Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF255 wyciek ze zwolnicy

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 23:36

MF255 wyciek ze zwolnicy Zwolnice nie sa oddzielone od skrzyni i tylnego mostu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF255 wyciek ze zwolnicy Dzisiaj, 03:17
  •  

#22 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 16:36

MF255 wyciek ze zwolnicy rafal88 zwolnice są odzielone od tylnego mostu bynajmniej w mf 255 nie wiem czy zauważyłeś ale w zwolnicach masz korki którymi wlewasz olej poza tym w instrukcji napraw jest to rozrysowane i są dwa pierścienie uszczelniające jeden zewnetrzny to ten z którego najczęściej wykapuje olej na felge koła a drugi wewnetrzny który znajduje sie na półosi tuz za zwolnicą.Jeżeli posiadasz instrukcję obsługi tego ciągnika to przeczytaj rozdział DANE TECHNICZNE podrozdział POJEMNOŚĆ OLEJU W UKŁADZIE NAPĘDOWYM: i cytuję "skrzynia przekładniowa + tylny most 40 dm3 zwolnice 2 x 1.7 dm3."
rafal88 jeżeli nie wiesz to nie pisz :)

#23 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 22:21

MF255 wyciek ze zwolnicy Spytam inaczej....znasz ta zwolnice tylko z teorii czy moze kiedys to rozbierales?? bo ja robiaz dwie takie naprawy nie zauwazylem jeszcze pierscienia uszczelniajacego od strony mostu na polosi. Wiec nie mow mi abym nie pisal jesli nie wiem.... No chyba ze trafilem na egzemplarze w ktorych zapomnieli wlozyc dwa simeringi.....

#24 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 07:48

MF255 wyciek ze zwolnicy W tej chwili nie są zakładane uszczelniacze w pochwie tylnego mostu ponieważ wiąże się z brakiem odpowietrzenia w zwolnicy i zwiększąną awaryjnością jeśli są to jest wskazanie do jego usunięcia

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#25 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 10:14

MF255 wyciek ze zwolnicy rafal88 rozbierałem zwolnice nie raz i u mnie sa oba simeringi i zewnętrzny i wewnętrzny jeżeli chcesz moge zeskanować obrazek z instrukcji napraw i zobaczysz że są tam dwa uszczelnienia tak jak pisałem wcześniej :)

#26 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 11:37

MF255 wyciek ze zwolnicy Panie @emilchaja....no to mamy spor o nic :) To czy sa dwa simeringi, czy tez jeden jak wspomnial @ASOGCURSUS zalezy od tego jakie "konstruktorzy" mieli natchnienie :)

#27 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 13:21

MF255 wyciek ze zwolnicy rafal88 to teraz mamy wszystko jasne,i tak jak napisałeś mieliśmy spór o nic, z czym w 100% się z Tobą zgadzam :) myślę że sprzeczne informacje mogły wyniknąć z tego gdzie dany ciągnik był składany (Polska(postlicencja) albo Anglia) ale moge się mylić to jest tylko moje przypuszczenie.Pozdrawiam :)

#28 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 16:30

MF255 wyciek ze zwolnicy Witam
Cieszę się że chłopaki pogodzili,bazując na książce z 1988 roku trzeba brać poprawki ponieważ tyle zmian konstrukcyjnych było dziwi mnie że boicie wydać 2zł na telefon żeby zadzwonić dealera bądź do fabryki aby uzyskać fachową odpowiedź Podpowiem jak wymieniać olej w zwolnicy,przy naprawie spuszczamy olej odkręcając śrubę u dołu zwolnicy czworokąt na klucz 9mm, ale zalewać należy poprzez skrzynię biegów jak wlejemy odpowiednią ilość to olej dotrze do zwolnicy na 100% tyle jle trzeba w ciągnikach 3512,przy naprawie zwolnicy jak zuważymy że siedzi uszczelniacz w pochwie bez obawy możemy go usunąć przedłuży to żywotność uszczelniacza w zwolnicy,ponieważ może powstać nadciśnienie i wtedy wywala uszczelniacz nie zwracajcie uwagi że pozostał korek do zalewania Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#29 Share csw123

csw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:46

MF255 wyciek ze zwolnicy mam taki problem zostala rozebrana zwolnica i jak sie okazalo nie ma tam jednego z uszczelniaczy jest to dokladnie ten od strony mostu. uszczelniacz o numerze 73x101.6x11 posiadam a chodzi mi o ten drugi i potrzebuje numer katalogowy lub numer uszczelniacza. niestety nie posiadam katalogu wiec jesli jest pan w stanie pomoc to bylbym wdzieczny

#30 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:49

MF255 wyciek ze zwolnicy No to i ja sie dołącze. Przeczytałem ten temat i trochę mi rozjaśniło sytację. Mam wyciek wewnętrzny czyli z zwolnicy do skrzyni. Gdzie znajduje się ten simering przy łączeniu bloku tylnego mostu z zwolnicą? Jeżeli tak to hamulce są tzw. mokre?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:07

MF255 wyciek ze zwolnicy Tak jest, MF 255 i pochodne posiadają hamulce mechaniczne chłodzone olejem, co jest wielką zaletą tego ciągnika.

A co do uszczelniacza pomiędzy tylnym mostem a zwolnicą to nie jest on konieczny. Np. u mnie go nie ma.

Edytowany przez grzegorz508, 16 styczeń 2011 - 22:09.

#32 Share csw123

csw123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:40

MF255 wyciek ze zwolnicy Witam ponownie.
Chcialbym sie do zwrocic jeszcze z jednym pytaniem.
Dlaczego w niektorych Fergusonach 255 byly montowany dwa uszczelniacze, a w Ursusie 3512 tylko jeden.
Rozumiem z poprzedniego e-mailu ze glownym problem bylo podcisnienie jednak chcialbym szczegolowo sie dowiedziec jakie byly bezposrednio skutki czy inaczej mowiac usterki. Pisze do Pana, gdyz mechanik ktory u mnie naprawia zwolnice uparcie chce zamontowac dwa uszczelniacze mimo ze wczesniej byl tam tylko jeden.
Dziekuje i czekam na odpowiedz
pozdrawiam:)

Edytowany przez csw123, 18 styczeń 2011 - 19:04.

#33 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:48

MF255 wyciek ze zwolnicy Ostatnio też wymieniłem uszczelnienia w zwolnicy (na wałku koła), robota nie taka straszna, obyło się bez żadnej prasy. Jak na razie po kilku dniach jest nadal sucho :D oby tak dalej.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#34 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:46

MF255 wyciek ze zwolnicy Tydzień temu też robiliśmy zwolnicę. Wymienialiśmy uszczelniacz, obydwa łożyska i daliśmy podkładkę pod łożysko wszystko w robione u siebie podstawowymi narzędziami.
Fajnie mieć Fergusona bo się nie psuje, ale jak już coś padnie to weź ty części znajdź :(
Oj tatko się najeździł po sklepach ,żeby wszystko skompletować ;)
Wieczny kawaler ;)

#35 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2011 - 08:03

MF255 wyciek ze zwolnicy Ja kilka dni szukałem tych uszczelniaczy i był bardzo duży problem żeby je dostać. Musiałem zrobić sobie wycieczkę (50km w jedną stronę) i tam dostałem. Nawet gościu miał tam całą zwolnicę w częściach do MF.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#36 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 22:00

MF255 wyciek ze zwolnicy Mam MF 675 cały tył jest prawie taki sam jak MF 255 , wymienialiśmy łożyska i wszystkie uszczelnienia . Simering był tylko jeden na piaście , nowe łożyska tylko trzeba je wydystansować półksiężycami , musieliśmy je zeszlifować na magnesówce o pare setek , możma kupić różne rozmiary cieńsze lub grubsze w zależności od potrzeby

#37 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 08 kwiecień 2011 - 22:58

MF255 wyciek ze zwolnicy Półksiężycami albo podkładkami dystansowymi. W moim w fabryce została założona ta najcieńsza ;)
Tatko kupił ostatnią w GRENE i nie było już możliwości innych zamówić, a w Agromach i innych sklepach to zapomnij :o
Pojeździł trochę, w każdym sklepie kupił co innego i udało się skompletować części.
Tu jest trochę części do Fergusona: http://sklep.techrol...search//filter/ , ale my je kompletowaliśmy w marcu, a ten sklep ruszał z sprzedażą detaliczna w kwietniu bo byśmy sobie zamówili od nich ;)

Edytowany przez samczyk1991, 08 kwiecień 2011 - 23:01.

Wieczny kawaler ;)

#38 Share MrxKris

MrxKris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo czyli związana z nią każda dziedzina życia, a najbardziej hodowla koni zimnokrwistych

Napisany 08 luty 2012 - 09:11

MF255 wyciek ze zwolnicy Witam. Własnie zabrałem się za weliminowanie przecieków z kół w MF 255. Przy demontażu zwolnicy , gdy już zciągnie się łożysko stożkowe to kosz satelitów bez problemu powinien zejść z osi koła ?

Edytowany przez MrxKris, 08 luty 2012 - 09:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share MrxKris

MrxKris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo czyli związana z nią każda dziedzina życia, a najbardziej hodowla koni zimnokrwistych

Napisany 08 luty 2012 - 21:32

MF255 wyciek ze zwolnicy

Tydzień temu też robiliśmy zwolnicę. Wymienialiśmy uszczelniacz, obydwa łożyska i daliśmy podkładkę pod łożysko wszystko w robione u siebie podstawowymi narzędziami.
Fajnie mieć Fergusona bo się nie psuje, ale jak już coś padnie to weź ty części znajdź Dodany obrazek
Oj tatko się najeździł po sklepach ,żeby wszystko skompletować Dodany obrazek

Jak wyciagneliście, jakim sposobem obudowe łożyska oraz uszczelniacz który znajduje się w pochwie tylnego mostu? Mam z tym problem.