Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Pronarze 1221

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 08 marzec 2007 - 09:32

Co sądzicie o Pronarze 1221 Mój znajomy zamierza kupić Pronara 1221. Napiszcie co sądzicie o tej marce i tym modelu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Pronarze 1221 Dzisiaj, 06:50
  •  

#2 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 08 marzec 2007 - 14:32

Co sądzicie o Pronarze 1221 Pronar jak Pronar :rolleyes: Poprostu Zwykły Pronarek z silnikiem 6 cylindrowym. Godny polecenia.. Znajomy ma i ciąga nim 4 obracaną z wałem. Pozdro
Technika Rolnicza! (.pl)

#3 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:56

Co sądzicie o Pronarze 1221 U nas gościu ma takiego pronara sprawował sie dobrze teraz ma 1000 mtg i robił w nim sprzęgło a przedtem jeszcze WOM i coś przedni napęd szwankował ciągnik jest z 2004 roku

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 17:42

Co sądzicie o Pronarze 1221 heh farmer to jest w pronarach norma ja po 800mth robilem sprzeglo;D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#5 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 23:18

Co sądzicie o Pronarze 1221 To jest mój trzeci rosyjski ciągnik, wcześniej miałem MTZ 82 z mała kabina, teraz posiadam MTZ 82 z 1996 roku no i PRONARA 1221A. Ja jestem zadowolony cenie sobie ich prostą budowę i wytrzymałość. Bez problemu idzie z obracanym pługiem kverneland 4*45. Od nowego miałem drobne przecieki z hydrauliki, ale po czasie doszedłem do tego, że olej leci wężami wychodzącymi z pompy hydraulicznej. Zamieniłem wszystkie węże wychodzące bezpośrednio z popmy i teraz nie mam przecieków. Ogólnie jestem zadowolony z ciągnika.

#6 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 08:52

Co sądzicie o Pronarze 1221 niektórzy sobie i cenią ale ja miałem kupić pronara i przedstawiciel z krzywonosi (tam kupiłem zetora) odradził mi go bo jak byli na pokazach to im siłownik zaczął cieknąć i pługa nie mógł podnieść
ale gościu rolnik który ma ok.100ha miał pronara tego 90 km i u niego wytrzymał tylko 2 lata a robił w siewniku do kukurydzy i robił też w transporcie to mówi że urwanie głowy i odradził i polecił zetora 110 km i mówi że będzie miał lepszy uciąg niż pronar a miał i zetora i pronara to przecież wie (ciągniki tej samej mocy) ja więc odradzam i polecam zetora

zetor i wszystko jasne pozdro żuraś

Powód Edycji: ortografia, edytowane przez Nikita_Bennet

#7 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 21:21

Co sądzicie o Pronarze 1221 Jak kupuje to niech będzie gotowy, że ciągnik będzie stał w serwisie itp. Nie warto ryzykować, lepiej kupić używanego, a mocnego innej marki.

KS Falubaz

#8 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 22:02

Co sądzicie o Pronarze 1221 może po prostu trzeba trafić na dobrą sztukę :P :P mój chodzi bez zarzutu

#9 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 00:15

Co sądzicie o Pronarze 1221 Matey, co ty możesz człowieku wiedzieć...

W ogóle ludzie wypowiadają się w formie 'ktoś powiedział' i uważają, że tak musi być. Tylko Polacy potrafią tak psioczyć.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#10 Share darasjunior

darasjunior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 18:53

Co sądzicie o Pronarze 1221 No nie wiem jestem uzytkownikiem tego pronara 1221 i ciagne nim 5 skibowy obracalny plug kuhn z podwojnym walem cabel. Jestem zadowolony ma wady ale w tej cenie nie kupisz nic tej mocy a mocy mu nie nie brakuje nakrecone mam 4tys mth i ciagnik jak moc mial tak :rolleyes: ma jestem zadowolony z zakupu i twierdze ze dwa na pronary wiecej zrobia niz jeden jesczcze raz drozszy zagraniczny ciagnik. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 07 styczeń 2008 - 22:27

Co sądzicie o Pronarze 1221 czyli z tego wynika że zależy w jaki dzień ciągnik robiony :rolleyes:
Forza JUVE!!!

#12 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 22:36

Co sądzicie o Pronarze 1221 czy Zetor ma lepszy uciąg niee powiedział bym Pronar jest twardy a zetor jak to zetor niby taa moc jest ale wszystko podkręcone na max i żywotności nie ta a Pronar niee psuje sie tak jeszcze jak byś wziął II generacje to kosmos

#13 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 15:01

Co sądzicie o Pronarze 1221 a moze zastanow sie nad orginalnym odpowiednikiem? chodzi mi o belarus 1221. komfort ten sam tylko wyglad gorszy ale w plastikowej masce tez jest

#14 Share Darekd3

Darekd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ( hodowla bydła mlecznego, maszyny)

Napisany 12 luty 2008 - 08:12

Co sądzicie o Pronarze 1221 Ja mam dwa MTZ 82 z 96 i 2001roku działeją bez zarzutu od 2003 mamUrsusa 1234 a teraz spowrotem wracam do MTZ 1221 A II bo mam dość tego ursusa ciągle coś w nim siada a MTZ chodzą jak nówki sam je naprawiam więc idealnie poznałem ich budowę i wady wszystko w nich jast ok tylko przewody hydrauliczne trzeba zmienić na mocniejsze i wszystko gra i regularnie robić przeglądy a nikt mi nie powie że JD się nie psuje mój sąsiad ma 3 nowiutkie z 2006 roku miał dość ursusa kupił JD i co raz stoją na warsztacie a poczciwe ursusy chodzą no i z częściami nie problem do MTZ mam hurtownie która sprowadza częśći org z białorusi i prowadzą też sprzedaż wysyłową więć jeśli nawet się MTZ zepsuje to zaraz wraca na pole a JD stoi ze 2 tyg zanim serwis go zrobi :rolleyes:

#15 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 14 luty 2008 - 08:41

Co sądzicie o Pronarze 1221 Pronar to 6Cylindrowy ciągnik. Znajomy kupił takiego Czerwonego i ciąga Pług uni 5*50 i idzie jak przecinak. ;)
Na ziemi 4-6 kLasy :rolleyes:

PS: Przyjdzie sezon będą i fotki :) :)
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

#16 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 17 luty 2008 - 19:11

Co sądzicie o Pronarze 1221 pociągnąć to da rade,ale niema problemu z podnoszeniem jeśli chodzi o obrotowy pług
khun ma lekkie pługi zaledwie1300 morze o taki z non-stop oczywiście
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#17 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 17 luty 2008 - 19:18

Co sądzicie o Pronarze 1221 a ktoś już gdzieś napisał że 5 obr ciągie
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#18 Share piotkorol

piotkorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 luty 2008 - 19:48

Co sądzicie o Pronarze 1221

a ktoś już gdzieś napisał że 5 obr ciągie

chyba troche przesadza

#19 Share Zubron2048

Zubron2048

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 luty 2008 - 20:14

Co sądzicie o Pronarze 1221 Wójek ma Belarusa 1221 to samo co Pronar 1221 tylko bez ładnego opakowanja.Pracuje na 300 ha. Podpina do niego: pług 4x40 obrotowy, agregat uprawowo siewny z Unii Mars 4metrowy z siewnikiem Amazone, rozrzutnik Forsz...t na tandemie,prasa Farma II i inne maszyny.Co do belarusa to wystompiły niewielkie awarje to jest : coś się działo z pompą paliwową podczas mrozów cięrzko palił , pare razy siadło sprzęgło WOM po pracy z rozrzutnikiem, chyba I stopień terz poszedł z dymem.A co do skrzyni biegów to trudno na szosowych ruszać z durzym ładunkiem bo na 1 biegu prędkość jest ok 13km/h. Sprzęgło cięrzko chodzi, układ kierowniczy też lekko nie chodzi, trudna obsługa podnośnika trzeba przesuwać obie dzwignie, hamulce nie równo brały.Fajny jest prędkościomierz maksymalna prędkość to w granicach 40km/h a z durzej góry iwięcej się wyświetli nawet 44km/h. Kabina nie jest ostatnia pod względem komfortu morzna dobrze rozmawiać przez CB radjo, widoczność jest dostateczna.Atak po zatym polecam ten model Pronara ewentualnie Belarusa idzie przerzyć za te pieniądze.Pozdrowienia dla obecnych iprzyszłych użytkowników!!!!!!!!!!!!!
Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 19 luty 2008 - 22:30

Co sądzicie o Pronarze 1221 my mamy takiego i kolega wyżej ma racje ciężko rusza na 1 z dużym ładunkiem trzeba się trochę bawić reduktorem ale za te pieniądze chyba nic lepszego nie dostaniesz bo używane z zachodu może i fajne tylko o części troche gorzej no i one nieco inaczej kosztują

Dodaj odpowiedź