Zaloguj się, aby obserwować  
LukaszRol

Sprzedaż ciągników

Polecane posty

LukaszRol    0

A może już ktoś wie jak wygłądała sprzedaż nowych ciągników w Polsce w 2008r.?

PS.Nie wiem czy w dobrym mniejcu ten temat...jakby co to sorki.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Jak juz to zakladka chyba Gielda...

Ale ja nie rozumiem chyba tematu....

o co ci chodzi z ta sprzedaza??

Chcesz wykresow ile dokladnie i jakie marki czy co??

Pisz troche jaśniej i wyjasnij to albo niech jakis MOD z tym delete zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Chodzi o podsumownie roku sprzedaży nowych ciągników w polsce w 2008r., jaka marka sprzedała najwięcej a jaka odnotowała spadek, jaka marka jest najcześciej kupowana przez polskich rolników o to tu chodzi...


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Autorowi pewnie chodzi o to, jakich ciągników sprzedano najwiecej, a jakich najmniej w ubiegłym roku...

 

Trzeba poczekać bo na pewno w gazetach ukażą się artykuły na ten temat ;)

 

Przenoszę do tematów ogólnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

No niestety ale jeszcze nie, szukałem w najnowszym Farmerze i poradniku rolniczym i jeszcze nic nie ma


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Uważam że to będzie jakaś zachodnia marka na pewno nie zetor bo na niego moda już przeminęła....

Uważam że może to być NH lub JD


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

W ubiegłym roku chyba sprzedano najwięcej zetorów ale przewaga może być już mniejsza.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

''Oczywiście prowadzimy badania rynku ciągnikowego w Polsce. Co może wydać Ci się dziwne - w Polsce brakuje oficjalnych statystyk co do ilości sprzedawanych ciągników. Firmy ciągnikowe robią badania we własnym zakresie, wymieniają się wzajemnie danymi. W Polsce oficjalnie sprzedaje się 25 marek ciągników rolniczych.''

Dostałem te informacje w procentach które należało pomnożyć przez ilość kupionych ciągników przez polaków, czyli gdzieś tak 11-12tyś traktorów. Po przeliczeniu wygląda to tak:

 

Zetor 2040

NH 1540

JD 1440

Belarus 720

DF 680

Farmtrac 660

Pronar 580

Case 490

Ursus 490

Farmer 280

Foton 155

 

Podawane oczywiście w sztukach. Wiem że nie ma tu wszystkich marek, bo brak np. Same czy Lamborghini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

No szkoda że niema oficjalnych statystyk choć te też są interesujące na samym szczycie jest Zetor ale goni go NH troche słabo wypada tutaj Ursus :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ciekawe jak wypadnie ursus w tym roku. Bo tylko jeden model spełnia Euro III......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
''Oczywiście prowadzimy badania rynku ciągnikowego w Polsce. Co może wydać Ci się dziwne - w Polsce brakuje oficjalnych statystyk co do ilości sprzedawanych ciągników. Firmy ciągnikowe robią badania we własnym zakresie, wymieniają się wzajemnie danymi. W Polsce oficjalnie sprzedaje się 25 marek ciągników rolniczych.''

Dostałem te informacje w procentach które należało pomnożyć przez ilość kupionych ciągników przez polaków, czyli gdzieś tak 11-12tyś traktorów. Po przeliczeniu wygląda to tak:

 

Zetor 2040

NH 1540

JD 1440

Belarus 720

DF 680

Farmtrac 660

Pronar 580

Case 490

Ursus 490

Farmer 280

Foton 155

 

Podawane oczywiście w sztukach. Wiem że nie ma tu wszystkich marek, bo brak np. Same czy Lamborghini.

I ja tak bym skomentował pierwszą trójkę: Zetor bo kiedyś był dobry, i teraz jedzie na tej opinii(być może nadal słusznej) NH bo niewiele droższy od Zetora a jednak wyższa półka, a JD bo jest na niego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Liczba zarejestrowanych ciągników w 2008r.

Źródło gazeta ,,Farmer":

 

Zetor - 2270 sztuk,

New Holland - 1783

John Deere- 1532

MTZ - 906

Case - 798

Deutz-Fahr - 797

Belarus - 645

Ursus - 537

Farmtrac - 474

Lamborgihini - 445

Massey Ferguson - 427

Pronar - 327

Farmer - 289

Same - 279

Claas - 268

McCormick - 268

Fendt - 266

Valtra - 261

Landini - 211

Pozostałe marki 764


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Tylko, że to są pewnie wszystkie rejestowane w 2008 roku ciagniki, więc także i używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Kolego @Michu7 to są dane dotyczące nowych ciągników zarejestrowanych w Polsce w 2008r.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Zetor nie bez powodu pisze na tylnej szybie "Zetor nr 1 w Polsce" sprzedaż Zetora jest duża w Polsce ponieważ wiele osób zaufało tej marce i postawiło chyba na łatwy dostęp do części podobne jak MTZ :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

najwięcej rejstracji było w województwie mazowieckim ok. 2184 wyprodukowanych w 2008 roku, nastepnie wielkopolskie 1336 sztuk, podlaskim 981, lubelskim 874 sztuk, łudzkim 690 sztuk, kujawsko-pomorskim 527 sztuk, wrmińsko-mazurskim 483 sztuk, małopolskim 391 sztuk, świętokrzyskim 373 sztuk, dolnośląskim 369 sztuk, pomorskim 362 sztuk, opolskim 311 sztuk, śląskim 302 sztuk, zachodniopomorskim 256 sztuk, podkarpackim 224 sztuk, lubuskim 203 sztuk, razem 9866 sztuk zarejstrowano z rokiem prod. 2008, mowa oczywiście o nowych traktorach, jeśli chcecie moge podac więcej szczegółów dotyczących rejstracji ciągników w 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Wyniki na rok 2008 były już w marcu 2009 roku, a teraz mamy już kwiecień więc na 2009 też powinny już byc.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj