Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposoby przechowywania ziaren zbóż

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:01

Sposoby przechowywania ziaren zbóż U nas zboże też jest przechowywane w stodole a właściwie to się nazywa chyba „plewnik” jest t o dobudowane do stodoły, ale jest to jak by jedna całość, ponieważ nie jest to przedzielone ścianami. A co do przyczepy to o tyle mam dobrze, że pronar robi zsyp do żmijki w tylnej burcie. No śrutownik mamy w innym pomieszczeniu. Zastanawiam się nad zakupem ssąco tłoczącego wraz z mieszalnikiem i nie wiem czy dla bydła to będzie dobre?
Nie jestem pewny, ale do tego to chyba potrzebne jest jeszcze pomieszczenie na przechowywanie śruty. Do którego nie będą miały dostępu myszy czy ptactwo.
:P
............Tylko przemyślane rozwiązania............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposoby przechowywania ziaren zbóż Dzisiaj, 02:56
  •  

#22 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 19:53

Fajny temat, bo nigdzie nie spotkałem się z jakimiś przepisami prawnymi czy wymogami unijnymi. Sam przechowuje zboże nad chlewnią na budynku.

Nad chlewnią :P :D Trzymasz na dole świnie??? Ja tak maganyzowałem ale teraz już tego nie robie ponieważ strop się nagrzewał i zboże pleśniało od spodu. :D

#23 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:26

Sposoby przechowywania ziaren zbóż Zgodnie z zapowiedzią dziele sie cennikami BINów :P ceny są podane brutto i obejmują zbiornik+bloczki pod zbiornik+montaż a wiec: 10t 4546zł 20t 6625zł 60t 10380zł 100t 16670zł 200t 28948zł to tylko niektóre z oferty firmy są jeszcze pośrednie miedzy podanymi jak i większe. jak Kogoś interesuje konkretna pojemność niech pisze jak Znajdę w ofercie podziele sie. cennik z września 2008r
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#24 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 14:08

Sposoby przechowywania ziaren zbóż no to nie jest aż tak strasznie. co prawda do tego jeszcze trzeba doliczyć cene żmijki ;)

#25 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 09 styczeń 2009 - 16:27

Sposoby przechowywania ziaren zbóż @kombajn a masz może w tym cenniku dmuchawę ssąco tłoczącą i żmijke? Jeśli tak to wrzuć.

#26 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:33

Sposoby przechowywania ziaren zbóż http://www.rolnicze-maszyny.pl/ tu jest link firmy z opoczna zajmującej sie maszynami są też żmijki i podają ceny na swojej stronie ;)

#27 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:15

Sposoby przechowywania ziaren zbóż Z tego co Pamietam firma ma i pełen asortyment żmijek, suszarni, młynków do zboża i wszystko co tam potrzebne do zarządzania paszarnią. jak dotre do domu to wrzuce cenę takiej dmuchawy jesli bedzie w ofercie ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#28 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:29

Sposoby przechowywania ziaren zbóż Ja zboże składuje w garażu do tego przeznaczonego mieści mi się tam około 120ton pszenicy a zboze paszowe do paszarni i nad paszarnie i rurom spada prosto do śrutownika.

propos bina trzeba doliczyć koszt pozwoleni mapek geodezyjnych itp bo nie wiem czy wiecie ale potrzebne jest pozwolenie budowlane
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#29 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:46

Ja zboże składuje w garażu do tego przeznaczonego mieści mi się tam około 120ton pszenicy a zboze paszowe do paszarni i nad paszarnie i rurom spada prosto do śrutownika.

propos bina trzeba doliczyć koszt pozwoleni mapek geodezyjnych itp bo nie wiem czy wiecie ale potrzebne jest pozwolenie budowlane

Nie jestem pewny, do czego zakwalifikować takowy silos. Bo na budynki wolnostojące do 35 m2 wystarczy zwykłe zgłoszenie w wydziale architektury itd. Nie pamiętam dokładnie ile to kosztuje, ale w granicach 100 zł ;)

#30 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 styczeń 2009 - 21:04

Sposoby przechowywania ziaren zbóż A jak ktos przekroczy powierzchnie 35 m2 pod silosa to jaka bedzie stawka?? Bo dla mnie zajmie 70 m2. ???
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:01

Sposoby przechowywania ziaren zbóż Nie jestem pewny ale w tamtym roku bedąc w starostwie to urzędniczka podpowiedziała mi że można w jednym roku wybudować dwa pomieszczenia do 35 m2 na zgłoszenie można by to było w taki sposób załatwić przepisy nie mówią jak ma być minimalna odległość pomiędzy budynkami mają to tylko być obiekty wolnostojące!(ale mogą sie w stykać) nie jestem tego pewny dlatego proponował bym ci przedzwonić do starostwa (wydziału architektury) i podpytać jak to sie przedstawia ;)

#32 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:15

Sposoby przechowywania ziaren zbóż Ja żboże przechowuje w grażu i mam porobione specjalne silosy.Już tak skłakuje pare lat.

#33 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 21:43

Nie jestem pewny, do czego zakwalifikować takowy silos. Bo na budynki wolnostojące do 35 m2 wystarczy zwykłe zgłoszenie w wydziale architektury itd. Nie pamiętam dokładnie ile to kosztuje, ale w granicach 100 zł :)

Zbiorniki typu BIN powyżej 20t podlegają normalnej procedurze zgłoszenia budowy tzn. gmina, starostwo, a następnie zgłószenie oddania do użytku, a i jeszcze geodezja.
Mniejsze zgłaszamy do starostwa że postawiliśmy.

Jeśli chodzi o załadunek to polecam żmijki lub jeśli dużo zboża to przenośnik czerpakowy. Dmuchawy zwłaszcza ssącotłoczące
są mało wydajne.

#34 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 18:05

Sposoby przechowywania ziaren zbóż U nas na wiosce jeden postawił przenośnik kubełkowy na 2 Biby i na 2 szopy. Ta inwestyvja wyniosła go ok 100 000zł ma jeszcze wywrotke tak jak na elewatorze podjeżdża przyczepą wysypuje do dziury i jedzie dalej. To jest dobre ale on ma 150ha. :lol:

#35 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:45

Sposoby przechowywania ziaren zbóż No tak przecież jeżeli przyszło by z przyczepy nawet małej żmijką to rozładowywać to by za dużo czasu zajmowało zwłacza przy takiej ilości ziarna. A naj lepszy i najtańszy sposób to chyba do stodoły wiaty wcofnąć i wykipować. :lol:

#36 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:03

No tak przecież jeżeli przyszło by z przyczepy nawet małej żmijką to rozładowywać to by za dużo czasu zajmowało zwłacza przy takiej ilości ziarna. A naj lepszy i najtańszy sposób to chyba do stodoły wiaty wcofnąć i wykipować. :lol:

Nieda się rozładować małą żmijką bo nie można jej włożyć na przyczepę to musi być żmijka z koszem. W budynku zboże zajmuje dużo miejsca i trudno je wysuszyć. Zbiornik jest drogi ale jak się go ma to duża wygoda.

U nas na wiosce jeden postawił przenośnik kubełkowy na 2 Biby i na 2 szopy. Ta inwestyvja wyniosła go ok 100 000zł ma jeszcze

Mały czerpak kosztuje ponad 10000 więc to niejest aż tak dużo oczywiście można go rozbudować i będzie wtedy droższy ale i wydajniejszy. Czerpak jest najlepszy bo nie niszczy ziarna i mając zsyp praktycznie nie robimy nic poza otwarciem burty.

#37 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:22

U znajomych była kontrola stwierdziła że zboże nie może być przechowywane razem z sianem i słomą. Dla mnie też jest to niedożeczne ale takie są fakty.

jakis paragraf na to?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#38 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 20:48

Sposoby przechowywania ziaren zbóż No właśnie też chciał bym wiedzieć czy są na to jakieś kąkretne przepisy regulujące to. :lol:

#39 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 15:40

Sposoby przechowywania ziaren zbóż A może mi ktoś powiedzieć jak sie przechowuje zboże w silosach czy zimą nie ma pleśni??? Nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem a chciałbym się dowiedzieć czy zboże jest tam mieszane co jakiś czas??? Z góry dzięki za odpowiedz.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:30

Sposoby przechowywania ziaren zbóż U mnie część na stropie ,a część w Binie 70 tonowym,Tylko pamiętajcie jeśli stawiacie jakiś silos to bezwzględnie dobrze zaizolować posadzkę!!!.