TomaszKK

Sposoby przechowywania ziaren zbóż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombajn    1

Z tego co Pamietam firma ma i pełen asortyment żmijek, suszarni, młynków do zboża i wszystko co tam potrzebne do zarządzania paszarnią. jak dotre do domu to wrzuce cenę takiej dmuchawy jesli bedzie w ofercie ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ja zboże składuje w garażu do tego przeznaczonego mieści mi się tam około 120ton pszenicy a zboze paszowe do paszarni i nad paszarnie i rurom spada prosto do śrutownika.

 

propos bina trzeba doliczyć koszt pozwoleni mapek geodezyjnych itp bo nie wiem czy wiecie ale potrzebne jest pozwolenie budowlane


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12
Ja zboże składuje w garażu do tego przeznaczonego mieści mi się tam około 120ton pszenicy a zboze paszowe do paszarni i nad paszarnie i rurom spada prosto do śrutownika.

 

propos bina trzeba doliczyć koszt pozwoleni mapek geodezyjnych itp bo nie wiem czy wiecie ale potrzebne jest pozwolenie budowlane

Nie jestem pewny, do czego zakwalifikować takowy silos. Bo na budynki wolnostojące do 35 m2 wystarczy zwykłe zgłoszenie w wydziale architektury itd. Nie pamiętam dokładnie ile to kosztuje, ale w granicach 100 zł ;)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A jak ktos przekroczy powierzchnie 35 m2 pod silosa to jaka bedzie stawka?? Bo dla mnie zajmie 70 m2. ???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Nie jestem pewny ale w tamtym roku bedąc w starostwie to urzędniczka podpowiedziała mi że można w jednym roku wybudować dwa pomieszczenia do 35 m2 na zgłoszenie można by to było w taki sposób załatwić przepisy nie mówią jak ma być minimalna odległość pomiędzy budynkami mają to tylko być obiekty wolnostojące!(ale mogą sie w stykać) nie jestem tego pewny dlatego proponował bym ci przedzwonić do starostwa (wydziału architektury) i podpytać jak to sie przedstawia ;)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0
Nie jestem pewny, do czego zakwalifikować takowy silos. Bo na budynki wolnostojące do 35 m2 wystarczy zwykłe zgłoszenie w wydziale architektury itd. Nie pamiętam dokładnie ile to kosztuje, ale w granicach 100 zł :)

 

Zbiorniki typu BIN powyżej 20t podlegają normalnej procedurze zgłoszenia budowy tzn. gmina, starostwo, a następnie zgłószenie oddania do użytku, a i jeszcze geodezja.

Mniejsze zgłaszamy do starostwa że postawiliśmy.

 

Jeśli chodzi o załadunek to polecam żmijki lub jeśli dużo zboża to przenośnik czerpakowy. Dmuchawy zwłaszcza ssącotłoczące

są mało wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

U nas na wiosce jeden postawił przenośnik kubełkowy na 2 Biby i na 2 szopy. Ta inwestyvja wyniosła go ok 100 000zł ma jeszcze wywrotke tak jak na elewatorze podjeżdża przyczepą wysypuje do dziury i jedzie dalej. To jest dobre ale on ma 150ha. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

No tak przecież jeżeli przyszło by z przyczepy nawet małej żmijką to rozładowywać to by za dużo czasu zajmowało zwłacza przy takiej ilości ziarna. A naj lepszy i najtańszy sposób to chyba do stodoły wiaty wcofnąć i wykipować. :lol:


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0
No tak przecież jeżeli przyszło by z przyczepy nawet małej żmijką to rozładowywać to by za dużo czasu zajmowało zwłacza przy takiej ilości ziarna. A naj lepszy i najtańszy sposób to chyba do stodoły wiaty wcofnąć i wykipować. :lol:

 

Nieda się rozładować małą żmijką bo nie można jej włożyć na przyczepę to musi być żmijka z koszem. W budynku zboże zajmuje dużo miejsca i trudno je wysuszyć. Zbiornik jest drogi ale jak się go ma to duża wygoda.

 

U nas na wiosce jeden postawił przenośnik kubełkowy na 2 Biby i na 2 szopy. Ta inwestyvja wyniosła go ok 100 000zł ma jeszcze

 

Mały czerpak kosztuje ponad 10000 więc to niejest aż tak dużo oczywiście można go rozbudować i będzie wtedy droższy ale i wydajniejszy. Czerpak jest najlepszy bo nie niszczy ziarna i mając zsyp praktycznie nie robimy nic poza otwarciem burty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
U znajomych była kontrola stwierdziła że zboże nie może być przechowywane razem z sianem i słomą. Dla mnie też jest to niedożeczne ale takie są fakty.

jakis paragraf na to?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

No właśnie też chciał bym wiedzieć czy są na to jakieś kąkretne przepisy regulujące to. :lol:


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

A może mi ktoś powiedzieć jak sie przechowuje zboże w silosach czy zimą nie ma pleśni??? Nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem a chciałbym się dowiedzieć czy zboże jest tam mieszane co jakiś czas??? Z góry dzięki za odpowiedz.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1271

U mnie część na stropie ,a część w Binie 70 tonowym,Tylko pamiętajcie jeśli stawiacie jakiś silos to bezwzględnie dobrze zaizolować posadzkę!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

a Czy wiecie czy może być zboże w Big Bagu w tym samym pomieszczeniu co śrutownik ? dowiedziałem się że luzem nie może być ale jak by nie miały dostępu gryzonie do zboża i big bag byłby zawiązano ty nie powinno temu zbożu żadne zanieczyszczenie i pył z śrutownika dolegać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

odgrzeje kotleta,

Jesli przechowywacie ziarno w stodolach czy garazach to rozkladacie jakąs folie albo plandeke na spód, czy prosto na posadzke betonową sypiecie?. nie bedzie ciągneło wilgoci bez żadnej izolacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli posadzka nie jest wylewana na folię to na 100% będzie ciągnęło. Ale jeśli była dana folia pod beton to ja wraz bym nie ryzykował, chyba że to jest jakiś nowy budynek i posadzka była profesjonalnie robiona typowo pod składowanie zboża. Ja to nawet ściany w sąsiekach mam obite deską dookoła na wysokości 60 cm i zawsze do tej deski przyczepiam folie która zwisa do samej ziemi i jeszcze trochę nachodzi na posadzkę. Wtedy nie ma prawa nic się popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj