Skocz do zawartości

Zdjęcie

72.11 zakleszczanie się biegów

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:38

72.11 zakleszczanie się biegów Witam!
Jakoś od 3 lat mam problem z zakleszczaniem się biegów w 72.11 Zaczęło się wszystko przy prasie kostkowej Z 224. Jest ona jeszcze bez przeciwwagi a więc trochę buja ciągnikiem i wtedy właśnie zakleszczyły mi się biegi- przerzucałem z 3 na wsteczny. Teraz od czasu do czasu też się zakleszczają oczywiście nie tylko przy prasie. Staram się zwracać na to uwagę ale oczywiście pośpiech itd. Co należy zrobić aby to naprawić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
72.11 zakleszczanie się biegów Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:45

72.11 zakleszczanie się biegów proponował bym wymianę bezpieczników to pominno pomóc

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:58

72.11 zakleszczanie się biegów Czy ja wiem bezpieczniki nie pomogą po prostu masz wyrobione "drogi" . Ile razy się z tym męczyłem im bardziej się śpieszysz tym częściej się blokują. Bo i najczęściej przeżuca się z 3 na R , ale jest na to sposób nauczyć się przeżucać np z 3 na R : prosto w lewo i prosto (a nie iść skrótem na ukos często podświadomie). Te typuy tak mają i gdzieś chyba był o tym temat

#4 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:35

72.11 zakleszczanie się biegów no właśnie-pośpiech! Ale czy bezpieczniki wymienić? Bezpieczniki wykręcam w celu odkleszczenia i one raczej chyba trzymają aby dany bieg nie wyskakiwał. Hmm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:39

72.11 zakleszczanie się biegów Zakleszczanie giegów najczęściej spowodowane jest wyrobionym KAMIENIEM na drugim końcu dźwigni.Jak wrzucasz wsteczny to dajesz max. w lewo i wtedy najmniej jest zagłebiony wspomniany kamień w wodziku.
Możliwe jest że masz jeszcze wyrobiony ten "przegub" prowadzący dzwignię i wtedy albo wymiana albo wszystko zdemontowć i ten korpus sfrezować.Jak się siądzie głębiej to ponoć pomaga.
Nie demontuj dekla od skrzyni tylko środek podłogi wykręć kompletny korpus (łóżysko mechanizmu zmiany bigów) i zobaczysz jak to wygląda.Przy okazi sprawdź te "drogi" o których pisze sebe1033.Powinne być równo ułożone bez wyszczerbień i w miarę swobodnie się przesuwać.Oczywiście nie gwarantuję że to pomoże ale spróbuj.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#6 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 11:41

72.11 zakleszczanie się biegów jak troszku wolniej te biegi bedziesz przebijal i m ocniej wciskal sprzeglo to bedzie wszystko harasho doswiadczenie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 15:25

72.11 zakleszczanie się biegów

proponował bym wymianę bezpieczników to pominno pomóc

bezpieczniki w życiu nie pomogą, przerabiałem to. przyczyna jest taka jak pisze @farmer7745 wyrobiona dzwignia od przełanczania biegów-moim zdaniem (u mnie tak było) tam zaczyna się pojawiać luz i ta koncówka nie ustawia się tak jak powinna przez co przeskakuje nie zmieniając biegu :D

proponuje wykręcić całość drążka zmiany biegów wraz z tą "przekładnią" czy jak to nazwać :P wina w 90% leży po tej stronie i tam radził bym szukać przyczyny.