Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Claas Lexion 600

204 odpowiedzi na ten temat

#141 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2009 - 13:11

Co sądzicie o Claas Lexion 600 a moze coś więcej powiesz?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Claas Lexion 600 Dzisiaj, 08:08
  •  

#142 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 luty 2009 - 22:28

gadasz bzdury jak malo ktory.w firmie ktorej pracowalem kosilem lexionem 600 z hederem 9 m.bez zadnych problemow kol 60 ha dziennie kosilem.a kolega 600 terra track z hederem 10,5 metra w jeden dzien skosil 101 ha.wiec troszke wiecej anizeli ty piszesz

Kolego, po pierwsze naucz się pisać gramatycznie, jak mało który.. co? W tym zdaniu brakuje przymiotnika i jest z małej litery. Wskazuje to, że raczej jesteś w podstawówce.
Moi ludzie koszą średnio tyle co napisałem, są po szkoleniach, maja dobre doświadczenie i rok w rok pracują na tym sprzęcie. Jak masz pole o długości 10km i transport odbiera jadąc obok to może się to zdarzyć. ja mam pole o długości max 1,3km. Piszę o średnich osiągnięciach tego sprzętu.
Jak masz plon niewielki to możesz przyspieszyć, masz małe straty, jak większy to się nie opłaca. Ja pisze jak u mnie pracuje a Ty do mnie wyskakujesz. Napisałem że 5-6ha/h. A dojazd, podpięcie hedera? A jak jest rosa to popracujesz 13 godzin dziennie? Może zrobić w ciągu 24h 150 ha ale przy niewielkim plonie, dużych stratach i zbiorze mokrej pszenicy, tylko po co?
Na dodatek ze wszystkich kombajnów ten jest najbardziej awaryjny. I w tej sytuacji mam go chwalić? Nie jest wart tych pieniędzy.

#143 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 luty 2009 - 23:20

Claas Lexion 600 - to dobry kombajn szczególnie do pszenicy

Za takiego posta bez uzasadnienia mozesz dostac % :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#144 Share agroterm

agroterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 luty 2009 - 23:54

Kolego, po pierwsze naucz się pisać gramatycznie, jak mało który.. co? W tym zdaniu brakuje przymiotnika i jest z małej litery. Wskazuje to, że raczej jesteś w podstawówce.
Moi ludzie koszą średnio tyle co napisałem, są po szkoleniach, maja dobre doświadczenie i rok w rok pracują na tym sprzęcie. Jak masz pole o długości 10km i transport odbiera jadąc obok to może się to zdarzyć. ja mam pole o długości max 1,3km. Piszę o średnich osiągnięciach tego sprzętu.
Jak masz plon niewielki to możesz przyspieszyć, masz małe straty, jak większy to się nie opłaca. Ja pisze jak u mnie pracuje a Ty do mnie wyskakujesz. Napisałem że 5-6ha/h. A dojazd, podpięcie hedera? A jak jest rosa to popracujesz 13 godzin dziennie? Może zrobić w ciągu 24h 150 ha ale przy niewielkim plonie, dużych stratach i zbiorze mokrej pszenicy, tylko po co?
Na dodatek ze wszystkich kombajnów ten jest najbardziej awaryjny. I w tej sytuacji mam go chwalić? Nie jest wart tych pieniędzy.

nie ucz mnie jak mam pisac.
nie jestem w podstawowce tylko "troche" wyzej.
gadasz bzdury jak malo ktory" to takie powiedzenie.
jezeli chodzi o straty to mozna je zmniejszy i to duzo.wystarczy kombinowac z ustawieniami a nie jechac caly czas na ustawieniach claasowskich.
a co ma dojazd i podpiecie hedera do sredniej wydajnosci??
jaki to nieweilki plon dla Ciebie??
pisalem ze kolega skosil 101 ha w jeden dzien.z tego co pamietam srednia z pszenicy na tym polu wyszla kolo 9 ton a jeczmienia troche ponad 8 ton.wiec wcale nie tak malo.
i wedlug mnie wcale nie jest tak bardzo awaryjny.w tym co ja pracowalem kilka razy urwalo pare szpilek w lewym kole i raz ukrecil sie walek,ktory napedza heder.

#145 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 08 luty 2009 - 12:02

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Ja pisze jak ten kombajn pracuje u mnie, jak potrafisz go tak nastawić żeby robić nim 60ha/dzien średnio, baz strat to zapraszam do siebie na żniwa. To oznacza że robisz nim czasami 70, a czasami 50ha/dzien. Pojeździsz moim, nastawisz go, wyszkolisz ludzi a ja zapewnię Ci nocleg, zapłacę za usługę i jeszcze zrobimy dobrego grilla. Dla mnie to będą spore oszczędności a Ty udowodnisz serwisantom że nie mają pojęcia co sprzedają i jeszcze zarobisz, ok?
Komputer pokazuje średnio jak pisałem 5-6ha/h co pomnożone przez 10h daje teoretycznie 50-60ha/dzien, ale jest to nieosiągalne, bo przerwy, dojazdy na polu itd.
Pisze że jest to najbardziej awaryjny kombajn jaki mam bo tak właśnie u mnie jest, to fakt. w poprzednim sezonie miał 4 poważne awarie. Rozmawiając z serwisem przyznają się że ciągle jeżdżą do tych maszyn. Możesz sądzić na podstawie tego którym jeździłeś że tak nie jest, ale u mnie właśnie tak jest. A serwis jest po prostu kiepski i nie ma pojęcia o tym sprzęcie.

Edytowany przez thecook, 08 luty 2009 - 21:26.
popraw te skroty h, ha, t bo chyba cos pomieszles

#146 Share agroterm

agroterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 luty 2009 - 14:27

Co sądzicie o Claas Lexion 600 co do serwisantow zgodze sie z Toba.przyjezdzalo trzech roznych,z czego jeden znal sie konkretnie na rzeczy.najsmieszniejszy byl jeden,ktory przyyjechal na gwarancyjna wymiane plynow.przyszedl do zakladowego warsztatu i sie pyta jak tam sie olej spuszcza :lol: jezeli chcesz miec dobrego serwisanta staraj sie zeby przyjezdzal do Ciebie pan Tomek.nazwiska niestety nie pamietam,ale pamietam ze jezdzil peugotem expertem.
w zniwa sam bede powozil tym ustrojstem wiec raczej nie skorzystam z zaproszenia.i nie uwazam sie za jakiegos SUPERKOMAJNISTESUPER.zawsze korzystałem z rad innego kombajnisty, ktory wedlug mnie na prawde dobrze zna sie na L600.
z ustawieniami tak kombinowalismy.najpierw zwiekszalismy troche czulosc strat.trojkaciki momentalnie robily sie czarne B) i wtedy szly kombinacje z reszta ustawien.sita,wiatr,klepisko.a za kombajnami jeszcze chodzil ktorys z kierownikow i sprawdzal.i jakos to zdawalo egzamin.
jeszcze wroce co do awaryjnosci.wedlug mnie zalezy jak trafisz.przed zniwami firma gdzie pracowalem zakupila dwa nowe L600 TT.z jedna nie bylo zadnych problemow.natomiast druga sprawiala duzo problemow.nawet pekl pas,ktory napedza klepisko.okazalo sie ze na wszystkich kolach pasowych byly zalozone jakies wadliwe lozyska.awaria zostala usunieta w ramach gwarancji B)

#147 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 16:18

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Ostatnio w internecie napotkałem się na lexiona 600 . Nic nadzwyczajnego, jedynie to że cały był BIAŁY !!
Czy jest to jakiś model tysieczny czy milionowy a byc moze można zamowić sobie z produkcji w danych barwach

#148 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 17 kwiecień 2009 - 16:23

