Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:42

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Chciałbym żebyście pisali nie na czym jeździcie ale co wam pało od jazdy na ruskim czy nieznanego pochodzenia paliwe, u mnie najczęściej końcowki wtryskiwaczy zapieka, a znajomy twierdzi ze zepsuł pompę paliwową bo nalał paliwa z butelki po roudupie nie wypłukanej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Dzisiaj, 01:13
  •  

#2 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:56

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? pompa mi padla po 1tys mtg w ursusie 3512 mechanik powiedzial ze paliwo musi byc odstane lub zalozyc mam dodatkowy filter paliwa tak jak wiekszosc w mojej okolicy ma dodatkowo zalozone filtry z C-360

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:36

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? a jakie macie zdanie na temat dolewania mixolu do ropy tak 1:100 podobno wtedy każdy diesel nawet et nowe na kazdym paliwe będzie chodził bez problemów

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:40

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Dolewanie mixolu do ropy jest zalecane podczas docierania silnika. Można także dolewać go dzięki czemu paliwo jest lepiej spalane.

#5 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:00

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? no ale jak to jest w praktyce doelwacie mixolu przy każdym tankowaniu czy raz na 3 lata jak juz ciągnik nierówno pracuje? podobno jeszcze lepiej dolewać olej taki jak do piły np olej husqwarny bo jest syntetyczny i lepiej smaruje wtrsyki i pompę paliwową, a czy to tak naprawde jest potrzebne w nowych układach paliwowych czy też nie osadzi się potem np. na turbo, czy te dolewanie mixolu to raczej dla zapobiegania, czy jak juz coś się dzieje ciągnik gożej pali (tzn podejrzenei że wtryski przypieczone) czy wtedy doelwanei mixolu coś by pomogło?

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:09

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? U nas nie kupowało się tzw: opału już dawno ale paliwo często kupuje się z tirów nie jest złe problemów nie ma szkoda chodzą na na nim ciągniki siodłowe to dlaczego nie ciągniki rolnicze dobrze że teraz jest tendencja spadkowa kupowaliśmy paliwo kilka dni temu to mówił że paliwo jeszcze będzie taniało oby tak dalej :P.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#7 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:22

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? ja złym paliwem zapiekłem tłoczki na pompie paliwowej(rzędowej) jak zawiozłem gościowi do regeneracji to odrazu powiedział (coś ty k.... wlał do zbiornika) tłoczki zamiast leciutko pracować to młotkiem miał problemy wybić.

#8 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:03

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? u mnie od brudnego paliwa pomogły tylko wymiana filtrów.żadnych awarii nie miałem.ale powiem wam że jak kiedyś trafiłem na brudna ropę to ją przesączałem zanim wlałem do ciągnika.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:07

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? paliwo już zaczyna drożeć -chyba taniej już nie będzie - trzeba coś kupić - chociaż na wiosnę
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:14

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Zbliża się wiosna, przez co więcej pojazdów ruszy w pole, dlatego ceny zaczynają rosnąc. U nas jeszcze nie są tak zauważalne. W moich okolicach wydaje mi się, że tanieje.

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 21:03

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Po jednym sezonie na bio bizon zaczął kopcić. Końcówki wtryskiwaczy do wymiany a pompa do regeneracji, środek był tak oblepionym tym świństwem że fachura miał problem z wyczyszczeniem tego. Oczywiście cały następny sezon to walka z "kluskami" z bio osadzonymi w zbiorniku i zasysanymi przez pompe co skutkowało zatykaniem się przewodu paliwowego :/

#12 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 21:41

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Po zatankowaniu paliwa w pewnej stacji bizon podczas pracy schodził z obrotów prawie gasł , paliwo było lane przez lejek sitkiem ,mimo tego filtry paliwowe zalepiły się czymś w stylu błota dodam że dzień przed tym zajściem były właśnie zmieniane filtry, efekt to dzień przestoju kombajnu ;)

#13 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:10

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Znajomy prze "tanie" paliwo zatarł dwa samochody ciężarowe i dwa ciągniki, z mercedesami bujał się przez trzy miesiące bo żaden serwis nie umiał mu naprawić silników.
U nas raz się trafiło paliwo, które w beczce zrobiło się czarne (opał odbarwiany kwasem), spalił je ciągnik którego silnik i tak szedł do kapitalki, na filtrach osadziło się coś jakby smoła.

#14 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:15

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? mojemu wujkow sprzedali opal oczyszczony siarka i wygladalo jak zwykla ropa no i w MF255 poszła pompa paliwa i wogole nie dawal sobie radyz tym paliwem Zetor 5320 jakos ja przepalil .. ale MF 255 to chcial na niej pracowac nawet ..

#15 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:15

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Ursus C-360-3P. Efekt jazdy na lewym paliwie: lejące wtryski, zalepiony filtr, ciągłe spuszczanie wody z dna baku i stracznie nierówna praca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 14 luty 2010 - 10:07

Jakie mieliście awarie spowodowane kiepskim paliwem? Przez złe paliwo w MF-ie zatkał się mały filtr który znajduje się w pompce zasilającej. Dużo ludzi ma z tym problemy bo nie wie że tam jest mały pierwszy siatkowy filtr, warto przynajmniej raz w roku go przeczyścić, żeby nie mieć problemów.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa