kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

kubor    0

Chciałbym sie cos wiecej dowiedzieć na temat kuboty 9540 czy na te jego 95KM nie jest on za lekki do prac ciazkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

1000l to ok 1 tona więcej bedzie wazył- czyli 5 ton to chyba jak na taki ciągnik juz wystarczy dociążenia. Tylko czy to sie nie odbije zbyt mocno na spalanie bo spore obciażenie dojedzie w jeździe no chyba że ciagnik ma duzo mocy w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0
Chciałbym sie cos wiecej dowiedzieć na temat kuboty 9540 czy na te jego 95KM nie jest on za lekki do prac ciazkich?

masz mały błąd ta Kubota ma dokładnie 99 KM a wracając do tego o co pytałeś to myślę ze jest w miarę dobra do ciężkich prac jej waga bez obciążników wynosi 3305 kg a obciązniki do niej ważą 474 kg ale przednie i są w standardzie ale pewnie są i opcjonalnie jakieś na tylnie koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

Ta Kubota ma 95KM nominalne a 99Km maksymalnie wiec nie wiem jak kto woli. A co do wagi to masz racje sa na tył obciązniki ok 200kg za które trzeba dopłacic 3tys zł. Na przodzie ma 470kg + 90KG mocowanie do obciązników to w sumie 560 kg na przodzie czyli nie poderwie jej tak łatwo. Chcąc bardziej dociazyc można w koła wody nalac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Nie no ja to nie wiedziałem ale coś mi sie zdawało ze ma około 100 KM i jak byłem u dilera to wziąłem sobie taką ulotkę i na niej pisze ze ma 99KM ale jak napisałeś jak kto woli <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja tam czytałem o tych kubotach i czytałem i czytałem ale niestety nigdzie żadnej w realu nie widziałem ;(;(;( A chciałbym bo cholernie mi sie spodobały te ciągniki. I ciekaw jestem jaka będzie ich żywotność i kiedy zrobią jeszcze większe ciągniki:) I tak jak wszędzie czytałem to negatywne opinie padaja od osób które je nigdy w realu nie widziały lub miały wersje testową. Na necie sa filmiki jak z ładowaczem jeżdżą po piach bez przeciw wagi z tyłu i zrywają ziemie. A u inny filmik był jak kubota z ładowaczem rozwalają samochód ale to chyba nie była wersja testowa:P

 

Filmik 1

 

Niszczenie samochodu za pomocą Kuboty i tura

 

Ps przeciwnicy kuboty myślący ze to nadal gó** niech obejrzą filmik z demolki:)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kubota moze i mocna mechanicznie ale poziom halasu w kabinie w modelu m7040n 86dB dane z homologacji jest dosc duzy w traktorze za przeszlo 160tys zł konkuerencja za takią kasa ma od 73 do 85 dB np.McCormick CX90 tylko 73db, poziom halasu to bardzo wazny parametr którego Kubota nie podaje przy zadnym modelu traktora a inne koncerny takie jak Deutz Same Fahr Lamborgini Massey Ferguson ,Landni ,Kioti,New Holland,Zetor Fentd podają w specyfiacji techniczej ten parametr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie wiem jak te mniejsze modele ale wydaje mi się ze w tych nowszych na pewno jest ciszej skoro większość użytkowników m900 i m108s mówią ze pracuje jak samochód. Niestety nie miałem przyjemności z tym ciągnikiem. A to co wiem pochodzi z kilku forum.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

nie wiem jaki jest dokładny pozim hałasu w kabinie musiałbym sprawdzić w homologacji ale jak ktoś nie widział na zywo jak silnik w Kubocie pracuje to moze pisac różne teksty, silniki pracuja prawie jak w samochodach cichutko wiec w kabinie jest bardzo cicho podczas jazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Kubor mas kubote?? Jeśli tak to jaka??


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Możesz napisac jak CI się sprawuje ile za nia dałeś ile ma mth itd?? I wstawisz jakieś zdjecia do galerii??


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0
Kubota moze i mocna mechanicznie ale poziom halasu w kabinie w modelu m7040n 86dB dane z homologacji jest dosc duzy w traktorze za przeszlo 160tys zł konkuerencja za takią kasa ma od 73 do 85 dB np.McCormick CX90 tylko 73db, poziom halasu to bardzo wazny parametr którego Kubota nie podaje przy zadnym modelu traktora a inne koncerny takie jak Deutz Same Fahr Lamborgini Massey Ferguson ,Landni ,Kioti,New Holland,Zetor Fentd podają w specyfiacji techniczej ten parametr

Poziom hałasu w Kubocie M9540 odczuwalnego przez kierowcę

-otwory otwarte 82,0 dB,

-otwory zamknięte 80,1

poziom hałasu zewnętrznego

-na postoju 78 dB

podczas jazdy 86 dB

Dane z homologacji. Po za tym moja Kubota była drugi raz tankowana wciągu 10h lekkiej pracy (docieranie) spaliła 38L paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

Narazie nie moge Ci wiele napisac o kubocie bo ciagnik mam dopiero od tygodnia w sumie mam 3.5mha wiec to nic mi nie powiedziało. Teraz czekam mnie docieranie wiec w wisennych pracach napewno nie sprawce jej mocy w 100% ale jesli cos wiecej bede wiedział napewno napisze, a fotki niedługo zrobie i wstawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Na początku lutego za Kubotę 9540 z 2008 roku zapłaciłem 130tyś netto.Teraz chyba kosztuje 15tyś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubor    0

ja dwa tyg. temu zapłaciłem 127tys zł netto po ostrych negocjacjach ale dlatego zeszli gdyz juz wczesniej z nimi sie ugadywałem że planuja kupić kubote. A zaraz jak mi przywieźli to mówili że juz 15 tys wiecej kosztuje czyli w ostatniej chwili udało mi sie taniej kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam was nie wiecie czy jeszcze można brać kuboty na testy i na jaki okres czasu? Legat997 Czy te linki deelera są nadal aktualne i ta kubota stoi za 143tys??


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

no właśnie teraz te ceny to ostro w góre poszybowały ale nie ma sie czemu dziwić przez ostatnie dwa lata cena jena malała a teraz taki skok poprostu szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ogłoszenie z ta oferta bylo na przełomie grudnia i stycznia, czy jest nadal, tego nie wiem. Najlepiej zadzwoń do "Krukowiaka" czy maja taki model i jaka cenę żądają.

Ewentualnie zapytaj o ten model najbliszego dilera w Twojej okolicy.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No szok szok i juz chyba nie będzie tanich ciągników kuboty. http://www.wrp.pl/admin/pliki/technika.pdf tu jest artykuł o kubocie nowej. W polowie tego roku w Polsce maja sie pojawić kuboty m128x Gdzieś znalazłem cene w euro i jak przeliczyłem z kursem 4,50 to wyszło ponad 220tys zł hmm


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

To i tak cos tanio z takim wyposażeniem - EHR, zmiana przełożen biegow na guziki, itp. Od kwietnia Kubota M 108S bedzie kosztować 220tys zl brutto.. :-o B-) wiec kto zamierza kupic to niech mamierza dilera, jezeli jest ciągnik na placu to bedzie stara cena :lol:


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj