Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o Claas Lexion 600

204 odpowiedzi na ten temat

#201 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 20:27

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Na pytanie:

Co sądzicie o Claas Lexion 600?

Odpowiem tylko jedno, jest wybitnie drogi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o Claas Lexion 600 Dzisiaj, 03:15
  •  

#202 Share adammaz

adammaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 14:00

Co sądzicie o Claas Lexion 600

Na pytanie:

Odpowiem tylko jedno, jest wybitnie drogi :)

Taka jakość niestety musi kosztować, choć moze nie aż tyle..

#203 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:29

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Mam takie szczęście, że 2km od domu duża firma kosi lexem 600 z 10.5 metrowym hederkiem. Sprzęt kosmos. Jak patrzę przy nim na swojego dominatorka 88 to odnoszę wrażenie, że mam jakąś małą zabawkę zamiast kombajnu. Pozostały sprzęt również mają "byczy" i świeżutki. Ogólnie miło popatrzeć. Ten Lexion obrabia coś pomiędzy 2500 a 3500 hektarów (dokładnie teraz nie pamiętam)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#204 Share raptownywaldek

raptownywaldek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:spadochroniarstwo,paralotniarstwo

Napisany 20 wrzesień 2012 - 12:00

Co sądzicie o Claas Lexion 600 Nie tylko takie maszynki stoją u Kornanków a raczej stały.Jest już dość sporo na polskich polach.Fakt nie kazdy należy do polskiego rolnika bo częśc z tych gospodarstw nalezy do obcokrajowców.
Powiem tak używam rocznego LEXIONA TERRA TRAC z prawie całym dodatkowym wyposażeniem.
Wiadomo,że na mały aerał nie opłaca się go użytkowac.Czy wielkosc samej maszyny ma aż takie znaczenie. Nie sądzę.Owszem BIZONA nie przypomina racze ,j ale też łatwośc pracy nim to sama przyjemność.Było kilka problemów z ktorymi się uporałem i obecnie jest maszyną która tylko w tym roku zarobiła już 226 tys zł.Zostały jeszcze rzepaki a jest tego wiele. Sam ok 50ha sieję co roku.Czy kupiłbym go raz jeszcze raczej nie.Powoli nawet wysokowydajne gospodarstwo przestaje się opłacać.Mam podgląd na gospodarstwa w Kanadzie i Australi (mam tam wójka nawet Polaka co prowadzi małe jak na tamte warunki gospodarstwo bo 4 tys ha).Inne jest podejście samego państwa do kwestii rolnictwa.
U nas wiadomo jak jest.Jak kupuje się coś drogiego ma się od razu na kartku 3 kontrole ze skarbówki z miesiącu.Wielu zazdrości ale czy warto pracowac skoro wszystko państwo chciałoby za prawie darmo.
No i nie trzeba brac na kredyt takich rzeczy bo jeśli się określonych zysków tej maszynie i innym nie zapewni to cienko mozna wylądować.Musi miec i co robić i musi się to opłacac.
Ale na komfort pracy nie narzekam raczej.Według mnie ładniejszy jest JAGUAR ale niestety do kukurydzy jest.Obie maszyny sprowadzone z zachodu.Ceny gdzieś podawałem.
pozdrawiam

Literówka się wkradła postały jescze nie rzepaki a kukurydza na ziarno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#205 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 15:08

Co sądzicie o Claas Lexion 600 claasy to drogie maszyny ale warte tych pieniedzy ;)

Edytowany przez kravter, 20 wrzesień 2012 - 15:10.

Dodaj odpowiedź