Polecane posty

witam bardzo proszę o opinie użytkowników forterr hd 

zamierzam kupić do pracy w lesie nowy ciągnik oglądałem john deera new holanda i zetora z tych trzech maszyn najlepiej pasuje do mojej firmy zetor. zastanawiam się nad zetorem forterrą 130hd ciągnik miał by zastąpić ursusa 1614 i 385 w pracy z przyczepą do zrywki drewna i pługiem leśnym rocznie robił by około 1000-1200 mtg, nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji od użytkowników zetora a więc proszę napiszcie jak wygląda awaryjność tych maszyn jeśli coś się psuje to co najczęściej czy użytkownicy są z nich zadowoleni czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

up@ znasz już kogoś kto w forterra hd ma tyle godzin???


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też wolał bym 6 cylindrów niż 4 ale zetor ma tylko 4 cylindry, crystal jest do przyczepy trochę za duży a z reszty producentów to zostaje tylko valtra w której po zamontowaniu fotela obrotowego jest więcej miejsca w kabinie ale valtra to jednak wyższa półka cenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjoter12    5

zetora nie kupuj, awaryjne są dość, znsjomu ma i wycieki ma itp. Lepiej troche dolozyc i być zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod uwagę Oriona ale najbliższy dealer jest ponad 400km odemnie i słyszałem ze ceny są dość wysokie i z serwisem też jest różnie znajomy kupił parę lat temu i z jakąś awarią męczył się przez całą gwarancję i serwis nie mógł sobie z niom poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Też brałem pod uwagę Oriona ale najbliższy dealer jest ponad 400km odemnie i słyszałem ze ceny są dość wysokie i z serwisem też jest różnie znajomy kupił parę lat temu i z jakąś awarią męczył się przez całą gwarancję i serwis nie mógł sobie z niom poradzic

Ja słyszałem że John Deere się nie psuje... A serwis u sąsiada ma już miejsce na narzędzia w garażu zostawione :). Zadzwoń bezpośrednio do Sieradza, jeżeli będzie im zależeć to zejdą z ceny a i dealer się bliżej znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za zetora 130hd z wybranymi opcjami dodatkowymi i zabudową lesna wola 230 tyś a za New Holanda wołają 225tyś bez zabudowy tylko że w New Holandzie jest mniej miejsca w kabinie niż w zetoze jeśli chodzi o obrotowy fotel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

co za brednie... Jak możesz powiedzieć że się nie zepsuje ? Przecież awaria w każdej maszynie to kwestia czasu, ot takie prawa świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Zetor to paliwożerca i nie wiem czy do lasu się w ogóle nadaje chyba że lubisz mieć obszarpany traktor bez błotników. Nawet jak nie robi zrywki las to las zawsze jakiś patyk wejdzie tam gdzie nie powinien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

albo jak się nie umie używać :) Mamy 2 zetory i oba jak dla nas spalanie jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kupując zetora myślałem że nie będzie na co narzekać mając za przykład starsze modele. Jednak okazało się że to nie dorasta do pięt temu co zetor robił produkował kiedyś. Słabe materiały plastiki mięknie najlepiej nie dotykać. Pisanie że ktoś nie umie jeździć B) daj mi przykład sposób jak spalić mniej jak 10 litrów w przetrząsaczu na godzinę pracy. Zresztą jak ten ciągnik ma mało palić jak ma taki wielki zbiornik na paliwo a na forum AF wypisują głupoty ze poto taki zbiornik by móc długo pracować bez tankowania - tą opinią sugerowałem się dokonując wyboru. Jak ktoś ma 2 takie ciągniki to niby do czego ma porównać pewnie że mu mało pali. Informuję Pana który chce kupić zetora do lasu że spalanie będzie miał 2 razy takie jak dotychczas używana 16tka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

W NH to dopiero miałem stracha takie te materiały słabe były TD90 i T5050 coś takiego bo się na tych modelach nie znam... Więc to nie tylko że Zetory. Tak mu nagadasz że nic nie kupi z obawy że nie wyrobi na paliwo :P Z tych co mam to jestem zadowolony bardzo. A czy wybrałbym znowu zetora nowego to powiem że te modele co mam to na pewno, a te większe to zagadka w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie słuchając większości z was kupiłem zetora i jak narazie nie żałuje jestem po pierwszym przeglądzie na 100 mth i zetor pracuje bez awaryjnie zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie słuchając większości z was kupiłem zetora i jak narazie nie żałuje jestem po pierwszym przeglądzie na 100 mth i zetor pracuje bez awaryjnie zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

100 mth. Szał... Proponuję dołożyć minimum jeszcze jedno zero do przebiegu, dopiero wydawać opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie wydaje opinii tylko założyłem temat i napisałem jaka była moja decyzja, 100 mth szałem nie jest tylko że użytkuje ten traktor przez miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj