Piotrus89

Pronar P5

Polecane posty

Heniekii    2

witam

kolega ma p5 100km jest z niego zadowolony chodz na gwarancji padl mu alternator i 2 razy chlodniczka olejowa i servius mu powiedzial ze z jego winy bo podczepia zaciezkie maszyny ale wymienili mu na gwarancji spalanie mowil ze 15 l na godzine co by nim nie robil tylko ze on to glownie rosiewacz i przyczepy ciaga i agregat ale tylko jak rzepak sieje,najsmieszniejsze jest to ze na haku ma on udzwig przekraczajacy chyba 4 tony a z byle czym chodniczka peka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

Przeczytałem wszystkie posty tego tematu i mogę śmiało stwierdzić ze nikt nie napisał nic konkretnego tylko przypuszczenia i pogłoski.

Poczytajcie trochę na stronach producentów, to nie boli. Zagłębcie się trochę w literaturę, to też nie boli.

 

Uważam ze Pronar P5 w takim przedziale mocy jak jest prezentowany za kwotę jaką producent (dealer) rząda to przesada.

Jest wiele wiodących marek, które mają dużo obfitsze produkty do zaoferowania niż Pronar.

 

W Pronarze tyle Polskiego co w Mercedesie Tureckiego - zależy kto składa :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Przeczytałem wszystkie posty tego tematu i mogę śmiało stwierdzić ze nikt nie napisał nic konkretnego tylko przypuszczenia i pogłoski.

Poczytajcie trochę na stronach producentów, to nie boli. Zagłębcie się trochę w literaturę, to też nie boli.

 

Uważam ze Pronar P5 w takim przedziale mocy jak jest prezentowany za kwotę jaką producent (dealer) rząda to przesada.

Jest wiele wiodących marek, które mają dużo obfitsze produkty do zaoferowania niż Pronar.

 

W Pronarze tyle Polskiego co w Mercedesie Tureckiego - zależy kto składa :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

O jakie pogłoski i przypuszczenia ci kolego chodzi?

Zadaj konkretne pytanie to będzie konkretna odpowiedz,na pewno nie wszyscy tu klikający maja te ciągniki ale są tacy którzy nimi jeżdzą i na pewno mogą coś konkretnego kliknąć wystarczy zadać pytanie.Poza tym myślisz że inne marki składają się z części tylko jednego producenta?Każda maszyna ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

niektórzy piszą na forum historie wyssane z palca, daleko mijające się z prawdą. chciałem dowiedzieć się coś o tych modelach ale nic konkretnego tutaj nie było.

 

co do składania -Edziu- czytaj ze zrozumieniem.

nie ważne kto składa ale jak i z czego.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

niektórzy piszą na forum historie wyssane z palca, daleko mijające się z prawdą. chciałem dowiedzieć się coś o tych modelach ale nic konkretnego tutaj nie było.

 

co do składania -Edziu- czytaj ze zrozumieniem.

nie ważne kto składa ale jak i z czego.

 

pozdrawiam

 

 

W takim razie pytaj to powiem co chcesz wiedzieć mam taki więc bajerów ci nie wcisnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

witam...

mam 25ha pola i zamierzam powiększać gospodarstwo. mam zamiar kupić pronara p5. czy ten ciągnik wytrzyma na takim areale?? z tego co się naczytałem najczęściej narzekacie na chłodnice oleju i sprzęgło. są to drogie naprawy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@ jacekbee masz świętą racje, jak to zrobią dobrze, to mogą być nawet Eskimosi w igloo. O podzespoły "wyjmowane ze skrzynki w całości" można być spokojnym, bo mimo że składane w egzotyku to pod nadzorem firmy która nie pozwoli sobie na utratę wizerunku. Jak się dobrze wczytać to awarii ulegają podzespoły składane z części, lub produkowane przez nas. Co do sprzęgła, to podejrzewam że winowajcą jego szybkiego zużywania się jest zbyt ciasno wytoczona tuleja pedału sprzęgła zacierająca się, przez co pedał nie odbija do końca. Skutek, minimalne, ale zawsze ślizganie się sprzęgła.

@ adam145, a co Ty chcesz robić z nim na tych 25ha, że się tak pytasz. Toż to jest powierzchnia na 60.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 5110 i nie polecam,ten ciągnik chyba jest max na 10ha hehe,bo się grzeje i chłodniczki pękają.

Edytowano przez Roland1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

witam...

mam 25ha pola i zamierzam powiększać gospodarstwo. mam zamiar kupić pronara p5. czy ten ciągnik wytrzyma na takim areale?? z tego co się naczytałem najczęściej narzekacie na chłodnice oleju i sprzęgło. są to drogie naprawy ??

 

He taki areał to rozrywka dla tego ciągnika,chłodnica pękła tylko raz,sprzęgło bez zarzutów,zero grzania się itp,tylko lać paliwo i jazda.Mój pracuje teraz na 100ha wraz z Case 5140.Więc bez obaw możesz go sobie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

 

@ adam145, a co Ty chcesz robić z nim na tych 25ha, że się tak pytasz. Toż to jest powierzchnia na 60.

 

Pewnie, niech się najlepiej grzebie w piachu jakimś ciągnikiem 30-55km nic nie mogąc przy okazji zrobić jak się należy... Co Tobie do tego na co mu ten ciągnik potrzebny? Niech go ma nawet po to aby w zimę do kościoła jeździć ale Ciebie i Tobie podobnym nie powinno to interesować!

Pyta się to mu odpowiedz, jak nie masz pojęcia na dany temat to lepiej zamilcz i się niepotrzebnie nie odzywaj.

 

@adam145, tak ten ciągnik powinien się sprawdzić na reale jaki posiadasz.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kolego @Rolnikix przeczytaj chociaż kawałeczek tego tematu, to będziesz wiedział, że mam w nim dużo do powiedzenia. Po zrobieniu tych prawie 700mth tym ciągnikiem, chyba już można coś powiedzieć.

Wracając do pękających chłodnic oleju, czy macie na wlotach zrobiony bajpas z zaworem przeciążeniowym?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

To że masz ten ciągnik to powinno Ciebie tylko obligować aby udzielić fachowej odpowiedzi...

Na pytanie czy da sobie rade na 25ha odpowiada się twierdząco a nie sarkastycznie, ale mniejsza z tym...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak ja mam ten bajpas przeciązeniowy,mam5110 chciałem to usunac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie wyrzucić, tylko ewentualnie zmniejszyć ciśnienie otwarcia się zaworu na bajpas. To powinno lepiej chronić chłodnicę przed przeciążeniem, kiedy idzie na nią więcej oleju.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu gdy sprzedawaliśmy jeszcze Pronar-y jeden z moich klientów napalił się na pronara P5 i takiego mu sprzedałem, praktycznie bez rozmowy. Jedyna wada tego ciągnika to nieszczęsna chłodnicza oleju. pronar mojego klienta ma 3 lata ok 1400godzin i chyba już 6 wymianę chodniczki na koncie. Po za tym solidna maszyna silnik IVECO mosty w miarę osprzęt BOSCH


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafpio    0

Mam P5 powiem tak: bardzo Lubi paliwo, nie nadaje sie do cieżkich prac, klimatyzacja to szajst, filter powietrza zaciaga najwiekszy syf, łatwo go przegrzać, żółw zajac przestał mi działać i zostało na żółwiu, strasznie czuły na dziury w drogach, mały zbiornik paliwa starcza na 8h pracy

 

 

Plusy też są

Kabina w miare widoczna i przyjemna, bardzo mały promien zawracania, niska cena, hydraulika SuPeR, wyglada w miare nowocześnie, bardzo prosty w budowie

Czy naprawiłeś może tego żółwia i zająca?Mi też przestał działać.Nawet go wzieli do fabryki w Narwi wymienili przewód łączący filtr skrzyni biegow z pąpą i zaczoł dzialać,twierdzili że przewód zaczoł się strzępić i zassysało go do środka.Chlodniczkę oleju ominełem przewodem hydraulicznym i zdemontowałem ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrEAtivE82    0

NOWA PROMOCYJNA CENA OSTATNI CIĄGNIK Z ZAMONTOWANĄ INSTALACJĄ LPG- przygotowanie dokumentacji kredytowej

 

LPG- czy to jest to co myślę ?????

 

gdzieś na stronie farmer był artykuł o przeróbce zetora na Lpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

To prawda czytałem o Tym w RPT :) Pronar też coś ma takiego :) choć nie wiem jak to szczegółowo wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hog    0

witam mam pytaniec czy ta gałka zmiany biegów w tym pronarze jest całościowa czy dwuczęściowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam mam pytaniec czy ta gałka zmiany biegów w tym pronarze jest całościowa czy dwuczęściowa??

 

Całościowa :) ma przyciski do zmiany półbiegów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj