Skocz do zawartości

Zdjęcie

hydraulika w ZETORZE

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:00

hydraulika w ZETORZE orientujecie się w jaki sposób można wzmocnić hydraulikę dodatkowym siłownikiem w zetorze 6748?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hydraulika w ZETORZE Dzisiaj, 15:13
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:25

hydraulika w ZETORZE Nie wiem jak to może być w 6748 ale tam podnosnik jest chyba podobny do tego w 7011, więc problemu z dodaniem siłownika nie będzie, tylko w tych modelach przy wieszakach nie ma takiego bolca aby umiescic siłownik, wiec albo trzeba je dospawać albo kupić nowe ;)

Pamiętaj że przy dołożeniu siłownika będzie wolniej podnosił ale "pewniej".

#3 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:18

hydraulika w ZETORZE ok

Nie wiem jak to może być w 6748 ale tam podnosnik jest chyba podobny do tego w 7011, więc problemu z dodaniem siłownika nie będzie, tylko w tych modelach przy wieszakach nie ma takiego bolca aby umiescic siłownik, wiec albo trzeba je dospawać albo kupić nowe ;)

Pamiętaj że przy dołożeniu siłownika będzie wolniej podnosił ale "pewniej".

dzieki kolego a moze orientujesz sie dokładniej jak podłaczyc przewody hydrauliczne podnosnika czy do oryginalnego tłoka czy rozdzielacz jest inny i ktoredy sa wypuszczone na zewnatrz

#4 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:28

hydraulika w ZETORZE Ja miałem jeden siłownik wspomwgający i jak chciałem dołożyć drugi to zdziwko bo okazało się że te siłowniki zostały zastąpione nowszymi o ośrednicy tłoczyska 50 mm (nr. katalo. 7011-8045 a stary typ śred. 32 mm nr. 7011-8033).
Oczywiście nowszy jest lepszy, ale ja musiałem kupić dwa co kosztowało nie mało i potwierdzam co pisze tommy66692 podnosi wolniej ale jaka siła i stabilność.
Swożnie dorobiłem z pułośki od osobówki bo ślusarz twierdził że to dopowiedni materiał i miał rację.Dolny normalnie wytoczony, a górny wspawany w ramię z dodatkową tuleją.
Proponuję podpatrzeć jak to wygląda w nowszym modelu i tak zrobić, a co do podłączenia to jak będziesz miał problem to napisz.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#5 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:34

hydraulika w ZETORZE no własnie chodzi o to podłaczenie bo z siłownikami sobie poradze niewiem czy rozdzielacz bedzie pasował czu tylko wystarczy wpiac sie do oryginalnego cylindra

#6 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 20:01

hydraulika w ZETORZE W pokrywie górnej jest krążek z trzema wyjściami.To patąc z góry do tylnego wyjścia podłączone jest gniazdo hydrauliki zewnętrznej tzw. wolny powrót albo spływ oleju.Następne wychodzęce w bok jest do podłączenia przelewu z siłownika wspomagającego podnośnik (siłownik dwustronnego działania).A trzecie w przód jest do podłączenia siłownika (lub siłowników) wspomagającego i tam jest ciśnienie.Na ALLEGRO w częściach do zetora jest taka pokrywa wystawiona i możesz sobie podejżeć co i jak.
A tak na marginesie to może ktoś podpowie jak do posta można dodać jakąś fotkę albo wycinek z internetu bo nie mam pojecia.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#7 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 20:33

hydraulika w ZETORZE

W pokrywie górnej jest krążek z trzema wyjściami.To patąc z góry do tylnego wyjścia podłączone jest gniazdo hydrauliki zewnętrznej tzw. wolny powrót albo spływ oleju.Następne wychodzęce w bok jest do podłączenia przelewu z siłownika wspomagającego podnośnik (siłownik dwustronnego działania).A trzecie w przód jest do podłączenia siłownika (lub siłowników) wspomagającego i tam jest ciśnienie.Na ALLEGRO w częściach do zetora jest taka pokrywa wystawiona i możesz sobie podejżeć co i jak.
A tak na marginesie to może ktoś podpowie jak do posta można dodać jakąś fotkę albo wycinek z internetu bo nie mam pojecia.

musisz (tak myślę) wejść w te skróty po lewej stronie w momencie tworzenia posta i tam masz
WSTAW:Post Link i to bedzie link do strony internetowej na ktorej bedzie np zdjecie,
jak dodac konkretne zdjecie np z dysku to jeszcze nie wiem ale jak znajdę sposób dam znać ;) :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 19:17

hydraulika w ZETORZE mam chyba lipe z tym podlaczeniem bo niema takiego wyjscia wychodza tylko szybkozlacza filtr i jakas wajcha niewiem nawet do czego

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:04

hydraulika w ZETORZE Wygląda na to że pokrywa górna u ciebie jest taka jak w C-360 i tam gdzie jest filtr w nowszych modelach jest ten "krążek". Sprawdź czy masz filtr przy baku (wkład wymnienny) i od spodu pod mostem w pokrywie dolnej(miedziane sitko z magnesem w środku).Ta wajcha to prawdopodobnie zmnana szybkości reakcji podnośnika jak ją przestawisz to powinien wolniej albo szybciej podnosić.Przydatna rzecz np. przy orce albo agregacie, bo jak działa dociążenie to nie zrywa tak zawieszonego nażędzia.
Widziałeś ten dekiel na ALLEGRO?

#10 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:11

hydraulika w ZETORZE tak widziałem ten dekiel na allegro w moim niema tego i tego filtra z boku tez niema mój dekiel jest prawie identyczny jak c 360 tylko troszkę masywniejszy

#11 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 21:25

hydraulika w ZETORZE i co bedzie jakas mozliwosc slyszalem z e c360 ktos przerobil w jakies gazecie bylo opisane

#12 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 19:31

hydraulika w ZETORZE Witam ponownie.
Po długich poszukiwaniach znalazłem artykuł w TOP AGRAR POLSKA z 5\2005 r na str. 128 jest opisane jak dwaj bracia ztuningowali C-360 i jest tam pobieżnie opisane podłączenie siłownika wspomagającego podnośnik.Wychodzi z tego że musisz w pokrywie zrobić otwór i od spodu podłączyć się do przewodu zasilającego tłok podnośnika.No ale bez demontażu pokrywy się nie obejdzie.Co do miejsca wpięcia się w instalacje to dokładnie nie pomogę, ale wiem że ciśnienie na każdy cm jest praktycznie jednakowe.
W tej kwestii nie potrafię więcej pomóc ale proponuję ci założenie dwóch siłowników bo jak ZETOR się podoba i zaczniesz dokupywać większe i wydajniejsze sprzęty to bedzie jak znalazł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:22

hydraulika w ZETORZE dzieki wielkie za fatyge ja o tym myslalem tylko niebylem pewny czy ma to sens jak sie ociepli to zaczne działac jak sie sprawdzi to opisze to