Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Claas Lexion 600

204 odpowiedzi na ten temat

#161 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 19:51

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Powiem tam, mozna by pisac duzo na ten temat, tylko przyznaje ze mam to w glowie wszystko po niemiecku i nie chce mi sie tego wszystkiego tlumaczyc i wyjasniac. Najpierw przez caly dzien w pracy...a pozniej tutaj....moge troche podyskutowac ale nie chce wdawac sie w szczegoly. Przez ostatnie lata odbywaly sie u nas tzw. "Claas Camp", gdzie testowano maszyny i traktory roznych producentow ( Claas,JD,NH)....a wszystko to na jednym polu i w tych samych warunkach, no i Claasy byly tutaj najlepsze. Chociaz w tej chwili Claas koncentruje sie bardziej na Tucano niz na maszynach Lexion.Bo po pierwsze sprzedaz maszyn z klasy sredniej wzrasta a po drugie rozwiazania uzyte w Tucano (chodzi o cala elektryke i elektronike) maja posluzyc do dalszego rozwoju Lexiona. Ale jak juz powyzej pisalem, to juz ostatni sezon gdzie mamy Claasa w sprzedazy, pozniej juz tylko Fendt. A tak na marginesie ciekaw jestem kiedy firma Claas lub Fendt postawi Korbankowi takie ultimatum, albo...albo. Wczesniej firmy te pracowaly razem, ale od czasu jak Claas przejal traktory sytuacja zaczela sie diametralnie zmieniac. Wedlug firmy Claas ich traktory w tej chwili moga juz konkurowac z ciagnikami Fendt i dlatego zmuszaja firmy do wyboru jednego modelu. Przy marce Fendt jest troche inaczej poniewaz nalezy ona do koncernu AGCO, do ktorego nalezy rowniez Valtra i MF, wiec mozna sprzedawac jednoczesnie produkty tych 3 producentow.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Claas Lexion 600 Dzisiaj, 04:14
  •  

#162 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 22:30

Co sądzicie o Claas Lexion 600 nie postawia mu zadnego ultimatum bo korbanek ma 2 przedsiebiorstwa na 2 roznych placach teoretycznie, wiec nikt sie do niego nie przyczepi!!!!!!! jest taka skarbonka jak malo ktory diler na swiecie, wiec nikt mu nie bedzie nic kazal!!!!
oczywiscie dalej nie uzyskalem zadnych konkretow, ale takich juz obawiam sie nie uzyskam, chocbym nie wiem jak probowal cie do tego naklonic, bo po prostu nie masz zadnej wiedzy w zakresie obslugi, eksploatacji, czy wydajnosci komabjnow B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#163 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 07:47

Co sądzicie o Claas Lexion 600 no napewno nie uzyskasz....bo juz ci napisalem skad posiadam te fakty. A z zawodu jestem elektrotechnikiem wiec zajmuje sie naprawa tych maszyn a szczegolnie elektorniki....a co do konkretnych ustawien w tych maszynach to powiem szczeze ze moze masz racje ze duzo nie wiem....bralem wprawdzie udzial w paru szkoleniach na ten temat ale nigdy nie przykladalem wagi do tego...poniewaz mnie takie rzeczy nie interesuja.Wole koncentrowac sie na technice niz na wiedzy na temat, jak mam ustawiac sita, klepisko czy dmuchawe. A jesli interesuja cie takie rzeczy jak APS itd.... to mam taki material ( Fahrertraining) dla ludzi ktorzy jezdza takimi maszynami ,moge skopiowac i wyslac pare stron.....ale to i tak po niemiecku a tlumaczyc mi sie tego nie chce. Tak wiec podsumowujac, zajmuje sie tymi maszynami ze strony technicznej...wiec nie interesuja mnie jako takie parametry, a jak juz cos potrzebuje to otwieram material i mam co chce .B)

i jeszcze jedno....ksiazki i materialy do napraw to podstawa, firma Claas prowadzila nawet badania na ten temat, na kursach serwisowych najwieksza uwage zwraca sie nie na to aby wbic komus wiedze i tekst do glowy, ale na to zeby umiec poslugiwac sie dokumentacja jaka sie posiada. I jak pokazaly badania, czlowiek po takim kursie jest w stanie zapamietac ok 40 % wiedzy...ale juz po 2 miesiacach wartosc spada do 15%.....takie sa fakty. A wiec naprawde jak cos chcesz wiedziec to wez ksiazki, prospekty i czytaj, czytaj, czytaj. A poza tym wiekszosc osob na forum to rolnicy lub osoby ktore pracuja na tych maszynach, i chca kozystac z tych maszyn a nie byc bombardowani wiedza na temat jak dziala APS albo moze na jakich zasadach dziala i funkcjonuje CAN-BUS lub jak funkcjonuja Moduly elektroniczne.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#164 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 08:06

Co sądzicie o Claas Lexion 600 wiekszosc tych co ich to nie interesuje, to moze przeczytac milion ksiazek i g.... bedzie wiedziec, ja jakos pamietam niektore parametry bez zagladania do prospektu, podobnie jak gro osob wypowiadajacych sie na temat maszyn B)
dobrze, ze w koncu powiedziales czym naprawdę sie zajmujesz i w czym jestes mocny, tylko wtedy na przyszlosc nie mow nam o wydajnosci danych sprzetow, a juz na pewno nie bez argumentacji, tutaj tepimy takich co mowia, ze claas czy fendt to mercedes wsrod maszyn B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#165 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 16 maj 2009 - 10:54

Co sądzicie o Claas Lexion 600 ja powiem wam jedno o tych kombajnach kawał dobrej maszyny to mało powiedziane spieszysz się przed burzą nie bój się zdążysz i żeby miec taki kombajn to trzeba mieć co najmiej 700 ha znajomy sprzedaje john deere i właśnie mysli co tu wybrać

#166 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 20 maj 2009 - 10:39

Co sądzicie o Claas Lexion 600 jak dla mnie lexion to dość fajna maszyna tylko że troszeczkę trzeba na niom wydać a poza tym nigdy nie widziałem (jak na razie) lexiona 600 widziałem tylko raz na pomorzu 480

#167 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 08:49

Co sądzicie o Claas Lexion 600 A ja mam takie pytanie czy ktoś zna wymiary Lexiona 600? Potrzebne mi są, gdyż będziemy budować garaż na Lexiona, a nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów, wysłałem zapytanie do korbanków ale nie wiadomo kiedy odpowiedzą, więc może ktoś zna?
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

#168 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 20:51

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Znam 580. Podaj fax to prześle z instrukcji dane techniczne albo zmierzę swojego.

#169 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:02

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Sorry że moze nie w temacie ale mam pytanko jak wygląda słoma po omłocie przez system Claas APS ???? , czy nadaję się później do presowania czy jest to już prawie sieczka ????

#170 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 19:52

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Nadaje się, duża kostka z tego wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 19:54

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Ale ta słoma jest cała długa czy pokruszona mocno i połamana ?

#172 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 20:27

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Nie jest cała. Jest krótsza niż normalna, ale da się prasować. Zależy też od stanu słomy i pogody. Jeczmienną która jest bardziej krucha też daje radę. Chcesz kupić tą maszynę czy wsiąść usługę?

#173 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 04:42

Co sądzicie o Claas Lexion 600 chce kupić nowego claasa ale małego Domnatora 150 N z APS i nikt nie pisze jak to wygłąda a ja do chodowli potrzebuje dobrą słome

#174 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 06:25

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Wszystko jest ok. Nawet po hybrydach. Mam 580 i wymieniam się słoma za obornik. Zbierają ją zarówno w belki jak i w dużą kostkę.

#175 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 20:48

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Wielkie dzięki, już wiem że moge zainwestować w APS

#176 Share MarcinWA

MarcinWA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 20:47

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Takiej bestii to jeszcze nie widziałem. Lexion 600 z hederem 18,6metra. Jak tym manewrować?

http://www.youtube.c...player_embedded

#177 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2009 - 16:38

Co sądzicie o Claas Lexion 600 to jest specjalnie zrobiony heder na australijskie pola...tam jest prowadzona tak jak w USA gospodarka ekstensywna,czyli maja strasznie duzo Ha ,duze kombajny , duze maszyny ale za to praktycznie nic nie daja nawozow. Na GoogleEarth mozna zobaczyc np.pola w Australi. Niektore maja po 1,200Ha w jednym kawalku

#178 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 17:47

Co sądzicie o Claas Lexion 600 To widać że na tym polu mało co wyrosło. Z tego co idzie wywnioskować z tego filmu to tam mają plony około 3t/ha. Pisze że zrobią 28ha w godzinę a dalej jest że 90t na godzinę. Czyli wychodzi trochę ponad te 3t.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#179 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2009 - 11:03

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Troche przesadzili z tym plonem... 300Kg to sie zgodze ;p ale nie 3T

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 08 sierpień 2009 - 16:04

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Odnosnie tych pół to jaki jest sens uprawiać tak wielkie pola które dają tak mały plon? Przecież koszt paliwa chyba przerasta dochód.
A i jeszcze jedno jeśli wie ktoś to jak oni to pryskają chyba jedynie samolotem :(

Dodaj odpowiedź