Zaloguj się, aby obserwować  
gsiem

hydraulika w ZETORZE

Polecane posty

gsiem    1

orientujecie się w jaki sposób można wzmocnić hydraulikę dodatkowym siłownikiem w zetorze 6748?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Nie wiem jak to może być w 6748 ale tam podnosnik jest chyba podobny do tego w 7011, więc problemu z dodaniem siłownika nie będzie, tylko w tych modelach przy wieszakach nie ma takiego bolca aby umiescic siłownik, wiec albo trzeba je dospawać albo kupić nowe ;)

 

Pamiętaj że przy dołożeniu siłownika będzie wolniej podnosił ale "pewniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

ok

 

Nie wiem jak to może być w 6748 ale tam podnosnik jest chyba podobny do tego w 7011, więc problemu z dodaniem siłownika nie będzie, tylko w tych modelach przy wieszakach nie ma takiego bolca aby umiescic siłownik, wiec albo trzeba je dospawać albo kupić nowe ;)

 

Pamiętaj że przy dołożeniu siłownika będzie wolniej podnosił ale "pewniej".

dzieki kolego a moze orientujesz sie dokładniej jak podłaczyc przewody hydrauliczne podnosnika czy do oryginalnego tłoka czy rozdzielacz jest inny i ktoredy sa wypuszczone na zewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja miałem jeden siłownik wspomwgający i jak chciałem dołożyć drugi to zdziwko bo okazało się że te siłowniki zostały zastąpione nowszymi o ośrednicy tłoczyska 50 mm (nr. katalo. 7011-8045 a stary typ śred. 32 mm nr. 7011-8033).

Oczywiście nowszy jest lepszy, ale ja musiałem kupić dwa co kosztowało nie mało i potwierdzam co pisze tommy66692 podnosi wolniej ale jaka siła i stabilność.

Swożnie dorobiłem z pułośki od osobówki bo ślusarz twierdził że to dopowiedni materiał i miał rację.Dolny normalnie wytoczony, a górny wspawany w ramię z dodatkową tuleją.

Proponuję podpatrzeć jak to wygląda w nowszym modelu i tak zrobić, a co do podłączenia to jak będziesz miał problem to napisz.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

no własnie chodzi o to podłaczenie bo z siłownikami sobie poradze niewiem czy rozdzielacz bedzie pasował czu tylko wystarczy wpiac sie do oryginalnego cylindra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W pokrywie górnej jest krążek z trzema wyjściami.To patąc z góry do tylnego wyjścia podłączone jest gniazdo hydrauliki zewnętrznej tzw. wolny powrót albo spływ oleju.Następne wychodzęce w bok jest do podłączenia przelewu z siłownika wspomagającego podnośnik (siłownik dwustronnego działania).A trzecie w przód jest do podłączenia siłownika (lub siłowników) wspomagającego i tam jest ciśnienie.Na ALLEGRO w częściach do zetora jest taka pokrywa wystawiona i możesz sobie podejżeć co i jak.

A tak na marginesie to może ktoś podpowie jak do posta można dodać jakąś fotkę albo wycinek z internetu bo nie mam pojecia.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1
W pokrywie górnej jest krążek z trzema wyjściami.To patąc z góry do tylnego wyjścia podłączone jest gniazdo hydrauliki zewnętrznej tzw. wolny powrót albo spływ oleju.Następne wychodzęce w bok jest do podłączenia przelewu z siłownika wspomagającego podnośnik (siłownik dwustronnego działania).A trzecie w przód jest do podłączenia siłownika (lub siłowników) wspomagającego i tam jest ciśnienie.Na ALLEGRO w częściach do zetora jest taka pokrywa wystawiona i możesz sobie podejżeć co i jak.

A tak na marginesie to może ktoś podpowie jak do posta można dodać jakąś fotkę albo wycinek z internetu bo nie mam pojecia.

 

 

 

musisz (tak myślę) wejść w te skróty po lewej stronie w momencie tworzenia posta i tam masz

WSTAW:Post Link i to bedzie link do strony internetowej na ktorej bedzie np zdjecie,

jak dodac konkretne zdjecie np z dysku to jeszcze nie wiem ale jak znajdę sposób dam znać ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

mam chyba lipe z tym podlaczeniem bo niema takiego wyjscia wychodza tylko szybkozlacza filtr i jakas wajcha niewiem nawet do czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Wygląda na to że pokrywa górna u ciebie jest taka jak w C-360 i tam gdzie jest filtr w nowszych modelach jest ten "krążek". Sprawdź czy masz filtr przy baku (wkład wymnienny) i od spodu pod mostem w pokrywie dolnej(miedziane sitko z magnesem w środku).Ta wajcha to prawdopodobnie zmnana szybkości reakcji podnośnika jak ją przestawisz to powinien wolniej albo szybciej podnosić.Przydatna rzecz np. przy orce albo agregacie, bo jak działa dociążenie to nie zrywa tak zawieszonego nażędzia.

Widziałeś ten dekiel na ALLEGRO?


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

tak widziałem ten dekiel na allegro w moim niema tego i tego filtra z boku tez niema mój dekiel jest prawie identyczny jak c 360 tylko troszkę masywniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

i co bedzie jakas mozliwosc slyszalem z e c360 ktos przerobil w jakies gazecie bylo opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Witam ponownie.

Po długich poszukiwaniach znalazłem artykuł w TOP AGRAR POLSKA z 5\2005 r na str. 128 jest opisane jak dwaj bracia ztuningowali C-360 i jest tam pobieżnie opisane podłączenie siłownika wspomagającego podnośnik.Wychodzi z tego że musisz w pokrywie zrobić otwór i od spodu podłączyć się do przewodu zasilającego tłok podnośnika.No ale bez demontażu pokrywy się nie obejdzie.Co do miejsca wpięcia się w instalacje to dokładnie nie pomogę, ale wiem że ciśnienie na każdy cm jest praktycznie jednakowe.

W tej kwestii nie potrafię więcej pomóc ale proponuję ci założenie dwóch siłowników bo jak ZETOR się podoba i zaczniesz dokupywać większe i wydajniejsze sprzęty to bedzie jak znalazł.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1

dzieki wielkie za fatyge ja o tym myslalem tylko niebylem pewny czy ma to sens jak sie ociepli to zaczne działac jak sie sprawdzi to opisze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj