Skocz do zawartości

Zdjęcie

doplaty do TUZ

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 07 marzec 2007 - 21:08

doplaty do TUZ yszeliście może cos o tym? Na jakiej to zasadzie będzie? A jest to chyba dobry kaska bo około 800euro. :rolleyes:

///
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
doplaty do TUZ Dzisiaj, 08:39
  •  

#2 Share pawoo86

pawoo86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 07:53

doplaty do TUZ O co chodzi z tym TUZ?

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 08:17

doplaty do TUZ TUZ -trwałe użytki zielone albo trójpunktowy układ zawieszenia :rolleyes:
nie 800 euro a 200euro

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 08 marzec 2007 - 16:12

doplaty do TUZ zobaczymy co odpiszą z ARiMR

#5 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 14:15

doplaty do TUZ Moze ktoś, wie jak to będzie z tą dopłatą w moim przypadku? Przejmuje właśnie gospodarstwo od teścia wraz ze sporym stadem bydła, a w przepisach jest, ze trzeba mieć zarejestrowane bydło w okresie przed marcem 2006. Przepis będę miał pod koniec marca

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 19:35

doplaty do TUZ Jako Młody rolnik nie obowiązuje Cie okres referencyjny. Powinieneś dostać dopłatę do TUZ.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 20:19

doplaty do TUZ jak to jest z tymi dopłatami , ja nie mam TUZ tylko trawy na gruntach ornych.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 20:40

doplaty do TUZ @wojtas Witam w klubie :rolleyes: My tylko stracimy na tych dopłatach :(:( Trawy na GO zostały przeniesione z UPO do JPO
w UPO są trawy z motylkowymi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 21:39

doplaty do TUZ o q..... a pamiętam jak lepper w programie "tydzień" zapewniał że nie będzie rozdziału na tngo i tuz. teraz trzeba będzie pisać trawy z motylkowymi .może się jakaś jedna koniczyna znajdzie na polu :rolleyes: chyba że będzie to wyrażone procentowo (że musi być jakiś procent motylkowych ). a jak to będzie z kukurydzą na kiszonke?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 14 marzec 2007 - 21:53

doplaty do TUZ kukurydza --> UPO Były pany aby też zaliczyć do PZ ale nie weszło :rolleyes:

Nie wiem czy jest jakiś udział procentowy motylkowych w trawach ale jeśli nie to machnę ręko trochę koniczyny czerwonej na trawy i wpisze trawy do UPO

Jedno pole mam takie że jest taka mieszanka

bullet_black.png

#11 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 marzec 2007 - 16:09

doplaty do TUZ

Jako Młody rolnik nie obowiązuje Cie okres referencyjny. Powinieneś dostać dopłatę do TUZ.

Dzięki za informacje, jestem spokojniejszy, bo będzie sie to tyczyło około 15ha, to troche by było przykro jakbym nie dostał tej dopłaty

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 15 marzec 2007 - 18:39

doplaty do TUZ @andrzej a gdzie można znależdź informacje na temat roślin zaliczanych do UPO ?

#13 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 14:37

doplaty do TUZ oglądał ktoś dzisiaj magazyn"tydzień" podobno był Endrju i coś mówił o dopłatach do tuz jak też do "traw na gruntach ornych" szczególnie interesuje mnie to drugie . będą zaliczać tngo do PZ czy nie? jak ktoś oglądał to niech napisze dokładnie jak ma być . z góry dziękuje

#14 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 14:53

doplaty do TUZ Płatność zwierzęca przysługuje do powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności do gruntów rolnych w roku 2007, która nie może być większa niż suma powierzchni trwałych użytków zielonych i traw na gruntach ornych, do których przyznano płatność w roku 2006 i nie większa niż powierzchnia ustalona na podstawie liczby zwierząt posiadanych przez rolnika w okresie referencyjnym przeliczonych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP) i współczynnika 0,3.

skopiowane ze strony agencji

http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=227

#15 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 15:49

doplaty do TUZ dzięki piootr

#16 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 maj 2007 - 20:41

doplaty do TUZ Mam, właśnie nowe wiadomości, przejąłem gospodarstwo w kwietniu 2007, czyli Trwałe Użytki Zielone (około 15 ha) wraz ze stadem ponad 60 szt bydła (około 45 SD) no i oczywiście ileś ha ornych i innych. W 2006 roku składałem wniosek o dopłaty ( bo miałem dzierżawę), ale bez użytków zielonych. Dziś dowiedziałem się, że nie dostanę dopłaty tzw PZ, tylko dlatego, bo w tamtym roku nie miałem bydła, a składałem wniosek o dopłaty. Dla mnie to normalnie oszukaństwo i niedomówienie, skoro przejmuje wszystkie obowiązki (np ONW) to dlaczego nie moge dostać dopłaty paszowej, skoro zarówno całe TUZ jak i stado przejmuję.
Co Wy na to? :blink: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 maj 2007 - 20:51

doplaty do TUZ dokładnie nie wiem ale jak jest tak jak piszesz to są to nieźle porąbane przepisy, ach ta biurokracja czyż życie nie byłoby łatwiejsze bez niej