Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat Uprawowo SIewny

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MlodyRolnikzWLKP

MlodyRolnikzWLKP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 22:21

Agregat Uprawowo SIewny Witam!
Czy istnieje jakiś agregat uprawowo siewny do C-360? Czy wogóle ten ciągnik poradzi sobie z takim agregatem?
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat Uprawowo SIewny Dzisiaj, 00:59
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 22:24

Agregat Uprawowo SIewny Trudno powiedzieć coś na temat bo mało kto chce ciągać 60 agregat uprawowo-siewny może z małym 2m dała by sobie rade ale trudno powiedzieć niech ktoś się wypowie kto eksperymentował pracę Ursusa C360 z agregatem uprawowo siewnym.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 11:44

Agregat Uprawowo SIewny wydaje mi się że nie ma takiego zestawu do c-360 a tak wogóle to chyba by miała cięzko. To ile ha ma robić ta 60 że aż zestaw trzeba zapinać??
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 12:23

Agregat Uprawowo SIewny Kiedyś widziałem chyba na allegro agregat uprawowo-siewny bierny, chyba miał 2,5 m i był przeznaczony właśnie do c360.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 styczeń 2009 - 12:44

Agregat Uprawowo SIewny i co 60 go podniesie?
u nas chłopak pojechał siać nawoź rozsiewaczem z brzegu nasypał tam coś koło 600kg, jakoś podniósł ale po chwili jazdy odpadło mu tylne koło, wszystko się pourywało
skoro agregat 3m bierny wazy około 1.2-1.5 tony plus ziarno z 500kg to mamy blisko 2tony, teraz wezmy ze taki zestaw 2.5m bedzie ważył z 60-70% tego co 3m więc trzeba się liczyc z masą około tony razem z ziarnem. czy to jest odpowiedni ciężar do dzwigania dla 60 czy tez 3p? odpowiedz sobie sam

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 13:54

Agregat Uprawowo SIewny Chyba ze zrobisz sobie z polskiego kultywatora 2m i jakiegos starego siewika co wchodzi półtora worka zboza to da rade ale czy jest sens??

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 13:58

Agregat Uprawowo SIewny Zerknijcie na fotkę.Ten zestaw został sprowadzony i znajomy go z ciekawości podpioł do swojej 60-ki,a kupił go gościu który ma 3-P i po zrobieniu bciążnika z betonu na przód normalnie go eksploatuje.

Załączone miniaturki

• DSC00780.JPG

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:03

Agregat Uprawowo SIewny Gdyby to jednak był agregat bierny o szerokości 2,5m i do tego półzawieszany, a gleby do obsiewania zaliczone do lekkich to było by to teoretycznie możliwe. Tylko czy z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia sensowne?

i co 60 go podniesie?
u nas chłopak pojechał siać nawoź rozsiewaczem z brzegu nasypał tam coś koło 600kg, jakoś podniósł ale po chwili jazdy odpadło mu tylne koło, wszystko się pourywało
skoro agregat 3m bierny wazy około 1.2-1.5 tony plus ziarno z 500kg to mamy blisko 2tony, teraz wezmy ze taki zestaw 2.5m bedzie ważył z 60-70% tego co 3m więc trzeba się liczyc z masą około tony razem z ziarnem. czy to jest odpowiedni ciężar do dzwigania dla 60 czy tez 3p? odpowiedz sobie sam

Wiesz, ja do pryskania używam C 360 z Pilmetem 615 który po zalaniu do pełna waży ponad 1000kg. Tylko że to nieco inny rozkład masy.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:26

Agregat Uprawowo SIewny pol zawieszany to i owszem ale jak koledzy mowią - ma to sens ekonomiczny?
duzo pryskałeś już tym zestawem? dawno temu mielismy skotarka 612 to tak 3p srednio sie z nim zachowywał

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#10 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:54

Agregat Uprawowo SIewny W tym roku będzie trzeci sezon tego zestawu w roli kompletnej ochrony roślin na nieco ponad 60 ha. Jedyne co trzeba było zmodyfikować to nieco dociążyć przednią oś (tzn 200 kg obciążników z MTZ'a)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#11 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:54

Agregat Uprawowo SIewny piszecie że c-360 nie poradzi sobie z uprawowo-siewnym 3m, co lepsze z takim agregatem poradzi sobie 3P - zaraz zaraz proszę się nie śmiać oto dowód (zdjęcia od 4 posta)
http://fortschritt.p....php?id=235&p=6
samoróbka ale ogólnie maszyna niczego sobie. 3m z dwoma wałkami i dwoma rzędami łapek i jeszcze siewnik.
Cud ?? raczej kawał dobrej i przemyślanej roboty.

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 14:57

Agregat Uprawowo SIewny kurcze a moj zetor 100km jest tak na styk do mojego zestawu 3m nabudowanego

#13 Share MlodyRolnikzWLKP

MlodyRolnikzWLKP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:03

Agregat Uprawowo SIewny A jaką minimalną moc musiał by mieć ciągnik aby podpiąć do niego agregat uprawowo siewny 2,5m, 2,7m i 3,0m ?
Jakiej Firmy Agregaty mają najmniejsze zapotrzebowanie mocy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 05 maj 2014 - 14:26

Agregat Uprawowo SIewny trafiłem na to archiwum przypadkiem, bo też czegoś szukam do c-360. Wstępnie podpiąłem do kultywatora (szer. 2,3m i kurze stopki na 2 pierwszych liniach. Trzecia ma normalne noże.) zamiast wałka z tyłu - siewnik 2,5m. Zamiast podnieść agregat - podniosło przód traktora. Powiesiłem z c-330 obciążniki z tylnego koła, zasypałem 30kg. kukurydzy i w polu na 3-ce szedł normalnie. Zastanawiałem się, czy nie dodać jeszcze na boki po 2 łapki do kultywatora, ale ostatecznie szukam czegoś krótszego z wałkiem...

Dodaj odpowiedź