Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozerwanie traktora

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 12:30

Rozerwanie traktora Witam. Zastanawia mnie czasem jaką siłą rozciągającą ( w praktyce ) można bezpiecznie potraktować konstrukcje poszczególnych traktorów a jaka grozi jego rozerwaniem, uszkodzeniem. Chodzi mi tu o spinanie kilku ciągników i ciągnięcie dużego obciązenia np. wyciąganie zapadniątego po osie załadowanego ciągnika siodłowego. Tu z doświadczenia wiem że trzema ciągnikami ok. 130 KM na szerokich oponach w większości przypadków nie powinno być problemu. Tu moje pytanie o wasze spostrzeżenia odnośnie tego ile może dana konstrukcja wytrzymać a ile jest dla niej za dużo. Taka wiedza może się przydać na przyszłość. Zacznę od swoich spostrzeżeń:
Osobiście dość rozważnie podchodzę do tego tematu i nie pozwalam za dużo podpinać pod mój ciągnik.
Tak więc np.: przy wyciąganiu ciągników siodłowych z burakami z pola:
pod ursusa 1614 nie pozwalałem podpinać więcej niż Ursus 1224 + New Holland Tm 125
pod New Hollanda M 135 pozwalam podpinać tylko jeden ciągnik o znaczącym uciągu np. New Holland M100 na szerokich oponach ma duuużo lepszy uciąg niż 1224.
Szczególnie cenne i przydatne będą przytoczone praktyczne sytuacje kiedy i jakie obciązenie okazało się za duże dla danej konstrukcji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozerwanie traktora Dzisiaj, 15:03
  •  

#2 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:38

Rozerwanie traktora przy wyciąganiu zestawów np. z burakami najczesciej szkody ponosi cięzarówka zaprzęgną pare byków i trach pojada ze zderzakiem a ciągniki sa bardzo wyrzymałe nie słyszałem jeszcze zeby kogos wyciagajac ktos rozerwał sobie ciagnik
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#3 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:45

Rozerwanie traktora Wiem ze w latach 70 i 80 w PGR-ach niedaleko mnie rozrywano duzo Ursusow 4011 i 360 jak wciagali je na pryzmy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:45

Rozerwanie traktora Ja myśle że istotną sprawą jest to czy ciągnik posiada rame. Ona jednak jest gruba i dość wytrzymała więc ciągnik ma mniejsze szanse na rozerwanie ;) . Nie życze nikomu tego... :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#5 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:56

Rozerwanie traktora racja ciągnik na ramie dużo wytrzymalszy ale jeszcze trzeba czepiać z głową wiadomo co sie tanie jak bedzie 160 km+gruba lina+60 km efekt łatwy do przewidzenia
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#6 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 styczeń 2009 - 16:03

Rozerwanie traktora zgodze sie jednak jak jest rama to bardzo duzo daje, juz mialem okazje rozrawac dla faceta ciagnik.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:17

Rozerwanie traktora A może najbezpieczniej jest tak, że każdy ciągnik ma swoją linkę ;) ?

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:43

Rozerwanie traktora trzeba brac jak sie wyciaga za tylni zaczep i pod ciagnikiem puscic a jak ja mialem goscia wyciagnac to facet mowi za zaczep z przodu i zaczep wytrzynal ale sruby przy skrzyni nie i rozpolowilem mu C 360, ale byl zly.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#9 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:53

Rozerwanie traktora tak macie rację zachaczając za tylny zaczem nie ma opcji rozerwania ciągnika. może z innej beczki ale mam cyklopa kupionego za grosze z PGR który zapadł się z MF 255 no i cóż ferdek nie dał rady to odchaczyli cyklopa ferdka wyciągli i zaprzęgli szustkę to cyklopka efekt był taki że nastąpiło klonowanie z jednego cyklopa zrobiły się dwa ;) poprostu zaczep wuciągli razem z pompą.

#10 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:58

Rozerwanie traktora

A może najbezpieczniej jest tak, że każdy ciągnik ma swoją linkę ;) ?

A szczególnie jak się np wyciąga Holmera utopionego w torfie :P. Akurat mieliśmy taki przypadek i wtedy każdy ciągnik miał swoją line :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:58

Rozerwanie traktora Mieszkam na pogórzu, u nas tzw. zakładanie to normalka, jeżeli kierowcy znają swoje umiejętności to można na linie, ale nie wolno szarpać (t25 +rozrzutnik z obornikiem wyciągnął mnie szwagier 7211) gorzej gdy kierowca nerwowy (c360+asenizacyjna wyciągał mnie sąsiad t25 na długiej linie, zanim zareagowałem Szarpnął z rozpędu ile było lin to poszły śruby) to wtedy pozostaje hol sztywny .

#12 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 16 maj 2009 - 19:05

Rozerwanie traktora Mój tata zawsze jak go ktoś ciągnął to line puszczał pod traktorem. Nasza 330 nieraz miała 6 ton ładunku i nigdy nie była rozerwana.
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#13 Share Wojtek23

Wojtek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:16

Rozerwanie traktora zal sie przyznać ale rozerwałem 16245,ale to jak orałem,laweta i do mechanika.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2009 - 19:32

Rozerwanie traktora złąmaną nową proxime już widziałem ale hopła w lesie po tym jak staneła do pionu, a jak widze stare c 360 z ponadpękiwanymi blokami, lub t25 to wszystko możliwe, mnie interesuje taka kwestia co po fakcie jak już rozerwe komuś ciągnik przy wyciąganiu a zawsze ostrzegam że moge rozerwać to ludzie tym bardziej krzyczą obrażeni żebym nic a nic nie żałował tylko ciągnoł bo się nie boją ze moge rozerwać dlatego pytam jak to ejst w kwestii prawnej, czy taki ktoś komu rozerwałbym ciągnik przy wyciąganiu miałby prawo dochodzić coś z mojego OC? Bo przed wyciąganie każdy krzyczy ciągnąć jak tylko się da tylko że jak przyłoże 4x4 i ciągnik z błota wyskakuje jak z wyrzutni jakiejś a koleś wyskakuje z opadniętą szczeną do ziemi to następny raz jak woła wyciągać to prosi o delikatność he he

#15 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:02

Rozerwanie traktora JA zmienie obiekt i z ciagnika przeniose sie na kombajn kilkanaście lat temu kolega zakupił JD2256 na pola byłego PGR w 50% były to pola podmokłe. No i stało sie kombajn zaliczył niezłą wtope (niebył wyposarzony w bliźniaki) wyciągało go 3 ciągniki 1614. Liny były zamocowane w 3 miejscach tak że każdy z ciągników miał swoją line. Na nieszczęście właściciela kombajn został rozerwany a mianowicie został wyrwany tył kombajnu. Oczywiście awaria została naprawiona. 2 lata tamu została przeprowadzona szczegółowa kontrola przez serwis JD jak sie okazało rana niemiała rzadnych naciągniec i innych tego typu usterek. Kombajn kosi dzis, rocznie kosi koło 400ha oczywiście został wyposarzony bliźniaki. Dlatego patrząc na temat rozrywania ciągników kombajnów czy też innych maszyn patzre głównie na sposób wyciągania bo ten przypadek nas sporo nauczył
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#16 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 maj 2009 - 20:10

Rozerwanie traktora Ja wiągałem w tatmtym roku DFem dx100- c330 z przyczepą samozbierającą na pryzmę i nic się nie stało ;)

#17 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 16 maj 2009 - 21:02

Rozerwanie traktora U nas chyba już ze 5 lat temu tata ze szfagrem zaciagali 60kę tata w 80tce... 60ka odpaliła nie chciało sie wysiadać żeby linę odpiąć to chcieli cofnąć a że tata sie pomylił i zamiast wstecznego to szosowe... z jednej 60ki zrobiły się dwie ;) to była akcja heh wszystkie śruby poszły ale jakoś jeszcze na drążku kierownicy się utrzymała.

#18 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2009 - 21:07

Rozerwanie traktora Jak się znajomy zakopał C-360 z przyczepą samozbierającą z sianokiszonką a siadła pod platforme,to wyciągneliśmy na dwa C-360 po rozładowaniu,ale miał ładowacz i rama go trzymała.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#19 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 16 maj 2009 - 21:50

Rozerwanie traktora u nas we wsi rozerwali ze 5 lat temu c-360 z przyczepą.Był zakopany a mądry jakiś kierowca chciał go wyciągnąć i 3 i pełna szpula z rozpędu przecież to musiało tak się skończyć.A tak po za tym słyszałem że c-360 są dosyć łatwe do rozerwania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafaello360

rafaello360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 maj 2009 - 15:44

Rozerwanie traktora na wiosnę tamtego roku w RSP "podzielili " na dwie części Ursusa 1614 z agregatem uprawowo-siewnym z zasypem 450kg, dociążony na przodzie. Kierowca wjechał w bruzdę na dużych obrotach i stało się.