kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Arek9291    1

I co w tym dziwnego dali dobrą cenę wyposażenie wystarczające gwarancja na 3 lata na wszystko skrętna dobra do tura więc ludziska kupują. krowka 62 podam ci przykład ja za swoją 9960 z turem dałem brutto tyle ile mi powiedzieli za lambo nitro o tej samej mocy bez tura i na dodatek netto. więc sam sobie wyciągnij wnioski skąd kubota ma taką sprzedarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

nie nie tylko ceną dla moich potrzeb jest idealny. zwrotny z minimalną ilością elektroniki w ładowaczu koszarce transporcie czy prasie da rade a poza tym na styk ale wejdzie mi do obory (z paszowozem) do lekkich prac wystarczy a do cięższych mam renie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

A jak z tym nieszczęsnym DPFem. Często go wypalasz i jak długo? No i jak z spalaniem?

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Tylko że Lamborghini będzie wyższą półką od Kuboty, a gwarancję masz na 3 lata pod warunkiem że nie przekroczysz limitu mtg i że 3 lata na wszystko też nie chce mi się w to do końca wierzyć a ktoś na AF pisał nawet że to bujda lekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

A jak z tym nieszczęsnym DPFem. Często go wypalasz i jak długo? No i jak z spalaniem?

powiem ci jak przywiozą do soboty ma być na placu jak potestuje to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

wczoraj przywieźli więc co ja ci mogę powiedzieć w sumie jeszcze nic ja nie robiłem tylko pojeździłem na pusto w sobote polece po drzewo do lasu to przetestuje tura i jak sobie radzi z ładunkiem po górkach wtedy coś napisze. jak narazie jestem zadowolony fajna maszynka i zajeskrętna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfk110    1

mam model 9540 od dwóch lat i technicznie super bez problemów, nie podoba mi się kabina a raczej jej wnetrze za mało miejsca, trochę za głośno podzas pracy no i ta ergonomia masakra. bardzo oszczędny jak na taka moc prawie 100 koni ale jest lekki z przyczepą 9 ton pszenicy nie ruszysz bez zamielenia kołami i szarpie nim ta przyczepa dla porównania mam zetora 7211 jest cięższy o 300 kg i to się czuje w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

7211 cięższy od 100 konnego ciągnika 4x4? Z czego oni je robią z plasteliny? Aż się wierzyć nie chce. Fakt wiele rzeczy w kubocie wyglada delikatnie ale, żeby aż tak mało ważyła. Ten zetor z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL5544    0

Witam! Od ponad dwóch lat posiadam M8540 kupiłem ją w Lubartowie 'Techmlek', złego słowa nie mogę o niej powiedzieć, może i ma kilka detali, które należałoby poprawić, ale przecież nie ma idealnego ciągnika. Silnik rewelka odpala w największe mrozy, mocy jak dla mnie wystarcza (orka 5x40 unia, dwie przyczepy zboża czy mokrego obornika w transporcie daje radę) mimo rzekomo małego momentu obrotowego silnik cholernie trudno zadusić, zgodzę się że jest lekki i to wpływa na komfort wykonywania niektórych prac ale zawsze można dociążyć. Mam w okolicy sąsiada, który ma M7040 i po ostatniej rozmowie nie zamieniłby go na nic innego (jestem podobnego zdania odnośnie mojej M8540).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

7211 cięższy od 100 konnego ciągnika 4x4? Z czego oni je robią z plasteliny? Aż się wierzyć nie chce. Fakt wiele rzeczy w kubocie wyglada delikatnie ale, żeby aż tak mało ważyła. Ten zetor z turem?

 

Katalogowo Kubota M9540 waży 3865 kg a Zetor 7211 3390 kg a z przednim napędem 7245 3985kg.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zetor_7211/7245

http://www.traktorykubota.pl/pl/produkty/ciagniki_rolnicze/m9540.html

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dane wagowe z konedata, wikipedia itd czy innych katalogów nawet producentów mają często mało wspólnego z realem. Sam się o tym przekonałem, więc nawet nie mam zamiaru o nich dyskutować. Tez mnie dziwi, że zetor jak pisze dfk110 jest cięzszy dlatego pytam czy jest np z turem. Zakładam, że skoro dfk110 napisał że zetor jest o 300 kg cięzszy to napewno oba ciągniki zważył.

Orka ciągnikiem 85 KM pługiem szerokim na 2 m? Na 10 cm głębokości na 6 klasie chyba. Może to podorywka była? Po co ludzie ciągniki po 120 KM kupują do tych pługów. Przecież wystarczy kubota 85 KM, która waży z 3 - 3,5 tony. Lekko tanio i wygodnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9291    1

zgadza się kolego hubertus "Lekko tanio i wygodnie" to chyba najmądrzejsze co napisałeś o kubocie. Ja posiadam M9960 i tak właśnie ją traktuje nie mam zamiaru czepiać do niej pługa i bić rekordów w orce. do tranportu tura kosiarki ok. a do rozrzutnika 12t to ciut zamała. pewnie by dała rade ale po co katować jak jest większy na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Że wygodnie nie pisałem. Bo poziom hałasu w kabinie oraz ilość miejsca pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jak ergonomia, materiały itd. Że lekko i tanio to niech będzie. Chociaż to też zależy na co się patrzy.

A pro po serwisu, pewna firma zamówiła kubotę f2880 czy f 3680 nie pamiętam. Chcieli dokupić do niej zamiatarkę z boczną szczotką. Najpierw dealer sprowadził zamiatarkę bez owej szczotki. Zwalili na Niemców, że złą wysłali. Przyjechała druga i dopiero zaczęły się schody. Bo na drodze do szczęścia stanął wałek napędowy, coś w rodzaju wom. Oczywiście winni też byli niemcy, za 4 razem udało się dostarczyć właściwy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL5544    0

Panowie powiedzmy sobie prawdę marka ;KUBOTA; nie jest wybitna w robieniu traktorów do ciężkich prac polowych, ale jeżeli chodzi o prace lekkie, gdzie liczy się zwinność, szybkość, ergonomia i ekonomia to trudno jej dorównać konkurencji, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Mam 6040M pracuje głównie z ładowaczem czołowym Quicke i sprawuje się super - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pisałem, że z plasteliny robią. W normalnym traktorze możesz 2m rurę wziąć i nic nie urwiesz/ukręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj