Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 maj 2013 - 08:05

co sadzicie o marce kubota Tak jak pisze krowka62 nie ma co rezygnować z gwarancji bo w razie czego będziesz se w brodę pluć.Co do olejów to nie ma co demonizować jakości firmowych olejów Kuboty - bo nie Kubota je robi tylko np. olej "KUBOTA UDT" robi hiszpański REPSOL. Co do filtrów to jestem ostrożny i stosuję orginalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 14:46
  •  

#1842 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 maj 2013 - 18:49

co sadzicie o marce kubota Chcesz oszczędzać na przeglądach? Chyba nie wiesz jaki jest koszt części, wiadomo ze zyskasz na przeglądach, ale pomyśl ile ewentualnie możesz stracić.

#1843 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 maj 2013 - 20:31

co sadzicie o marce kubota MIał być czołowy producent a wyszedł repsol. Nie mówie, że zły ale napewno nie czołowy i w polsce raczej mało znany. Sloganów to się można naczytać. Z agrolem u to przesada ale oleje z gatunku STOU 10w40 napewno sobie z taką skrzynią poradzą. Przesadzać nie należy również z oszczędzaniem na wszystkim. Trzeba było oszczędzić na ciągniku i kupić mtz a.
Co do serwisu no cóż łupią klienta każąc wymieniać olej w skrzyni już po 50 czy 100 godzinach. NIe wiem ile kosztuje magiczny olej kuboty, że trzeba na nim oszczędzać.Przez te 3 lata gwarancji kupe kasy trzeba będzie tam zostawić. A ponoć ciągnik niezawodny jest .Ale np w serwisie jd, którego pracowników znam mało, że oferują rozlewny olej jd po chyba 16 czy 17 zł litr to jeszcze mają zamienniki co niekórych filtrów. Sam byłem świadkiem jak klientowi zaoferowano orginalny filtr hydrauliki do 6300 i zamiennik o prawie 100 zł tańszy do wyboru. Widać, że serwis kuboty musi się jeszcze sporo uczyć. Może kiedyś i oni zamiast łupić zaczną pomagać.
Przy okazji zainteresowani mogą sprawdzić jak to jest. Gdzieś słyszałem, że użytkownik sam może dostarczyć materiały do przeglądu z tym, że muszą one spełniać wymagania producenta. Nie wiem czy to prawda i skąd ewentualnie wziąć zamiennik jakiegoś repsolu.

Edytowany przez hubertuss, 29 maj 2013 - 20:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#1844 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 30 maj 2013 - 05:19

co sadzicie o marce kubota Czy ktoś może zna koszt przeglądów oraz ceny podstawowych materiałów ekploatacyjnych po ostatnich obniżkach?
A mam pytanie po czym poznać czołowego producenta oleju i czy bardziej znany tym lepszy? Bo dla mnie nie jest ważne kto kto wyprodukował ale ważne czy spełnia wymagania producenta ciągnika i niewazne czy to JD, Fent, Claas czy Kubota. Bo nawet polskie oleje nie są złymi olejami a ceną przebijają te zachodnie.

Edytowany przez krowka62, 30 maj 2013 - 20:10.

#1845 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:38

co sadzicie o marce kubota Popraw pierwsze zdanie/pytanie. Uciekło słowo "zna" np czy coś takiego, co czyni to zdanie bezsensownym. Co do czołowego producenta to nie ja takie hasło wprowadziłem. Widac u co niektórych taka mentalność, że to co mają jest na bank najlepsze. Nie ważne, że brak konkretnej wiedzy czy agrumentów to napewno jest naj. Jak wyszło, że ten producent nie taki czołowy to już nie musi być naj wystarczy, że spelnia parametry. Widac punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia jak to mówią.
Oleje polskie może i nie są złe. Ale przynajmniej podstawowe parametry muszą zgadzać się z zalecanymi przez producenta. Agrol u jest mineralny i w takim ciągniku może do końca się nie sprawdzić chociaż wszystko działac bedzie.

#1846 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 maj 2013 - 21:11

co sadzicie o marce kubota kolego hubertus -widze ze nie za wiele wisz o wymianach oleju w kubocie. twoje wypociny przypominaja mi taki program z przed lat " a tata marcina powiedział" ja akurat przekonałm sie dla czego warto wymienić olej po 50 godz widać to na dnie banki koloru białego. serwis - y kuboty faktyczne zdziercy są, i kożystają z okazji. a co do ciągnika mtz to akurat mam i za bardzo nie narzekam ale w przyszłości zamierzam go zamienić na kubote o podobnej mocy. w tak na koniec może wi ktoś wie ile kosztują przeglądy kubot, interesuja mni tez ceny i dostawcy filtrów i oleji do kubot.

#1847 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2013 - 06:14

co sadzicie o marce kubota Możesz mi powiedzieć dlaczego wypociny? Nie ucze się artykółów i innych danych na pamięć. To, że nie byłem pewny czy 50 czy 100 myślę, że rażącym błędem nie jest. Producenci tacy jak jd czy mf np nie każą tak szybko zmieniać oleju a jedynie filtry i to przy większym przebiegu. Wszak łapanie i zbieranie zanieczyszczeń to rola filtra a nie oleju. Nie chce mówić o wypocinach z twojej strony ale produkowanie tekstów w stylu, że widziałeś coś na dnie bańki nic do tematu nie wnosi tak jak pisanie o jakichś czołowych producentach itd. Możesz sobie ten ciągnik zalać agrolem u jak radzi ci jeden z użytkowników. On przecież chwali kubotę a co za tym idzie napewno wszystko wie i się nie myli.
O mtzecie napisałem dając przykład taniego w serwisowaniu ciągnika. On nie wymaga tak drogich olejów np. Nie pisałem czy jest dobry czy zły i czy ktoś na niego narzeka czy nie. Ale tu kłania się czytanie ze zrozumieniem. Podsumowując najpierw przeczytaj uważnie a potem oceniaj. Podałem też z jakiej grupy oleje mogą spełniać wymagania twojego ciągnika ale tego też nie zauważyłeś. Mogą też byc oleje z grupy utto.
Jeśli chcesz znać dokłądne ceny filtrów, olejów, przeglądów zadzwoń do serwisu. Każdy serwis liczy przeglądy inaczej. Ceny przeglądów każdego modelu są inne. Ceny materiałów możesz sprawdzić w kilku serwisach tylko pytanie czy wyślą ci z drugiego końca polski i czy będzie to się opłacać? Rzecz prosta jak drut internet i kilka minut z telefonem. Wszystko będziesz wiedział.
Co do zamienników olej ma mieć podobne parametry/normy. O tym też już pisałem. To samo tyczy się filtrów itd. Marka jest nowa i jeszcze mało popularna na rynku producenci zamienników nie wiele do niej oferują może za kilka lat jeśli się przyjmie.
Podsumowując nie pisz o wypocinach jeśli sam nie potrafisz znaleźć zamiennika oleju jaki cię interesuje, sprawdzić cen itd. Co za tym idzie dopłać kilka stów na olej, filtry z serwisu. Tego zamiennika o ile jest nikt ci za darmo nie da a różnica w cenie może okazać się dość nie duża zwłaszcza gdy zestawimy ją z ceną ciągnika i częstotliwością wymiany oleju.

Skoro sam nie potrafisz wpisać w google kilku prostych słów, może pomogę bo nigdy nie znajdziesz.

http://www.google.co...&channel=portal

Zamiast pisać o wypocinach prostą fraze wystarczy wpisać. Potem podzwonić lub pojeździć po hurtowniach. Tylko najpierw radze skonsultować z serwisem jak się ma zastosowanie zamiennika do gwarancji. W linkach masz conajmniej 2 marki z czego jedna polska. Napewno nie jest to agrol u.

Edytowany przez hubertuss, 31 maj 2013 - 12:21.

#1848 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:10

co sadzicie o marce kubota Może troche mie w temacie, ale kiedyś dyskusja była o spalaniu samochodów, o tym jak producenci podchodzą do klienta, jak zmniejszanie pojemności ma się do faktycznego zmniejszania spalania. Ładnie nas bajerują, z ciągnikami sytuacja wygląda podobnie i dane producentów ni jak się mają do rzeczywistości http://moto.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

#1849 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:33

co sadzicie o marce kubota Masz rację kolego PawełWLkP. Zmniejszania pojemności, EGR, Common Rail, DPF AdBlue i dalej tych podobnych cudów ma nie za zadanie zmniejszanie spalania a chodzi oczywiście o normy emisji spalin. Oczywiście zastosowanie tych cudów zmniejszy minimalnie zużycie paliwa albo przynajmniej w teorii tak ma być, ale czytając opinie innych użytkowników na forach Agrofoto można stwierdzić, że niestety tak nie jest. Największa korzyść mają oczywiście producenci silników oraz osprzętu ponieważ bez względu na producenta ciągnika awarie zdarzają się i niestety naprawa nie jest tania.

#1850 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:31

co sadzicie o marce kubota Po pierwsze obaj piszecie nie na temat. Kubota puki co samochodów nie robi. I jest na tym forum temat o autach i tam się można wypowiedzieć. Po drugie DPF i EGR nigdy nie miały słuzyć zmniejszeniu spalania. Wręćz przeciwnie podnoszą je. Co innego Cr czy SCR/Adblue. Po trzecie kazdy choć troche orientujący się w świecie motoryzacji wie, że producenci podają w katalogach spalanie z hamowni. Dlatego sa takie róznice miedzy katalogiem a realem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:14

co sadzicie o marce kubota Zmniejszanie pojemności i liczby cylindrów też jest tylko zagrywką marketingową i wypełnieniem surowych norm nie wspomne już o komputerach pokazujących spalanie. Ale wiadomo taki koncern nie pozwoli sobie żeby oszukiwać swoich klientów :) klienci sami się oszukują i potrafią sobie wiele wmówić. Jesteś doskonałym przykładem łykania bezkrytycznego wszelkich danych producentów. Z kubotą może też niektórzy koloryzują, każdy chwali co ma ale te małe traktorki do 100 km robi niezłe. Zaczeła teraz w średniakach, zobaczymy co z tego jej wyjdzie, ale sprzedaż idzie mocno w góre

#1852 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:43

co sadzicie o marce kubota Człowieku o co ci chodzi z tym łykaniem danych. Jak narazie to ty łykasz bezkrytycznie, wrzucając jakies dziwne artykuły o róznicach w spalaniu. Podczas gdy większość średnio zorientowanych w temacie wie czemu tak jest. To samo tyczy się wskazań komputerów itd. Gdzie ja pisałem, że komputer w każdym aucie prawde pokazuje? Podsumowując nikt nikogo nie oszukuje tylko producenci nie dodają, że te auta tyle spalają na hamowni. Z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami prądu itd. No ale widać nie wszyscy "znawcy" wiedzą jak producent mierzy spalanie do katalogu. A potem zdziwienie bo jakiś artykuł znaleźli. Nie rozumiesz istoty pomiarów na hamowni czy to w przypadku samochodów czy ciągników. Więc o czym mamy dyskutować? Po co według ciebie mierzy się na hamowniach moce spalanie itd? Zwłaszcza, gdy robią to niezależne organizacjie. Nie dość, że piszesz nie na temat to za wszelką cene chcesz awanture wywołać.

Co do wzrostu sprzedaży kuboty zobaczymy za rok czy dwa jaki fragment rynku ta marka zyska. Narazie wchodzi na rynek. Jeśli w tamtym roku sprzedała np 20 sztuk a w tym sprzeda 60 to będzie wzrost o 200 %. Tylko, że nadal będzie to malutki fragment rynku. Natomiast procentowo wygląda rewelacyjnie. Pożyjemy zobaczymy.

#1853 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:41

co sadzicie o marce kubota Na tym forum można znaleźć informacje od przedstawiciela K n/t sprzedaży. W 2012 r do końca zdaje się maja to było 153 sztuki.

#1854 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:46

co sadzicie o marce kubota Polscy rolnicy przekonują się powoli do pomarańczowej marki. Moim zdaniem sprzedaż wzrasta dzięki pozytywnych opinii na temat tych ciągników czy to tutaj na forum czy różnych pokazach, targach i oczywiście działa poczta pantoflowa.

http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/technika-rolnicza/sprzedaz-ciagnikow-rolniczych-w-okresie-od-stycznia-do-kwietnia-2013-r.html

Kubota według tego źródła sprzedała niewiele mniej niż Massey Claas czy Ursus przy czym w tym zestawieniu Kubota oraz Ursus dysponują ciągnikami do 140 KM (Kubota) a Ursus do 150 KM.

Edytowany przez krowka62, 04 czerwiec 2013 - 17:04.

#1855 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:04

co sadzicie o marce kubota

Po pierwsze obaj piszecie nie na temat. Kubota puki co samochodów nie robi. I jest na tym forum temat o autach i tam się można wypowiedzieć. Po drugie DPF i EGR nigdy nie miały słuzyć zmniejszeniu spalania. Wręćz przeciwnie podnoszą je. Co innego Cr czy SCR/Adblue. Po trzecie kazdy choć troche orientujący się w świecie motoryzacji wie, że producenci podają w katalogach spalanie z hamowni. Dlatego sa takie róznice miedzy katalogiem a realem.

Troche dziwne podawać spalanie w trybie miejskim z hamowni. Japończycy mają inne hamownie,bardziej podobne do warunków rzeczywistych? Może Ci japończycy od kuboty mają też japońską hamownie, stąd takie zadowolenie użytkowników :)

#1856 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:11

co sadzicie o marce kubota Problem w tym, że producenci ciągników i różnego typu maszyn specjalistycznych nie prowadzą pomiarów na hamowni i nie podaj wyników spalania tam zmierzonych. Więc nie wiem skąd wogóle pytanie o hamownie w japonii? I co to ma do zadowolenia użytkowników? Zadowolenie wielu użytkowników co widać na forum często nie poparte jest doświadczeniem z posiadania maszyny a jedynie dopiero zamiarem jej kupna. O zadowoleniu i pozycji na rynku będzie można porozmawiać za dwa, trzy lata conajmniej. Tym bardziej, że spalania podawane przez użytkujących i testujacych ciągniki kuboty na forum i w galerii. Częśto gęsto nie odbiega od wyników innych marek w ciągnikach 85 czy 95 km.
Co do hamowni i aut. Da się na hamowniach symulować wszytko. Spalanie w trybie miejskim, mieszanym i jakim tylko się jeszcze wymyśli. Jeśłi ktoś udzi się, że spalanie z katalogu obrazuje prawde nie biorąc pod uwagę, że każde auto jeździ z innym obciążeniem, w innym terenie itd. To jego problem. Logicznie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że kilka cyfr z katalogu nie zobrazuje całej rzeczywistości. Dlatego lepiej czasami nie ruszać takich tematów. Bo człowiek się tylko pogrąża.

#1857 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 10:07

co sadzicie o marce kubota No pogrążasz się. Producenci podają spalanie wg określonej normy. Skoro jest norma, a następnie różnica u jednego producenta jest 30% a drugiego kilka to ktoś chyba nierzetelnie dokonał pomiaru. VW przegrał sprawe w sądzie z właścicielem craftera, kilka set takich spraw i może się nauczą pisać prawde. Parametr spalania jest jednym z ważniejszych przy wyborze danej marki. A skoro badania z hamowni nie mają nic wspólnego z rzeczywistością to wszystkie Twoje linki do danych z hamowni możesz usunąć, bo znaczą one dokladnie nic, a ich wyniki są z góry ustalone przez sponsora badań. Tylko po co tak logicznie myślący człowiek jak Ty te dane przedstawiał?

#1858 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 10:55

co sadzicie o marce kubota Ale trzeba rozróżnić spalanie podawane przez producenta a spalanie podawane przez niezależne organizacje (takie jak np. niemiecki DLG)
Producenci ciągników podawają tylko spalanie jednostkowe silnika (g/kWh) a DLG zapina już zmontowany ciągnik czy to do maszyny czy do hamowni (a nie jak producenci często same silniki bez osprzętu) i sprawdza realne spalanie w czasie pracy.

tutaj możesz zobaczyć jak wygląda taki niezależny test.

Co do spalania samochodów jest tak samo- producent podaje spalanie w swoim katalogu, ale czasopisma samochodowe które testują te samochody też podawają swoje spalanie które osiągnęły. Tam też są różnice.

#1859 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 11:47

co sadzicie o marce kubota Wątpie, aby @PawelWlkp to zrozumiał.Od jakiegoś czasu teraz i wcześniej przy dyskusji o spalaniu próbuje to wyjaśnić. Człowiek nie zrozumiał i na nowo próbuje wywołać jakiś bezsensowny spór, dyskusję. Taka organizacja jak DLG po to robi testy na hamowni, aby zobrazować różnice w spalaniu danych maszyn w takich samych warunkach. Nie muszą one się przełożyć w 100 % na spalanie u danego rolnika. Ale dają podpowiedź, że skoro tam dany ciągnik mniej spalił, na moim polu też może spalić mniej. Pomiary robione tą samą metodyką, tą samą maszyną/hamownią dają w miare zbliżone warunki próby. Trudno takie warunki osiągnąć w realu na polu. Trzeba by mieć taką samą maszyne dla wszystkich, taką samą wilgotność gleby, klase itd. Trzeba było by przetestować kilkanaście ciągników jedngo dnia w roku. A i tak nie było by żadnego odniesienia do maszyn przetestowanych w nastęonym roku. Bo nie wiadomo czy zaistniały by te same warunki. Już normalnie ręce opadają ile razy o tym pisać, aby dotarło. A i tak jak widać grochem o ściane.
Producenci ciągników danych o spalaniu nie podają. Niektózy starają się wmówić, że ich mało pali. Inni podadzą jakąś tam dawke w g/kwh zostawiając to bez komentarza, że nawet nie wiadomo do czego to odnieść i tyle.
Podsumowując @PawelWlkp piszesz nie na temat, wrzucając jakieś artykuły o samochodach w temat o ciągnikach. Pomimo ,że producenciciągników nie podają spalania w katalogach. I nie bardzo wiadomo z czym miało by się rożnić te faktyczne skoro katalogowego nie ma. Nie rozumiesz po co organizaje takie jak DLG testuja ciągniki, każąc mi wyrzucać linki z testami. Chcesz wywołać jakąś dyskusje nie wiadomo o czym. Próbując nie wiadomo co udowodnić.
Zarzucasz mi jakieś łykanie danych a sam jesteś zdziwiony, że dane producentów nie pokrywają się z realem. Jak już raz pisałem, kazde auto jest eksploatowane inaczej i nie każdy osiągnie ten sam wynik. Nie wspominam juz o tym, że szczególnie trudno osiągnąć te wyniki dziennikarzom, którzy chętnie wciskają gaz na testach. Oraz, że może pojawić się egzemplarz z niewiadomych przyczyn odbiegający od normy. Np jakaś awaria. Dziwnym zbiegiem okoliczności w firmie w której pracuje jeżdżą craftery 2,0 i 2,5. I spalanie obu wersji jest takie jak podaje producent. Radzę więc najpierw zapoznać się dokładnie z wyrokiem danej sprawy i jej kulisami a potem pisać o sądach. Dziwnym trafem spalanie w moim sprinterze 313 cdi zgadza się z instrukcją obsługi.

Edytowany przez hubertuss, 05 czerwiec 2013 - 12:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:06

co sadzicie o marce kubota W każdej dyskusji podkreślasz jak to koncerny europejskie dbają o jakość, zadowolenie klienta. To jeden z wielu przykładów na to w jak wielkim błedzie jesteś. Dla nich liczy się tylko kasa i wynik finansowy. Ale wątpie żebyś człowieku to zrozumiał. Ty się uparłeś na Kubote że to kiepski traktor, a wszyscy go chwalą i są w błędzie. Moich trzech znajomych mający nowe Fergusony jeden podniecony jak Ty, drugi nie wzruszony, a trzeci czeka do końca programu i sprzedaje żeby się nie denerwować. A kto jęździł tymi starymi jak Twój, kupił nowy na CR to przerażony spalaniem, i nie zachwycony mocą. A z badań wynika że ten stary ma gorsze parametry.