Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 595

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share miraska

miraska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 08:51

Massey Ferguson 595 cześć.
Mam problem z przednim napędem w 595 i podnośnikiem. Stracił sie całkowicie a poprzednio raz był potem znowu d*pa. Teraz wcale niema. Kręci tylko jedno koło a podnośnik prawie nie działa. Tak słabo ze nie podnosi pługa do sniegu. Pytanie drugie jaki olej do skrzyni biegów i ile? Gdzie jest miarka poziomu oleju w skrzyni i filtry?
pomoooooocy
Kupiłem grata parę tygodni temu do odśnieżania i prosze o pomoc
miras-ka@wp.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 595 Dzisiaj, 09:12
  •  

#22 Share robertus

robertus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:48

Massey Ferguson 595

cześć.
Mam problem z przednim napędem w 595 i podnośnikiem. Stracił sie całkowicie a poprzednio raz był potem znowu d*pa. Teraz wcale niema. Kręci tylko jedno koło a podnośnik prawie nie działa. Tak słabo ze nie podnosi pługa do sniegu. Pytanie drugie jaki olej do skrzyni biegów i ile? Gdzie jest miarka poziomu oleju w skrzyni i filtry?
pomoooooocy
Kupiłem grata parę tygodni temu do odśnieżania i prosze o pomoc
miras-ka@wp.pl

moze jest malo oleju w skrzyni biegow?

#23 Share czechy123

czechy123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 13 styczeń 2011 - 17:52

Massey Ferguson 595 Ile kosztuje pompa paliwa do MF 595?

#24 Share ferguson590

ferguson590

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 09:08

Massey Ferguson 595 regeneracja pompy paliwowej 700-800zł

#25 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 11:58

Massey Ferguson 595 To może wznowie temat i napisze o moim mf 595.
Moje posty można znaleźc w googlaach.
Nie działa w nim podnośnik zero ciśnienia. Kiper dziwnie przerywa ale co do tego to mam podejrzenia. Co do podnośnika był mechanik pokrecił tymi śrubkami przez dekielek i chodził, wieczorem postawiony z pługiem. Ja rano do tankowania a on nie podnosi. już nie mam nerwów do niego nie działa też przedni napęd :(. Może ktoś to robił albo jakis na serio dory spec.

POZDR
z góry dzięki ;)

#26 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 14:01

Massey Ferguson 595 Nie chciałem zakładać nowego tematu. Poszukuje mechanika do tego właśnie MF-a chodzi mi o osobe co robiła podnośnik w tym ciągniku i wie co i jak po kolei. Jeżeli znacie kogoś takiego to kontakt na pw.
Najlepiej, żeby ktoś z Lubelskiego.

PZDR krzycho88

#27 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 13:58

Massey Ferguson 595 Elo. chłopaki no nie mówcie ze nikt nie ma tego sprzęta. Proszę pomóżcie bo mnie krew zalewa ...

POZDRAWIAM

#28 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:53

Massey Ferguson 595 nie posiadam takiego ciągnika ale spotkałem się z takim egzemplarzem z tego co pamiętam pod maską z przodu przed chłodnicą oleju powinien być filtr hydrauliki z wkładem papierowym może być zasyfiony .sprawa druga to zawór ciśnienia pompy może trzeba podkręcić sprawa trzecia to pompy jedna jest z przodu w skrzyni a druga tradycyjnie pod podnośnikiem jest tam układ przewodów do sterowania wom półbiegami itp mogą być nieszczelne złącza znałem gości którzy takiego zrobili był problem ze skrzynią i podnośnikiem ale są zagranicą proponuję poszukać kontaktu do Wierzchowiny w b zamojskim tam ma sklep trochę importuje i naprawia -phu darpol-

#29 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 18:25

Massey Ferguson 595

nie posiadam takiego ciągnika ale spotkałem się z takim egzemplarzem z tego co pamiętam pod maską z przodu przed chłodnicą oleju powinien być filtr hydrauliki z wkładem papierowym może być zasyfiony .sprawa druga to zawór ciśnienia pompy może trzeba podkręcić sprawa trzecia to pompy jedna jest z przodu w skrzyni a druga tradycyjnie pod podnośnikiem jest tam układ przewodów do sterowania wom półbiegami itp mogą być nieszczelne złącza znałem gości którzy takiego zrobili był problem ze skrzynią i podnośnikiem ale są zagranicą proponuję poszukać kontaktu do Wierzchowiny w b zamojskim tam ma sklep trochę importuje i naprawia -phu darpol-

Dzięki kolego, :) z tymi przewodami to warto tez sprawdzic :)

pozdrawiam

PS: Ta firma to jakies 23-28km ode mnie :D
PS2: u mnie nie ma filtra koło tej chłodnicy. Zamówie ten zawór sterujący pompą. Prawdopodobnie to to. :) (miejmy nadzieje)

Edytowany przez krzycho88, 03 październik 2011 - 20:04.

#30 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:24

Massey Ferguson 595 krzycho i jak chodzi ferdek :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 październik 2011 - 22:19

Massey Ferguson 595 kolego w miejscowości Grąd koło trojanowa przy trasie warszawa-lublin jest pewien pan który remontuje mf i ursusy głównie także może on mógłby cię poratować

#32 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:51

Massey Ferguson 595

krzycho i jak chodzi ferdek :)

Po małej próbie chodzi :D, niedługo dostanie robote to zobaczymy na dłuższą metę :).
Podsumowanie:
1.Podnośnik działa
2. nie działa kiper, przodek a WOM kręci sie cały czas :/

Ale ciesze się z podnosnika

pzdr

#33 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:53

Massey Ferguson 595 Jakim sposobem uzdrowiłeś podnośnik?

#34 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:57

Massey Ferguson 595 OSCYLATOR (zawór sterujący pompą) u mnie idzie jakis dziwaczny bo stosuje sie go w 3 typach:595,592,(1080?), u korbanków ponad 2500zł śpiewają. Ale znając "polak potrafi" obleciałem koszty i wyszło mi ok.500-600zł :D

czemu pytasz ? tez jakis problem masz ?

#35 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 październik 2011 - 19:54

Massey Ferguson 595 Kolego nie wiem jak jest w twoim modelu ale w moim 698 jak kręcił się wałek i nie działał przód to pompa zębata padnięta, ewentualnie filtr hydrauliki zapchany, albo masz przestrzał na wężu wewnątrz tylniego mostu od pompy zębatej. Wom może się także ciągle kręcić jak masz walnięte tarczki, przód także, ale jak walnęło ci naraz to jest to wątpliwe.

#36 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 październik 2011 - 20:13

Massey Ferguson 595

Kolego nie wiem jak jest w twoim modelu ale w moim 698 jak kręcił się wałek i nie działał przód to pompa zębata padnięta, ewentualnie filtr hydrauliki zapchany, albo masz przestrzał na wężu wewnątrz tylniego mostu od pompy zębatej. Wom może się także ciągle kręcić jak masz walnięte tarczki, przód także, ale jak walnęło ci naraz to jest to wątpliwe.

Pompa jest nówka. Filtr to jest chyba ten jeden od spodu (chyba ze nie wiem o jakims).Wałek to od razu jak go kupiłem to się kręcił. Przodek chodził jakis czas, rok temu jakos mi się załączał na momencik i tylko na góra 5s. Wałek mało wazny. Rurki są na 99% szczelne.

#37 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:42

Massey Ferguson 595 W przednim napędzie też są tarczki!!! Tak jak w WOM-ie. Może także być zapchana chłodnica oleju z przodu, przód jest załączany poprzez chłodnicę(sam nie wiem dlaczego)Żadna lampka sie nie pali????

#38 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:47

Massey Ferguson 595 Mam do kolegów prośbę .Kupiłem starego MF 595 MK II z 78 roku bez żółwia i bez przedniego napędu sprzęgło też załączane mechanicznie (tak mi się wydaje) i słabo podnosi na pusto idzie a z pługiem bardzo powoli.Moje pytanie czy tu jest jedna pompa hydrauliki? ( no bo po co dwie).Olej puściłem jest ładny agrol filtr z boku prawej strony czysty,jaka może być przyczyna?Czy jest drugi filtr a jeżeli jest to gdzie i jak go wyjąć i jak dostać się do pompy.
Za posty oświecające z góry serdeczne dzięki!

#39 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 21 październik 2011 - 20:48

Massey Ferguson 595 Kolego wlales za gesty olej...ten ferdek i jak "prawie"kazdy inny musi miec olej typu Agrol UTTO lub STOU.
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 październik 2011 - 21:38

Massey Ferguson 595 Dzięki za radę,wlałem "olej przekładniowy Agrol 80w GL4". To wg ciebie jest zbyt gęsty i należy go wymienić?