Co sądzicie o Claas Lexion 600 A to był orginalny kolor?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#149 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 14:20

Co sądzicie o Claas Lexion 600 mam zaszczyt naprawiac te kombajny ( tzn. Lexion) od samego poczatku jak tylko wyszly, 1996 jak wyszedl pierwszy Lexion 480 , byla to masakra...maszyna niedopracowana z wieloma wadami. Claas wtedy chcial byc pierwszy na rynku z calkiem czyms nowym i "wypuscil "sprzet niedopracowany. Kolejne lata to byly przebudowy i przerobki tego kombajnu, dluzsze rotory, zwiekszono liczbe modeli itd. Dzisiejsze Lexiony a szczegolnie Lexion 600 sa maszynami z ktorymi nie moze rownac sie zadna inna marka , pod wzgledem wydajnosci nie ma lepszej maszyny na rynku. A co do awaryjnosci mozna powiedziec ze jest bardzo niska, oczywiscie ze zdazaja sie awarie ale to problem ktory maja wszystkie maszyny.

PS. Posiadam kompletne materialy warsztatowe do napraw takich maszyn jak: Lexion, Mega,Medion; Dominator ( 202-218 Mega; Dominator 88-128 VX; Dominator 38-68) , Jaguar, Rollant, Quadrant,Ranger, Targo, Scorpion. Jestes zainteresowany , napisz do mnie. kosti1968@o2.pl
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#150 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 14:27

Co sądzicie o Claas Lexion 600 dlaczego niby nie moze sie rownac zadna inna marka pod wzgledem wydajnosci???
nh udowodnil w tym roku wiele, co prawda stawal z lexionem 580, ale wygral bicie rekordow, podejzewam ze case czy MF tez na wiele by bylo stac. podajemy argumenty, a nie slogany!!!!!!
czym wypuszczajac na rynek lexiona claas chcial kogos zaskoczyc??? przeciez inni tez juz mieli podobne konstrukcje, nie ma tam jakiejs rewolucji. kombajny klawiszowe wygladaja podobnie od 50 lat!!!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 14:42

Co sądzicie o Claas Lexion 600 mamy u nas klientow ktorzy testowali juz rozne maszyny....ale wczesniej czy pozniej prawie kazdy z nich wraca do Lexiona....uwazam ze komfort, obsluga a przedewszystkim service sa duzym plusem firmy Claas. Przynajmniej w Niemczech w porownaniu z innymi firmami obsluga techniczna i fachowa pomoc w razie potrzeby sa na bardzo wysokim poziomie.W razie potrzeby czesci zamienne moga byc dostarczone w zaledwie 2 godziny od awarii. Magazyny z czesciami Claas rozmiescil w calych niemczech a nie jak na przyklad Fendt ma swoj centralny magazyn we Francji...gdzie na czesci mozna czekac nawet pare dni. A wracajac do wydajnosci to jestem pewien ze wprawdzie konkurencja jest caly czas" blisko" ale w tej chwili zaden kombajn nie moze dorownac Lexionowi 600. Niestety od nastepnego roku nie bedziemy juz mogli sprzedawac tych maszyn, nasze szefostwo zdecydowalo sie na kombajny firmy Fendt.....masakra.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#152 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 17:06

Co sądzicie o Claas Lexion 600 czy ty umiesz poslugiwac sie parametrami technicznymi?????? czy caly czas chcesz nas karmic chlamem o rzekomych niemieckich opiniach :) ;) ktore mnie g.... obchodza. po to mamy mozgi by umiec z nich korzystac i oceniac dane rozwiazania techniczne!!!
poza tym nie cytuj poprzedniego posta

zapraszam do wypowiedzenia sie na temat kombajnow fendt w tym temacie (brakuje o nich opinii): http://www.agrofoto....uson-t3282.html
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#153 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 20:58

Co sądzicie o Claas Lexion 600 brzostak...nerwowy jestes ! a takie traktowanie sprawy i rodzaj twoich komentarzy nie stawia ciebie, w jako moderatora w najlepszej sytuacji. Wyluzuj troche....pisze o tym co wiem. A jaka jest roznica pomiedzy opinia polskich i niemieckich klientow?? Moze ciebie to i g**** obchodzi ale sa pewnie i tacy ktorych takie opinie zainteresuja. Nie wypowiadaj sie za innych.

#154 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 00:59

Co sądzicie o Claas Lexion 600 kurna pisz mi o parametrach technicznych, a nie o opiniach z palcach wyssanych, kazdy moze sobie takie w internecie napisac. jesli nie wiesz co daja powierzchnie separacji, kat opasania bebna itp to sie nie udzielaj!!!!!!!! bo to nic nie wnosi do tematu, jak chcesz powrozyc z fusow to zarejestruj sie na forum wrozek, a nie na rolniczym, ktorego niektorzy traktuja powaznie, a nie jako zabawe. dlatego tez sie zgodzilem na role moderatora, bo zalezy mi na tym forum i chce podnosic jego jakosc fachowymi wypowiedziami, ktorych u ciebie nie moge sie dopatrzec!!!!!

co mi da taka informacja gdy piszesz ze kombajny fendt czyli MF sa wujowe, czy gorsze od claasow, jak nawet w jednym zdaniu nie napiszesz dlaczego tak uwazasz. ja uwazam, ze sa calkiem ciekawa alternatywa, niektore parametry jak np. powierzchnia klawiszy kombajnu centora moglaby go postawic na 1 miejscu jesli chodzi o wydajnosc omlotu w pszenicy (wsrod kombajnow klawiszowych), gdyz z moich doswiadczen wynika ze jest to najwazniejszy parametr przy zbiorze tego zboza (oczywiscie porownujac podobne rozwiazania jesli chodzi o bebny mlocace).
2 sprawa jesli chodzi o rzepak, fendt/MF maja heder z 2 podanikami slimakowymi co moim zdaniem bardzo ulatwia prace przy zbiorze rzepaku, na dodatek hedery sa wyposazone w tasme podajaca, jesli material zniwny przeplywa plynniej to takze ma duzy wplyw na wydajnosc. sa jedynymi producentami, ktorzy stosuja takie rozwiazania, wiec dlaczego piszesz mi, ze ich kombajny sa do d*py?????????!!!!!!!!!! podaj choc jeden argument, tylko nie pisz mi o awaryjnosci, bo tutaj jest tyle mitow co osob udzielajacych sie w rozmowie

#155 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 11:54

Co sądzicie o Claas Lexion 600 @brzozak mam pytanie co to są za "taśmy podające" o których wspomniałeś wyżej

#156 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 14:13

Co sądzicie o Claas Lexion 600 brzostak, jak chcesz znac parametry techniczne to sobie zamow prospekt...tam jest wszystko opisane, ale jak widze z uwaznym czytaniem u ciebie to nie najlepiej, probowalem wytlumaczyc ze nie tylko wazne sa parametry ale rowniez service i zaopatrzenia w czesci zamienne....a w tym Claas jest nieporownywalnie najlepszy, a twoje opisywane tasmy podajace w haderach Fendt i MF to tylko ladnie wygladaja....poniewaz awaryjnosc ich jest bardzo wysoka, a szczegolnie tam gdzie lezy duzo kamieni, normalny stol 3 razy klepniesz mlotkiem i jedziesz dalej a jak pojdzie ci tasma to stoisz i kwiczysz.

A tutej jak chcesz znac parametry.;)

http://www.fendt.com..._P-Baureihe.pdf

#157 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:56

Co sądzicie o Claas Lexion 600 umiem czytac w przeciwienstwie do ciebie widocznie, bo caly czas zle piszesz moj nick!!!! z parametrow poza czytaniem trzeba wyciagac wnioski i prosilem cie o to pare postow wyzej jak rozmawialismy o wydajnosci jednak nic nie odpowiedziales, wiec traktuje to tak ze nie wiesz o co chodzi, wiec teraz sie pytam dlaczego sie udzielasz w ogole??? piszesz haslo ze lexion jest najlepszy i nikt nie moze nawet podskoczyc, a nie umiesz tego dowiesc, gratuluje krzykaczu

co do awaryjnosci to nie bede o tym z toba rozmawial, bo widze ze w ogole nie umiesz utrzymac dystansu

#158 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:14

brzostak, jak chcesz znac parametry techniczne to sobie zamow prospekt...tam jest wszystko opisane, ale jak widze z uwaznym czytaniem u ciebie to nie najlepiej, probowalem wytlumaczyc ze nie tylko wazne sa parametry ale rowniez service i zaopatrzenia w czesci zamienne....a w tym Claas jest nieporownywalnie najlepszy,[....]

Pozwolę sobie kolego na napisanie jednak posta w tej dyskusji.
Po pierwsze moderator który się nazywa @brzozak2 a nie brzostak zwrócił Ci uwagę że nachalnie reklamowanie sprzętu na tym forum jest nie na miejscu, jest to forum użytkowników. A Ty go oskarżasz że " u niego z czytaniem nie najlepiej" i nazywasz go "brzostak", zostawię to bez komentarza...
Po drugie mam taki kombajn i serwis w polsce albo nie ma pojęcia o tej maszynie (sezon 2008) albo wysyłał do mnie dyletantów. Miałem z nią kilka poważych awarii, do których serwisant przyjechał z niemiec ponieważ niestety polski serwis sobie nie radził. Kombajn stał sporą część żniw na placu ale oczywiście serwis nie poczuwa sie do jakiej kolwiek odpowiedzialności.

Uruchomienie to jazda jeden dzień z instruktorem plus wcześniejsze szkolenie na "sucho" w siedzibie firmy. Nie chce mie sie pisac o tym zachowaniu panów z claasa bo na pewno nie można tego nazwać serwisem ani jakąkolwiek obsługa posprzedażną. Jest to po prostu kpina z klienta. I nie pisz mi że Claas ma jakieśtam magazyny, zaopatrzone w częsci. Nie interesuje mnie gdzie one są i co w nich jest. Mnie interesuje sprawnośc maszyny którą kupiłem za ciężkie pieniądze i na której sie zawiodłem. Tak jak się zawiodłem na waszym kiepskim "serwisie".

I to tyle w tej kwestii reklamowania Claasa.

#159 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 11:57

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Ja wcale tej maszyny nie rekalmuje a to ze napisalem ze jest najlepsza, to wynika z wieloletnich obserwacji tej maszyny. Co do serwisu to pislaem o serwisie w niemczech, jaki on jest w Polsce tego niestety nie wiem. Jesli uwazasz ze jest zly i technicy nie maja pojecia to moze warto by napisac do centrali w Harsewinkel. Ta sytuacja w Polsce wogole jest jakas dziwna. Zastanawia mnie jak Korbanek mogl dostac wylacznosc na maszyny Fendt i Claas , wlasnie tym zabija sie konkurencyjnosc i podbija ceny maszyn i uslug. Tym juz dawno powinien zajac sie urzad do zwalczania nieuczciwej konkurencji. Moze warto zainteresowac tym kogos w komisji europejskiej. A dopoki nie bedzie "zdrowej"konkurencji to i ceny i jakosc uslug sie niestety nie zmienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 14:30

napisalem ze jest najlepsza, to wynika z wieloletnich obserwacji tej maszyny.

jak piszesz, ze jest najlepsza to wypada to uargumentowac. jesli nie wiesz jak ocenic parametry techniczny, czy dane rozwiazania np. dlaczego wg ciebie system aps jest lepszy od 2 bebnych mlocacych, to opisz chociaz swoje obserwacje, jakies liczby, inne spostrzezenia.

Dodaj odpowiedź