Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar P5

236 odpowiedzi na ten temat

#41 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 19:50

Pronar P5 E w to miejsce kup se U 7524.Poczekaj troche jak go wprowadzą do sprzedaży.Ja też chce go kupić ale narazie zbieram kase.Pamiętaj zawsze będzie lepszy niż mtz poskładany z różnych podzespołów różnych producentów.Takie jest moje zdanie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar P5 Dzisiaj, 17:34
  •  

#42 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 19:38

Pronar P5 dzisiaj stalem kolo szkoly czekajac na autobus i jechal koles pronarem 5130, niebieski, ladnie warczy, ciekawe jak z jego niezawodnoscia, z tego co widzialem to ciagnol hl-k 8011 (chyba) pelnom zwiru, szybko nie jechal bo sa na tej ulicy na 2 progi zwalniajace. szczeze mowiac wrazenie stylistyki bylo pozytywne
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#43 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 12:25

Pronar P5 Jeśli niebieski to z początku produkcji- teraz wychodzą czerwone.
Z strony konstrukcyjnej i stylistycznej podoba mi się- nie wiem jak będzie z awaryjnością.

#44 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 01:19

Pronar P5 Właśnie kupiłem p5 z silnikiem IVECO mam 10 mth pierwsze wrażenia z jazdy ok, zwrotny, w miarę szybki ale dużo spala paliwa, może to tylko na dotarciu bo ze 150 litrów paliwa po 10 mth zostało mi ok 30-40 litrów. Na razie jazda z przyczepą pod niewielkim obciążeniem obroty max 2000. Nie wiem co jest z temperaturą silnika bo mimo małego obciążenia oscyluje w ganicach 100 stopni. Wg. instrukcji temp. prawidłowa to 80-100 stopni. Z klimą kosztował 143000. Posiada rewers i powershft.

#45 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 01:42

Pronar P5 do poprzedniego postu, posiada mosty zf, ale skrzynia bieguów ma wybite logo austryjackiego sztejera, piszę w polskiej wersji ponieważ nie znam pisowni orginalnej. Slkrzynia mimoże synchronizowana chodi dość ciężko, może się wyrobi :D ???

#46 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:07

Pronar P5

Właśnie kupiłem p5 z silnikiem IVECO mam 10 mth pierwsze wrażenia z jazdy ok, zwrotny, w miarę szybki ale dużo spala paliwa, może to tylko na dotarciu bo ze 150 litrów paliwa po 10 mth zostało mi ok 30-40 litrów. Na razie jazda z przyczepą pod niewielkim obciążeniem obroty max 2000. Nie wiem co jest z temperaturą silnika bo mimo małego obciążenia oscyluje w ganicach 100 stopni. Wg. instrukcji temp. prawidłowa to 80-100 stopni. Z klimą kosztował 143000. Posiada rewers i powershft.

To dużo spalił. Mi "smok" Forterra spaliła w transporcie ok 8l/mth. Temperaturą na razie bym się nie przejmował - jeżeli termostat jest ok, to nawet przy duzym obciazeniu temperatura nie powinna wzrosnąc. Kosztowal 143 000zl brutto? Mi w zeszłym roku proponowali 155 000 brutto...
W sumie też się zastanawiałem, nad tym pronarkiem, ale na placu nie mogli go odpalić. Wyprowadzili Zetora 11441 z garażu, żeby zapalić go na zapych i się w nim zakochałem :D. Wziąłem zetora. Wiem, że to szczegoł, ale drażniła mnie ta "nierówno" docięta szyba tylna, no i czarna gąbka w szczelinie z tyłu kabiny. Pronarek jest zdecydowanie zwrotniejszy od zetora, i to daje czasem sie we znaki. Mam nadzieje, ze bedzie ci dobrze służyl :)
Taki trochę OFFTOPIC , ale nie mogłem się powstrzymać...

#47 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 22:57

Pronar P5 Ta gąbka ma być ponoć na przewody sterujące z maszyn towarzyszących. Też zastanawiałem się nad fronterrą. Ponoć udane ciagniki ale za dodatkowe rzeczy w zetorze trzeba dopłacić np. ogumienie radialne dopłata, obciążnik dopłata, tylny podnośnik z dopłatą rozdzielacz trzy sekcje dopłata. Zetor to już sprawdzony ciągnik a p5 to eksperyment oby udany. Do kupna zachęciła mnie cena, wyposażenie i złoty medal na targach w Kielcach.

#48 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 07:29

Pronar P5 Ja narazie bym w pronary w te ich wynalazki nie inwestował. Poczekamy na recenzje użytkowników tych Pronarów i wszystko będzie jasne :D

KS Falubaz

#49 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 09:04

Pronar P5 Ostanio widziałem P5 jechał przez wieś, ładnie się prezentował.
No i głoś już nie taki jak zwykłe pronary.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#50 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 15:14

Pronar P5 Jar dobrze zrobiles, po grzyba w zetory inwestowac gdy sa pronary teraz o bardzo podobnym wyposażeniu, nawet lepszym, ja wole polską firme wspomagac. Czekam na PROW i przyprowadzam 5135.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jar

jar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 09:17

Pronar P5 Zobaczymy jak się sprawdzi w pracy, narazie kompletuje do niego sprzęt, kupiłem agregat uprwowo siewny bierny Doublet record + nordsten. Teraz zastanawiam się nad zakupem pługa i agregatu ścierniskowego. Planuję kupić obrotowego ibisa XLS 3+ i zastanawiam się czy nie będzie zbyt ciężki i czy hydraulika sobie poradzi (wydajność pompy 58l/min). Jaśli ktoś ma taki ciągnik to proszę o podzielenie się uwagami co do jego esploatacji, słabych i maocnych stron. Napiszcie również z jakim sprzętem współpracuje.

#52 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 14:21

Pronar P5 Jest jakaś różnica w cenie modelu z silnikiem iveco a perkins chodzi mi o te modele 100 KM.

#53 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 15:42

Pronar P5 Jak ostatnio bylem u dilera to kosztowały tyle samo, 136tys.

#54 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 16:31

Pronar P5 Skoro ta sama cena to lepiej chyba brać iveco bo troche mocniejszy i lepszy moment obrotowy ciekawe tylko jak ze spalaniem?

#55 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 16:41

Pronar P5 Iveco pali więcej od Perkinsa

#56 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 czerwiec 2007 - 16:41

Pronar P5 Jak ten Pronar wygląda ma ktoś jego fotke? ?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#57 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 17:05

Pronar P5 P5

#58 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 19:57

Pronar P5 Iveco pali mniej, wynika to z przeliczenia spalania jednostkowego, nawet przedstawiciel Pronaru powiedzial w Kielcach na Agrotech, że Iveco oszczędniejszy

#59 Share franc

franc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 09:55

Pronar P5 dajcie jakis film z pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 10:17

Pronar P5 To za wiele tych z perkinsem nie sprzedadzą, a w p7 też jest taki wybór?

Dodaj odpowiedź