Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:54

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? Witam przymierzam się do budowy nowej obory i mam straszny dylemat w stosunku do materiałów.
Wiadomo na polskiej wsi się nie przelewa nie wiem czy budować z pustaka żużlowego i wtedy podwójny mur czy suporka (gazobetonu) na dachu ocieplenie i blacha ocynk czy ero fala bez ocieplenia
I tu moja prośba piszcie jak wy pobudowaliście swoje budynki.
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? Dzisiaj, 03:16
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:56

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? Patrz to jest przyszlocs przynajmniej dla mnie to jest super i mam zamiar z czasem postawic sobie taka obore 9x30
http://www.iglobud.c...e_rolnicze.html
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:53

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? A możesz sprecyzować co będziesz w niej trzymał ( mięsne, mleczne) i w jakim systemie ( wolnostanowiskowo czy uwięziowo ).
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:01

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? Są już tematy na temat nowej obory. Poszukaj tematu który pasuje do twojej obory i tam zapytaj. Temat prawdopodobnie będzie skasowany.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:41

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? Budynek będzie wyłącznie pod bydło mięsne ale chciał bym żeby ten temat dotyczył materiałów budowlanych jak najtańszych i jak najlepszych. Bydło będzie częściowo w kojcach częściowo na uwieź. Mam pytanie jak sprawuje sie euro fala jak sprawuje sie suporek w oborze na jeden pustak bo nie wiem co mam zastosować co będzie lepsze

#6 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:07

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie?

Patrz to jest przyszlocs przynajmniej dla mnie to jest super i mam zamiar z czasem postawic sobie taka obore 9x30
http://www.iglobud.c...e_rolnicze.html

Popieram kolegę w 100% Ja zastanowiłbym sie jeszcze bardzo nad tą inwestycją... Złota myśl z dziś: Im więcej pochłania majątek trwały tym mniejsza wartość produkcji... Trzeba sie zastanowić czy sie chce mieć ładnie i tradycyjnie, co nie znaczy funkcjonalnie, czy chce sie zarabiać z chowu i życ z tego...
Takie jest moje zdanie.
DEZERTER

#7 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:31

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? Jedno jest pewne, gazobeton w budynku inwentarskim (niezależnie od tego jaki on będzie) to na pewno kiepski pomysł, chyba pokusiłbym się o stwierdzenie, że to nawet bardzo kiepski pomysł.
Gazobeton to materiał bardzo porowaty (czyt. lekki) w związku z tym doskonale chłonie wilgoć. Skoro obora ma być najtańsza, to raczej ściany nie ocieplisz, a może nawet nie otynkujesz od zewnątrz. W związku z tym mamy następującą sytuację, ściana chłonie wilgoć z wnętrza budynku, ściana przemarza i wewnętrzna struktura materiału jest niszczona (ponieważ zamarzająca woda zwiększa objętość). W "Naszych" warunkach klimatycznych takie procesy są zabójcze dla wszystkich materiałów porowatych. Powiem więcej, gdyby egipskie piramidy były zbudowane w naszych szerokościach geograficznych, to już dawno nie byłoby po nich śladu, nawet kamień ma pewną nasiąkliwość. Chociaż porównując to do gazobetonu, to można by powiedzieć, że kamień jest nienasiąkliwy.
Chyba najlepszym materiałem na ścianę budynku inwentarskiego w chwili obecnej jest cegła wapienno-piaskowa, jest mocna, mało nasiąkliwa, ale też słabo izoluje termicznie (coś za coś). Minusem jest to, że najtańsza raczej nie będzie.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:02

Nowa Obora Z czego? Jak ? W jakim systemie? A co sądzisz o Euro fali propos budulca zamówiłem pustaki żużlowe