Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 17 luty 2013 - 12:35

co sadzicie o marce kubota Hubertuss oczywiście że jest na temat. Kubota produkowana jest w jednej fabryce w Japonii i z tego powodu nie opłacało by im sie produkować na poszczególne kraje itp. Zapewne specyfikacja jest rózna na rózne kontynenty a nie poszczególne kraje więc napisałem ze ciągnik u Polaka, Niemca czy Francuza jest taki sam. Obawiam sie że u innych producentów może a nie musi być inaczej. Obawy mam z tego powodu że mam znajomego który pracuje dla jednej z fimr produkujących systemy hamulcowe dla cięzarówek i wierz mi inne jakościowe idą do Mercedesa (który jest dla nich najbardziej wymagającym klientem) a inne oczywiście z tego samego modelu do innych producentów.
Zapewne cena takiego produktu jest inna dla Mercedesa ale widocznie stawiają na jakośc a nie na ilośc
Dlatego moje obawy co do jakości poszczególnych podzespołów w ciągnikach przezznaczonych na dany kraj. Mam nadzieję, że są tylko obawami a nie prawdą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 19:45
  •  

#1562 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:38

co sadzicie o marce kubota Jd, fendt czy mf a także kilka innych firm produkują dane modele w jednakowej specyfikacji. Bez zwględu na kraj. Tym bardziej, że nie wszystkie ciągniki produkowane sa na zamówienie pod klienta. Najpopularniejsze modele z najpoularniejszym wyposażeniem produkowane są seryjnie. Impotrterzy na dany kraj kupują partiami aby było taniej. Fabryka nie wie na etapie produkcji kto je kupi. Dlatego takie przypuszczenia to jedynie domysły nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Trzeba to poprostu udowodnić.

#1563 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 17 luty 2013 - 17:54

co sadzicie o marce kubota Kim tak naprawde jesteś :ph34r:
Masz dowody? Jesli są takowe dowody to je przedstaw, sucha gadka nic nie wnosi do tematu.. :rolleyes:
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:09

co sadzicie o marce kubota Widzisz kolego twój post jest dowodem :P Piszesz że Mercedes zamawia tylko najlepszej jakości, czyli nie rozróżnia klientów na lepszych i gorszych, wszystkich traktuje jednakowo i tych z Polski i tych z Niemiec. Tak samo Thyssen ma normy jakościowe dla poszczególnych odbiorców i zawsze zamawiają oni podzespoły jednakowej jakości. Owszem Peugeot chce tańsze (tolerancja zamawianej blacharki 2 mm) a Audi chce lepsze, ale droższe (tolerancja 0,5 mm).

Edytowany przez b0gdan, 17 luty 2013 - 20:11.

#1565 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:56

Jd, fendt czy mf a także kilka innych firm produkują dane modele w jednakowej specyfikacji. Bez zwględu na kraj. Tym bardziej, że nie wszystkie ciągniki produkowane sa na zamówienie pod klienta. Najpopularniejsze modele z najpoularniejszym wyposażeniem produkowane są seryjnie. Impotrterzy na dany kraj kupują partiami aby było taniej. Fabryka nie wie na etapie produkcji kto je kupi. Dlatego takie przypuszczenia to jedynie domysły nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Trzeba to poprostu udowodnić.

Nie byłbym tego taki pewien. Większość ciągników na etapie produkcji można sklasyfikować (np. na hamowni) I nie łudźcie sie, że na nasz rynek trafiają te lepsze.Nie dotyczy to tylko ciągników i nie od dzisiaj, i długo jeszcze będziemy zaściankiem europy

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#1566 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:06

co sadzicie o marce kubota Mannheim-fabryka JD produkcja roczna 40-50 tys ciągników-co oznacza przy 300 dniach roboczych ~150 ciągników dziennie.Test na hamowni swoje trwa-sprawdzić dziennie 150 sztuk ?-realne- ale chyba nieopłacalne.

#1567 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 17 luty 2013 - 22:07

co sadzicie o marce kubota Ja żadnego producenta nie oskarżam o wypuszczanie na rynek polski gorzszego jakościowo produktu. Wiem że nigdy tego nie udowodnie, choc moi przedmówcy też zauważają problem róznej jakości dla róznych producentów. Kubota zapewne ma też swoich podwykonawców - przecież wszsytkiego nie można zrobić sobie, ale napewno narzuca im wysokie wymagania jakościowe.
Kubota nie produkuje bezawaryjnego sprzętu bo takiego nie ma na rynku ale jako że jest firmą Japońską kojarzy się nam z wysoką jakościa swoich produktów - mam nadzieje tylko że firma nie opiera sie na tym zaufaniu.

#1568 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 18 luty 2013 - 06:13

co sadzicie o marce kubota Wszystkiego nie produkuje. Jeśli dobrze kojarzę to pompy hydrauliczne dostarcza Hitachi.

#1569 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:06

co sadzicie o marce kubota w związku z dzisiejszymi zdjęciami "rozjechanego" sprzęgła w 9540 zamieszczam link do katalogu części do M9540 .... żeby każdy chętny mógl go sobie przejrzeć i zobaczyć jak tam jest zrobione w środku ;) może model trochę się rózni od tego europejskiego ale wnętrze chyba jest takie samo... no i ten katalog jest w dwóch językach czyli angielsku i..... tajlandzku :P ale dla chcącego nic trudnego żeby dojść co jest co....
http://kubotakan.com...CTOR M9540.pdf

#1570 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 25 luty 2013 - 09:55

Mam takie pytanie. Czy w Kubocie M6040 można zamówić siedzenie pasażera? W necie znalazłem http://www.motor-tal...i203185423.html (tam sobie przełączcie dalej zdjęcia) i to chyba jest orginał bo jest pas itd.
I jeszcze takie mam pytanie do waścicieli Kuboty czy zadowoleni jesteście ze swoich ciągników i czy polecacie je?

To siedzenie to raczej oryginał nie jest bo jak kupowałem moją M8540 to nie było mowy o siedzeniu operatore za żadną dopłatą. Ale to siedzenie strasznie mi się podoba i od razu bym je kupił jeśli tylko byłaby taka możliwość. Może macie namiary jakieś??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 25 luty 2013 - 18:29

co sadzicie o marce kubota @gazela77 no właśnie przydało by się siedzienie pasażera w nowym ciągniku, u nas przeważnie jeździ się we dwóch. Nawet jak nie ma za dopłatą to czy ktoś może dorabia?

#1572 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:08

co sadzicie o marce kubota @rolnikursus w modelach M8560/M9960 masz "miejsce na kubek" ;) na błotniku, natomiast w serii M-GX jest przewidziane miejsce dla pasażera.

#1573 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 26 luty 2013 - 06:24

co sadzicie o marce kubota W przypadku dostawienia siedzenia dla pasażera bedziecie mieli problem z policją, ponieważ tak ciągnik ma homologacje tylko na 1 miejsce. Tyle że faktycznie policjant naprawde musiałby sie uprzeć by dać mandat

#1574 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 27 luty 2013 - 13:53

co sadzicie o marce kubota Oj tam oj tam!!! Z policją to dałoby się pewnie i załatwić. Tylko gdzie takie siedzenie szukać w polsce?

#1575 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:25

Mam takie pytanie. Czy w Kubocie M6040 można zamówić siedzenie pasażera? W necie znalazłem http://www.motor-tal...i203185423.html (tam sobie przełączcie dalej zdjęcia) i to chyba jest orginał bo jest pas itd.
I jeszcze takie mam pytanie do waścicieli Kuboty czy zadowoleni jesteście ze swoich ciągników i czy polecacie je?

Ta kubota ma być jako ciągnik główny?

Z artykułu z linku widać, że ceny z allegro nie były z kosmosu. Dealer u którego był @versu widac jest dość zdesperowany skoro na dzień dobry jeszcze cene obnizył. Pewnie sprzedaje te cuda po kosztach aby tylko z placu wypchnąć.
Ci od Kuboty poszli po rozum do głowy. Niestety trochę za późno. Prow już się kończy i są świadomi, że za chwilę z tym towarem na placach zostaną. Zamiast na początku wchodząć na rynek dawać dobre ceny aby markę rozpowszechnić. Mysleli, że będą golić ludzi wmawiając im, że to japońskie jest. Jak myślicie te procenty, rabaty fabryka im zwraca? Poprostu z zysku rezygnują aby tylko sprzedać. Tak na marginesie jeden z użytkowników af, który naprawia ciągniki. Wstawił w swojej galerii foty z naprawy rewersu w kubocie po 1800 mth. Jest to juz druga Kubota w jego galerii. Tak więc chyba nie takie cudo? Zwłaszcza gdy wziąc pod uwagę ile w polsce jeździ np jd a ile kubot.

Kubota jak wchodziła na rynek to miała ceny bardzo atrakcyjne, kilka miesięcy wcześniej niż ja kupiłem Farmtraka w podobnej cenie można było kupić kubotę tej samej mocy z dużo lepszym wyposażeniem, ale ceny nagle zaczęły rosnąć i lipa :(

#1576 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:28

co sadzicie o marce kubota @st220 jeżeli bylaby możliwośc kupienia to byłby ciągnik pomocniczy z łądowaczem

#1577 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:31

co sadzicie o marce kubota Ile u Ciebie dealer za niego chce i w jakim wyposażeniu?

#1578 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:37

co sadzicie o marce kubota Bez żadnych negocjacji tylko cena zapytana tak z ciekwości powiedziano 113tyś (cena z dnia 20.12.2012) za M6040 w wyposażeniu podstwowym

#1579 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:42

co sadzicie o marce kubota Ojczulek ostatnio był u dealera to coś mówił że za tą kubotę chcieli 136 brutto bez negocjacji, myślałem że coś źle usłyszał, ale jednak dobrze skoro tobie podobną cenę powiedzieli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share jacenty1984

jacenty1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:03

co sadzicie o marce kubota Panowie ile w waszych stronach kosztuje przegląd kuboty m8540 po 300 mtg??