Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:31

co sadzicie o marce kubota Tak przy okazji : odstąpię dwa obciążniki przednie od M6040 po dobrej cenie , napewno komuś w większych ciągnikach jest za mało to proszę pisać do mnie : lisiarz@poczta.fm , woj.łódzkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 14:44
  •  

#1922 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:18

co sadzicie o marce kubota zbliżam się do 2400 MTH(motogodzin) w mojej ME9000 i chyba znowu wleje AGROL STOU do skrzyni tylko ze 10w40. Rewers mam taki sam jak w nowszych modelach więc jego czułość zależy od wydajności pompy oleju.wydajnośc pompy zależy od obrotów silnika, to można łatwo zmieniać. zmieniam kierunek jazdy bez zatrzymania. Nie ma cudów do 3 biegu szosowego ruszy do tyłu płynnie ale przy 4i dalej do 6 to zdechnie albo mocno szarpnie. czysta głupota wrzucać rewers przy 20km/h lub wyszszej prędkości. takie sprawdzanie ciągnika na głupote operatora. Niestety trzeba myśleć bo na szczęście nie mam komputerka który bierze pod uwagę to czy jestem trzeźwy pijany naćpany czy moze nie wiem co robie w ciągniku. co do cisnienia to ja mam z tyłu 2.2bara ale opony 13.6/36 takie do miedzyrzędzi z przodu standart 11.2/24 i 1.2 bara tak wiec ciśnienie w kołach uzależnione jest od rozmiaru opon i potrzeb

#1923 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 11:30

co sadzicie o marce kubota Witam. Chciałbym przywrócic temat wibracji kabiny,który był wcześniej poruszany (może ktoś już się z tym uporał bądz serwis coś na to poradził). W moim modelu m7040 nadal to występuje, do wszystkich zaleceń z waszej strony się zastosowałem czyli zabawa ciśnieniem i przycięcie tulejek z przody i z tyłu kabiny, oczywiście lekka poprawa jest,ale to jeszcze nie jest to. Dodam, że wibracje występują nie tylko na asfalcie, ale również na drodze polnej jak i na samym polu. Usterka ta i inne zgłoszone do sewisu (telefony,maile,pisma, dopiero zgłoszenie do rzecznika ochrony praw konsumenta pomogło) czekam już czwarty tydzień na razie cisza.Mają wymienić poduszki na nowe, ale mi się wydaje,że to nie jest wina poduszek. Na liczniku po roku użytkowania przekroczone 200 godz. Mam tu jeszcze taką ciekawostkę: kompletny zestaw wszystkich filtrów do kuboty to koszt około 450 zł, a osobno wychodzi drożej więc przy przeglądzie lepiej zamówić zestaw. a filtry,które nie muszą być w tej chwili wymieniane mogą zostać np. na okres kiedy się skończy gwarancja :) . Więcej spostrzeżeń na temat tego modelu i jego użytkowania w niedalekiej przyszłości. Pozdrawiam i czekam na jakiś odzew.

Edytowany przez manius59, 16 sierpień 2013 - 18:44.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:30

co sadzicie o marce kubota Mam 8540 1,5 roku na liczniku ponad 1000 godzin i szykuje sie powazna naprawa nie trzyma mi oleju jak podłacze jaką maszyne w prasie otwiera sie klapa w rozsiewaczy puszcza zasówy i nawóz sie sypie. Ciekawe czy uznaja mi to na gwarancje ale chyba z ta pompa czy rozdzielaczem było od razu cos nie tak bo puszczał mi zasówki w rozsiewaaczu ale myslałem ze to wina rozsiewacza bo kupiłem go jakoś niedługo po ciagniku uzywany ale jak niedawno podłaczyłem go pod prase to od rozu zrozumiałem ze to wina ciagnika.

#1925 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 05:19

co sadzicie o marce kubota Zapewne rozdzielacz ci puszcza. Może jest uszkodzony albo linka łącząca rozdzielacz z gałką do obsługi rozdzielacza hydrualiki zewnętrznej jest źle wyregulowana. W pozycji neutralnej powoduje delikatne otwieranie zaworu w rozdzielaczu co powoduje, że rozdzielacz nie trzyma ciśnienia.

#1926 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 12:31

co sadzicie o marce kubota @KAGRO, wymiana rozdzielecza to nie jest poważna naprawa! :) Jeśli hydraulika pracuje prawidłowo, tj TUZ podnosi bez problemu, to najprawdopodobniej puszcza Ci rozdzielacz :) Skoro ciągnik ma dopiero 1,5 roku, to jest jeszcze na gwarancji, więc zgłoś się do Twojego dilera Kuboty, i niech wymieniają :P

#1927 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 sierpień 2013 - 09:06

co sadzicie o marce kubota Hehe mówiać powazna mialem na mysli koszt .

#1928 Share zwykly_czlowiek

zwykly_czlowiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:18

co sadzicie o marce kubota Witam
Panowie (i Panie ;)), gorąco proszę o Wasze opinie do tego poniżej tematu /tak - a propos...!
http://www.agrofoto....anmar-isekiitp/

Pozdrawiam
:)

Edytowany przez zwykly_czlowiek, 31 sierpień 2013 - 16:19.

#1929 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:05

co sadzicie o marce kubota Jest nowość u Kuboty.Wydłużyli okresy między przeglądowe.Co sądzicie o tym posunięciu ?

#1930 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 07:35

co sadzicie o marce kubota ja tez dowiedziałem się o tym na targach że podwyższyli okres międzyprzegladowy na 500h? chyba bo to tak przelotnie w luźnej rozmowie wyszło... nie wiem jak z hydraulicznym... ja chyba jednak zostane przy tej jednak wymianie co 300 h i tak Kubota bije te godziny baaardzo wolno w porównaniu z innymi ciągnikami a koszt znów nie tak wielki (olej silnikowy +filtry)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 08:36

co sadzicie o marce kubota Tak jest, wymiana oleju w silniku co 500h, skrzynia co 1000h.
a tu coś dla tych, którzy jeszcze nie widzieli :)

#1932 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 16:54

co sadzicie o marce kubota Uważam, że olej w skrzyni co 1000 i filtry co 500 godz. ok, ale olej w silniku co 500 godz to stanowczo za długo ze względu na dużą zawartość siarki w paliwie. A koszt wymiany oleju (20,78zł/l brutto) w silniku z filtrem (43zł brutto) przez serwis to 480 zł brutto.

#1933 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 20:03

co sadzicie o marce kubota Podobnie jak mic01 uważam że bezpieczniej jest zostać przy częstszej wymianie oleju w silniku , co do przekładniowego to chyba zwiększenie ilości godzin pomiędzy wymianami nie powinno negatywnie wpłynąć na jego parametry tym bardziej że Kubota tak zaleca.

#1934 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 11:39

co sadzicie o marce kubota Co to znaczy że paliwo jest zasiarczone ?

#1935 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 07:10

co sadzicie o marce kubota Paliwo dobrej jakości ma małą zawartość siarki a to gorsze ma więcej.W instrukcji obsługi napisali że ze względu na EGR przy stosowaniu paliwa o zawartości do 0,5% siarki należy stosować olej silnikowy klasy CF lub CI-4 wg. API.Jeśli paliwo ma powyżej 0,5% siarki wymianę oleju i filtra należ przeprowadzać dwa razy częściej.Nie wolno stosować paliwa o zawartości siarki pow. 1%. Ot i cała filozofia.Jaką zawartość siarki ma paliwo kupowane przez nas dowiemy się na stacji .

#1936 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 09:00

co sadzicie o marce kubota A jeżeli na stacji nie kupujemy tylko hurtowo jak sprawdzić wtedy jakość paliwa? Niby dystrybutorzy przedstawiaja atesty itp ale nie wiadomo czy człowiek sie nie przejedzie.

#1937 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 09:21

co sadzicie o marce kubota Paliwo produkowane przez LOTOS, Orlen, oraz importowane z Białorusi legalnymi kanałami ma maksymalną ilość siarki na poziomie 0,1%, więc spokojnie można przymować okresy między przeglądowe zalecane przez producenta.

#1938 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:52

co sadzicie o marce kubota A jeżeli mamy już takie paliwo dosyć mocno zasiarczone co wtedy się dzieje jeślim zrobimy przegląd nie co 300 tylko 500 mth ?

#1939 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:22

co sadzicie o marce kubota Jeśli masz mocno zasiarczone paliwo prędzej układ paliwowy szlak trafi niz układ korbowy. Ale jeśli olej nie zostanie zmieniony zbyt długo. Satanie się to, że olej który zmywa z części np sadzę w której jest siarka z procesów spalania zasiarczanego paliwa Straci swoje właściwości smarne, najszybciej poczują to panewki korbowodowe.
Wydłużanie okresów miedzy serwisowych np wymiany oleju to czysty pr, marketing. Rynek noych cigników troszkę wychamował i klienta trzeba jakoś przyciągnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 12:57

co sadzicie o marce kubota No ale 200 mtg różnicy przy przeglądach raczej przez 5 lat mi silnika nie zniszczy bo to raczej niewielka różnica :) I dzięki za informacje :)