Lukasz16

Co sądzicie o Claas Lexion 600

Polecane posty

zaqwsx    0

Witam

Czy ma ktos informacje ile tak naprawde Lexion 600 moze polozyc zboza w godzine? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

W mojej okolicy zestawem Claas Lexion 580 i Case 2188 w 10 godzin skosił 98 hektarów pszenicy ozimej w tym roku, na jednym kawałku pola. Więc 580 skosił coś około 55 hektarów. Dlatego 600 powinna być bardziej wydajna. Ale to tylko moje zdanie, bo niemiałem do czynienia z Lexionem 600. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaqwsx    0
podczas jazdy komp pokazuje 5-6ha/h, ale na 10h pracy ciężko porzekroczyć 45ha

 

Zalezy tez jakiego zboza. Ale i tak robi ogromne wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
W mojej okolicy zestawem Claas Lexion 580 i Case 2188 w 10 godzin skosił 98 hektarów pszenicy ozimej w tym roku, na jednym kawałku pola. Więc 580 skosił coś około 55 hektarów.

To Case 2188 skosił 43ha? W ciągu 10 godzin? To ma zazwyczaj heder 6m, nieprawdopodobne wręcz. Można tak kosić jak nie zwracasz uwagi na straty. L 600 powyżej 6,5-7 km/h zaczyna pokazywać coraz większe straty. Można skosić i 80 ha/dobę, ale połowa zostanie na polu a połowa będzie wymagała mocnego czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Byłem na tym polu jak kosili tą pszenice. I to wiem od właściciela zestawu. A czy on mówi prawdę. Nie wiem dokładnie. Ale moim zdaniem jest to możliwe. Pole było proste, długie, dobry odbiór ziarna, nic się nie psuło. Więc taka wydajność mogła być . To było jedno pole. Wiesz jak masz małe kawałki to nie osiągniesz nigdy takiej wydajności bo więcej jest kręcenia niż koszenia. Na pewno trafiły się jakieś słabsze kawałki. Warunki koszenia nigdy nie są takie same. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lexion 600 rozni sie od innych modeli mniejszych chyba tym ze ma taki fajny otwierany zbiornik ziarna tzw. ,,spodek'' w ktory wchodiz 12 t .. Tak mi sie zdaje bynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Tak masz racje. Tym i paroma innymi rzeczami np. mocą 580 ma 511 KM z ''Power Boost'' a 600 ma 562 KM z ''Power Boost'' , 600 może podczepiać heder 10,5 metra a 580 nie , 600 ma także ulepszony system APS, 600 posiada zbiornik ziarna 12000 litrów a 580 ma 10, 500 litrów no i 600 ma trochę ulepszony komputer pokładowy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaqwsx    0

Widze, ze TWARDY wiesz duzo nt. maszyn :D Lexion 600 ma tez lepsza przepustowosc i na szerszych gumach jest, jesli bawimy sie w szczegoly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Dzięki. Nie no nie jestem specjalistą. ;) Dużo się czyta. :D Ale masz racje ma zwiększoną przepustowość bo jest poprawiony system APS. A co do gum to każdy z Lexionów jest dostępny na szerszym ogumieniu, no i na TERRA TRAC. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

U nas Duńczyki kupili sobie takiego lexiona 600 w tym roku i kosili nim u nas tzn w naszej miejscowości na polach popegerowskich. Maszyna gigant, http://pl.youtube.com/watch?v=jxBLmWvWBnQ tutaj macie filmik z jego pracy, kosił on akurat na tym polu które chcemy kupić, i naprzeciw mojego, ponad 300 ha skosili w ponad 3 dni bez koszenia po nocach lexionowi pomagał jakiś new holland ale jaki to już nie powiem bo nie pamiętam ;) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3
podczas jazdy komp pokazuje 5-6ha/h, ale na 10h pracy ciężko porzekroczyć 45ha

gadasz bzdury jak malo ktory.w firmie ktorej pracowalem kosilem lexionem 600 z hederem 9 m.bez zadnych problemow kol 60 ha dziennie kosilem.a kolega 600 terra track z hederem 10,5 metra w jeden dzien skosil 101 ha.wiec troszke wiecej anizeli ty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

nawet mam teraz wydruk przed soba z dnia w ktorym mialem troche awari.

godziny pracy: 13.75h

czas pracy: 9.88 h

godziny siekacza:9.88h

powierzchnia: 51.921 ha

dodam ze na kazdym nawrocie heder w gorze co by nie liczyl ha z pustych przelotow,jak byl jakis waski pasek to na komputerze odpowiednio zmniejszalem szerokosc hederu.zreszta zawze jak kosilismy i pod koniec dnia kazdy pokazywal wydruk to suma ha sie zgadzala to tego wszystkiego co bylo skoszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

a moze coś więcej powiesz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
gadasz bzdury jak malo ktory.w firmie ktorej pracowalem kosilem lexionem 600 z hederem 9 m.bez zadnych problemow kol 60 ha dziennie kosilem.a kolega 600 terra track z hederem 10,5 metra w jeden dzien skosil 101 ha.wiec troszke wiecej anizeli ty piszesz

 

Kolego, po pierwsze naucz się pisać gramatycznie, jak mało który.. co? W tym zdaniu brakuje przymiotnika i jest z małej litery. Wskazuje to, że raczej jesteś w podstawówce.

Moi ludzie koszą średnio tyle co napisałem, są po szkoleniach, maja dobre doświadczenie i rok w rok pracują na tym sprzęcie. Jak masz pole o długości 10km i transport odbiera jadąc obok to może się to zdarzyć. ja mam pole o długości max 1,3km. Piszę o średnich osiągnięciach tego sprzętu.

Jak masz plon niewielki to możesz przyspieszyć, masz małe straty, jak większy to się nie opłaca. Ja pisze jak u mnie pracuje a Ty do mnie wyskakujesz. Napisałem że 5-6ha/h. A dojazd, podpięcie hedera? A jak jest rosa to popracujesz 13 godzin dziennie? Może zrobić w ciągu 24h 150 ha ale przy niewielkim plonie, dużych stratach i zbiorze mokrej pszenicy, tylko po co?

Na dodatek ze wszystkich kombajnów ten jest najbardziej awaryjny. I w tej sytuacji mam go chwalić? Nie jest wart tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Claas Lexion 600 - to dobry kombajn szczególnie do pszenicy

Za takiego posta bez uzasadnienia mozesz dostac % :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3
Kolego, po pierwsze naucz się pisać gramatycznie, jak mało który.. co? W tym zdaniu brakuje przymiotnika i jest z małej litery. Wskazuje to, że raczej jesteś w podstawówce.

Moi ludzie koszą średnio tyle co napisałem, są po szkoleniach, maja dobre doświadczenie i rok w rok pracują na tym sprzęcie. Jak masz pole o długości 10km i transport odbiera jadąc obok to może się to zdarzyć. ja mam pole o długości max 1,3km. Piszę o średnich osiągnięciach tego sprzętu.

Jak masz plon niewielki to możesz przyspieszyć, masz małe straty, jak większy to się nie opłaca. Ja pisze jak u mnie pracuje a Ty do mnie wyskakujesz. Napisałem że 5-6ha/h. A dojazd, podpięcie hedera? A jak jest rosa to popracujesz 13 godzin dziennie? Może zrobić w ciągu 24h 150 ha ale przy niewielkim plonie, dużych stratach i zbiorze mokrej pszenicy, tylko po co?

Na dodatek ze wszystkich kombajnów ten jest najbardziej awaryjny. I w tej sytuacji mam go chwalić? Nie jest wart tych pieniędzy.

nie ucz mnie jak mam pisac.

nie jestem w podstawowce tylko "troche" wyzej.

gadasz bzdury jak malo ktory" to takie powiedzenie.

jezeli chodzi o straty to mozna je zmniejszy i to duzo.wystarczy kombinowac z ustawieniami a nie jechac caly czas na ustawieniach claasowskich.

a co ma dojazd i podpiecie hedera do sredniej wydajnosci??

jaki to nieweilki plon dla Ciebie??

pisalem ze kolega skosil 101 ha w jeden dzien.z tego co pamietam srednia z pszenicy na tym polu wyszla kolo 9 ton a jeczmienia troche ponad 8 ton.wiec wcale nie tak malo.

i wedlug mnie wcale nie jest tak bardzo awaryjny.w tym co ja pracowalem kilka razy urwalo pare szpilek w lewym kole i raz ukrecil sie walek,ktory napedza heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
Napisano (edytowany)

Ja pisze jak ten kombajn pracuje u mnie, jak potrafisz go tak nastawić żeby robić nim 60ha/dzien średnio, baz strat to zapraszam do siebie na żniwa. To oznacza że robisz nim czasami 70, a czasami 50ha/dzien. Pojeździsz moim, nastawisz go, wyszkolisz ludzi a ja zapewnię Ci nocleg, zapłacę za usługę i jeszcze zrobimy dobrego grilla. Dla mnie to będą spore oszczędności a Ty udowodnisz serwisantom że nie mają pojęcia co sprzedają i jeszcze zarobisz, ok?

Komputer pokazuje średnio jak pisałem 5-6ha/h co pomnożone przez 10h daje teoretycznie 50-60ha/dzien, ale jest to nieosiągalne, bo przerwy, dojazdy na polu itd.

Pisze że jest to najbardziej awaryjny kombajn jaki mam bo tak właśnie u mnie jest, to fakt. w poprzednim sezonie miał 4 poważne awarie. Rozmawiając z serwisem przyznają się że ciągle jeżdżą do tych maszyn. Możesz sądzić na podstawie tego którym jeździłeś że tak nie jest, ale u mnie właśnie tak jest. A serwis jest po prostu kiepski i nie ma pojęcia o tym sprzęcie.

Edytowano przez thecook
popraw te skroty h, ha, t bo chyba cos pomieszles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

co do serwisantow zgodze sie z Toba.przyjezdzalo trzech roznych,z czego jeden znal sie konkretnie na rzeczy.najsmieszniejszy byl jeden,ktory przyyjechal na gwarancyjna wymiane plynow.przyszedl do zakladowego warsztatu i sie pyta jak tam sie olej spuszcza :lol: jezeli chcesz miec dobrego serwisanta staraj sie zeby przyjezdzal do Ciebie pan Tomek.nazwiska niestety nie pamietam,ale pamietam ze jezdzil peugotem expertem.

w zniwa sam bede powozil tym ustrojstem wiec raczej nie skorzystam z zaproszenia.i nie uwazam sie za jakiegos SUPERKOMAJNISTESUPER.zawsze korzystałem z rad innego kombajnisty, ktory wedlug mnie na prawde dobrze zna sie na L600.

z ustawieniami tak kombinowalismy.najpierw zwiekszalismy troche czulosc strat.trojkaciki momentalnie robily sie czarne B) i wtedy szly kombinacje z reszta ustawien.sita,wiatr,klepisko.a za kombajnami jeszcze chodzil ktorys z kierownikow i sprawdzal.i jakos to zdawalo egzamin.

jeszcze wroce co do awaryjnosci.wedlug mnie zalezy jak trafisz.przed zniwami firma gdzie pracowalem zakupila dwa nowe L600 TT.z jedna nie bylo zadnych problemow.natomiast druga sprawiala duzo problemow.nawet pekl pas,ktory napedza klepisko.okazalo sie ze na wszystkich kolach pasowych byly zalozone jakies wadliwe lozyska.awaria zostala usunieta w ramach gwarancji B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Ostatnio w internecie napotkałem się na lexiona 600 . Nic nadzwyczajnego, jedynie to że cały był BIAŁY !!

Czy jest to jakiś model tysieczny czy milionowy a byc moze można zamowić sobie z produkcji w danych barwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A to był orginalny kolor?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

mam zaszczyt naprawiac te kombajny ( tzn. Lexion) od samego poczatku jak tylko wyszly, 1996 jak wyszedl pierwszy Lexion 480 , byla to masakra...maszyna niedopracowana z wieloma wadami. Claas wtedy chcial byc pierwszy na rynku z calkiem czyms nowym i "wypuscil "sprzet niedopracowany. Kolejne lata to byly przebudowy i przerobki tego kombajnu, dluzsze rotory, zwiekszono liczbe modeli itd. Dzisiejsze Lexiony a szczegolnie Lexion 600 sa maszynami z ktorymi nie moze rownac sie zadna inna marka , pod wzgledem wydajnosci nie ma lepszej maszyny na rynku. A co do awaryjnosci mozna powiedziec ze jest bardzo niska, oczywiscie ze zdazaja sie awarie ale to problem ktory maja wszystkie maszyny.

 

 

PS. Posiadam kompletne materialy warsztatowe do napraw takich maszyn jak: Lexion, Mega,Medion; Dominator ( 202-218 Mega; Dominator 88-128 VX; Dominator 38-68) , Jaguar, Rollant, Quadrant,Ranger, Targo, Scorpion. Jestes zainteresowany , napisz do mnie. kosti1968@o2.pl


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dlaczego niby nie moze sie rownac zadna inna marka pod wzgledem wydajnosci???

nh udowodnil w tym roku wiele, co prawda stawal z lexionem 580, ale wygral bicie rekordow, podejzewam ze case czy MF tez na wiele by bylo stac. podajemy argumenty, a nie slogany!!!!!!

czym wypuszczajac na rynek lexiona claas chcial kogos zaskoczyc??? przeciez inni tez juz mieli podobne konstrukcje, nie ma tam jakiejs rewolucji. kombajny klawiszowe wygladaja podobnie od 50 lat!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj