Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1701 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:00

Opiłki zbierają się w filtrach. Olej nie ma nic z nimi wspólnego. Inni producenci zalecają częstszą zmiane filtrów. To nie jest mój wymysł tylko zalecenia producentów. Widać kubota robi tryby miedziane skoro po 50 mth wiury w oleju pływają. Czyżby skrzynie innych producentów miały aż tak twarde materiały, ze docierają się po ponad 1000 mth? A może kreatywni dealerzy postanowili przystżyc klientów związanych gwarancją? Bo po gwarancji, tak jak kolega wyżej napisał każdy se wydłuży i juz opiłki przeszkadzały nie będą.
@samex69 moge odpowiedzieć Ci w podobnym tonie. Mój mf pali naprawde mało, jak mało to nawet pisał nie będe bo nikt mi nie uwierzy.

Dodaj to tego jeszcze jedno zdanie. Inni producenci zalecają częściej wymieniać filtry ponieważ tych opiłków więcej się tworzy i by się nie zapchał filtr wymieniać go trzeba jak najczęsciej. Nie pisz czegoś czego nie wiesz - skieruj te pytanie do Kuboty bądź do innych producentów a nie wymyślaj jakiś teorii.
Ja nie wiem dlaczego w Kubocie tak jest, a dlaczego w innych markach tego nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 05:32
  •  

#1702 Share manius59

manius59

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:34

co sadzicie o marce kubota Koledzy, o czym mowa? Ja napisałem o opiłkach,a hubertuss widzi wióry ale chyba u siebie w oleju bo u mnie były na magnesie przy filtrach :) . Aż szkoda pisać.
Hubertuss, nie posiadasz kuboty,ale wiesz o niej więcej niż jej użytkownicy? Swoje złote myśli może zamieszczaj na jakimś blogu albo przerzuć się na jakiś inny temat bo tutaj już zabłysnąłeś. Pozdrawiam!
Ps. No pochwal się tym spalaniem :D .

Edytowany przez manius59, 01 kwiecień 2013 - 22:38.

#1703 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 23:53

co sadzicie o marce kubota @hubertus - nie chce mi się z Tobą gadać ale tak dla porządku - te spalania które podałem - możecie wierzyć lub nie - są zmierzone przezemnie prostego chłopa i metodą najprostrzą jaką znam -pełen zbiornik.Dokładnością może nie grzeszę ale uczciwy jestem i jak sami widzicie w transporcie Kubota pali dużo.
PS.no właśnie pochwal się.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1704 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 kwiecień 2013 - 00:12

co sadzicie o marce kubota W transporcie każdy ciagnik pali dużo bez wyjątku, nie tylko kubota.

#1705 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 05:19

co sadzicie o marce kubota @krowka62 piszesz bzdury o stałej wartości skoku tłoka przy danej pojemności to nic mnie z twojej strony juz nie zaskoczy. Ciekawy masz tok rozumowania. Według ciebie kubota da rade poruszać zestaw a fendt nie pomimo, że oba generują taką samą moc 47 kw a fendt większy moment do tego. Chodzi tu o obroty 1500 i 1100. Człowieku ogarni się bo bzdury piszesz. Jeśli zestaw napotka na większy opór to operator skoryguje to wciśnięciem gazu fakt. Tylko, ze w fendcie z racji dużo wyższego momentu zrobi to póxniej. Rozumiesz to ? Przykład jest oczywiście obrazowy. Chociaż w wielu bardzo wielu wypadkach te 47 kw wystarczy do poruszania mniejszego opryskiwacza czy zgrabiarki. Chociaż jak widac niektórzy i tak nigdy tego nie zrozumieją.
Jakie 2 E ? wystarczy noge z gazu zdjąć i włączyć wyższą prędkość wom oraz wyższy bieg. Tego tez nie rozumiesz?
Co do oleju w skrzyni inni zalecają tylko wymiane filtrów, aby było taniej. Olej zużywa się od przebiegu a nie od opiłków. Filtry zbierają opiłki i je się wymienia. Dyna 4 w mf ie jest dość skomplikowaną skrzynią mającą wiele mokrych sprzęgieł.
O wiórach napisałem ironicznie. Mój mf posiadając skrzynie na poziomie technologicznym kuboty 7040 wogóle nie ma wymiennego filtra oleju. Jest odśrodkowy do czyszczenia i wystarczy. Pierwszy olej już wtedy wymieniało sie po 1000 mtg.
W sumie to wam współczuje. Pal licho, że tego sprzętu na forum nie da się obronić. Jedyne argumenty, ze bardzo mało pali, ...bo tak, itd. Najgorszy jest fakt, że ten sprzęt za bardzo żadnych plusów nie ma. Silnik niby mało pali na papierze, ale parametry ma mizerne. Zwłaszcza gdy porównamy je do faktycznych mmożliwości innych maszyn o podobnej mocy (mf i fendt patrz wyzej). Serwisy drogie,.psują się rewersy. Sprzęt do niedawna w zakupie bardzo drogi. A miało być tak pieknie. Podsumowując producent kosiarek powinien zostać przy tej wielkości bo większe im nie wychodzą.

Edytowany przez hubertuss, 02 kwiecień 2013 - 05:58.

#1706 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 07:51

co sadzicie o marce kubota Oj hubertus, za takie niczym nie poparte gadki już dawno powinieneś usłyszeć- " a Waść żartujesz czy o drogę pytasz".Piszesz że producent kosiarek powinien tylko je produkować - Kubota produkuje ciągniki od ponad 50 lat - 3,5 mln sztuk o czymś świadczy a jeśli chodzi o ilość silników wysokoprężnych to zrobili "TYLKO" 25 mln.sztuk.Są firmą która zbudowała pod własną marką najwięcej diesli na świecie.O przejściach z moim ciągnikiem poczytaj - jeśli chcesz- w innych moich postach .Powiem tylko co do serwisu i podejścia importera do klienta to w moim przypadku - daj Boże każdemu.
ps. no pochwa się tym niewiarygodnie niskim spalaniem twojego traktora.

Edytowany przez samex69, 02 kwiecień 2013 - 07:58.

#1707 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 08:49

Przeanalizowałem kilka raportów z hamowni. Posłużyłem się badaniami przeprowadzonymi przez szwajcarski instytut Agroscope. Same wykresy zostawiam w spokoju- są one małe i trudno odczytać z nich dokładne wartości. Służą one jedynie nadanie obrazu relacji mocy/ momentu obrotowego do spalania. Najważniejsze dane są zestawione w tabelkach: ta z trzema wierszami obrazuje badanie przy pełnym obciążeniu. Poniżej znajdują się dane z badania przy częściowym obciążeniu 42,5%. Istotne dane zestawiłem w tabeli którą załączam do tego postu. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, należy skupić się głównie na wartościach jednostkowych- g/ kWh. Ta wartośc wskazuje wprost sprawność silnika. Porównywanie zużycia w l/ h ma sens tylko jeśli generowana moc porównywanych silników jest niemal identyczna.
Zestawione wyniki potwierdzają teorie o których pisałem wcześniej. Potwierdzają także moje inne przypuszczenia o których tu nie pisałem. Ale po kolei.
Zgodnie z tym o czym pisałem wcześniej, "skręcony" silnik- czyli z obniżoną dawką paliwa, generujący niższy maksymalny moment obrotowy- daje wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonego paliwa. Widać to nie tylko w niższych obrotach co i mnie zadziwiło. Przy obciążeniu częściowym zarówno w niższych (WOM 540E) jaki i wyższych (WOM 540). Tak samo jest przy pełnym obciążeniu do obrotów WOM 540. Czasem są to różnice większe czasem mniejsze, ale K prawie zawsze jest numerem jeden. I tak przy obrotach WOM 540 i pełnym obciążeniui 7040 spali 0,7- 0,8 l na godzinę pracy mniej od MF czy NH o prawie tej samej mocy, a 8540 w porównaniu do Steyr-a 9085 aż o 1,2 litra i to generując nieco wyższą moc. Odrobinę lepiej od Kuboty 8540 przy WOM 540 wypadał tylko Zetor Forterra 90. Nie umieściłem go w tabeli gdyż nie było badania przy obrotach WOM 540E- ciągnik ten nie miał takiej opcji więc porównanie było by niepełne.
Natomiast kiedy zaczynamy pracować z mocą maksymalną, czyli jeszcze wyżej niż WOM 540, tu już K pokazuje słabość. W spalaniu w każdej klasie przegrywa z każdym konkurentem za wyjątkiem Steyr-a. To jest minus takiego silnika, ale w praktyce ile czasu swojej pracy silnik w ciągniku pracuje z maksymalną mocą?
