jaco512

Opinie na temat ciągników Case

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RAMZES9107    22

Panowie co sądzicie o tym? :

https://www.otomoto.pl/oferta/case-ih-3230-4x4-3210-3220-4210-4220-4230-4240-john-deere-fendt-ID6z7VeL.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Warto na 10 ha? Szukam czegos 4x4 w okolicach 60-70 KM zamiast MF 255....

Edytowano przez RAMZES9107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik82    0

Ja mam do sprzedania 856xl.Jest na olx.Sam robilem remont silnika glowica i pompa byly u szpeca.jest na olx 94rok za

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

j


856xl sa super zwrotne trwale no i 85km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Przeloty powyżej 10000 mtg mnie przerażają.... Raczej rozglądam sie za czyms max 75 km. Po prostu chce coś z 4x4, by robota szła szybciej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik82    0

w tych rocznikach niema nic pon 10000.wszystko smiga normalnie.takie traktory to 20000 normalnie bez zajakniecia.moj ma na liczniku 3300 ale wiadomo ze juz przeskoczul raz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, czy ciągniki case LUXXUM są warte swojej ceny, czy skrzynie nie sprawia problemów?

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Luxxum to taki trochę bardziej rozwinięty Farmall U 

Trochę za krótko na rynku żeby coś napisać , ja jestem ciekaw jak te silniki 3400 dadzą radę na dłuższą metę , co do skrzyni to nie martwił bym się o ich żywotność, wiem że posiadają oddzielny olej z hydrauliką a to jest fajne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

rozmawiałem z przedstawicielem to mi odradzał ze względu na cene, mówi ze troszkę drożej i mam maxxuma. teraz tak się zastanawiam tylko ta skrzynia mnie troche niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

 Witam rozglądam się za Modelem 5140 lub 5150 na co zwracać uwagę przy oglądaniu ponieważ przesiadam sie z Ursusa to troszkę inna bajka z tego co piszecie to szwankuje podnośnik w sensie elektronika, rozumie że chodzi o brak styku. Usterka pompy czym się objawia czy przy zwykłych oględzinach wychacze to czy w pracy dopiero. Przyjmę wszystkie cenne uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam czy ktos ma jakies instrukcje obslugi czy inne rzeczy do case 5140  i podzielilby sie zdjeciem tych ze informacji z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyman81    0

Witam .

Szukałem na forum ale niestety nic w tym temacie nie znalazłem... Idę z zamiarem kupna  case 795 xl 93 r z przodem. Chciałbym trochę więcej się dowiedzieć na temat tego ciągnika. Ustaliłem ,że jest dość mało awaryjny , ceny części są zamienne i w przystępnej cenie , kabina dosyć mocno komfortowa , dosyć małe spalanie itp. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma bądź miał do czynienia z tym ciągnikiem , na co mam zwrócić uwagę przed kupnem. Trochę mnie dziwi ,że w sieci nie za wiele można poczytać opinii jeśli chodzi o ten model , nie wiem czy to dobrze , czy źle. Rozglądam również się za Renault , trochę jednak przeraża mnie cena części zamiennych .

Dziękuję i witam jako nowy użytkownik.

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie prosiłbym o opinie na temat tych ciągników, na co zwrócić uwagę przy oględzinach ? które funkcje szczególnie sprawdzić? jak spalanie przy cięzkich robotach głownie orka i talerzowanie ścierniska itp

https://www.olx.pl/oferta/ladny-ciagnik-rolniczy-case-mxu-115-maxxum-deere-holland-fendt-tsa-CID757-IDx1MOa.html

https://www.otomoto.pl/oferta/case-ih-cs-105-pro-ID6Bum95.html#0e40b0a75e 

https://www.olx.pl/oferta/case-cs-90-pro-85-95-100-sprowadzony-tur-mx-100-pierwsze-opony-CID757-IDwoAtf.html 

co prawda NH ale te same podzespoły 

https://www.olx.pl/oferta/new-holland-ts115a-115km-2005rok-6426mth-oryginal-ts-tm-mx-mxu-case-CID757-IDxeBnD.html

Dziekuje za rady

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Temat widzę kilka lat już nie odświeżany. Może ktoś miał bądź ma i podzielił by się opinią o ciągniku Case 3230. Tak po tegorocznych żniwach myślę czy by w przyszłym roku nie kupić właśnie czegoś takiego. Zależy mi na przednim napędzie. Mocy więcej nie chcę. Chcę coś właśnie z przedziały 60 - 80km max, tak żeby nie zmieniać maszyn a większy nie jest mi potrzebny z tego względu że mam dużo małych działek i dużymi maszynami nawet ciężko było by robić. A oglądałem wczoraj zupełnie przypadkowo takiego case'a i bardzo mi się spodobał bo jest niewielki i bardzo komfortowy. Na pewno ciszej jest w nim niż w zetorze którego też oglądałem.

Na co należało by zwrócić uwagę w tym ciągniku? Ma on jakieś bolączki czy raczej udany model? Myślałem też o MF-ie 3050 lub 3060 ale case mi bardziej gabarytowo odpowiada bo jest niski i taki zwarty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Działanie półbiegu i wałka Womu, jeśli po rozgrzaniu działa dobrze i wspomaganie działa, lekko kręci się kierownica to większych problemów nie będzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Coś mi się kojarzy , że Case 3230 nie ma półbiegów. Silnik 60 KM , to raczej na główny ciągnik trochę mało, w ciężkich pracach będzie się mulił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983
włodek    16
58 minut temu, andrzej78 napisał:

Coś mi się kojarzy , że Case 3230 nie ma półbiegów. Silnik 60 KM , to raczej na główny ciągnik trochę mało, w ciężkich pracach będzie się mulił.

Mało, nie mało. Zależy ile masz ziemii. Jak masz kilkanaście hektarów w działkach gdzie niektóre mają nawet po 0.7ha to nawet nie wjedziesz tam żadną dużą maszyną. Do tej pory obrabiam to c360 i daje radę. Fakt że sporo mam łąk które teraz kasuję i zamieniam w grunty orne. Także ta moc mi w zupełności wystarcza. Jedyne czego brak to napęd a w przeróbki bawić się nie zamierzam. Poza tym człowiek z roku na rok robi się coraz starszy i przydało by się też trochę komfortu. Jednak robić cały dzień w 60-tce to wieczorem głowa pęka. Zresztą jakbym kupił coś większego to trzeba cały park maszynowy zmieniać bo nie zapnę do 100 konnego ciągnika pługa 3 skibowego. A to już się robią grube inwestycje. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Do pługa 3 dokladasz +1 i masz 4- ki lub po taniości można takie  4 kupić , ale zajmują tyle co ciągnik ( jak trzeba to od razu odorzesz.). Jakiś konkretny sprzęt uprawowy można zapiąć , a moc ciągnika przełożyć na prędkość roboczą. Jeżeli już mowa o tej serii to w mojej ocenie lepszym wyborem byłoby co najmniej 75 KM czyli model 4220. Oczywiście to jest tylko taka moja opinia, ale " apetyt rośnie w miarę jedzenia," . Za kilka lat pomyślisz: a jednak mało koni , bo:  orka na 4 skiby byłaby szybciej, jakiś siewnik z hydropakiem , jakiś agregat uprawowy, ścierniskowy, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Oczywiście w pełni się z Tobą zgadzam i nie wiem co będzie za kilka lat. Bardzo możliwe że wezmę jakieś dzierżawy lub coś dokupię. Pewnie było by to łatwiejsze gdyby w mojej okolicy były jakieś ziemie z agencji rolnych, jakieś duże powierzchnie bo chętnie bym coś wziął wtedy w dzierżawę i zajął się tylko rolnictwem. Niestety wszystkie wielkie obszary w mojej okolicy wykupiła firma Dawtona a jak ktoś daje w dzierżawę to hektar, może dwa. Takie kawałeczki jak mam ja. Na razie pracuję a rolnictwo traktuję jako hobby bo to po prostu lubię. Mam taką zasadę, że z gospodarstwa nie czerpię żadnego zysku. Żyję z pensji. A to co mi daje gospodarstwo, inwestuję w jego rozwój. Kto wie, może będę rozwijał się niedługo dalej i powiększał areał. Żniwa w tym roku są dość udane i tak gdzieś mi po głowie chodzi żeby właśnie kupić coś z przedziału 60 - 90KM z przednim napędem ale coś co będzie mało awaryjne. 

Minusem tych wszystkich ciągników (tego case'a i wcześniej MF-ów które oglądałem) jest to, że to wszystko było sprowadzane i wszystkie mają niestety hydrauliczne hamulce. Więc dodatkowy koszt to dołożenie pneumatyki a ta przydała by się od razu jedno i dwu obwodowa czyli dodatkowo ładnych kilka tysięcy trzeba dołożyć. O ile się w ogóle da. W MF-ie już mam temat obadany i wiem że idzie dołożyć ale jak jest w Case tego nie wiem. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Po prostu trzeba szukać ciągnika z Niemiec. Znajomy ma ciągnik z Niemiec ,tyle że model 4240 ,na wyposażeniu pneumatyka i klima.Ja też nie mam wielkiego areału ,ale to co mam muszę obrobić po pracy , dlatego ważne aby zrobić szybko i konkretnie. Kiedyś kupiłem model 4230 bo miało być 80 KM , miał pracować w prasie rolujacej , koniecznie z ładowaczem bo obornik, bele, sianokiszonka , teraz mam  tylko uprawy roślinne ale Tur jest niezastąpiony do załadunku wapna czy nawozów -bigbag . Teraz myślę o wymianie pługa z 4x35 na obrotowe 3x 45, bo mam  kilka działek o zmiennej szerokości , i te bruzdy....

Oczywiście każdy ma swoje priorytety przy wyborze maszyny 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

@włodek do kazdego da sie zamontowac pneumatyke. W mfie tylko zapomnij o dokladaniu hamulcy z mf 255 bo to chory pomysl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16
8 godzin temu, Mikruss napisał:

@włodek do kazdego da sie zamontowac pneumatyke. W mfie tylko zapomnij o dokladaniu hamulcy z mf 255 bo to chory pomysl. 

Do MF-ów 3050 - 3060 które oglądałem, są dedykowane zestawy pneumatyki. Niestety tanie nie są bo wychodzi coś koło 8 tysięcy. 

A słuchajcie, orientuje się ktoś z Was czy jest możliwość zakupu używanego ciągnika na dotacje? Planuję się koło tego tematu zakręcić bo do tej pory nie brałem i nie biorę ani grosza z dotacji ale chyba trzeba zacząć korzystać jeśli chce się rozwijać dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Muszę się zorientować ile na dofinansowanie można dostać bo może okazać się że to co będę musiał dorzucić, wyjdzie podobnie co miałbym dać za jakiś 30 letni. A nowy to zawsze nowy. Tylko chciałbym coś bez udziwnień. Najlepiej 100% mechaniczny o ile jeszcze takie są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj