Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat ciągników Case

321 odpowiedzi na ten temat

#161 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:32

Opinie na temat ciągników Case U mnie jest w takim razie na 100% silnik D-268 bo ten drugi Dt-268 wogle koło mojego nie leżał hehe i co najlepsze producent
case ih

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat ciągników Case Dzisiaj, 16:22
  •  

#162 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:22

Opinie na temat ciągników Case Silnik D-268 był montowany w 4230 i ma 82 km, a DT-268 w 4240, 90km (turbosprężarka).

#163 Share case4230lp

case4230lp

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:26

Opinie na temat ciągników Case Na allegro jest case 4230 z turbo sprężarką heh a nie wiesz jak wyjąć elektro zawór w case od napędu 4230

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Gregoor

Gregoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 14:04

Opinie na temat ciągników Case Witam. Zastanawiam się nad kupnem ciągnika Case JXU 105 lub Case Maxxum 100 X-Line lub Case Maxxum 110 X-Line, ciągnik ma pracować z turem, będzie także pracował z agregatem uprawowo siewnym i pługiem obrotowym 4 skibowym. Proszę o opinie, rady związane z tymi ciągnikami, który charakteryzował by się lepszą kulturą pracy itp. Dodam jeszcze że dostałem ofertę na ciągnik case maxxum 100 X-Line w cenie promocyjnej za 155 000 zł netto, posiada on dwie prędkości wałka 540 obr./min. i 1000 obr./min. skrzynię biegów 24/24, pompę hydrauliczną o wydatku 80l./min. niski dach, opony tył 540/70 R38 i przód 440/70 R28, siłowniki wspomagające tylne o średnicy 80 mm, udźwig tylnego tuz to 5550 kg, jest on chyba w tej najuboższej wersji wyposażeniowej, tak mi się wydaje, nawet nie wiem czy posiada on przednią oś z elektrohydrauliczną blokadą mechanizmu różnicowego. A Case JXU 105 byłby w tej najbogatszej wersji wyposażeniowej. Interesuje mnie tylko ta marka ponieważ korzystałem z oferty tego właśnie dealera Case i składałem wniosek na PROW, wniosek został przyjęty.

Edytowany przez Gregoor, 22 kwiecień 2011 - 14:14.

#165 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:29

Opinie na temat ciągników Case ja bym pomyślał o csie , wyjdzie ciut drożej niż maxum ale mimo wszystko bym wolał

#166 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:55

Opinie na temat ciągników Case z tych co podałeś wybrałbym 110 x-line bo zarówno do pługa jak i ładowacza się nadaje, chyba że masz niski strop w oborze to wtedy jxu, w przeciwnym razie bierz większego i nie żałuj na wyposażenie, skrzynia 24/24 może ma sporo przełożeń ale 16/16 jest wygodniejsza w obsłudze i nie odczujesz zbytniego braku przełożeń, jak masz kasę to dołóż jeszcze amortyzowaną oś, kosztuje sporo ale jak będziesz pracował w transporcie to uwierz nie pożałujesz
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#167 Share Gregoor

Gregoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 20:35

Opinie na temat ciągników Case

ja bym pomyślał o csie , wyjdzie ciut drożej niż maxum ale mimo wszystko bym wolał

Dlaczego CS Pro? Ten ciągnik mi się w ogóle nie widzi chociażby dlatego że ma duży promień zawracania, na początku myślałem o nim ale zrezygnowałem.

Nie mam tak dużej sumy by dokładać sobie takie udogodnienia jak amortyzowana oś, wiem, to dobra rzecz ale chyba nie będę zbyt często używać go w transporcie. A co myślicie o tym promocyjnym, cena jest dobra? Warto? Czy ta pompa o wydajności 80 l./min. będzie się dobrze sprawować? Warto dokładać dużo kasy i brać pompę o wydajności 113 l./min.?

#168 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 22 kwiecień 2011 - 20:55

Opinie na temat ciągników Case moim zdaniem jak nie będzie to jakaś strasznie duża kwota to zdecyduj się na tą mocniejszą pompę wydajność prawie o połowę większa na pewno się przyda w wielu pracach zwłaszcza przy ładowaczu
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#169 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 22:06

Opinie na temat ciągników Case Witam. Posiadam Case jxu 95 i jak narazie odpukać ;) Jestem z niego bardzo zadowolony. Robi u mnie jako ciągnik pomocniczy czyli współpracuje z rozsiewaczem, opryskiwaczem, wałami jacka, agragatem aktywnym na glinie i ciąga często przyczepy, ponieważ mam drugie gospodarstwo oddalone o 40km, nie brak mu mocy i oczywiście jest oszczędny B) Jestem zadowolony również z jego zwrotności, ma mały kąt skrętu co bardzo się to przydaje :) Polecam taki sprzęt ;)
Pozdrawiam :)

Małorolny jestem. (106ha)

#170 Share Gregoor

Gregoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 22:21

Opinie na temat ciągników Case Ta cena promocyjna jest kosząca według mnie, gdybym zamawiał drugiego maxxuma to cena była by już dużo droższa, cena będzie wtedy sięgać około 180000 zł netto. Z drugiej strony ten maxxum promocyjny jest słabo wyposażony.

Witam. Posiadam Case jxu 95 i jak narazie odpukać ;) Jestem z niego bardzo zadowolony. Robi u mnie jako ciągnik pomocniczy czyli współpracuje z rozsiewaczem, opryskiwaczem, wałami jacka, agragatem aktywnym na glinie i ciąga często przyczepy, ponieważ mam drugie gospodarstwo oddalone o 40km, nie brak mu mocy i oczywiście jest oszczędny B) Jestem zadowolony również z jego zwrotności, ma mały kąt skrętu co bardzo się to przydaje :) Polecam taki sprzęt ;)
Pozdrawiam :)

Masz w tym CASE przycisk elektrycznego sprzęgła na gałce zmiany biegów? Jak tak to powiedz jak to się sprawuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 09:18

Opinie na temat ciągników Case Niestety nie mam tego :( Mam w nim zwykłą skrzynie ;[ i rewers elektrohydrauliczny :rolleyes:

Małorolny jestem. (106ha)

#172 Share chemiclean

chemiclean

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 07:43

Opinie na temat ciągników Case Seria Maxxum nawet w wersjach ,,biedniejszych" (chociaż czy pompa 80 ltr/min to bieda?! John Deere seria D to dopiero bieda!!) U wielu producentów to standard)daje przede wszystkim o wiele większy komfort pracy.. Duża,cicha kabina, wygodne sterowanie. Minusem jest gorsza zwrotność. 3eba wybrać co dla kogo jest ważniejsze

#173 Share Bert

Bert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:29

Opinie na temat ciągników Case Witam,

Z tego co podałeś bez wahania mogę polecić Maxxuma. JXU to nie jest maszyna do ciężkiej pracy, aczkolwiek w mniejszych gospodarstwach może pełnić funkcję ciągnika głównego.
Jak masz już coś kupić weź Maxxuma, pompa 80l/min w standardzie lub 113 za niewielką dopłatą. Udźwig TUZa wystarczający spokojnie do wszystkiego. Pozatym Maxxum jest o blisko tonę cięższy niż JXU. Kabina bardzo komfortowa, 4 słupkowa i wykończona starannie.

Jeśli chodzi o przekładnię to 12x12/24x24 - wersja mechaniczna z półbiegami lub bez. Natomiast 16/16 lub 17/16 jest to przekładnia PowerShift - czyli biegi zmieniane pod obciążeniem.

Ogólnie mówiąc seria bardzo udana i dopracowana.

Jak potrzebujesz wiecej informacji to zadzwoń - 668 294 975

Pozdrawiam

#174 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 maj 2011 - 21:01

Opinie na temat ciągników Case ja powiem ze naprawde jest duza róznica w wykonaniu JXU do maxxuma. od 2 dni mam odpowiednika JXU 85 -> t5040 i mam maxxuma MC 140 i teraz widze duza różnice w konstrukcji i wykonczeniu i nie załuje ani złotówki która wydałęm na maxxuma :)

Edytowany przez bialy2005, 11 maj 2011 - 21:02.

#175 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 13 maj 2011 - 07:19

Opinie na temat ciągników Case Ma ktoś z was może Case'a JXU 105? Właśnie mam zamiar go kupić.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#176 Share waldek71

waldek71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:18

Opinie na temat ciągników Case prosiłbym o jakieś informacje na temat skrzyni biegów i sprzęgła w ciągniku case 844 international

#177 Share Gregoor

Gregoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 16:07

Opinie na temat ciągników Case Ja posiadam taki ciągnik, pracuje z ładowaczem czołowym, posiada skrzynie zsynchronizowana, w pełni mechaniczną 16/8. Sprzęgło jest podwieszane, jest załączane przez linkę, jak na razie nie mam problemów ze sprzęgłem, aczkolwiek trochę problemów z przednim mostem, ale jest już OK. Mam go już 6 lat.
A co konkretnie chcesz o nim wiedzieć?

#178 Share arcun

arcun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 13:25

Opinie na temat ciągników Case Mam case MX 100C z 2000r pracuję z turem stoll i powiem super ciągnik, zwrotny ,oszczędny, mamy go dwa lata i na razie bez zarzutu.

#179 Share wsk

wsk

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 17:45

Opinie na temat ciągników Case a co powiecie o case cx 90 wogóle o seri cx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share MatriX6

MatriX6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:56

Opinie na temat ciągników Case mam do was zapytanie : jaki ciągnik polecilibyście mi o mocy od 100 do 130(135)KM? chciałbym się dowiedzieć coś o ilości spalania na godzine w ciężkiej pracy w polu oraz o eksploatacji. zastanawiam sie nad markami : case new holland john deere masey ferguson(z tych nowych)?

Dodaj odpowiedź