Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz16

Jaki ciągnik na 16ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz16    0

Mam dylemat jaki ciągnik wybrać na 16ha w przedziale cenowym 20-35 tys. Napiszcie wasze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

na tyle ha bym polecał ursusa 5714 on ma 80 koni co według mnie starczy na 16ha. pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam 16 ha i u 3512 i w zupełności wystarczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Bez obrazy ale znam ludzi co przy pomocy C330M obrabiali po 25-30ha. Wg mnie jeśli masz jakiś mały ciągnik to rozejrzyj się za jakimś używanym .zetorkiem w dobrym stanie - jakieś 8145 lub u 904 - ostatnio widziałem na allegro z moich stron takiego ursusiaka nawet kompletnego :rolleyes: za 35 tys zł.

Niestety do tego będziesz potrzebował i tak małego ciągnika. Gdybym ja miał szukać jedynego ciągnika i miałby to być mały traktor to zastanawiałbym się nad 35 konnym slązakiem czy jak to się zwie - ogłoszenia były na kupsprzedaj.pl. Cena niestety ciutkę wyższa niż masz do wydania.

 

Napisz do czego ten traktor będzie potrzebny bo jak masz tylko grunty orne i siejesz tylko zboża to trochę inaczej niż miałbyś całość łąki, oraz jak masz z działkami - powierzchnia. Żadna frajda ganiać 80-100konnym ciągnikiem po poletkach jednohektarowych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

to zależy do czego bedzie ci poczebny ten ciagnik bo np ja Mam lampo 110km na 8ha,deutza70km i zetora 5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tutaj nie idzie o moc.

Pytanie jaki ma park maszynowy - przecież nie będzie ciągał 80 konnym ciągnikiem 2skibowego pługa ani jednorzędowej kopaczki do ziemniaków.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

no tez prawda ale większego nie potrzebuje bo nie sądze żeby na 16ha posiadał jakies duże maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja uważam że coś z przednim napędem, zetorów trochę takich jest, a jak nie zetor to myślę że na 4514 ze starszych lat starczy spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

moze zetor 5245 3 gary oszczedny a jednoczesnie na 16ha wystarczy i mam naped


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
to zależy do czego bedzie ci poczebny ten ciagnik bo np ja Mam lampo 110km na 8ha,deutza70km i zetora 5340

i jak zetorek chodzi??


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0
i jak zetorek chodzi??

Mam go 3lat od nowosci i jak narazie nic mu sie nie dzieje tylko to ze duzo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
80 koni spokojnie wystarczy!!:rolleyes:

 

 

 

No 80km to trochę za dużo wg mnie, w zupełności wystarczy zetor 5211 czy ursus 3512 albo mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
No 80km to trochę za dużo wg mnie, w zupełności wystarczy zetor 5211 czy ursus 3512 albo mf 255.

 

No jasne że tak, 80 konny ciągnik to na min. 40 ha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Ja bym kupił Ursusa C-360 3p. Mój wujek ma takiego i bardzo dobrze się sprawuje, tylko że u niego jest jako ciągnik pomocniczy i nie pamiętam kiedy robiono nim orkę także po d*pie nie dostaje, ale swoje robi. Na 16 hektarów jak znalazł tylko nie wiem po ile teraz chodzą (przeglądałem ostatnio auto giełdę, ale nie pamiętam :rolleyes: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Ale chlopy bajarzycie.

 

Mam 9ha plus ok 16ha dzierzaw 75% to laki, reszta orne

 

Na podworku jest U-330+tur, U-355 i MTZ+tur,

 

U-330 wszystkie drobne robotki, plus transport siana/slomy w kostkach, dowoz zielonki przyczepa zbierajaca

U-355 glownie kosiarka rotacyjna i prasa kostkujaca transport balotow okraglych i rozrzutnik z obornikiem

MTZ ciezsze prace polowe, prasa rolujaca i oczywiscie zwozka tych balotow (zaladnek i rozladunek z racji zamontowanego tura), transport na wieksze odleglosci z 2 przyczepami zwir, piach, nawozy itp itd

 

Jak ktos twierdzi ze na 16 ha 80KM to za duzo, to sie go podchwytliwie spytam ile czasu spedza w polu. ja tam wole zapiac plug 4skiby do ruska i zaorac pole w godzine krocej niz innym ciagnikiem na 3 skiby

Mam nawet ochote palnac sobie jeszcze wiekszy ciagnik (max 120KM wiekszy to juz by byla jednak przesada) zeby wlasnie skrocic czas prac polowych, bylby to juz typowy mul roboczy cos jak U1224 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wziol zetora 7211 albo u-c360 ja osobiscie robie na prawie 50 ha ursusami c-360 i c360 3p


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Jak masz kase na większy to bierz większy, na 10 km kolosalnej różnicy w spalaniu nie będzie. Zupełnie nie rozumie tych uwag że takim ciągnikami obrabia sie dużo większe gospodarstwa. Sam mam nieduże gospodarstwo, a ciągniki są już porządnie dojechane, wiem że jeden 14 tys mth i nawet lepiej że jeżeli to będzie używka to nie ma co przemęczać ciągnika. Ciągnik to nie komputer, wybierasz na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

80KM na 16ha poprostu się nie narobi. U mnie na 15.5ha większosć prac robi 3512 i w zasadzie nie ma co robić, c330 jedynie chodzi w opryskiwaczu, rozsiewaczu, trolu i jakieś tam lekkie prace. U mnie gościu na 50ha ma jedynie 4512 i c360 i jakoś nadąża ze wszystkim. 60KM na taki areał to jest lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj