jaco512

Opinie na temat ciągników Case

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dow    0

Panowie i Panie !

 Moje pytanie dotyczy awaryjności Case farmall c75. Tak się składa, że zakupiiliśmy takiego pod koniec marca tego roku, od nowości było słychać zgrzytanie przy cofaniu. Konkretnie to na III zakresie na każdym biegu (od 1 do 4) gdy włączę rewers na jazdę do tyłu i czy to bez sprzegła czy z jego pomocą gdy ciągnik zaczyna jechać do tyłu słychać zgrzyt, im wyższy bieg tym mocniej zgrzyta. Ciągnik pojechał 3 tygodnie temu na serwis, ten zmienił tylny most i kazał przyjechac sprawdzić czy jest ok. Wsiadam, jadę, cofam i znowu to samo... nic się nie zmieniło... Dzien później serwis dzwoni, że oni nie wiedzą i że dwie sztuki tego samego modelu jaki mieli na placu też tak mają i sprawa została przekazana do centrali Case'a i czekają na odpowiedź. Co teraz z tym robić ? Oddać go się chyba nie da bo wzięty na modernizaję... Czy są tu jacyś posiadacze farmalla C którzy mogliby sprawdzić u siebie czy też mają taką przypałość ? pozdrawiam wk***wiony użytkownik Farmalla...

 

Mam farmalla c 75 od lutego 2015 i nie ma zgrzytów. Produkcja 2012 r. Mam inne problemy z nim.

 

Edytowano przez dow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie chciałem zakłądać nowego tematu więc zapytam tutaj, Czy ktos wie czy case ih będzie na polagra-premiery 2016? Wszędzie szukam i nic nie moge znaleźć a jade tam z mysle o wyboże nowego ciągnika pomocniczego i biore pod uwage m.in. tę marke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak ze spalaniem i z awaryjnością, a ta pompa to chyba ta trójka jest zbędna, bo 33tyś za samą pompę to chyba ze złota jest  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Cóż sie pytasz o awaryjność? Kupujesz używany traktor, który nie wiadomo ile ma najechane i nie wiadomo jak o niego dbano, to  jest czysta loteria, to i owo można sprawdzić przy zakupie, ale konkrety wyjdą przy kilku godzinnej ciężkiej pracy w polu, gdy wszystko sie nagrzeje. Nierozważny kupuje tą pompe nową, mozna do niej kupić oryginalny zestaw naprawczy za 10% ceny nowej pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy ciagników Case. Brat rozglada się za ciągnikem Case lub New Holland o mocy tak ok 140-160.

Ciagnik ma być uzywany po roku 2000.Przeglądałem już dużo ofert i jedno mnie zastanawia- dlaczego wszystkie ciągniki mają podobny czas pracy? Najwiecej jest ofert  z pomiędzy 5 a 7 tyś godz.Ja bym nawet chętnie obejrzał taki co ma 10 000 godz.ale spróbujcie taki znaleść!

Oglądaliśmy jednego Case  MXM 155 ale miał olej w zbiorniku wyrównawczym, w drugim nie było oleju ale był osad po oleju w tym zbiorniku.

Czy w tych ciągnikach tak pada uszczelka pod głowicą czy ja mam takiego trafa?

Jeżeli nawet kupił bym ten z padnięta uszczelką to będzie to jeszcze chodzić po wymianie tej uszczelki czy lepiej dać sobie spokój?

Może ktoś sprzedaje 'swojego"o takiej mocy jak pisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

daj jeszcze "1"albo "2" z przodu przebiegu i wyjdzie ci oryginalny przebieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj jeszcze "1"albo "2" z przodu przebiegu i wyjdzie ci oryginalny przebieg :)

 

Czy mozna jakoś sprawdzić faktyczny przebieg w tych ciągnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie można bo te ciągniki mają licznik godzin do 9999 a później sie przekręcają od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

Ktoś ma case puma 160 cvx lub inne modele i jak wam chodzą czy 305 tyś za full wypas i na największych oponach to dobra cena ? i mam takie pytanie mając ten monitor afs pro 700 gdy chcę podłączyć ciągnik do prasy lely nie potrzebuje już komputera ? tylko informacje będę miał wyświetlane na tym komputerze  tak samo z siewnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek919rr    0

Witam. Od jakiegoś czasu rozgladam sie za za case ih z lat 86-92 4cylindrowy seria xl. 4x4 i najlepiej z ładowaczem. moc 70-85km. Moze któryś z kolegów bedzie sie pozbywał w najblizszym czasie? Gdzie szukać ? opieram sie głownie na Olx-sie. Znacie jakichś handlarzy w miare uczciwych ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1306    4

Hej. International to bardzo dobre ciągniki. W mojej okolicy są takie 3 do sprzedania, popatrz sobie. Jak coś Cię zainteresuje to mogę podjechać i zobaczyć czy warto oglądać :)

1. http://olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-rolniczy-international-856-xl-CID757-IDb4Y1j.html#8a017b1ff3

2. http://olx.pl/oferta/international-845xl-case-ih-CID757-IDcvTij.html#83ee17b6d6

3. http://olx.pl/oferta/case-international-745xl-CID757-IDaGJF3.html#40919e0891

Edytowano przez kamil1306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian82    1

Podepnę się do tematu.Ogólnie rzecz ujmując mogę polecic case'a cvx 160. Mój szef ma i niejednokrotnie miałem go okazję wypróbować w polu.Jeśli operator odpowiednio zadba o niego to będzie mu służył wiernie i bez większych awarii. Skrzynia bezstopniopwa jest kapitalna a dodanie tempomatu-strzał w 10.Ustawiamy sobie np w orce 10km/h,pług w dól,lekko gazu aby ruszył i włączamy tempomat a on już sobie sam dobiera obroty silnika aby trzymać się zadanej prędkości.Joystick ergonomiczny z głównymi przełącznikami (rewers,tempomat,1 para wyjść hydrauliki oraz prędkość + i -) idealnie leży w dłoni,zestaw wskazników oraz obrotomierz i prędkościomierz w prawym słupku kabiny,czytelny sposób załączania świateł roboczych,klimy itd.W szefa CVX'ie przez 6 lat użytkowania-nie licząc drobnych usterek typu uszczelniacz na wałku napędowym przedniego koła-cóż,wytarła się ośka i powstał luz ale to poprzez używanie a nie wada fabryczna-miał tylko 1 naprawę bo padła elektryczna pompka paliwa.teraz ma 5000mtg i śmiga dalej aż miło na tych 170ha.Myślę że cena za dobry egzemplarz jest duża jednakże wydasz raz i potem tylko paliwo,oleje itd,a kupując CVX'a "okazyjnie" zapłacisz i za ciągnik i za kolejne naprawy więc przemyśleć warto.Moc-cóż,5 skib obrotówką na glinie-no problem gdzie inny (de facto polski ciągnik) też o mocy 160 KM (odpowiednik  Ursusa 1634) 5 skib półzawieszanym i ooooooj miał duży kłopot.Krótko mówiąc CVX 160 godny polecenia-zwłaszcza z miękkim przodem-ferrari wśród ciągników. I to mówi człowiek pochodzący z gospodarstwa który nie jednym sprzętem pracował(case MX,MXM,CVX,Magnum,Mccormick MTX(140 do 200KM),XTX(200 i 215KM),ZTX(280KM),Ursusy-od 30-tki do 1614,claas arion,john deere,mtz 82ts,Zetor forterra i.....Orion Crystal 161..Do kolekcji brakuje mi jeszcze Fendt'a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Podepnę się do tematu.Ogólnie rzecz ujmując mogę polecic case'a cvx 160. Mój szef ma i niejednokrotnie miałem go okazję wypróbować w polu.Jeśli operator odpowiednio zadba o niego to będzie mu służył wiernie i bez większych awarii. Skrzynia bezstopniopwa jest kapitalna a dodanie tempomatu-strzał w 10.Ustawiamy sobie np w orce 10km/h,pług w dól,lekko gazu aby ruszył i włączamy tempomat a on już sobie sam dobiera obroty silnika aby trzymać się zadanej prędkości.Joystick ergonomiczny z głównymi przełącznikami (rewers,tempomat,1 para wyjść hydrauliki oraz prędkość + i -) idealnie leży w dłoni,zestaw wskazników oraz obrotomierz i prędkościomierz w prawym słupku kabiny,czytelny sposób załączania świateł roboczych,klimy itd.W szefa CVX'ie przez 6 lat użytkowania-nie licząc drobnych usterek typu uszczelniacz na wałku napędowym przedniego koła-cóż,wytarła się ośka i powstał luz ale to poprzez używanie a nie wada fabryczna-miał tylko 1 naprawę bo padła elektryczna pompka paliwa.teraz ma 5000mtg i śmiga dalej aż miło na tych 170ha.Myślę że cena za dobry egzemplarz jest duża jednakże wydasz raz i potem tylko paliwo,oleje itd,a kupując CVX'a "okazyjnie" zapłacisz i za ciągnik i za kolejne naprawy więc przemyśleć warto.Moc-cóż,5 skib obrotówką na glinie-no problem gdzie inny (de facto polski ciągnik) też o mocy 160 KM (odpowiednik  Ursusa 1634) 5 skib półzawieszanym i ooooooj miał duży kłopot.Krótko mówiąc CVX 160 godny polecenia-zwłaszcza z miękkim przodem-ferrari wśród ciągników. I to mówi człowiek pochodzący z gospodarstwa który nie jednym sprzętem pracował(case MX,MXM,CVX,Magnum,Mccormick MTX(140 do 200KM),XTX(200 i 215KM),ZTX(280KM),Ursusy-od 30-tki do 1614,claas arion,john deere,mtz 82ts,Zetor forterra i.....Orion Crystal 161..Do kolekcji brakuje mi jeszcze Fendt'a...

 

 

To pojezdzij jeszcze jakims fendem klasy CVX i zobaczysz czy nie zmienisz zdania o Ferrari CVX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Witam

Noszę się z zamiarem kupna Case 7110 Magnum

Jeśli ktoś posiada takowy to bardzo bym prosił o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie , jak z awaryjnością i spalaniem

Z góry dzięki..

Edytowano przez gadget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian360    1

witam wszystkich rozglądam się za używanym ciągnikiem i w oko wpadł mi case cs 94 z 2003 roku ciągnik super utrzymany ładnie chodzi ale chciałbym zaczerpnąć jakiś opinie na temat takiego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj