Lukasz16

Co sądzicie o Claas Lexion 600

Polecane posty

kosti68    17

mamy u nas klientow ktorzy testowali juz rozne maszyny....ale wczesniej czy pozniej prawie kazdy z nich wraca do Lexiona....uwazam ze komfort, obsluga a przedewszystkim service sa duzym plusem firmy Claas. Przynajmniej w Niemczech w porownaniu z innymi firmami obsluga techniczna i fachowa pomoc w razie potrzeby sa na bardzo wysokim poziomie.W razie potrzeby czesci zamienne moga byc dostarczone w zaledwie 2 godziny od awarii. Magazyny z czesciami Claas rozmiescil w calych niemczech a nie jak na przyklad Fendt ma swoj centralny magazyn we Francji...gdzie na czesci mozna czekac nawet pare dni. A wracajac do wydajnosci to jestem pewien ze wprawdzie konkurencja jest caly czas" blisko" ale w tej chwili zaden kombajn nie moze dorownac Lexionowi 600. Niestety od nastepnego roku nie bedziemy juz mogli sprzedawac tych maszyn, nasze szefostwo zdecydowalo sie na kombajny firmy Fendt.....masakra.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czy ty umiesz poslugiwac sie parametrami technicznymi?????? czy caly czas chcesz nas karmic chlamem o rzekomych niemieckich opiniach :);) ktore mnie g.... obchodza. po to mamy mozgi by umiec z nich korzystac i oceniac dane rozwiazania techniczne!!!

poza tym nie cytuj poprzedniego posta

 

zapraszam do wypowiedzenia sie na temat kombajnow fendt w tym temacie (brakuje o nich opinii): http://www.agrofoto.pl/forum/Co-Sadzicie-o...uson-t3282.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

brzostak...nerwowy jestes ! a takie traktowanie sprawy i rodzaj twoich komentarzy nie stawia ciebie, w jako moderatora w najlepszej sytuacji. Wyluzuj troche....pisze o tym co wiem. A jaka jest roznica pomiedzy opinia polskich i niemieckich klientow?? Moze ciebie to i g**** obchodzi ale sa pewnie i tacy ktorych takie opinie zainteresuja. Nie wypowiadaj sie za innych.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kurna pisz mi o parametrach technicznych, a nie o opiniach z palcach wyssanych, kazdy moze sobie takie w internecie napisac. jesli nie wiesz co daja powierzchnie separacji, kat opasania bebna itp to sie nie udzielaj!!!!!!!! bo to nic nie wnosi do tematu, jak chcesz powrozyc z fusow to zarejestruj sie na forum wrozek, a nie na rolniczym, ktorego niektorzy traktuja powaznie, a nie jako zabawe. dlatego tez sie zgodzilem na role moderatora, bo zalezy mi na tym forum i chce podnosic jego jakosc fachowymi wypowiedziami, ktorych u ciebie nie moge sie dopatrzec!!!!!

 

co mi da taka informacja gdy piszesz ze kombajny fendt czyli MF sa wujowe, czy gorsze od claasow, jak nawet w jednym zdaniu nie napiszesz dlaczego tak uwazasz. ja uwazam, ze sa calkiem ciekawa alternatywa, niektore parametry jak np. powierzchnia klawiszy kombajnu centora moglaby go postawic na 1 miejscu jesli chodzi o wydajnosc omlotu w pszenicy (wsrod kombajnow klawiszowych), gdyz z moich doswiadczen wynika ze jest to najwazniejszy parametr przy zbiorze tego zboza (oczywiscie porownujac podobne rozwiazania jesli chodzi o bebny mlocace).

2 sprawa jesli chodzi o rzepak, fendt/MF maja heder z 2 podanikami slimakowymi co moim zdaniem bardzo ulatwia prace przy zbiorze rzepaku, na dodatek hedery sa wyposazone w tasme podajaca, jesli material zniwny przeplywa plynniej to takze ma duzy wplyw na wydajnosc. sa jedynymi producentami, ktorzy stosuja takie rozwiazania, wiec dlaczego piszesz mi, ze ich kombajny sa do d*py?????????!!!!!!!!!! podaj choc jeden argument, tylko nie pisz mi o awaryjnosci, bo tutaj jest tyle mitow co osob udzielajacych sie w rozmowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

brzostak, jak chcesz znac parametry techniczne to sobie zamow prospekt...tam jest wszystko opisane, ale jak widze z uwaznym czytaniem u ciebie to nie najlepiej, probowalem wytlumaczyc ze nie tylko wazne sa parametry ale rowniez service i zaopatrzenia w czesci zamienne....a w tym Claas jest nieporownywalnie najlepszy, a twoje opisywane tasmy podajace w haderach Fendt i MF to tylko ladnie wygladaja....poniewaz awaryjnosc ich jest bardzo wysoka, a szczegolnie tam gdzie lezy duzo kamieni, normalny stol 3 razy klepniesz mlotkiem i jedziesz dalej a jak pojdzie ci tasma to stoisz i kwiczysz.

 

A tutej jak chcesz znac parametry.;)

 

http://www.fendt.com/de/download/pdf/Maehd..._P-Baureihe.pdf


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

umiem czytac w przeciwienstwie do ciebie widocznie, bo caly czas zle piszesz moj nick!!!! z parametrow poza czytaniem trzeba wyciagac wnioski i prosilem cie o to pare postow wyzej jak rozmawialismy o wydajnosci jednak nic nie odpowiedziales, wiec traktuje to tak ze nie wiesz o co chodzi, wiec teraz sie pytam dlaczego sie udzielasz w ogole??? piszesz haslo ze lexion jest najlepszy i nikt nie moze nawet podskoczyc, a nie umiesz tego dowiesc, gratuluje krzykaczu

 

co do awaryjnosci to nie bede o tym z toba rozmawial, bo widze ze w ogole nie umiesz utrzymac dystansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
brzostak, jak chcesz znac parametry techniczne to sobie zamow prospekt...tam jest wszystko opisane, ale jak widze z uwaznym czytaniem u ciebie to nie najlepiej, probowalem wytlumaczyc ze nie tylko wazne sa parametry ale rowniez service i zaopatrzenia w czesci zamienne....a w tym Claas jest nieporownywalnie najlepszy,[....]

 

Pozwolę sobie kolego na napisanie jednak posta w tej dyskusji.

Po pierwsze moderator który się nazywa @brzozak2 a nie brzostak zwrócił Ci uwagę że nachalnie reklamowanie sprzętu na tym forum jest nie na miejscu, jest to forum użytkowników. A Ty go oskarżasz że " u niego z czytaniem nie najlepiej" i nazywasz go "brzostak", zostawię to bez komentarza...

Po drugie mam taki kombajn i serwis w polsce albo nie ma pojęcia o tej maszynie (sezon 2008) albo wysyłał do mnie dyletantów. Miałem z nią kilka poważych awarii, do których serwisant przyjechał z niemiec ponieważ niestety polski serwis sobie nie radził. Kombajn stał sporą część żniw na placu ale oczywiście serwis nie poczuwa sie do jakiej kolwiek odpowiedzialności.

 

Uruchomienie to jazda jeden dzień z instruktorem plus wcześniejsze szkolenie na "sucho" w siedzibie firmy. Nie chce mie sie pisac o tym zachowaniu panów z claasa bo na pewno nie można tego nazwać serwisem ani jakąkolwiek obsługa posprzedażną. Jest to po prostu kpina z klienta. I nie pisz mi że Claas ma jakieśtam magazyny, zaopatrzone w częsci. Nie interesuje mnie gdzie one są i co w nich jest. Mnie interesuje sprawnośc maszyny którą kupiłem za ciężkie pieniądze i na której sie zawiodłem. Tak jak się zawiodłem na waszym kiepskim "serwisie".

 

I to tyle w tej kwestii reklamowania Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Ja wcale tej maszyny nie rekalmuje a to ze napisalem ze jest najlepsza, to wynika z wieloletnich obserwacji tej maszyny. Co do serwisu to pislaem o serwisie w niemczech, jaki on jest w Polsce tego niestety nie wiem. Jesli uwazasz ze jest zly i technicy nie maja pojecia to moze warto by napisac do centrali w Harsewinkel. Ta sytuacja w Polsce wogole jest jakas dziwna. Zastanawia mnie jak Korbanek mogl dostac wylacznosc na maszyny Fendt i Claas , wlasnie tym zabija sie konkurencyjnosc i podbija ceny maszyn i uslug. Tym juz dawno powinien zajac sie urzad do zwalczania nieuczciwej konkurencji. Moze warto zainteresowac tym kogos w komisji europejskiej. A dopoki nie bedzie "zdrowej"konkurencji to i ceny i jakosc uslug sie niestety nie zmienia.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
napisalem ze jest najlepsza, to wynika z wieloletnich obserwacji tej maszyny.

jak piszesz, ze jest najlepsza to wypada to uargumentowac. jesli nie wiesz jak ocenic parametry techniczny, czy dane rozwiazania np. dlaczego wg ciebie system aps jest lepszy od 2 bebnych mlocacych, to opisz chociaz swoje obserwacje, jakies liczby, inne spostrzezenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Powiem tam, mozna by pisac duzo na ten temat, tylko przyznaje ze mam to w glowie wszystko po niemiecku i nie chce mi sie tego wszystkiego tlumaczyc i wyjasniac. Najpierw przez caly dzien w pracy...a pozniej tutaj....moge troche podyskutowac ale nie chce wdawac sie w szczegoly. Przez ostatnie lata odbywaly sie u nas tzw. "Claas Camp", gdzie testowano maszyny i traktory roznych producentow ( Claas,JD,NH)....a wszystko to na jednym polu i w tych samych warunkach, no i Claasy byly tutaj najlepsze. Chociaz w tej chwili Claas koncentruje sie bardziej na Tucano niz na maszynach Lexion.Bo po pierwsze sprzedaz maszyn z klasy sredniej wzrasta a po drugie rozwiazania uzyte w Tucano (chodzi o cala elektryke i elektronike) maja posluzyc do dalszego rozwoju Lexiona. Ale jak juz powyzej pisalem, to juz ostatni sezon gdzie mamy Claasa w sprzedazy, pozniej juz tylko Fendt. A tak na marginesie ciekaw jestem kiedy firma Claas lub Fendt postawi Korbankowi takie ultimatum, albo...albo. Wczesniej firmy te pracowaly razem, ale od czasu jak Claas przejal traktory sytuacja zaczela sie diametralnie zmieniac. Wedlug firmy Claas ich traktory w tej chwili moga juz konkurowac z ciagnikami Fendt i dlatego zmuszaja firmy do wyboru jednego modelu. Przy marce Fendt jest troche inaczej poniewaz nalezy ona do koncernu AGCO, do ktorego nalezy rowniez Valtra i MF, wiec mozna sprzedawac jednoczesnie produkty tych 3 producentow.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie postawia mu zadnego ultimatum bo korbanek ma 2 przedsiebiorstwa na 2 roznych placach teoretycznie, wiec nikt sie do niego nie przyczepi!!!!!!! jest taka skarbonka jak malo ktory diler na swiecie, wiec nikt mu nie bedzie nic kazal!!!!

oczywiscie dalej nie uzyskalem zadnych konkretow, ale takich juz obawiam sie nie uzyskam, chocbym nie wiem jak probowal cie do tego naklonic, bo po prostu nie masz zadnej wiedzy w zakresie obslugi, eksploatacji, czy wydajnosci komabjnow B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

no napewno nie uzyskasz....bo juz ci napisalem skad posiadam te fakty. A z zawodu jestem elektrotechnikiem wiec zajmuje sie naprawa tych maszyn a szczegolnie elektorniki....a co do konkretnych ustawien w tych maszynach to powiem szczeze ze moze masz racje ze duzo nie wiem....bralem wprawdzie udzial w paru szkoleniach na ten temat ale nigdy nie przykladalem wagi do tego...poniewaz mnie takie rzeczy nie interesuja.Wole koncentrowac sie na technice niz na wiedzy na temat, jak mam ustawiac sita, klepisko czy dmuchawe. A jesli interesuja cie takie rzeczy jak APS itd.... to mam taki material ( Fahrertraining) dla ludzi ktorzy jezdza takimi maszynami ,moge skopiowac i wyslac pare stron.....ale to i tak po niemiecku a tlumaczyc mi sie tego nie chce. Tak wiec podsumowujac, zajmuje sie tymi maszynami ze strony technicznej...wiec nie interesuja mnie jako takie parametry, a jak juz cos potrzebuje to otwieram material i mam co chce .B)

 

i jeszcze jedno....ksiazki i materialy do napraw to podstawa, firma Claas prowadzila nawet badania na ten temat, na kursach serwisowych najwieksza uwage zwraca sie nie na to aby wbic komus wiedze i tekst do glowy, ale na to zeby umiec poslugiwac sie dokumentacja jaka sie posiada. I jak pokazaly badania, czlowiek po takim kursie jest w stanie zapamietac ok 40 % wiedzy...ale juz po 2 miesiacach wartosc spada do 15%.....takie sa fakty. A wiec naprawde jak cos chcesz wiedziec to wez ksiazki, prospekty i czytaj, czytaj, czytaj. A poza tym wiekszosc osob na forum to rolnicy lub osoby ktore pracuja na tych maszynach, i chca kozystac z tych maszyn a nie byc bombardowani wiedza na temat jak dziala APS albo moze na jakich zasadach dziala i funkcjonuje CAN-BUS lub jak funkcjonuja Moduly elektroniczne.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wiekszosc tych co ich to nie interesuje, to moze przeczytac milion ksiazek i g.... bedzie wiedziec, ja jakos pamietam niektore parametry bez zagladania do prospektu, podobnie jak gro osob wypowiadajacych sie na temat maszyn B)

dobrze, ze w koncu powiedziales czym naprawdę sie zajmujesz i w czym jestes mocny, tylko wtedy na przyszlosc nie mow nam o wydajnosci danych sprzetow, a juz na pewno nie bez argumentacji, tutaj tepimy takich co mowia, ze claas czy fendt to mercedes wsrod maszyn B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

ja powiem wam jedno o tych kombajnach kawał dobrej maszyny to mało powiedziane spieszysz się przed burzą nie bój się zdążysz i żeby miec taki kombajn to trzeba mieć co najmiej 700 ha znajomy sprzedaje john deere i właśnie mysli co tu wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

jak dla mnie lexion to dość fajna maszyna tylko że troszeczkę trzeba na niom wydać a poza tym nigdy nie widziałem (jak na razie) lexiona 600 widziałem tylko raz na pomorzu 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

A ja mam takie pytanie czy ktoś zna wymiary Lexiona 600? Potrzebne mi są, gdyż będziemy budować garaż na Lexiona, a nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów, wysłałem zapytanie do korbanków ale nie wiadomo kiedy odpowiedzą, więc może ktoś zna?


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

Znam 580. Podaj fax to prześle z instrukcji dane techniczne albo zmierzę swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Sorry że moze nie w temacie ale mam pytanko jak wygląda słoma po omłocie przez system Claas APS ???? , czy nadaję się później do presowania czy jest to już prawie sieczka ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Nie jest cała. Jest krótsza niż normalna, ale da się prasować. Zależy też od stanu słomy i pogody. Jeczmienną która jest bardziej krucha też daje radę. Chcesz kupić tą maszynę czy wsiąść usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

chce kupić nowego claasa ale małego Domnatora 150 N z APS i nikt nie pisze jak to wygłąda a ja do chodowli potrzebuje dobrą słome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

Wszystko jest ok. Nawet po hybrydach. Mam 580 i wymieniam się słoma za obornik. Zbierają ją zarówno w belki jak i w dużą kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj