Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar P5

236 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 październik 2009 - 11:23

Pronar P5 ja mam 5135 od 3 mies i właśnie był pierwszy przegląd. Koszt przeglądu to 1200zł, przy okazji przeglądy były podokręcane śruby kół, poprawiony ręczny gaz bo się poluzował i czasem przy puszczaniu nożnego, ręczny potrafił przyblokowac pedał i wtedy obroty nie schodziły poniżej 1000obr. I jeszcze podociągane śruby przy zwolnicach bo lekko sączył się olej. I to tyle uwag po pierwszym przeglądzie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar P5 Dzisiaj, 23:54
  •  

#142 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:32

Pronar P5 ile biegów pod obciążeniem jest w p5 2 czy 4 ?

#143 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 luty 2010 - 17:13

Pronar P5 Witam. Planuje zakupienie ciągnika z tej serii tylko ze zastanawiam sie czy brac tego 5135 czy 5235. Czym się one różnią oprócz wyglądu i spełniania norm spalin? Ciągnik działał by z prasą rolującą, owijarką, pługiem i byłby wyposażony w Tura do bel a w zime w pług do odśnieżania. Może ktoś sie orientuje czy można jednocześnie ciągnik wyposażyc w przedni tuz z womem i TUra? Ktoś może się orientuje jakie są tegoroczne ceny tych ciągników? Interesowałby by mnie również jakieś nowe opinie na temat tych modeli. Pozdrawiam

#144 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 13 luty 2010 - 17:31

Pronar P5 Model 5135 i 5235 różnią się tylko wyglądem i niewielką różnicą mocy,chyba pierwszy jest mocniejszy o 4KM. Jeśli się dobrze orientuje nie będzie problemu z założeniem z przodu WOM-u i TUZ-a, jak i ładowacza. Ceny niestety nie znam ale podejrzewam że będzie ona rosła od ok. 140 tyś. zł.

#145 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 luty 2010 - 21:45

Pronar P5

a czy ten p5 dałby radę wogóle podnieść ciężką 4 obrotową? bo 4200kg. udźwigu to nie rewelacja... a tyle osiąga z dwoma siłownikami pomocniczymi, więc już go raczej zwiększyć się nie da. jeśli się mylę to poprawcie :P
a jak z zestopniowaniem przekładni?

Ty no widzę jak się orientujesz to nie są siłowniki pomocnicze tylko on na nich podnosi,i spokojnie sobie podniesie ten pług wogólę go nie odczuje.

No i znajomego Pronar 5135 pojechał do serwisu. Powody: wymiana sprzęgła i uszczelniacza przedniego mostu.

No wiesz kolego pewnie wada konstrukcyjna tak nie raz bywa. No ja mam od roku P5 i nakręciłem nim do tej pory 330 motogodzin.Pracuje z pługiem kverneland EM85 talerzówka 3m pół zawieszaną tej samej firmy oraz agregatem pół zawieszanym Uni Atlas oraz prasą Welger RP 150. Póki co nic złego się nie dzieje po za wymianami oleju. Jak koledzy piszą na youtube, że jest strasznie głośno to nie chyba do końca tak jest aparat nie odzwierciedla rzeczywistego poziomu hałasu, Osobiście pracowałem ciągnikiem Case MX 135 i fakt było ciszej ale różnica nie jest aż taka ogromna a porównywanie go z starą szóstka czy MTZ to chyba po prostu dla każdego co się trochę zna to śmieszne porównanie. W Pronarku po prostu słychać skrzynie na pełnym przyspieszeniu. Za te pieniądze nic lepszego się nie kupi ja dałem za niego w zeszłym roku 145 tyś. Teraz jest dużo droższy. Mam 70 hektarów i spokojnie daje sobie rade gleba jest ciężka i górzysta.Także jestem bardzo zadowolony i odpowiem chętnie na inne pytania. Pozdrawiam

#146 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:52

Pronar P5 to ile biegów pod obciązeniem ma ? :P

#147 Share adrianursus

adrianursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 luty 2010 - 21:03

Pronar P5 1 półbieg w wersji 100-konnej w standardzie,w wersji 80 koni za dopłatą ;)

#148 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 18:52

Pronar P5 Wie ktoś ile ten 80 konny teraz kosztuje, bo 100 km około 160 tyś :P

#149 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:18

Pronar P5 Za 100 konnego dałem 138 tys.netto, wersja z szerokimi oponami, klimatyzacją.
Ludzie czy te konstrukcje są takie rewelacyjne, że nikt nic nie pisze. Mi zacierał się pedał sprzęgła na sworzniu, bo jakiś baran wstawił przyciasną tuleję z poliamidu, pomógł papier ścierny i smar grafitowy. Ogrzewanie daje stale bo zawór nie szczelny.
Czy naprawdę niema z kim pogadać o tym gracie.

Edytowany przez agromatik, 21 maj 2010 - 19:04.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#150 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 17:51

Pronar P5

Za 100 konnego dałem 138 tys.netto, wersja z szerokimi oponami, klimatyzacją.
Ludzie czy te konstrukcje są takie rewelacyjne, że nikt nic nie pisze. Mi zacierał się pedał sprzęgła na sworzniu, bo jakiś baran wstawił przyciasną tuleję z poliamidu, pomógł papier ścierny i smar grafitowy. Ogrzewanie daje stale bo zawór nie szczelny.
Czy naprawdę niema z kim pogadać o tym gracie.

A dlaczego uważasz że to grat?Taka usterka jak zacinający się pedał sprzęgła bo zła tulejkę zamonotowano to żadna usterka,myślisz że w innych traktorach nic się nie dzieje?
Ja mam nakręcone 400 mtg i jestem z niego zadowolony co prawda niektóre rzeczy można by poprawic ale ideału nie ma.Więc jak ktoś twierdzi że P5 to zwykły Pronar to grubo się myli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 07:57

Pronar P5 Nie twierdzę że to grat w potocznym słowa tego znaczeniu. Po forum widać że w innych traktorach coś się dzieje jedynie ten temat obrasta kurzem a na pewno każdy z nas ma jakieś spostrzeżenia i sugestie. Moja P5-ka ma nabite 150 Mth a mam go od marca,tyra jak wół roboczy. Z ciągniczka jestem zadowolony, choć to na pewno nie ideał, ale jest OK. Mógł by mieć trochę więcej osiołków na WOM. Tekst był na zasadzie kija w mrowisko - efekt mizerny.Taka usterka to błachostka choć jej następstwa mogły być kosztowne. Słowo grat nie musi mieć znaczenia negatywnego. Na nowe maszyny także mówię graty, a na pewno nimi nie są.
ps. Nie cytuj posta bezpośrednio pod nim bo za to są procenty :) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#152 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 12:58

Pronar P5 No i może dobrze że nie ma wielu odpowiedzi bo nie raz to naprawdę jakieś asy wypisują głupoty niesamowite.Dousłyszenia no i oby pracował bez awaryjnie jak tylko długo starczy mu sił.

#153 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 październik 2010 - 15:32

Pronar P5 nic się nie dzieje bo też mało osób ma te traktory w porównaniu np z zetorem których jest pełno:) z tego co wiem w mojej okolicy są tylko dwie P5-tki, jedna moja a druga kolesia 30 km ode mnie. W obu były wymieniane chłodnice oleju(musieli jakieś wadliwe robic), no i w moim jakiś czujnik od EHR wymieniany, a tak to też zacinał się pedał sprzęgła oczywiście papier ścierny i smar pomogły. Zacinał się też pedał gazu ale lekkie odkrzywienie wystarczyło żeby nie blokował się o "widełki" ręcznego gazu. Skoro już się wymienia drobiazgi to też spadła mi na głowę klamka od szyberdachu bo się odkręciła hehe A co bym zmienił to ciężko mi określic bo nie miałem do czynienia z innymi ciągnikami żebym mógł porównac.

#154 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 październik 2010 - 19:46

Pronar P5 Mam dylemat który ciągnik wybrać pronara 5135 czy zetora forterre 105 cena podobna,osobiście podoba mi się pronar ale w naszym regionie królują zetory i new hollandy,panowie doradżcie, słyszałem ze p5 pali tyle samo w lekkim transporcie co przy ciężkiej orce ponieważ ma pompę wirującą ale zetor jeszcze więcej ponoć spala,który wybrać?

#155 Share gabo89

gabo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 październik 2010 - 05:29

Pronar P5 Powiem Tobie tak z tymi pronarami P5 z tego co mówią pracownicy "czegoś w nich brakuje" :huh: niby wszystko pracuje podzespoły ok ogólnie ładny ciągnik ale czego mamy wymagać od Pronara. Za taka cene Fenda czy Johna nie kupisz. A o zetorach to mówia ze duzo pali to tyle wiem o Forrterach. Pozdrawiam. :)

#156 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 październik 2010 - 17:50

Pronar P5 Mógłby jakiś użytkownik wypowiedzieć się na temat P5,proszę o opinie i doradzenie w wyborze.

#157 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 11 październik 2010 - 19:13

Pronar P5 Pali 12-14 l/Mth, najbardziej ekonomiczny jest przy obrotach w granicach 1800. Cena obejmuje cały traktor, a nie jak w Zetorze niektóre części trzeba dokupić. Przy zakupie warto pomyśleć o klimatyzacji,opcjonalnie szerszych oponach dających lepsze wykorzystanie mocy i fotelu Gramera bo pronaroski zbyt wygodny nie jest. W opcji jest też przedni TUZ z wałkiem 1000 obr. Traktor posiada 4 prędkości wałka co pozwala poszaleć z maszyną oszczędzając paliwo. W standardzie są 3 wyjścia hydrauliki, w tym 1 z regulacją przepływu, oraz 1 gniazdo swobodnego spływu. Wszystko załączane jest elektro-hydraulicznie więc sprężarka nie zabiera niepotrzebnie mocy. Z uszkodzeń: przy zawieszonej kosiarce zerwał się łącznik centralny, maszyna wyłamała hak CMB i śrubę rzymską ramienia -części zostały bez problemu wymienione. Z niedoróbkami trzeba się liczyć i jeżeli wystąpią sukcesywnie usówać .

#158 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 październik 2010 - 17:15

Pronar P5 Ciągnik ma faktycznie pewne niedociągnięcia,ale ogólnie spoko ciągniczek,mój ma teraz 550 mtg i nie było poważnych awari,przydałby sie rewers hydrauliczny,plusem jest zwrotność.Kolego bosman jak chcesz jeszcze coś wiedziec pisz.

#159 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:38

Pronar P5 Dzięki za opinie,diler powiedział mi za niego 154tyś cena katalogowa 172 tyś,klima 7 tyś ale słyszałem że łatwo się za ziębić ponieważ od od klimy są tylko górne nawiewy,macie z klimą czy bez i czy to prawda,a opony jakie najlepiej brać z tego co wiem jest kilka rodzai.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 październik 2010 - 18:27

Pronar P5

Dzięki za opinie,diler powiedział mi za niego 154tyś cena katalogowa 172 tyś,klima 7 tyś ale słyszałem że łatwo się za ziębić ponieważ od od klimy są tylko górne nawiewy,macie z klimą czy bez i czy to prawda,a opony jakie najlepiej brać z tego co wiem jest kilka rodzai.

No niestety mam bez klimy,ale dopłać te 7tyś.nie dopadnie cię przegrzanie mam w drugim ciągniku klime jest o niebo lepiej a nawiewy możesz przestawic w bok także napewno ci nie zaszkodzi.Opony tył 520/70,przód 380/70.

Dodaj odpowiedź