Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 12:53

co sadzicie o marce kubota Kubota wprowadziła 3 letnia gwarancję lub do 3000 Mth. Czy to krok w kierunku dużych gospodarstw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 04:05
  •  

#1802 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:01

co sadzicie o marce kubota Kubota oprócz 3 letniej gwarancji obniżyła ceny na materiały eksploatacyjne - w końcu mieli z czego zejść.

#1803 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:02

co sadzicie o marce kubota Dzisiaj orałem sobie troszke moją Kubotką na ogonie mając uczepionego Kvernelanda 3*45.Oczywiście pług obrotowy a Kubota to model M8540. W czasie 2godzin i 30 minut zaorałem 1,78 hektara. Zużyłem w tym czasie 30 litrów oleju napędowego. Ziemia to 4a i b, dodatkowo nawieziona obornikiem krowim (ponad 40 ton na hektar,więc grubo było) . Jeśli dobrze policzyłem to wychodzi spalanie na hektar 16,85 litra. Czyli 12 litrów na godz orania. Zaoranie 1 ha to około 1 godz i 24 minuty. Chyba dobrze to policzyłem, jeśli nie to mnie poprawcie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nowości w stajni Kubota zobacz »

•  

#1804 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 22:17

co sadzicie o marce kubota A na moim polu 10 cm śniegu jeszcze.Czas i spalanie nie złe - na jakich obrotach pracujesz ?

Edytowany przez samex69, 11 kwiecień 2013 - 22:19.

#1805 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 22:42

co sadzicie o marce kubota Staram się nie przekraczać 1800 obr na min. 1 szosowa na zającu, średnio 8km/h.
U nas w polu już większość ruszyła

#1806 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:19

co sadzicie o marce kubota

Dzisiaj orałem sobie troszke moją Kubotką na ogonie mając uczepionego Kvernelanda 3*45.Oczywiście pług obrotowy a Kubota to model M8540. W czasie 2godzin i 30 minut zaorałem 1,78 hektara. Zużyłem w tym czasie 30 litrów oleju napędowego. Ziemia to 4a i b, dodatkowo nawieziona obornikiem krowim (ponad 40 ton na hektar,więc grubo było) . Jeśli dobrze policzyłem to wychodzi spalanie na hektar 16,85 litra. Czyli 12 litrów na godz orania. Zaoranie 1 ha to około 1 godz i 24 minuty. Chyba dobrze to policzyłem, jeśli nie to mnie poprawcie :)

U mnie m8540 średnio przy ładowaczu 100L wystarcza na 30h. 40t obornika to ma być grubo?? ja daje 70-80t na ha i tak srednio sie wydaje

#1807 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 05:15

co sadzicie o marce kubota Nie za dużo tego obornika. Jeżeli dajesz go co roku w takiej ilości to kupa azotu nie jest wykorzystywana przez rośliny tylko jest wymywana do gleby. Nie lepiej ten obornik sprzedać albo wymienić za słomę ?
A co ceny części, materiałów eksploatacyjnych oraz samych ciągników. Ich cena nie jest uzależniona od kursu jena. http://stooq.pl/q/a/?s=jpyeur Ostatnio spadł.

#1808 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 07:32

co sadzicie o marce kubota Na zegarze mam 899 godzin,więc czas na mały przegląd. Czy teraz w związku z obniżką części zamiennych można liczyć na tańszy przegląd?

#1809 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 05:10

co sadzicie o marce kubota No chyba tak powinno byc przy czym sądzę, że na magazynie dilerzy mają jeszcze stare zapasy części i materiałów eksploatacyjnych po starych cenach.

#1810 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:57

co sadzicie o marce kubota Mam problem z moją kubotą M8540, a mianowicie podnośnik zaczął się blokować i nie opuszczał. Kilka razy się coś zacięło, później opadał powoli, aż w końcu nie opuszcza wcale. Pompa chodzi, ładowacz działa normalnie, a ona stoi z agregatem od wczoraj i nic nie idzie zrobić. Jak zacznie się operować sterownikiem od regulacji pozycyjna siłowa to słychać jak pompa ma ciężko, jakby jakiś zawór się zatkał. Czy ma ktoś jakieś rady? Może zawór od regulacji szybkości opadania się zapchał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share rudemenes

rudemenes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:04

co sadzicie o marce kubota Miałem kiedyś podobny problem. Podniosła narzędzie i nie chciała opuścić. Co się okazało - w kabinie masz wajchy od operowania TUZ-em - pozycyjna i siłowa. Pod kabiną łączą się one przez cięgna z rozdzielaczem. Właśnie na tych cięgnach puściły kontry i cięgna sie zluźniły. Wystarczyło to wyregulować i działa do dziś (było to prawie 3 lata temu). Możesz to zrobić wczołagając się pod ciągnik, ale lepiej ściągnąć prawe tylne koło....

A pokrętło blokady TUZ'a (to za siedzeniem) masz otwarte ??

Edytowany przez rudemenes, 21 kwiecień 2013 - 21:06.

#1812 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 22:34

co sadzicie o marce kubota Dzisiaj miałem przegląd na 900 godz. Wymiana filtr paliwa,oleju i dwóch filtrów hydrauliki. I do tego olej do silnika 10 litrów plus robota i dojazd (80 km w jedną strone).Razem zapłaciłem 1070 zł.

#1813 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 06:50

co sadzicie o marce kubota @gazela77 filtry hydrauliczne wymienili Ci bez spuszczania oleju ze skrzyni? Bo sam się zastanawiam w instukcji pisze że je zmieniać co 300 h...

#1814 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 12:49

co sadzicie o marce kubota Dokładnie tak. Filltry hydrauliki wymieniono bez spuszczania oleju. Oczywiście troche oleju wyciekło(10 ltr),ale podłożona była czysta bańka i olej trafił do skrzyni. Też sie troche dziwiłem,na taki sposób,no ale tak niby można. Jedynie co to serwisant miał zapasowe magnesy na filtry i już wcześniej je założył.

#1815 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:37

co sadzicie o marce kubota A u mnie takie magnesy zostały po wymianie na 50 godz, czy to znaczy, że serwisant zapomniał ich włożyć czy może były w komplecie z nowymi filtrami?
Kapnąłem się dopiero po jakimś czasie , że magnesy zostały jak chciałem zutylizować filtry, ale do tej pory myślałem że to jest w komplecie!

#1816 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 14:01

co sadzicie o marce kubota Co do awarii o której pisałem, to tak jak podejrzewałem zaciął się zawór od szybkości opadania :) B) :ph34r: Ale dobrze, że się to stało bo przynajmniej serwisant ustawił mi podnośnik i podnosi teraz dużo wyżej. Te siłowniki fabrycznie ustawione mają dużo zapasu i można je ustawić, żeby podnosiły na max. Co do spalania to u mnie ostatni pomiar przy lekkich pracach transportowych i przy ładowaczu 2,94l/h. Ale spalanie przy agregacie uprawowo-siewnym jest kosmiczne. Na dobrej ziemi przy ciężkich warunkach około 8-9l/ha.

#1817 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos