Zaloguj się, aby obserwować  
marcin615

prasa zwijajaca na prow

Polecane posty

kobra89    71

Nowa nowa a kto ci zwroci 50%, wiec wszystko przemawia za tym ze warto.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin615    0

rocznie robilaby ok800 do 1000 belek. jaka polecacie bo jeszcze sie nie zastanawialem. slyszalem ze trzeba spelniac warunki {stanowiska dla krow np. za krotkie}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Kupując jakąkolwiek maszynę do gospodarstwa prowadzącego produkcję zwierzęcą musisz spełniać warunki odnośnie dobrostanu zwierząt tymbardziej, że weszła w życie już pierwsza część Cross-compliance.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4x4    0

Ale do czego głównie ma służyć, do słomy czy do sianokiszonki? Do słomy to najlepiej pasowa Vicon lub John Deere, a do sianokiszonki to może jakaś Krone. Ja w najbliższy PROW wpisuje Krone Comprima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

1rajdzik ma rację i ja właśnie myślałem skadać wniosek na kilka rzeczy ale się wstrzymałem kupiłem nie drogą prasę które zwruciła mi się i zarobiła kilka groszy na siebie już w pierwszym roku i żadnych kłopotów po za tym że muszę jeden siłownik zregenerować i jedno małe łożysko które zatrzymało mnie na jakieś 3 godz pracy nie miałem. Ja się na prow nie porywam bo mam ciasne obory sporo sztuk i napewno bym z tym nie przeszedł czekam do marca następnego roku i inwestuje w maszyny i nie szykuje się na żadne prow uzywki używkami ale troche pochodzą. Skończe szkołę będe myślał nad młodym rolnikiem. Zobaczymy czy coś wypali czy nie popsują mi planów właśnie te wymogi jak cos to się coś będzie majstrowało.

 

Ja kupiłem używkę i to nie młodą ale stan ładny za nieduże pieniądze nakręciłem nią sporo sam nawet nie spodziewałem się ze tyle w pierwszym sezonie bez wprawy itd tyle nakręcę. Prasa w pierwszym roku zwróciła się i zarobiła jeszcze kilka zł. Nawet gdybym kupił dużo droższą też bym nie narzekał bo i tak naprawdę zwróciła by mi się taka część że w chwili kupna nawet my mi przez myśl nie przeszło. Fakt że ponad połowę to sprasowała mojej słomy ale policzyłem koszty jakie musiał bym zapłacić za wynajem. I może był to błąd może trzeba było zainwestować więcej. Ale jeśli dalej tak będzie jak było w tym roku to już za kilka lat będę myślał żeby kupić dla wygody coś lepszego gorzej będzie przetłumaczyć to ojcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

spoko to ciekawe jest i dla mnie bo każdy na prow to się rzuca z inwestycjami za 300-500 tyś a czy zakup tylko prasy to wogóle gra warta zachodu? bo niby te pół kasy by się wruciło a nawet jak i nic nie wyjdzie to nie jest to znowu nóż na gardle żeby se spłacić te prase więc co panowie czy warto to może i warto ale czy wypełnianie tych wszystkich świstków papierków zaświadczeń itd itd czy dla 20-30 tys zwrotu to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

tylko te 20 30 tyś nie leży na drodze za tą kase masz już jakąś starszą uzywke ciągnik. Chyba koszt wypełaniania świstków itd nie przekoroczy tych 20 30 tys więć nawet jeśli to warto. Ale gdybym miał brać super pracę za ok 100 i gdyby mi nie wypaliło i był bym pewien zeby spłacić te 100 tyś to złożył bym wniosek na kilka maszyn na wartość ok 200 tyś i czekał aż rospatrzą jaksli pozytywnie w tedy wziął bym na te ok 200 i spłacił ta połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Arasso, wspaniałe rozwiązanie, i znowu byś się zadłużył na następne 200 tyś, tak dalej to może na milionie byś się zatrzymał :P a ja śmiem twierdzić, że jak gospodarstwo spełnia wększość wymogów, to podociągać reszte, i można najpierw kupić prase, ale później można myśleć o jakimś ciągniku, albo kombajnie, a zwrot 170 tyś , tzn. połowa kombajnu to nie tak mało. Sam zastaanawiam się czy w to nie wejść, sam kupił bym miniładowarke, prase rolującą zgrabiarke, no i może na przyszłość jakiś new holland T5040 by wpadł, ale puki co nie mam własnego gospodarstwa, więc tylko można zachęcać rodziców do modernizacji, i patrzenia w przyszłość optymistycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj