Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:08

co sadzicie o marce kubota I o taką opinię mi chodziło-rzeczowo i na temat.Rozumiem że kupowałeś ciągnik w tym czasie gdy miał jeszcze normalne ceny-a ostatnimi czasy ceny normalne nie są i stąd moje posty że ten ciągnik nie kosztuje adekwatnie do swoich możliwości (i to chciałem zakomunikować tym co sądzą że atakuję ich ulubiona markę :D )
PS.Transport w jedną stronę pustej przyczepy (D 732) a z powrotem 1,5 t na dystansie 200 km (sporo górek)-55 l (ciężar śmieszny no ale jechałem smokiem :D ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 14:25
  •  

#1522 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:24

co sadzicie o marce kubota wypowiem sie jako użytkownik kuboty 108, zwrotność idealna nie tylko do ładowacza, podnośnik i hydrałulika dla mnie super (pracuje z prasą, agregatem, pługiem, przyczepą do zielonki z rotacyjną czołową), skrzynia - letko wszystko wchodzi, jak na ciągnik - jak ktoś jeżdził polonezem to porównywalna zmiana biegów, rewers też dosyć ładnie pracuje - jedynie sporadyczne nerwowo reaguje. co do skrzyni - minusem jest brak dodakowego pół biegu jeden, niekiedy w terenie górzystym trzeba zatrzymać zeby wrzucić piętro niżej. silnik faktycznie mało pali ale tak do 2200 a powyżej nie warto krecić - nie sprawdzałem ile ale wiecej pali po za transportem sporadycznie używam. kabina napewno jest wygodna i cicha, dobrze radzi sobie klima jak i ogrzewanie napewno dużym minusem kabiny jest brak miejsca dla drugiej osoby i na np skrzynke napoju "chłodzącego" po roku użytkowania do minusów można zaliczyć napewno koszty serwisu po 3 latach to 15000 zł napewno braknie - zastanawiam sie czy warto bo jak narazie to tylko błotniki sie urwały i śrubka sie odkreciła, a 500 h stukneło.

a jeszcze jedno - wystepuje mały problem z pokazywaniem ilości paliwa, w pracy po kilku godzinach pokazuje zerowy stan a jak sie odkreci korek od zbiornika to po paru sekundach bulgotania pokaże np połowe zbiornika co jest rzeczywistym stanem, wygląda to tak jak by nie było odpowietrzenia zbiorników a paliwo było by pobierane z tylko jednego zbiornika, przy tankowaniu raz wejdzie 100 l a innym 120 l a stan jest zero, przez to nie mam pewności ile dokładnie spala jedynie sumarycznie okreslam ilośc spalonego paliwa, czy ktoś ma jeszcze taki problem?

#1523 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:21

co sadzicie o marce kubota Witam od jakiegoś czasu interesuje mnie ta marka, konkretnie w wersji mini. W moim gospodarstwie są przedewszystkim truskawki,warzywa do tego mała hodowla bydła. Myślimy nad zakupem takiego "mikrusa" wiem że za ich cene można mieć normalny ciągnik kwota od 15 do 25 tys za sam traktorek wydaje się być kosmiczna. Czy napewno? za wydane pieniądze mamy małego "byka" możliwości są naprawdę imponujące. W 1990r kupiliśmy jedno osiowy ciągniczek (nie dzika) z glebogryzarką i pługiem wirnikowym do śniegu za kwotę 14tys niby przepłacone ale ile to oszczędziło pracy. Dlatego bardzo poważnie podchodzę do tego pomysłu latem mieliśmy 2sztuki na testy każda inna i z inną maszyną (zapłaciłem za to 1tys. +mój transport) zwrotne ekonomiczne i to bardzo! łatwe w obsłudze 1 miała tura a raczej turka bo to malutkie szkoda że nie było krokodyla był by to niezły zetaw szerokość ciągniczka zaledwie 1m. na tyle kultywator (5 lekkich zębów) uprawa między rzędami ogórków takim zestawikiem to przyjemność. 6biegów + rewers napęd 4x4 blokady mostów 2cyl diesel o mocy 13KM

Druga miała kosiarkę bijakową z koszem koszenie zielonki dla bydła to była zabawa została przetestowana przy usówaniu liści z truskawek, zawsze kosiłem kosą spalinową potem gdy ciut przeschło karuzelą liście i słome na wałki i ręcznie na przyczepe 1ha zajmował 3 dni w 2 osoby.
Kubota za jednym przejazdem ścięła równo liście i je zebrała co prawda po 1 rzędzie ale i tak szło to bardzo szybko, nastepnie miałem w to wjechać MF 255 z karuzelą by zgrabić słome tylko on nie pasuje mi w rzędy i albo poszerzenie albo rozjechane kilka rzędów porzyczyliśmy od sąsiada 7 gwiazdowa przetrząsaczke mikrus ciągnął bez problemu słoma zebrana bijakową (po wymianie ostrzy) Bez wysiłku zrobione w pół dnia (nie licząc wywożenia resztek z pola) spaliłem mniej paliwa i się nie narobiłem :D gdyby dorobić sobie przyczepke najlepiej wywrotke kilka małych maszyn byl by naprawdę pomocny sprzęt ta była ciut większa napędzana 3 cyl doładowanym dieslem o mocy 24KM napęd 4x4 rozłaczany blokady mostów 4 biegi + 3 stopniowy reduktor + hydrauliczny rewers. Przez 4 dni chodziły prawie non stop

Szukałem po necie ale jest mało informacji i niewiem co ewentualnie wybrać może coś zupełnie innego czy użytkuje ktoś taki ciagniczek i mógl by się wypowiedzieć na jego temat?

pozdrawiam

Edytowany przez maniek183, 06 styczeń 2013 - 23:24.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:19

a jeszcze jedno - wystepuje mały problem z pokazywaniem ilości paliwa, w pracy po kilku godzinach pokazuje zerowy stan a jak sie odkreci korek od zbiornika to po paru sekundach bulgotania pokaże np połowe zbiornika co jest rzeczywistym stanem, wygląda to tak jak by nie było odpowietrzenia zbiorników a paliwo było by pobierane z tylko jednego zbiornika, przy tankowaniu raz wejdzie 100 l a innym 120 l a stan jest zero, przez to nie mam pewności ile dokładnie spala jedynie sumarycznie okreslam ilośc spalonego paliwa, czy ktoś ma jeszcze taki problem?

mieliśmy też problem ze zbiornikami w ME9000 dwa zbirniki polączone dołem gróbym węzem a górą wężykiem 5mm pare pierwszych tankowań a wchodziło 50 litrów a jak traktor popracował to pokazywało pół zbiornika. węzyk górny był zatkany kulką talku.
Co do cen to juz kiedyś pisałem ze jak 6 lat temu kupowaliśmy Kubote to japoński ''jen" był po 2.3zł a teraz jest koło 3.6zł a jak sprawdzałem jakoś wcześniej to byłbnawet powyżej 4zł i macie wyjaśnienie dlaczego Kuboty tak podrożały

Edytowany przez Misiek100245, 07 styczeń 2013 - 20:29.

#1525 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 14:41

co sadzicie o marce kubota Widać japońce nie wszystko przemysleli. Niby taka przemyslana technologia a w tych nowych radio gdzieś z tyłu za siedzeniem schowane. Nie wiem jak można wyswietlacz obserwować ale może taki plany aby złodziej znaleźć nie mógł.

