Zaloguj się, aby obserwować  
tomparkiet

jakiego Fendta wybrać do 60 tyś. i do 100 KM

Polecane posty

tomparkiet    1

Witam mam pewien problemik mam zamiar kupić Fendta do 60 tyś. max tylko nie wiem jakiego traktor będzie pracował na 15 ha i dodatkowo będzie ciągał dłużycę z drzewem to mojego tartaku.Jaki będzie najlepszy model taki żeby nie za dużo palił w polu ale żeby też dłużycę z 15m3 dębu (około 20 ton) też mógł bez wiekszego problemu pociągnąć.Dzięki za odpowiedzi.

post-12255-1231264514_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

hmm to myśla ze najlepszy by boł Fendt 311 zwinniejszy niz te wieksze napewno mniej poli a czy uciagnie 20 t to niewia :/

Dobre tez sa 308 , 309 , 310.


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja bym jednak polecał tobie 310 jak chcesz ciągnik do 100km, 311 co prawda ma 10km więcej ale ma już silnik 6 cylindrowy. Tylko jest jedne ale szukaj ciągnika z przednim tuzem żeby można było dociążyć go bo inaczej o ciąganiu dłużycy to możesz zapomnieć no i dobrze by było jak by miał szersze kapcie od standardowych tył co najmniej 18,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Wczoraj oglądałem 310 z francji z 90 roku za 55 tyś widać mechanicznie wmiarę nie malowany tylko trochę stary ale gościu mówił że najlepsze są te stare fendty a co do obciążenia to myślę nad turem trochę przód dociąży a no i drzewo się odrazu załaduję na allegro znalazłem 311 za 54 tyś 94 rok co o tym sądzicie trochę tani jak na ten rok a w akazjię to jakoś nie wierze. Jeszcze jedno czy fendty mają jakąś słabostkę i na co trzeba uważać przy kupnie używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Z Francji podobno sprowadzaja zajechane maszyny ( tak tylko slyszalem ) .

Tak jak napisal @Kizo 310 tez by byl dobry

ten by był dobry ma fajne szerokie opony i ma tura

Wybor nalezy do ciebie jak chcesz wiecej mocy to 311 . Ja bym wybral cos z tych dwoch 311 lub 310


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Dzięki za linki 310 w siedlcach to sobie obejrzę bo mam blisko a ta 310 z gręzowa to jedna wielka niewiadoma byłem tam bodajże w poniedziałek było-18 gość odpalił 307 310 niepowiem bo zapaliły ale wszystkie traktory u niego są całe malowane dlaczego nie wiem może w niemczech czy gdzieś na zachodzie pare lat w pokrzywach stały 307 puściła dymka na początku (normalne przy zimnej turbinie) a póżniej ładnie a 310 niestety paliła fajkę pokoju oddawał je za 45 i 55 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

do kizo a może wiesz gdzie w woj. podlaskim można dobrych fendtów poszukać ja jastem z mazowieckiego więc bym miał blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

Ja tez bym polecił 311,to super traktor, w porownaniu do 4 garowych jest duza roznica, np do 100km fendta 310, moj sasiad ma 311 taka sama jak u mnie i na czysto 30ton do łomzy na pepes ciaga ziemniaków.. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Też jestem za 311 ma 6 cyl. to na pewno będzie miał większy uciąg niż 308 czy 309 ;)

 

Dlaczego porównujesz zupełnie inne modele o różnych mocach. Wiadomo że będzie miał większy uciąg bo jest mocniejszy, cięższy i na większych gumach. Ale za to jest mniej zwrotny, więcej pali a kolega wyraźnie zaznaczył, że ciągnik ma pracować na 15 ha i być w miarę oszczędny. Szkoda, z nie poleciłeś Challengera na gąsiennicach - ma dużo większy uciąg.

 

Takie ogólniki nic nie wnoszą do tematu - trochę konkretów. I trochę obiektywnego spojrzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

 

http://www.agrofoto.pl/forum/jaki-najwieks...html&st=160 poczytaj przewaznie ostatnia i przed ostatnia strone i nie bedziesz musiał dawac 60tys za ciagnik ;) a co do fendta to ja bym kupił model 61* ze starszy ale o wiekszej masie niz 310 czy 311 a to ci sie przyda przy ciaganiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Dzięki tomasek poczytałem te bajki sobie mam mf 255 5 m3 dębu też pociągnie po utwardzonej drodze to pryszcz ale jak przychodzi gdzieś z bagna i to dosłownie to jest męczarnia drzewo przeważnie wożę w okresie jesienno zimowym więc wtedy jest słaba przyczepność więc myślę że te 100 km to minimum a co do 61X to też takiego ogłądałem i jest trochę za duży zwłaszcza że będzie chodził z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a no nie wiedziałem o turze a to 310 bedzie najlepszy dla ciebie, a ten dab to przypadkiem nie jest czarny dab? skoro z bagien go musisz wyciagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Tak na marginesie to dąb czarny przewarznie wyciąga się z wody ale to żadko się spotyka a tym bagnem to może ciut przesadziłem ale niektóre leśne drogi to są jak bagno.Mam jeszcze małe pytanko teraz ruszają wnioski na kasiorkę z uni i tak se dumam co by bylo lepsze bo kasa ta sama NH dawny 90TD (TERAZ JEST INNE OZNACZENIE) nowy czy fendt 310 z 1990 roku jak możecie to doradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Piotrek5685477
      Witam, mam problem z hamulcami w Fendt 310 lsa. Otóż hamulec wpaduje jak gąbka i nie hamuje, ciągnik nie dawał wcześniejszych oznak, brak wycieków. Proszę o szybką pomoc.
    • Przez kBieszczad
      WITAM
      Pilnie potrzebuje instrukcji obsługi lub ksiązki pojazdu dla traktora Fendt 311 lsa r 91.
      Gdzie można kupić lub czy ktoś ewentualnie wie gdzie można ściągnąć w wersji elektronicznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj