Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat ciągników Case

324 odpowiedzi na ten temat

#321 Share zdzinek123

zdzinek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 22:30

witam, interesuje mnie Case 150 CVX, jesli ktos uzytkuje taka maszyne chciałbym sie dowiedziec czy w tym modelu oleje w hydraulice i przekładni sa oddzielne jak uzytkuje sie ta przekladnie i  czy mozna ja porównac do vario tms z fendta i o awarie jesli ktos miał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat ciągników Case Dzisiaj, 20:50
  •  

#322 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2016 - 20:40

przekładnia ma własny olej chyba cos około 50 litrów a cała hydraulika jest obsługiwana z osobnego zbiornika. Na codzien jeżdzę  vario tms ale cvx tez miałem okazje jezdzic obie działaja bardzo podobnie w cvx jest według mnie bardziej namieszane z tymi zakresami jazdy co uważam jest zbedne

#323 Share Tedi26ak

Tedi26ak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 23:46

Opinie na temat ciągników Case W lutym naszemu 5150 stuknie 5 lat w gospodarstwie kupiony z przebiegiem 8500mth teraz ma już 13700mth jest z 96r. jak narazie bez większych awarii głównie wymiana uszczelnień bo czas zrobił swoje najpierw na przednich piastach koszt 120 zł na koło plus pół dnia roboty. uszczelnienie spodu tłoka podnosnika, raz do roku wymiana filtra oleju hydrauliki profilaktycznie. przy 11000mth wymiana oleju hydraulicznego i w przednim moście. To najdroższe bo wchodzi 80l po 25zl/litr. Poza tym to drobnostki przycisk podnosnika na błotniku , szczotki alternatora, sprzęgło klimatyzacji. przy 11800mth zaszfankowala pompa hydrauliczna zapowiadało się groźnie a okazało się ze padł zaworek w dzielniku strumienia przy pompie koszt 350zl za sprawdzenie i naprawę pompy w serwisie hydrauliki w Rumi (spece od pomp tloczkowych boscha). Od początku borykalismy się z hamulcami bo po postoju około tygodnia spływał olej pompy hamolcowych i trzeba było czekać z 10-15 minut aby zbiorniczek się napełnił i odpowietrzyly hamulce. Przedwczoraj rozebralismy hamulec z jednej strony i okazało się że wina w oringach na tloczku były już prostokątne. Dzień czekania i koszt 96zl na koło. Największe zdziwieni wywołało to ze tarcza hamulcowa przez 20 lat zużyła się tylko 1.2mm. Tak więc ogólnie koszty dodatkowe nie są takie duże. Na plus ciągnika to małe spalanie, konfort, i zero problemów z opalaniem w zimie nie potrzebuje wogole grzania.
Podstawa z case serii 51xx to dbanie o olej hydrauliczny nie wolno mieszać z innymi bo jedna pompa i olej na hydraulike skrzynie biegów układ kierowniczy i hamulcowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 09 styczeń 2017 - 23:03

Opinie na temat ciągników Case Panowie a co powiecie o dużej serii MXów ? Chodzi dokładnie o 220tkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#325 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 09:17

Pomocy.Chcialbym ustawic poczatek kata wtrysku zegarem w case 856xl plus lecz nikt niechce mi podac danych.Mam znajomego ktory posiada zegar i ustawial to w innych pojazdach lecz bez danych nic z tego,

Dodaj odpowiedź