#1526 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 15:38

co sadzicie o marce kubota W którym modelu masz radio za siedzeniem? Chyba jak luzem leży w kabinie jeszcze nie zamontowane ;)

#1527 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:47

co sadzicie o marce kubota Może komuś się przyda. Znalkezione w sieci darmowe katalogi części. niestety do małych ciągniczków i po angielsku. Ale jak patrzyłem to na przykład Kubota 5040 ma wiele części wspólnych (na przykład kabina czy klimatyzacja)z modelami M6040, 7040, 8540, 9540. ;) także link dla chętnych sobie ściągnąć.http://www.kubotaboo... Parts Manuals/

#1528 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:21

co sadzicie o marce kubota Witam. Nie mam Kuboty po pierwsze więc mój głos może byc subiektywny. Nie ma ideału po prostu. Za Kubota chyba przemawia zwinność i jakość. W tym tylko problem że ciągniki nie są znane w Polsce ale w świece są potentatem - zauważcie przejeli teraz grupę Kvenelanda Co do silnika niech mi ktoś pokaże silnik który w górnych zakresach pali mało paliwa - nie ma takiego od perkinsa po deutza w fendtach. Nawet mój stary MF 3080 który ma oszczedny silnik perkinsa nie daj Boże wkręc koło 2000 obrotów na minute. Silniki Kuboty w maszynach budowlanych czy małych kosiarkach są nie do zajechania Szybciej żywot konczy maszyna niż silnik Kuboty takie są opinie uzytkownik maszyn budowlancy czy ładowarek.
Co do wyglądu każdy ma swój gust, ale co do praktyczności wszystko jest na swoim miejscu.
Koszt przeglądu moim zdaniem wynika chyba z tego że by mógł byc trawły i niezawodny no niestety wszytkie filtry oleje muszą byc wymienianie i spełniac chyba rygorystyczne normy jakości. a z drugiej strony stac kogos na ciągnik to chyba stać go tez na serwis.
Z tego co wiem ci było tu tez zauwazone Kuboty produkowane są w takiej samej specyfikacji na cały świat tj czy u Helmuta czy u Kowalskiego czy jakeigos żabojada Kubota jest taka sama niech mi ktoś pokaże inną marke co tez tak robi no chyba może fendt.

#1529 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 luty 2013 - 21:52

co sadzicie o marce kubota Na rynek USA modele mają już inną specyfikację, są jeszcze prostsze

#1530 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:20

co sadzicie o marce kubota Kwestia zapotrzebowania na rynek. W każdym kraju są inne warunki z tego mogą być delikatne różnice.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 luty 2013 - 15:45

co sadzicie o marce kubota Dziś byłem u przedstawiciela marki Kubota i na placu stała 135GX i cena była kosmiczna, ale postanowiłem się potargować i finalnie stanęło na 273000 brutto. dużo mało wypowiedzcie się.

#1532 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 luty 2013 - 15:54

co sadzicie o marce kubota Cena za taką kubote na allegro to 324000zl brutto, to dość sporo utargowałeś.

#1533 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:10

Z tego co wiem ci było tu tez zauwazone Kuboty produkowane są w takiej samej specyfikacji na cały świat tj czy u Helmuta czy u Kowalskiego czy jakeigos żabojada Kubota jest taka sama niech mi ktoś pokaże inną marke co tez tak robi no chyba może fendt.

Po co takie bzdury wypisywać. Skąd masz takie informacje? W zasadzie wszyscy czołowi producenci ciągników i innych maszyn rolniczych produkują w takiej samej specyfikacji na cały świat. Oczywiście mogą byc modele droższe i tańsze kierowane bardziej do konkretnych rynków. Ale jeśli porównamy ten sam model to nie różni się on niczym na Polskę i Niemcy.
Wytargowanie 50 tys ot tak sobie bez konkretnych informacji to następna bajka. Może komuś cena netto z brutto się pomyliła. Za takie bzdety bany powinni dawać.

Edytowany przez hubertuss, 09 luty 2013 - 20:11.

#1534 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:33

co sadzicie o marce kubota Jak ty taki mądry jesteś to sam rusz swój zad.. i spróbuj się dowiedzieć jakie są ceny, a później pisz komu powinni bana dać. Najprędzej tobie za buractwo. Na allegro to se można wystawić i za 350000 tyś co się ma nijak do prawdziwych cen. bo to co oni piszą to są ceny katalogowe, czyli z papieru a papier wszystko wytrzyma. W woli wyjaśnienia 135GX a 135GXS to się różni ceną bo ma amortyzowaną ośkę przednią i za taki model to trzeba by dać 286000 tyś. więc nie poisz mi takich mądrości bo to tylko tobie się wydaje żeś mądrzejszy od innych.

Edytowany przez Versu, 09 luty 2013 - 20:45.

#1535 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 luty 2013 - 21:26

co sadzicie o marce kubota Ciekawe, że jeden z użytkowników dał 264 tys netto za 135 z przednim tuzem bez ośki. Foty są w galerii. Ty chcesz wmówić wszystkim, że dealerzy wrzucaja na allegro ceny z kosmosu, aby klienta odstraszyć a tobie na dzień dobry obniżyli cenę o 50 tys. Człowieku oścmieszasz się tylko. Może pomyliło ci się, lub nie dopytałeś netto czy brutto? Albo dealer rzucił cenę bo wiedział, że i tak nie kupisz i tylko oglądasz. Kilka osób już pisało, że kuboty sa droższe od np jd. A ty wyrywasz się z jakąś dziwną bajką.

#1536 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:10

co sadzicie o marce kubota Ja ci nic nie wmawiam tylko pojedz gdzieś do dealera i nagraj sprawę zbajeruj go i zobaczysz ile naprawdę kosztuję taka kubota. Tak się składa że jedną już kupiłem u tego gościa a oprócz niej jeszcze kilka innych maszyn więc jak najbardziej poważnie mnie potraktował. Właśnie ty jesteś nie poważny bo ktoś tam gdzieś wstawił zdjęcie i być może tyle zapłacił ale jeśli tyle dał z ten model to albo ma za dużo kasy albo walną się na bańkę z mostu, i w dniu zakupu źle się czuł bo ja w życiu nie dałbym tyle za ten ciągnik. A 273000 brutto to bym musiał pomyśleć. Jak by dodać do tego Tuz to jeszcze z 25 tyś by doszło. Nawet tu na agrofoto na końcu postów są takie fotki z ofertami i na pierwszej jest 135 GXS za 30 750,00 zł w poniedziałek dowiem się czy brutto bo jak dodać do tej sumy 23% to wyjdzie 378225 tyś a to jakaś kosmiczna cena.
Nawet na Allegro takiej nie ma http://allegro.pl/sk...id=12071351&p=1 za
Kubota M135GX (S) 140KM 4x4 Amortyzacja Osi Kup Teraz! 345 000,00 zł

NOWY Ciągnik Kubota M135GX 140KM 4x4 RABAT
Kup Teraz! 324 000,00 zł

Edytowany przez Versu, 09 luty 2013 - 22:44.

#1537 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 luty 2013 - 12:13

co sadzicie o marce kubota @Versu.Oj coś trochę nie możliwa ta cena.Ostatnio Marcin dla kolegi co też u nich kupił jeden ciągnik i sprzętu sporo zszedł do ok 210tyś netto za M110 i mówił ze więcej nie zejdzie.

#1538 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:04

co sadzicie o marce kubota Ja piszę to co usłyszałem chyba że dealer nie wie jakie ma ceny bo sam byłem zdziwiony szperał po tych swoich katalogach, i liczył finalnie usłyszałem taką kwotę. Zapytałem czy z watem on że tak, ale zadzwonię do niego jeszcze w poniedziałek upewnić się. A patrzyłeś w tych ogłoszeniach poniżej jest za 30 7500,00zł.

Daje rade z 5tkami myślałem że nie da rady i to raczej nie piach tylko czarna gleba.

Edytowany przez Versu, 10 luty 2013 - 17:56.

#1539 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:42

co sadzicie o marce kubota Nie dość że ślimak mógł by z nim do wyścigu startować to te 5 ma tak szeroko ustawione ledwo za ciągnik wystaje więc nie widzę zbytniego powodu do radości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 luty 2013 - 23:17

co sadzicie o marce kubota Zauważ że to jest konkurs orki i nikt tam szybko nie orze :P