Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:45

co sadzicie o marce kubota

Producenci tacy jak jd czy mf np nie każą tak szybko zmieniać oleju a jedynie filtry i to przy większym przebiegu. Wszak łapanie i zbieranie zanieczyszczeń to rola filtra a nie oleju.

Ale jeśli olej nie zostanie zmieniony zbyt długo. Satanie się to, że olej który zmywa z części np sadzę w której jest siarka z procesów spalania zasiarczanego paliwa Straci swoje właściwości smarne, najszybciej poczują to panewki korbowodowe.
Wydłużanie okresów miedzy serwisowych np wymiany oleju to czysty pr, marketing. Rynek noych cigników troszkę wychamował i klienta trzeba jakoś przyciągnąć.

Niektórym nie dogodzisz :) Najpierw pisze że Kubota każe za często zmieniać oleje przez co serwis jest drogi, a jak wydłużyli okresy międzyprzeglądowe, to znowu źle bo szkodzi silnikowi :) Może Kubota zaczęła stosować oleje LongLife, a może to po prostu ponad 90 lat doświadczenia w produkcji silników???
http://www.slideshar...gnikw11092013-2
Najwyraźniej ten "czysty marketing" ;) działa, skoro jako jedyni mają wzrost sprzedaży :P
Pozdrowienia dla największego entuzjasty Kuboty na tym forum ;)
P.S. pisze się "wyhamował"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:17
  •  

#1942 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 wrzesień 2013 - 20:43

co sadzicie o marce kubota Takie dane to sens maja ale pod koniec roku, ale jak widac troche rosnie sprzedaż.

#1943 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 21:06

co sadzicie o marce kubota To ciekawe bo w takich zestawieniach to kubotę na tak wysokim miejscu pierwszy raz widzę :) Ale przy tak procentowym dużym wzroście to JD może pakować walizki :) Choć z drugiej strony to pokazuje to jak fatalną sprzedaż musiał mieć w tamtym roku ten ciągnik skoro w tym ich się tyle sprzedaje, bo każdy wie że ten rok jak i następny tak wielkiej sprzedaży nie będzie miał przez to że rynek już się trochę nasycił nowymi ciągnikami w tym wypadku i tacy potentaci na naszym podwórku jak JD czy NH nie pobije tego wyniku z 2012r więc z tąd te spadki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#1944 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:49

co sadzicie o marce kubota @KIRK80 ty naprawde nie rozumiesz co czytasz, czy tylko udajesz próbując błysnąć, aby podnieść własną samoocene. Weź najpierw poczytaj dokładnie o co chodziło. Lub jeśli nie rozumiesz poproś kogoś dorosłego. Prubójesz łapać mnie za słowa wypisując bzdury.
Po pierwsze w poscie z 31 maja chodziło o olej w skrzyni. Dalej uważam,że wymienianie oleju w skrzyni po 50 czy 100 mth to naciąganie klienta.
W poście z 15 września akapit pierwszy dotyczył pytania o jazdę na mocno zasiarczonym paliwie i jego wpływ na maszynę. Gdybyś przeczytał uwaznie wszystko i zrozumiał. Widział być, że paliwo w legalnym handlu ma 0,1 % siarki, natomiast kubota zaleca inne oleje dopiero po przekroczeniu 0,5 % siarki w paliwie. Dlatego udzieliłem teoretycznej odpowiedzi na pytanie o jazde na zbyt mocno zasiarczonym paliwie. Jest to teoria bo w handlu takie paliwo nie występuje. Łapiesz?
W drugim akapicie napisałem, że wydłużenie okreu między wymianami to marketing. Dlaczego nie był wprowadzony taki okres odrazu? Zmienili silniki, oleje? No i najważniejsze gdzie ja napisałem, że się silnik w kubocie od tego psuje i że to szkodzi? Następnym razem weź dobrze poczytaj najpierw a nie głowe bzdurami zawracasz.
Co do tych statystyk poczekajmy na koniec roku. Jak kubota sprzeda 2000 ciągników to pogadamy. Oczywiście wyłączając jakieś kosiarkii/traktorki i tym podobne.

Edytowany przez hubertuss, 17 wrzesień 2013 - 19:06.

#1945 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:38

co sadzicie o marce kubota Kubota pnie się z sprzedażą ciagników. Fakt faktem że część tych ciągników są to sadowniki. Ale nikt nie może jej zarzucić że jako jedyna w zestawieniu co podał Kirk80 Kubota procentowo w sprzedaży zwyżkuje. W zestawieniu tym są sprzedane ciagniki rolnicze a nie kosiarki czy traktorki do trawników.

#1946 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:55

co sadzicie o marce kubota Śledzenie wzrostów to złudna pociecha. Bo zarabia się na liczbie sprzedanych sztuk. O pozycji marki świadczy też liczna egzemplarzy jeźdżących po drogach i polach. Nikt nie wnika o ile wzrosła ich liczba rok do roku. Zobaczymy czy będa takie wzrosty w 2014 w stosunku do 2013. Z niesełna 4 % udziałem w rynku szału nie ma. Jeśli weźmiemy powiedzmy pod uwagę sztuki sprzedane przez ostatnich 5 lat nie wiem czy kubota ma 1 % rynku. Wiec nie rozumiem tej ekscytacji procentami.
Faktycznie kubota zyskuje na sprzedaży sadowników i innych ciągników małej mocy. Do tego segmentu inni dostawcy nie przywiązują zbyt dużej wagi lub nie mają takiej oferty. Po prostu na droższych maszynach więcej się zarabia.

#1947 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:10

co sadzicie o marce kubota Do kolegi hubertussa - po przekroczeniu 0.5% siarki w paliwie Kubota zaleca dwa razy częściej wymieniać olej i filtr .O innym oleju nie ma mowy.

#1948 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:42

co sadzicie o marce kubota Segment do 100 KM jest w Polsce największym rynkiem zbyty dla producentów - taka struktura gospodarstw. Prawie każda marka ma w ofercie ciągniki z wyższej czy niższej półki. A zysk można osiągnąć przez sprzedaż wielu ciągników ale po niższej marży albo mało po wyższej. Mnie się zdaję że Kubota obrała tą pierwszą opcję. Oprócz tego że zarabia to jak widać w sprzedaży umacnia swoja małą ale pozycje na rynku co nie mozna powiedziec np o Ursusie.

#1949 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 06:48

co sadzicie o marce kubota Co do wymiany oleju ok. Mój błąd co nie zmienia faktu, że pytanie o jazdę na mocno zasiarczonym paliwie jest teoretyczne. Ponieważ w handlu takie nie występuje.
Co do marży narazie kubota sprzedaje mało ciągników po niskiej marży. Obniżyli cenę zyskując klientów. Jeśli powiedzmy sprzedadzą w tym roku 400 sztuk i za 2014 znowu odnotują kilkudziesięcio procentowy wzrost. Pierwszy będe bił brao. Tylko, żeby przed cyfrą oznaczającą zmianę za rok przyszły minusa nie było jak u wielu innych.

#1950 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:27

co sadzicie o marce kubota Wiem że czasami do napędu sprzętów rolniczych i nie tylko bywa używany olej opałowy , a ten ma podobno trochę większą zawartość siarki niż 0,1%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share Domino27

Domino27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:36

co sadzicie o marce kubota kubota, piękny czy nie to kwestia gustu.. osobiście słyszałem same dobre opinie, może u nas nie są szeroko rozpowszechnione ciągniki ale na pewno są bardzo trwałe i oszczędne ciągniki. moim zdaniem fajny i dobry traktorek:)
zawiesil mi się no i napisałem:P

Można edytować :P

Edytowany przez milanreal1, 18 wrzesień 2013 - 23:27.

#1952 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 12:21

co sadzicie o marce kubota Do posiadaczy m7040 lub m6040! Panowie, czy znalazłby się chętny , który pozwoliłby na przejażdżkę swoją maszyną? Chciałbym porównać wrażenia z jazdy ze swoją m7040. Chodzi mi dokładnie o wibrację kabiny ( u mnie bardzo trzęsie), był serwis oraz dwóch panów z centrali i narazie kombinują co z tym zrobić(dla nich również jest to dziwna sprawa). Wczesniej już pisałem w tym temacie, ale nikt się nie odezwał. Jestem z okolic Radomia.

#1953 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:50

co sadzicie o marce kubota Jeżeli okolice Siedlec to nie za daleko to zapraszam do siebie posiadam M6040 i moja trzęsie tylko przy skręcaniu na asfalcie przy większej prędkości.

#1954 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:19

co sadzicie o marce kubota Dzięki JanuszM6040 za szybką odpowiedź. Trochę daleko, ale chcę to sprawdzić... Będę się z Tobą kontaktował na pw.

Edytowany przez manius59, 26 wrzesień 2013 - 21:34.

#1955 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 27 wrzesień 2013 - 17:00

co sadzicie o marce kubota Jak dla mnie to pożądny ciągnik japoński.
Ale - za cene :)

#1956 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2013 - 18:30

co sadzicie o marce kubota Wie ktoś ile kosztują lewe drzwi do M6040?

#1957 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2013 - 20:48

co sadzicie o marce kubota lewe drzwi do m6040 ok 2100zl 2 lata temu, teraz mogą byś tańsze

#1958 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 01 październik 2013 - 22:00

co sadzicie o marce kubota Drogo aczkolwiek produkcja z Japonii gdzie większy koszt tych drzwi to transport.

#1959 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 październik 2013 - 16:41

co sadzicie o marce kubota @pioter03 zapytaj u najbliższego dilera. Z tego co wiem, ceny troszkę się pozmieniały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 13 październik 2013 - 08:17

co sadzicie o marce kubota Miałem na testach w tym tygodniu Kubotę M9960. Pracowałem nią łącznie 10 godzin spalając średnio 6 litrów paliwa na godzinę pracy. Pracowałem z ładowaczem MX oraz z agregatem podorywkowym. Oczywiście o spalaniu nie ma co mówić ponieważ zależy to od wielu zmiennych.
Przedstawię wnioski. Zalety:
- silnik niby niski moment obrotowy ale zadusić ten traktor było bardzo ciężko - między innymi dlatego że jest niski moment ale w szerokim zakresie obrotów co pozwala na zareagowanie operatora na zmieniające się warunki pracy. Przy pracy z ładowaczem można było ładować bez problemu pełne łyżki piachu na wolnych obrotach silnika i poruszać się z takim zestawem (oczywiście po dociążeniu tylnej osi - wał Camppbela 900 kg)
- spalanie nie można nic powiedzieć - za mało godzin przepracowanych. Jak inni użytkownicy stwierdzili praca powyżej 2000 obrotów mija się z cele. Ja osobiście wolałem pracować nawet na 1600 -1800 gdzie wielkiej różnicy w mocy nie zauważyłem a jednostkowe zużycie paliwa podawane przez komputer było niższe.
- Work Cruise - wspaniała rzecz po aktywowaniu ciągnik stawał się bardzo żywy i nie schodził tak szybko z obrotów. Stawał się nawet głośniejszy ale niestety okupione to było zwiększonym zużyciem paliwa ( wg komputera przy pracy z agregatem bez Work Cruise około 11-12 ltr/h a z work Crusie 13-14 ltr) aczkolwiek daną pracę można szybciej wykonać czyli prawdopobnie na ha wykonanej pracy zużycie byłoby takie same. Ogólnie ciągnik może byc bardzo oszczędny a po włączeniu Work Cruise staję się narzędziem do ciężkiej pracy.
- zwrotność - przekładnia stożkowa daje bardzo dużo - do pracy z ładowaczem idealna rzecz na małej powierzchni, nawroty w polu stają sie także szybsze. Dobry skręt oczywiście może mieć wadę na TUZ bo niszczy darń - ale coś za coś.
- rewers hydrauliczny Pierwsze wrażenie działał z lekkim opóźnieniem nawet za wolno. Aczkolwiek w polu oraz łądowaczem sprawdziło się to idealnie cofając do tył, przełączając rewers ciągnik sam w sobie wyhamował i ruszył łagodnie do przodu . Oczywiście przy wyższych prędkościach, przy ruszaniu z wyższego biegu szarpał - ruszał agresywnie spowodowane to jest brakiem elektronicznego zarządzania rewersem chociaż kwestia może też nauki.
- skrzynia biegów biegi dzięki prowadnicom idealnie wchodzą, nie wchodzą za lekko ale też nie za ciężko. Są dobrze zestopniowane zawsze można dobrać bieg, wzmacniacz nie działał zbyt agresywnie. 3 stopniowy reduktor troszkę dziwnie się przełączał (ciężko było znaleźć polowe biegi) aczkolwiek kwestia także nauki.
- przedni most o ograniczonym poślizgu działał i zwiększał siłę uciągu w szczególności przy nabieraniu piachu na łyżkę.
- blokada tylnego mostu- trochę dziwne rozwiążanie - pedał przy siedzeniu aczkolwiek po oderwaniu nogi blokada wyłączała się - zaleta przy skręcie kół.
- podnośnik tylny - udzwig wystarczający, bardzo szybko podnosił oraz jest możliwość prędkości opuszczania go.
- wydajności hydrauliki nie sprawdzałem ze względu na mieszanie oleju.

Wady:
- mogłaby być ciut cichsza w kabinie i co do jakości wykonania w kabinie także by się można przyczepić
- para lamp roboczych z przodu i z tył jest niewystarczająca
-dźwignie od podnośnika mogłaby być więcej z przodu a nie z tył.
- słupek wydechu powinien być przy kabinie a nie z boku maski (starsze modele m40 tak miały)

Edytowany przez krowka62, 13 październik 2013 - 21:21.