Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar P5

236 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 06:41

Pronar P5 speedshift pajacu to od czego od zetora fortera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar P5 Dzisiaj, 05:29
  •  

#82 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 08:58

Pronar P5

Bosch, elektronika fendt, skrznia massey fergusson co chcesz niemiec nie rusek!!

speedshift pajacu to od czego od zetora fortera?

Sam jesteś "pajac" pisząc takie bzdury :) skrzynia jest ZF a nie żaden Massey Ferguson, elektronika (EHR) to Bosch a nie Fendt i tak tak, Pronar jest niemiecki :) a może jeszcze amerykański?

#83 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 09:04

Pronar P5 chodzi o to ze na niemieckich podzespołach, nie na ruskich jak 82

#84 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 09:07

Pronar P5

chodzi o to ze na niemieckich podzespołach, nie na ruskich jak 82

To mógł tak napisać a nie wymyślać że to Fendt i MF...

#85 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 12:09

Pronar P5 Gdyby wstawili tam Dyna4 i chcieli za niego te 10 tys wiecej, to juz chyba kazdy by sie śmial na AF ze nie zaplaci za MTZa tyle kasy :)

#86 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 16:07

Pronar P5 Wiem że skrzynia ZF ale półbiegi od masseya a bosch to hydraulika a nie elektronika a elektronika to sie nazywa EHR 5!!!

#87 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 16:11

Pronar P5 Ten EHR jest firmy Bosch . identyczny mam w Forterze ,a tego,że skrzynia jest ZF ,a półbiegi od masseya nie skomentuje hehe

#88 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 19:38

Pronar P5

Wiem że skrzynia ZF ale półbiegi od masseya a bosch to hydraulika a nie elektronika a elektronika to sie nazywa EHR 5!!!

A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia :) Wiesz wogóle co to jest EHR? A tego MF to sam wymyśliłeś czy ktoś Ci bzdur naopowiadał? Skąd masz takie informacje?

@Piotrus89
Nie rozumiem co było by w tym śmiesznego?

#89 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 19:42

Pronar P5 pamietam kiedys opis foty, "oj za Mtz 150tys(wtedy) to lekka przesada" opis mnie rozbawil, ludzie mysla ze Pronar =MTZ ruski, P5 ma lepsze osiagi i wyposazenie niz taki DF Agrofarm i o 1 tone cięzszy, a jest o 20tys tanszy

#90 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 20:02

Pronar P5

pamietam kiedys opis foty, "oj za Mtz 150tys(wtedy) to lekka przesada" opis mnie rozbawil, ludzie mysla ze Pronar =MTZ ruski, P5 ma lepsze osiagi i wyposazenie niz taki DF Agrofarm i o 1 tone cięzszy, a jest o 20tys tanszy

W tym jest racja, bo za marke sie płaci, a Pronar sobie ją zepsuł pierwszą serią i stąd te komentarze. Seria P5 jest złożona z dobrych podzespołów ale jeszcze świerza i marke sobie dopiero wyrabia... Poczekamy na efekt :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 20:39

Pronar P5 Za marke sie płaci ale jakosc tez idzie za ta marką. Moze pronar p5 będzie dobrym ciagnikiem bo brakuje takiego naszego polskiego ciagnika o europejskim uznaniu ale zeby dogonic europekska czołówke to długa droga przed nim. Sam za ok rok stane przed wyborem kupna nowego ciagnika i wolałbym kupic polski ciągnik ale na dzien dzisiejszy pronar a np. deutz, john deer, valtra to tak jak polonez a audi, bmw lub volvo (nie wymieniłem mercedesa bo z nim to tylko fendta moza równac). Nie chce zeby ktos mnie zle odebrał bo mało kogo stac nawet na takiego nowego pronara bo polska jest trudnym krajem do zycia (widac to po cenach plodów rolnych i cenach w sklepach) ale równanie pronara do deutza jest troche głupie.

#92 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 21:05

Pronar P5 osiągniecia pronara są nieporównywalne do DF, ale po co przplacac

#93 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 21:23

Pronar P5 podstawą jest dochód jaki osiagamy ze swoich gospodartw i na co nas stac. ja mam 20 ha i spełnieniem moich planów bedzie zakup nowego ciagnika ok 60-70 km i nie koniecznie zachodniego bo kupujac ciagnik trzeba takze doposazyc go w odpowiednie maszyny a kazdy wie ze z 20ha nie jest łatwo to osiagnąc.

#94 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 09:47

Pronar P5

Za marke sie płaci ale jakosc tez idzie za ta marką. Moze pronar p5 będzie dobrym ciagnikiem bo brakuje takiego naszego polskiego ciagnika o europejskim uznaniu ale zeby dogonic europekska czołówke to długa droga przed nim. Sam za ok rok stane przed wyborem kupna nowego ciagnika i wolałbym kupic polski ciągnik ale na dzien dzisiejszy pronar a np. deutz, john deer, valtra to tak jak polonez a audi, bmw lub volvo (nie wymieniłem mercedesa bo z nim to tylko fendta moza równac). Nie chce zeby ktos mnie zle odebrał bo mało kogo stac nawet na takiego nowego pronara bo polska jest trudnym krajem do zycia (widac to po cenach plodów rolnych i cenach w sklepach) ale równanie pronara do deutza jest troche głupie.

No tak ale ten polonez jak piszesz ma skrzynie i silnik jak w tych niemieckich więc to porównanie jest troche nie na miejscu bo ty chyba porównujesz same kabiny i komfort.

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2007 - 10:44

Pronar P5 No nie zawsze tak jest ,jeśli by porównać marzenie kazdego z nas np. audi a6 to okazuje się ze w testach niezawodności wg. dekry ustępuje wielu dużo tanszym produktom np. fiat punto co wcale nie swiadczy że jest gorszy.W ciągnikach jak i w innych produktach jest zasadą ze nie psuje się to czego nie ma ,w cenie produktu zawarty jest rownież trochę naszego snobizmu bo przecież droższy sprzęt od naszego sąsiada pozwala nam czuć sie odrobinę lepiej.Dla mnie ważne jest by kupować to co jest potrzebne odpowiednie dla naszej kieszeni a prucie sie za wszelka cene na najdroższy sprzęt nie ma sensu gdyż nie tylko polem żyjemy.Co do osławionego poloneza to miałem takowego 8 lat i koszty napraw i wszelkiej obslugi byly niższe niż przeglądy i obsługa passata 2001 którego aktualnie posiadam i tak jak z ciągnikami komfort dużo wyższy ale fso bardziej niezawodne.Pozdro.

#96 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 12:13

Pronar P5 Znalezione na czeskiej stronie: http://www.polagro.cz/?cap=9899
Zdjęcie1
Zdjęcie2
Zdjęcie3
Zdjęcie4
Zdjęcie5
Zdjęcie6

#97 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 16:27

Pronar P5 Xemit dobrze gada, polać mu, ja też uważam, że nie ma sensu kupowac bardzo drogiego sprzętu, który zrestą wykona robote tak samo jak ten tańszy a koszty eksploatacji są nieporównywalne (np. koszt filtrów paliwowych) a tak poza tym to na tych zdjęciach od adikpl1 widać, że i z komfortem nie jest zle.

#98 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 21:47

Pronar P5 p5 jest ok.

#99 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 21:53

Pronar P5 mam p5, współpracuje z ibisem ls 3+ i agregatem uprawowosiewnym biernym. Stanowi z tymi maszynami zgraną parę. Nie jest za lekki, obciążenie dla ciągnika w sam raz. Gleby 3-4 mijescami dość spore pagórki. Przy pługu nieco grzeje się olej w hydraulice, jesli pracuje się na regulacji siłowej. Spalanie orka siewna 5ha ok. 100l z obrotówką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 15:16

Pronar P5 Głęboką orke wykonujesz 3 czy 4 skibami i jak sobie radzi z tym ibisem?

Dodaj odpowiedź