też lekko nie chodzi, trudna obsługa podnośnika trzeba przesuwać obie dzwignie, hamulce nie równo brały.Fajny jest prędkościomierz maksymalna prędkość to w granicach 40km/h a z durzej góry iwięcej się wyświetli nawet 44km/h. Kabina nie jest ostatnia pod względem komfortu morzna dobrze rozmawiać przez CB radjo, widoczność jest dostateczna.Atak po zatym polecam ten model Pronara ewentualnie Belarusa idzie przerzyć za te pieniądze.Pozdrowienia dla obecnych iprzyszłych użytkowników!!!!!!!!!!!!!


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

my mamy takiego i kolega wyżej ma racje ciężko rusza na 1 z dużym ładunkiem trzeba się trochę bawić reduktorem ale za te pieniądze chyba nic lepszego nie dostaniesz bo używane z zachodu może i fajne tylko o części troche gorzej no i one nieco inaczej kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

moj kumpel ma belarusa 820 i jezdzil ciagle na dociarzaniu i juz z chydrauliki leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

koleś ma takiego pronara 1221 chodzi na 150ha z pługiem 4 skibowym obracanym z tależówką ze 3.80 a może nawet 4 m no i agegat 5 albo 4.5m transport przyczep itp nie cieknie chociaz jeżdzą nim parobki dba o niego jest zadowolomy a na wiosne przyprowadził valtre wiec PRONAR bedzie miał lzej he hee. a tak po zatym jak widzę to ładnie chodzi tylko błotniki z przodu do połowy mu się połamały a tak wiecej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

mój brat ma taki ciagnik od kilku lat jak narazie nie miał w nim żadnych awarii. Chwalił tę maszyne tylko jedno czego brakowało to klima


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Już kiedyś pisałem, że PRONAR 1221A radzi sobie z 5-cio korpusowym czeskim pługiem półzawieszanym Agrozet. Do zalet które już kiedyś wymieniałem dodałbym jeszcze tylko jedną ważną... uciąg. Ten ciągnik jedzie z opryskiwaczem lub rozsiewaczem nawozu w takich miejscach, gdzie URSUS lub Fortschritt utopiłyby się po lusterka <_< Naprawdę świetnie radzi sobie w trudnych terenach, np. po intensywnych deszczach.

 

PS: Ktoś mógłby poprawić ortografię w postach poprzedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj