Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych.

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 07:57

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Te lampy z linku może i dobrze oświetlały by drogę ale chyba wg prawa jako światła drogowe nie mogą być zamontowane tak wysoko(czyli w dachu). Rozsądniej byłoby zamontować je w atrapę chłodnicy.
To tylko moje zdanie. Może ktoś wie o tym więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Dzisiaj, 01:13
  •  

#42 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 08:50

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Thomas2135 ma racje. Te halogeny przystosowane są do niskiego montarzu (zderzak samochodu) wiec jeżeli chcesz je zamocować na dachu kabiny to nie zdadzą egzaminu.

#43 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 13:45

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Swiatla dalekosiezne jak sama nazwa mowi sa do oswietrania drogi na duza odleglosc. Wczstko zalezy jak uksztaltowany snop swiatla z nich jest. Mysle, ze zamontowane wysoko beda ok. Nalezy je jedynie ustawic w taki sposob, aby uzupelnialy standardowe swiatla drogowe, lub przez dolaczenie swiatla mijania. Teoretycznie zamontowane nisko maja bardzo duzy zasieg poniewaz lnop swiatla jest praktycznie rownolegly do drogi, wiec " plama " swiatla ma duzo wieksza srednice. Zamontowane wysoko moga storzyc wrazenie mosniejszego swiatla, ale nie na duzym obszarze. Mysle ze wiesz co chcialem przedstawic swoja wypowiedzia. Najpewniej te parametry znajdziesz w nocie producenta co do ich przeznaczenia i sposobu montazu.

#44 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:29

Witam
Mam pytanie czy widział ktoś jaki efekt świetlny dają te halogeny: http://www.allegro.p...800m_atest.html Bo zastanawiam się nad zastosowaniem tych świateł jako światła drogowe długie. Światła chciałbym umieścić na dachu i zastanawiam się czy będą oświetlały drogę nocą na dużą odległość tak jak jest opisane w aukcji.
Z góry dziękuje za wypowiedzi.
ps Nie chciałem zakładać nowego tematu, ponieważ w tym też jest mowa o halogenach.

Światełka zamontowałem, świecą bardzo dobrze jedynie troszkę komin przeszkadza bo rzuca delikatny cień na drogę.

#45 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 17:40

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. mam pytanie w u1224 zalozone mam halogeny 2 tyl i 2 z przodu tak jak na schemacie podanym przez elektotecha niemam tylko przekaznikow zalozonych do czego sluzy przekaznik co on robi? bedzie mi tak dzialac?

#46 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:30

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. W skrócie:
1. Zmniejsza natężenie prądu płynącego przez włącznik.
2. Włącznik steruje przekaźnikiem, a przekaźnik łączy.

#47 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 13:57

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Mam pytanie jak w najprostszy sposób zamontować gniazdo zapalniczki w kombajnie (Claas Cosmos)? Służyło by mi ono do podłączenia koguta na zmianę z dodatkowa lampą roboczą. Co musiałbym kupić poza samym gniazdem?
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#48 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:49

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Kawałek przewodu i wpiąć się pod jakiś bezpiecznik przed lub po zapłonie, a najlepiej to zamontować osobny

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 03 maj 2011 - 09:38

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. troszke odswieze temat. co moglo by sie stac gdybym podlaczyl halogeny od bezpiecznikow np pod swiatla mijania i jakis wlacznik na halogeny. czy takie rozwiazanie spelanialo by jakie kolwiek normy bezpieczenstwa:)

#50 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 maj 2011 - 13:34

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Takie rozwiązanie spowoduje natychmiastowe spalenie bezpiecznika, a w przypadku zastosowania bezpiecznika o większym prądzie znamionowym spalenie instalacji. Na forum jest dużo informacji na temat podłączania dodatkowego oświetlenia.

#51 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 maj 2011 - 13:34

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Nie polecam!

Właśnie ze względów bezpieczeństwa. W przypadku usterki obwodu świateł dodatkowych ( używanych sporadycznie i dla własnej wygody) tracisz także światła mijania. A te są podstawowym źródłem oświetlenia pojazdu. Mogą ci nie działać światła drogowe, ale mijania muszą być sprawne.

Oczywiście proponowane przez ciebie rozwiązanie ma tą zaletę, że po wyłączeniu świateł mijania gasną także dodatkowe światła.

#52 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i udoskonalanie ciągników

Napisany 03 maj 2011 - 17:48

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Dokładnie jak koledzy napisali lepiej nie igrać z ogniem.

#53 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:59

Dokładnie jak koledzy napisali lepiej nie igrać z ogniem.

Posiadam jd 6420,chce zamontowac dodatkowe oświetlenie na tylnie błotniki ,pod znajduja sie kablezostawione przez producenta,nie wiem czy musze dodac dodatkowy włacznik,bezpiecznik,może ktoś juz zakładał ,pomocy słabo u mnie z elektryka

#54 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i udoskonalanie ciągników

Napisany 13 czerwiec 2011 - 09:13

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. jeśli przy tych kablach o których mówisz nie ma wyłącznika to lepiej żebyś zamontował jeśli oczywiście chesz akurat na tych kablach montować i bezpiecznik też potrzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:57

Podłączenie dodatkowych lamp roboczych i sygnalizacyjnych. Skoro są wyprowadzone przewody to podejrzewam, że ciągnik jest przystosowany do montażu dodatkowych reflektorów. Prawdopodobnie miał przygotowaną instalację i w razie zamówienia przy zakupie dodatkowe reflektory były montowane w serwisie a nie w fabryce.
Najlepiej sprawdź w instrukcji obsługi czy nic nie piszę na ten temat. Jeśli nie to radzę udaj się do serwisu i się dowiedz. Jeśli ciągnik ma przygotowana instalacje pod dodatkowe oświetlenie, to podłączenie powinno ograniczyć się do montażu reflektorów, przełącznika w desce rozdzielczej i przekaźnika.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!