Co ciekawe, silnik zamontowany w Steyr jest niemal przeciwnością Kuboty- ma potężny moment obrotowy w bardzo niskich obrotach. Hubertus by stwierdził że idealny silnik. Niestety okazuje się że najmniej sprawny, potrzebuje najwięcej paliwa generując najmniejszą moc w każdym zakresie obrotów.
Zwrócę uwagę na jeszcze jedną kwestię. W nowszych testach są wykresy obrazujące spalanie w obrotach maksymalnego momentu i maksymalnej mocy przy różnych obciążeniach. To ten kwadracik z cyferkami w kółkach, opisany "im Kennfeld". Zwróćcie uwagę że każdy jeden silnik jest tym bardziej ekonomiczny im bardziej obciążony. To jest właśnie to czego się spodziewałem ale nie byłem tego pewien. Dla przykładu weźmy DF Agroplus 410. Przy pełnym obciążeniu i obrotach maksymalnego momentu- spala 14,4 l/h paliwa (punkt nr 5). Przy tych samych obrotach ale obciążeniu 50% spali 7,6 l/h. Więc żeby wykonać tą samą pracę trzeba by pracować 2h i spalić 15,2 l paliwa. Przy obrotach mocy maksymalnej jest jeszcze gorzej: przy pełnym obciążeniu 18,7 l a przy 50% 11,2l. Czyli żeby wykonać tą samą pracę przy gazie wciśniętym do połowy potrzeba by 22,4 l paliwa- aż o 3,7 l więcej. Najgorsze wyniki osiąga przy wysokich obrotach i niskim obciążeniu (10%)- 6,1 l/ h co dało by 61 litrów dla wykonania tej samej pracy która przy pełnym obciążeniu wymagała by 18,7 l. W tym akurat Deutz-u najekonomiczniej jest przy niższych obrotach i obciążeniu 75%, ale w Zetorze Forterra 90 czy JD 5090G najekonomiczniejsze są obroty maksymalnego momentu i pełne obciążenie.
Wynika z tego że im słabiej wciskamy gaz, pracujemy przy niższym obciążeniu, tym więcej paliwa zużywamy do wykonania jakiejś pracy. Pomijając tu już charakterystykę różnych silników i ich spalanie, jeśli do pracy potrzebujemy powiedzmy 180 Nm, taka Kubota mając 250 Nm będzie pracowała z obciążeniem 72% a inny ciągnik mający 300 Nm będzie pracował z obciążeniem 60%. Ten bardziej obciążony będzie bardziej ekonomiczny.

Reasumując- bzdurą jest że Kubota dyspunując niższym momentem obrotowym spali tyle samo paliwa. Spali go mniej i widać to w każdym teście. Okazuje się że prawdą jest to co mówią uzytkownicy. Mało tego- spali go mniej wykonując tą samą ilość pracy.
Bzdurą jest że lepiej mieć ciągnik o wyższym momencie obrotowym i pracować "na pół gazu". Taka praca kosztuje więcej paliwa.
Wyższa moc przy niższych obrotach (czyli wysoki moment obrotowy) ma sens tylko wtedy kiedy ciągnikiem wykonujemy dużo ciężkiej pracy. Przy używaniu ciągnika do wielu różnych średnich i lekkich prac z wyższego momentu obrotowego wynika tylko być może wyższy komfort i wyższe spalanie.

linki do testów
http://www.services....ota_M7040_d.pdf
http://www.services....guson3635_d.pdf
http://www.services....and_T5030_d.pdf
http://www.services....ota_M9540_d.pdf
http://www.services...._310vario_d.pdf
http://www.services....ota_M8540_d.pdf
http://www.services....roplus410_d.pdf
http://www.services....yr_9085MT_d.pdf

Tabela w załączniku

Nie pisałem o stałej wartości skoku tłoka, tylko wo wykorbieniu które de facto po poście leszkad przyznałem się do błędu i sprostowałem.

Jakie bzdury napisałem Hubertuss. Ja dane wziąłem z wykresu Fendta 310 VARIO z powyższego linku.. Tak 47 KW w fendzie wystarczy ale na obrotach silnika 1100 przekrocz ten próg, obciąż go do 50 KW, ani się nie spodziejesz będziesz go musiał odpalać. To czysta teoria a w praktyce ja nie będę Fendtem pracował na 1100 obrotach silnika i na WOM 1000 bo wolę albo wrzucić sobie 540E, mieć zapas obrotów (zapas mocy) (większy komfort) i jak wynika z wykresu spalić gdzieś może 5 g/KWH paliwa więcej. To po co mam pracować na tak niskich obrotach i myśleć zdechnie mi czy nie zdechnie, trzymając precezyjnie nogę na gazie albo reagować bardzo szybko na chwilowe obciążenia Po drugie sprzedać to mało wydajną maszynę i kupić sobie wydajniejszą. Chyba że wolisz za takim fendtem ciągać 2 metrowy agregat, rotacyjną 1,65 m, zgrabiarkę pzetrząsarkę itp.
Nie po to kupuje 100 konny traktor, żebym ciągał maszyny od 255 Massey a może załozyć mu też TURa od MF 255 . A może odkręcę też 1 skibę od pługa - będzie lepiej będę śmigał w ciszy wykorzystując tylko 50 % mocy mojego ciągnika albo będę się ścigał na polu z sąsiadem kto z szybszą prędkością będzie orał. Widocznie może ty tak robisz.

Sadzę, że większość operatorów poprze mnie, chyba, że pracują 100 KM traktorem i potrzebują tylko 30 KM do pracy. To ja im mówię zmieńcie ciągnika na 50 KM. Wyjdzie to taniej, bo silnik będzie bardziej obciążony, spalicie mniej paliwa, nie bedzie musiał ciągnik toczyć swoją masę.

Nie napisałem, że Kubota 9540 sobie poradzi przy obrotach 1100, musi mieć jak wynika z wykresu moc 47 KW osiąga na 1600 obrotach silnika zużywa około 235 g/KW tyle samo co Fendt. Jest to wartość na 100% obciążenia.
Ja jako operator staram się dobierać tak obroty silnika by mieć jakiś zapas mocy około 20%. Pozwoli to pokonanie chwilowych obciążeń silnika, bedę pracował z momentem zbliżonym do maksymalnego czyli najbardziej ekonomicznie - poczytaj sobie post HINa z zrozumieniem i prześledź na wykresie spalanie w obrotach maksymalnego momentu i maksymalnej mocy przy różnych obciążeniach na WOM 540 i 540 E(in Kennfeld)

Twój cytat: "Chociaż w wielu bardzo wielu wypadkach te 47 kw wystarczy do poruszania mniejszego opryskiwacza czy zgrabiarki. Chociaż jak widac niektórzy i tak nigdy tego nie zrozumieją." Rozumiem doskonale nie bój się. ALe chyba z zgrabiarką z którą sobie Mf 255 poradzi także. Ale MF-255 waży ile a ile Fendt i silnik zużuje ileś tam paliwa na poruszanie się po łące czy polu. Proste Fendt potrzebuje na maszynę dajmy 25 KW na toczenie zostaje 22 KW. Maksymalna moc MF 35 KW z tego 25 KW potrzebuje do pracy a 10 KW na toczenie. Załóżmy że jeden i drugi pociągnie swoją masę, zrobią robotę w tym samym czasie ale MF spali mniej ze względu na swoją mniejszą masę. Fakt w gorszych warunkach bez klimy w hałasie itp ale taniej.

Twoje wypowiedzi na papierze mało pali, parametry mizerne, właściciele kłamią, serwis części drogie ( FENDT zapewne najtańszy w serwisie i w częściach ) psują się rewersy (jakby inne ciągniki sie nie psuły), ciągniki bardzo drogie oscylujące wokół ceny FENDTA testy, które kłamią w których spalanie Kubot jest niskie nie poparte żadnymi konkretnymi argumentami nie przemawiają do mnie ani do innych użytkowników.

Całe szczęście

Ps. Mój Massey 3080 ogólnie cała seria ma filtr przed pompą hydrualiczną, w razie uszkodzenia któryś z pomp opiłki metalu idą w olej pod ciśnieniem i trafiają do skrzyni biegów, na hydrostat, w sterowanie podnośnika itp wyrządzająć dużo szkody. (Znajomy tak miał w 3050 Massey - koszt oprócz pompy poszedł jeszcze tylko hydrostatyczny układ kierowniczy (orbitrol)

25 mln silników Kuboty pracuje na świecie więc najlepiej nazwij ich właścicielów idiotami że coś takiego kupili i dali się nabrać.

Edytowany przez krowka62, 02 kwiecień 2013 - 12:32.

#1708 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 12:21

co sadzicie o marce kubota Hydrostat? W MF 3050 :lol:

#1709 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:56

co sadzicie o marce kubota Chodziło chyba o hydrostatyczny układ kierowniczy. A napewno o orbitrol. Niestety zawartość merytoryczna pod dużym znakime zapytania to cecha postów tego uzytkownika.
@krowka62 zlituj się komu ty chcesz wmówić, że fendt generując 47 kw i ponad 400 Nm przy 1100 obr nie poradzi sobie z maszyną z którą poradzi sobie kubota generująca tyle samo mocy i dużo mniej Nm przy 1500 obr? Naprawde masz wszystkich za nierozgarniętych, aby nie użyć innego słowa? Co z tego, że mierzone jest pod pełnym obciążeniem. Nawet jak silnik nie będzie w pełni obciążony to bedzie lepiej wypadał pod wpływem chwilowych większych lub niepełnego obciążenia. Naprawde ośmieszasz siię.
Pisałem że te przykładowe maszyny jak zgrabiarka czy opryskiwacz miały pomóc zobrazować sytuacje. Więc wytłumacz mi po kiego grzyba wyjechałeś z tym mf em 255. Wiadomo, że jak masz mały ciągnik i małą maszyne to se go użyjesz. Jednak sytuacja dotyczyła porónania dwuch konkretnych ciągnikó a nie jakiegoś 255. Nawet tego nie rozumiesz?
Za każdym razem prubujesz wszystko rozmydlić przy pomocy jakichś dziwnych argumentów jak ten z 255. Piszesz własne wymysły często nie na temat. A konkretów nie ma.

#1710 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:08

co sadzicie o marce kubota Hubertuss naucz się czytać.

Twój cytat "Chodziło chyba o hydrostatyczny układ kierowniczy. A napewno o orbitrol. Niestety zawartość merytoryczna pod dużym znakime zapytania to cecha postów tego uzytkownika.

Mój cytat: "Znajomy tak miał w 3050 Massey - koszt oprócz pompy poszedł jeszcze tylko hydrostatyczny układ kierowniczy (orbitrol)"
Wytłumaczenie - widzisz, że w nawiasie napisane jest orbitrol. Nie widzisz a domyslas się że to orbitrol.

Twój cytat: "@krowka62 zlituj się komu ty chcesz wmówić, że fendt generując 47 kw i ponad 400 Nm przy 1100 obr nie poradzi sobie z maszyną z którą poradzi sobie kubota generująca tyle samo mocy i dużo mniej Nm przy 1500 obr"

Mój cytat: " Tak 47 KW w fendzie wystarczy ale na obrotach silnika 1100 przekrocz ten próg, obciąż go do 50 KW, ani się nie spodziejesz będziesz go musiał odpalać" "Nie napisałem, że Kubota 9540 sobie poradzi przy obrotach 1100, musi mieć jak wynika z wykresu moc 47 KW osiąga na 1600 obrotach silnika zużywa około 235 g/KW tyle samo co Fendt"
Wyjaśnienie napisz gdzie napisałem, że Fendt sobie nie poradzi.?

W związku z tym odpisz wreszcie konkretnie co się stanie w trzech przypadkach:
- pracując Fendtem na obrotach silnika 1100, WOM 1000
- pracując Fendtem na obrotach silnika 1500, WOM 540 E
- pracując Kubotą na obrotach silnika 1518, WOM 540 E
Pracując na łące torfowej, przegrabiasz sobie 6 metrową przegrabiarką wykorzystujesz na to 40 KW mocy, no ale wpadasz na jakiś mokry kawałek łąki przednie koła Ci się zatapiają (jakby Cię jakaś siła przytrzymała) i co wtedy?

Cytat Twój "Pisałem że te przykładowe maszyny jak zgrabiarka czy opryskiwacz miały pomóc zobrazować sytuacje. Więc wytłumacz mi po kiego grzyba wyjechałeś z tym mf em 255. Wiadomo, że jak masz mały ciągnik i małą maszyne to se go użyjesz. Jednak sytuacja dotyczyła porónania dwuch konkretnych ciągnikó a nie jakiegoś 255. Nawet tego nie rozumiesz?"
Moja odpowiedż Jeżeli np mam małą maszynę to podczepie go do małego ciągnika a nie będę podczepiał do Fendta by pracować na 1100 obrotach.

I proszę odpowiedz konkretnie na moje pytania zawarte w tym poście. I odpowiedz tak bym zrozumiał bo mam ogromne problemy z rozumiem twojego tekstu

Edytowany przez krowka62, 02 kwiecień 2013 - 17:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1711 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:49

co sadzicie o marce kubota Na co ja mam ci odpowiadać. Zaraz wymyślisz, że łąka jest torfowa albo podczepisz sobie do 255. Większy moment obrotowy pozwoli fendtowi utrzymać 1100 w miejscu gdzie kubote zacznie mulić przy 1500. Nie wiem jak już można tlumaczyć. Ty i tak napiszesz, że trzeba bedzie fendta odpalać. Muj wniosek skoro twierdzisz, że zgaśnie to znaczy nie poradzi sobie. Róznica momentu to 420 do chyba 290. Więc spokojnie wystarczy czasu na dodanie gazu.
Na temat 255 juz mi się pisac nie chce. Mowa była o fendt 310 i kubota 9540. Ty wyjeżdżasz z jakimś 255. Co to ma wspólnego z tematem. Rozmydlasz tylko wątek tworząc jakieś fantasmagorie o odkręcaniu jakichś korpusów od pługów itd. Nikogo nie interesuja jaki masz tarktor i maszyny, mowa jest o tych dwóch konkretnych jak bys innych nie miał. Rozumiesz?

Edytowany przez hubertuss, 02 kwiecień 2013 - 17:56.

#1712 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:12

co sadzicie o marce kubota Nie wiem po co te porównanie Kuboty i Fendta bo to całkiem inna pólka cenowa i mozna wymagac od niego znacznie wiecej choć Kubota i tak niezle przy nim wypada w testach choć Fendt generuje wieksza mocą zmierzona na wom jednak skrzynia vario ma duze straty i pewnie przy innych pracach roznica by sie wyrownała.
Ten tekst dobrze to obrazuje bo w sumie chodzi o to samo:
,,To waśnie różnica w przebiegu momentu obrotowego w silniku benzynowym i dieslu jest odpowiedzialna za różne wrażenia z jazdy. Jeżeli nawet w samochodzie spotykany jest silnik benzynowy i diesel o tej samej mocy np. 150 KM, samochody te inaczej przyspieszają. W silniku diesla moment obrotowy jest bardzo wysoki, ale w wąskim zakresie prędkości obrotowych. Dlatego jadąc, czujemy mocne przyspieszenia, które jednak szybko się kończy i musimy sięgnąć po kolejny bieg. W silniku benzynowym moment obrotowy jest niższy, ale dostępny również przy wyższych obrotach, np. powyżej 4000 obr/min. Dzięki temu silnik nie przyspiesza tak gwałtownie jak diesel, możemy jednak dłużej przyspieszać na poszczególnych biegach"

#1713 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:22

co sadzicie o marce kubota Nie ja wziołem do porównania fendta. Ustosunkowałem się jedynie do tego. Jeśłi juz mowa o silnikach aut.To właśnie dzieki temu dużemu momentowi możemy jechać wyokim biegiem z niższymi obrotami. Tam gdzie benzyna będzie się dusić diesel bedzie ciągnoł dzięki swojm niutonometrom. Tak własnie oszczędza się paliwo. Od samego początku to wałkuje.

#1714 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:33

Na co ja mam ci odpowiadać. Zaraz wymyślisz, że łąka jest torfowa albo podczepisz sobie do 255. Większy moment obrotowy pozwoli fendtowi utrzymać 1100 w miejscu gdzie kubote zacznie mulić przy 1500. Nie wiem jak już można tlumaczyć. Ty i tak napiszesz, że trzeba bedzie fendta odpalać. Muj wniosek skoro twierdzisz, że zgaśnie to znaczy nie poradzi sobie. Róznica momentu to 420 do chyba 290. Więc spokojnie wystarczy czasu na dodanie gazu.
Na temat 255 juz mi się pisac nie chce. Mowa była o fendt 310 i kubota 9540. Ty wyjeżdżasz z jakimś 255. Co to ma wspólnego z tematem. Rozmydlasz tylko wątek tworząc jakieś fantasmagorie o odkręcaniu jakichś korpusów od pługów itd. Nikogo nie interesuja jaki masz tarktor i maszyny, mowa jest o tych dwóch konkretnych jak bys innych nie miał. Rozumiesz?

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie konkretnie a z tego powodu dopytam się. Wskutek obciążenia silnika z założonych 40 KW, wskutek wjechania w mokrzejszy kawałek łąki obciążenie silnika wzrosło z 40 KW do 50 KW. Obydwa ciągniki mając na tych obrotach (Kubota 1500, Fendt 1100) maksymalną moc 47 KW przy momencie Kuboty około 290 Nm a Fendta 400 Nm zaczynają się mulić oraz dusić. Moment osiągnął w jednym i drugim przypadku swoją maksymalną wartość czyli automatycznie w Kubocie i Fendcie zmniejszają się obroty silnika. Chyba że sądzisz że obroty jakimś cudem będą wzrastały po dodaniu gazu

I powiedz co wtedy drogi kolego się stanie jak zaczną sie zmniejszać obroty?

Ps. Fendt Vario 310 mając włączone obroty wałka 1000 uzyska 540 na obrotach nie 1100 tylko 1017. Na obrotach silnika 1100 uzyska gdzieś 583 obroty na WOM

#1715 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:42

co sadzicie o marce kubota Wkońcu dostane bana lub % za pisanie 10 razy tego samego. Dzieki wyzszemu momentowi fendta, zadusi się on później. Jeśli zechcemy dodac gazu to jego silnik szybciej zareaguje. Jeśli wystąpiła by krytyczna sytuacja i wzrosło obciążenie to silnik kuboty zacznie pierwszy tracić obroty. Przecież napisałem w poście wyżej. Argumentów zabrakło to chcesz mnie psychicznie wykończyć czy jak?

#1716 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:57

co sadzicie o marce kubota Powiem szczerze że podziwam cię hubertuss. Czytam ten temat od dłuższego czasu i jestem pod wrażeniem twojej zaciekłości w związku z kubutą. Jesteś niczym pogromca mitów z discovery;-) Dla mnie to o czym piszesz jest w 100% zrozumiałe ze słabszy może mniej. Pewnych rzeczy poprostu się nie przeskoczy :-)

#1717 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 07:18

Wkońcu dostane bana lub % za pisanie 10 razy tego samego. Dzieki wyzszemu momentowi fendta, zadusi się on później. Jeśli zechcemy dodac gazu to jego silnik szybciej zareaguje. Jeśli wystąpiła by krytyczna sytuacja i wzrosło obciążenie to silnik kuboty zacznie pierwszy tracić obroty. Przecież napisałem w poście wyżej. Argumentów zabrakło to chcesz mnie psychicznie wykończyć czy jak?

Boże widzisz a nie grzmisz?? Człowieku czy ty rozumiesz co czytasz ?? Bo nie wydaje mi się?? Skoro masz mniejszy zakres obrotów to chyba predzej ci zejdzie z nich ciagnik tak abys musiał zredukować bieg, zeby zmniejszyc predkość i znów osiagnąc daną moc konieczną do wykonania danej pracy bo jesli w ciagniku z niższym momentem nawet po nagłym zwiekszeniu obciązenia masz nadal do dyspozycji prawie ta samą moc. Dzieki wyższemu momentowi szybciej osiagnie moc maksymalna lecz przy duzym obciazeniu zadziała na jego niekożyść równie szybko ją wytracając.

Edytowany przez KARGO, 03 kwiecień 2013 - 07:21.

#1718 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:19

co sadzicie o marce kubota Sory ale inaczej tego nazwać już nie moge jak totalną głupotą. Proponuje najpierw dokształcić się u wujka google co to jest moc a co to jest moment obrotowy. Może wtedy przestaniecie te głupoty powtarzać. Narazie jak widac elementarnej wiedzy nie macie a dyskutujecie pisząc głupoty. Dzieki wyskokiemu momentowi a co za tym idzie większej silne nacisku na tłoki w silniku fendta zacznie się on dusić póxniej. Czy to naprawde takie trudne do pojęcia? Kiedy silnik fendta jeszcze będzie utrzymywał obroty. Silnik kuboty z racji niskiego momentu zacznie je tracić. Ostatnie zdanie twojego postu to już bzdura roku. Cisnie się co prawda inne słowo ale nie chce łamac regulaminu. teza jakoby wyższy moment obrotowy działał na niekorzyść silnika to totalny debilizm. Ponieważ własnie dzięki dużemu momentowi silnik jest w stanie "sie obronić" przy zwiększeniu obciążenia i utrzymać zadane obroty. Podsumowując kubota tak ci na mózg padła, że zaślepiony tym "cudem" wypisujesz bzdury osmieszając siebie a nie mnie.

#1719 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:55

co sadzicie o marce kubota Naprawde zasługujesz na miano idioty roku czyli wegług ciebie ciagnik o mocy 100KM i wyższym momentem jest silniejszy i de facto ma wiecej mocy niz inny ciagnik 100KM z niższym monentem obrotowym ?!! Należą ci sie brawa za logiczne myslenie gdyż Moc silnika = moment obrotowy * obroty a kubota ma zakres do 2600obrotów a fendt 2200 co rekompensuje niższy moment. Od zakresu prędkości obrotowej, przy której występuje największa wartość momentu obrotowego i mocy, zależy tzw. elastyczność silnika. Im zakres tej prędkości jest większy, tym większa jest elastyczność silnika. Ważne jest też, aby tzw. krzywa momentu obrotowego miała płaski przebieg, tzn. aby już przy niskiej i średniej prędkości obrotowej leżała dość wysoko (wysoka wartość momentu obrotowego) i utrzymywała się na dość wysokim poziomie w dużym zakresie prędkości obrotowej, kubota ma wyższy i bardziej płaski. Oznacza to, że łatwiej przyspiesza, łatwiej pokonuje chwilowo zwiększone opory ruchu, np. wzniesienia. Odbywa się to bez szarpnięć i konieczności częstej zmiany biegów

Tak piszecie że już sam nie wiem komu wierzyć ale mimo wszystko nie obrażaj, następny taki post i dostajesz %

Edytowany przez milanreal1, 03 kwiecień 2013 - 17:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1720 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 12:54

co sadzicie o marce kubota Te inżynier Hubertuss popatrz sobie co to jest elastycznośc silnika a nie wydumujesz jakieś "skręcenia silnika".
http://www.zss.lubli...osc silnika.pdf
I teraz porównaj sobie elastyczność silnika twojego MF- z wysokim momentem i elastyczność Kuboty.
Bzdury piszesz i jeszcze innym zarzucasz głupotę którą sam rozsiewasz.