Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 19:14

co sadzicie o marce kubota Genialne w swojej prostocie ! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 06:03
  •  

#1502 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2013 - 20:36

co sadzicie o marce kubota Sam za tą cenę bym się nie zdecydował na zakup bo po prostu to się nie kalkuluje.
108s zaczynała na rynku z cena 160 brutto a doszła coś do 240 brutto przy czym nic ciągnik się nie zmienił.
I o ile przy cenie 160 było warto kupić ten ciągnik to przy 240 te argumenty blakną i to bardzo. Cena tych nowych modelów pewnie jeszcze większa nie mowie tu o wyglądzie bo to sprawa drugoplanowa ale i tez ma jakieś znaczenie.
Co do przeglądów to też są drogie nawet się nie zastanawialiśmy miedzy serwis/a własnoręcznie zrobione.
Nie mam zbyt wiele zastrzeżeń do ciągników bo są dobre i jestem zadowolony ale przy obecnych cenach zakup Kuboty jest dość kosztowny...

Edytowany przez pioter03, 01 styczeń 2013 - 20:37.

#1503 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 styczeń 2013 - 20:50

Sorry @milanreal ale tu akurat się nie popisałeś-większość tych ciągników kupowana jest na PROW ( za unijne a więc "wspólne" pieniądze-czyli Twoje i moje :D )-ale mnie to akurat wali...

@Jaro przez słowo "większość" bardzo ładnie to ująłeś bo ja akurat zaliczam się do mniejszości :). Co do samych ciągników to o ile ja np. ze swojego jestem bardzo to mówię tu z pełną premedytacją. Co do Kuboty za tą cenę to: "no thanks".

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 14:19

To i ja dorzucę kamyczek :D -nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Kubotą bo moim zdaniem oferuje nie tak w końcu wiele za spore pieniążki.No ale użytkownicy cały czas piszą o niskim spalaniu ,o zwrotności (nie piszą o badziewnej i głośnej kabinie,ilości miejsca etc)-a tak przy okazji to tutaj http://www.services....40_Narrow_d.pdf jest właśnie test Kuboty-tak się śmiesznie składa że pali więcej niż porównywalny JD (a to panie ten tego smok nad smoki ten JD :D )-tylko prosze bez tekstów że mam klapki na oczy czy coś-Szwajcarom z ich precyzją nie dowierzacie ?

Proponuję, żeby kolega czytał tekst ze zrozumieniem. Owszem, zużycie paliwa jest większe, ale tylko przy obciążeniu 100% i maksymalnych obrotach, czyli przy warunkach zgoła innych niż w normalnej pracy :) Przy obciążeniu 42,5% i obrotach WOM 540 Kubota spala ok 2 litry mniej, niż podobnej mocy maszyny konkurencji :P

#1505 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 15:10

co sadzicie o marce kubota Skąd kolega te rewelacje wytrzasnął-z wykresu czy raczej z relacji dealera ? :D -poczytaj sobie inne testy na tym portalu (ciągników o zbliżonej mocy) i znajdź mi taki który spali te 2 l/h więcej...
@kokoman0-"@Jaro przez słowo "większość" bardzo ładnie to ująłeś bo ja akurat zaliczam się do mniejszości :)"-no cóż-ja też :P .

#1506 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:11

Skąd kolega te rewelacje wytrzasnął-z wykresu czy raczej z relacji dealera ? :D -poczytaj sobie inne testy na tym portalu (ciągników o zbliżonej mocy) i znajdź mi taki który spali te 2 l/h więcej...

Z cytowanego przez kolegę testu :) Czytam, liczę, i nie chce mi wyjść inaczej:

KUBOTA M8540 http://www.services....ota_M8540_d.pdf
• Treibstoffverbrauch bei Teilbelastung 42,5 %
Zapfwelle 540 min-1: 319 g/kWh, 8,8 l/h
Sparzapfwelle 540E min-1: 263 g/kWh, 7,3 l/h

JD 5090M http://www.services....ere_5090M_d.pdf
• Treibstoffverbrauch bei Teilbelastung 42,5 %
Zapfwelle 540 min-1: 369 g/kWh, 10,8 l/h
Sparzapfwelle 540E min-1: 311 g/kWh, 9,1 l/h

Edytowany przez KIRK80, 03 styczeń 2013 - 17:23.

#1507 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:02

co sadzicie o marce kubota Troszkę mnie zastrzeliłeś tym testem bo fakt faktem że testu tego JD nie czytałem (przeglądam raczej DLG) . Przeczytałem tak na szybko to http://www.services....yr_9085MT_d.pdf i to http://www.services....Geotrac84_d.pdf i się zasugerowałem-mógłbym tylko napisać że i nie dziwi takie zużycie paliwa przy częściowym obciążeniu w bez mała 90 konnym ciągniku o max.momencie obrotowym porównywalnym z moim Zetorem 7211 :D .Reasumując-Kubota ma zapewne rewelacyjne zużycie paliwa w pracach niewymagających wysiłku i nierewelacyjne w pracach do których stworzono ciągniki.

#1508 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:53

co sadzicie o marce kubota Nierewelacyjne, czyli jakie? Miałeś może okazję pracować takim ciągnikiem, lub znasz kogoś, kto użytkuje Kubotę?
Myślę że np. w orce nie będzie zbytnio odbiegać od innych marek, natomiast w lżejszych pracach będzie to ciągnik bardzo oszczędny. Pytanie ile procentowo czasu ciągnik pracuje w orce, a ile np. w ładowaczu, oprysku, z rozsiewaczem nawozu itp.?
Co do max. momentu zgodzę się z Tobą, że na papierze nie robi on wrażenia, ale proponuję Ci skorzystać z możliwości przejechania się takim ciągnikiem na pokazach polowych. Możesz być zaskoczony możliwościami tych maszyn :)
Pozdrawiam serdecznie :)

#1509 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:12

co sadzicie o marce kubota Drogi @KIRK nie miałem co prawda okazji aby nim popracować ale znam osobę która taki ciągnik posiada (dokładniej rzecz biorąc 9540).Co do tego co napisałeś powyżej-racja ,tyle że pod jednym warunkiem-jeżeli byłby to jedyny ciągnik w gospodarstwie to mogę się z tym zgodzić.Jeżeli (jak np. u mnie ) w gospodarstwie jest tych ciągników więcej to logicznym wydaje się być stosowanie ciągnika słabszego do lżejszych prac a mocniejszego do tych cięższych.Co do możliwości i ewentualnego zaskoczenia :D to raczej podziękuję-od 2005 r użytkuję JD 5720 i wątpię aby ta Kubota w czymkolwiek (oprócz zwrotności ) mogła go zawstydzić.Oczywiście wiedzy swojej nie opieram na kartkowaniu reklam tylko na parokrotnych oględzinach owego ciągnika -(ma spore braki w wykonaniu).

#1510 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:39

co sadzicie o marce kubota Ale zgodzisz się że jeżeli ktoś potrzebuje ciągnika do zielonek i innych lżejszych prac to te 2l różnicy w spalaniu są mile widziane ;) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:44

Drogi @KIRK nie miałem co prawda okazji aby nim popracować ale znam osobę która taki ciągnik posiada (dokładniej rzecz biorąc 9540).Co do tego co napisałeś powyżej-racja ,tyle że pod jednym warunkiem-jeżeli byłby to jedyny ciągnik w gospodarstwie to mogę się z tym zgodzić.Jeżeli (jak np. u mnie ) w gospodarstwie jest tych ciągników więcej to logicznym wydaje się być stosowanie ciągnika słabszego do lżejszych prac a mocniejszego do tych cięższych.Co do możliwości i ewentualnego zaskoczenia :D to raczej podziękuję-od 2005 r użytkuję JD 5720 i wątpię aby ta Kubota w czymkolwiek (oprócz zwrotności ) mogła go zawstydzić.Oczywiście wiedzy swojej nie opieram na kartkowaniu reklam tylko na parokrotnych oględzinach owego ciągnika -(ma spore braki w wykonaniu).

Jakie to braki w porównaniu do JD M-ki bo przy R-ce faktycznie słabo wypada ale M-ke rozjeżdza

#1512 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:48

co sadzicie o marce kubota Zapinam Zetora (tak ,tak smok :D ) -i cześć.
@kargo-czy ja gdzieś pisałem o "M-ce" ?Mój to poprzednik serii "R".

Edytowany przez jaro, 03 styczeń 2013 - 19:51.

#1513 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:14

co sadzicie o marce kubota Też miałem 7211 :P ale w tamtym roku sie rozstaliśmy.
Wrzucałes te testy z M-ki to chyba coś pisałeś poniekąd ;)
Wydaje mi się ze R-ka spaliła by jeszcze wiecej niz M-ka na mechanicznej pompie ale zebym mial wybierać za tą sama kase badz mała ruznice wzioł bym R-ke mimo ze paliła by wiecej :P

#1514 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:22

co sadzicie o marce kubota Jak rozumiem rozstałeś się z bulem (jak prezydent może to ja też :D ) serca ?- bo to zacny sprzęt.5720 to taka "R-ka" z normalną pompą wtryskową.

#1515 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:54

co sadzicie o marce kubota Popatrzcie sobie na poziom hałasu. Dodam, że wzrost hałasu o 2 db ucho ludzkie odnotowuje jako dwa razy głośniej. Na wykresach z hamowni widać wyraźnie, że silnika kuboty nie można kręcić wyżej niż 2100. Na szczęście obroty wałka osiągane są poniżej tej granicy stąd rozsądne spalanie. Z tym, że wówczas silnik ma jedynie 75 KM. Jeśli chcemy pracować z pełną mocą to w baku będzie wir. Wniosek jak ktoś chce więcej mocy trzeba kupić mocniejszą kubote. Aby uzyskać odpowiednią dla siebie moc około 2100 obr. Odnosze wrażenie, że niższe spalanie w niższym zakresie obrotów osiągnęto kosztm mocy maksymalnej osiągane j aż przy 2600 i niskiego wręcz żałosnego momentu obrotowego. dodam, że mój wolnossący mf 390 ma 280 Nm.

#1516 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 03 styczeń 2013 - 21:22

co sadzicie o marce kubota Co do spalania Kuboty w "poważniejszej" robocie. Dajmy w takiej orce np. zwykle nie przekracza się wartości 2000 obr/min ja np. oscyluje zwykle w zakresie 1600-1700 obr/min. Tak więc jest to zakres obrotów przy jakich Kubota jest oszczędna natomiast szlag trafia oszczędność przy transporcie gdzie staramy się rozwinąć max. prędkość bo wtedy wykorzystujemy nieekonomiczny zakres obrotów. Oczywiście teraz jak już pisałem wcześniej Kubota montuje teraz w swoich ciągnikach system zarządzania mocą dzięki czemu max. prędkość możemy rozwinąć przy np. 1600obr/min (tą wartość podałem czysto hipotetycznie).
Jak już ktoś wcześniej to zauważył wzorując się na charakterystyce silników Kuboty lepiej jest wybrać nieco mocniejszą wersję. Ja np. w swojej 105-ce rozkręciłem ogranicznik tak by kręciła się max. do 2400 obr/min (żeby nikogo nie kusiło :) ) bo po jakiego grzyba wyżej silnik kręcić?

#1517 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 17:50

Oczywiście teraz jak już pisałem wcześniej Kubota montuje teraz w swoich ciągnikach system zarządzania mocą dzięki czemu max. prędkość możemy rozwinąć przy np. 1600obr/min (tą wartość podałem czysto hipotetycznie).

Modele M8560 oraz M9960 prędkość max osiągają przy ok 2000 obr/min. System zarządzania mocą to jeszcze inna bajka :) Słusznie kolega zauważył, że niema potrzeby kręcić motoru powyżej 2000obr, bo zakres 1400-2000 w zupełności wystarcza do wykonywania wszelkich prac :)

#1518 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:20

co sadzicie o marce kubota Pytanie tylko ile ta kubota ma mocy przy tych 2000 obr z deklarowanej mocy maksymalnej. W sumie zrobili sprytny z marketingowego punktu widzenia patent. Kubota stając do konkurencji z innymi markami o tej samej mocy co prawda malo pali ale tez od 2000 obr ma moc i moment jak modele o oczko niższe innych marek. Ciekawe tylko dla kogo ten manewr jest korzystny?

#1519 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 08:36

co sadzicie o marce kubota Jak to ile-z wykresu możesz odczytać.Moim zdaniem Kubota ma niezbyt ciekawą charakterystykę silnika-wykres mocy to taka "stroma górka"-czyli chcesz mieć moc musisz "dać po obrotach" ,chwilowe przeciążenie np. w orce-obroty .Własciciele Kubot-mam rację ?Zachowuje się tak wasz ciągnik pod obciążeniem czy zachowuje się tak tylko na wykresie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:27

co sadzicie o marce kubota tak, orka to cięzka praca ale nie jedyna w gospodarstwie akurat u mnie Kubota ME9000 robiła wszystko co mam do zrobienia w wielu pracach miała ciężko i bardzo ciężko(orka pług 5x35 siew amazone RE30+siewnik D8) wiem ile potrafi i ile przy tym paliwa potrafi wciągnąć. wiem też jak wygodnie i wydajnie się pracuje w formowaniu redlin sadzeniu ziemniaków i opryskiwaczu i naprawde rzadko się do baku zagląda. a przy kombajnie ziemniaczanym Grimme 70-20 praca nia to prawdziwa przyjemność. to tyle z opinii użytkownika.
W chwili zakupu była o wiele tańsza od JD5720 jak dodali to wyposażenie co bylo w Kubocie standardem. a i tak JD odpadł bo nie dalo się mu zwęzić rozstawu kół do rozstawu miedzyrzędzi. dopiero skończyliśmy spłacać kredyt (zadnego dofinansowania) ile gospodarstw tyle rożnych prac a ilu rolników i pomysłów tyle rozwiązań.
Ostatni rekord: około 35 litrów na trase 39km z 6t pszenicy (nie zmierzyłem czasu) +powrót 39km z pusta przyczepą w 58min. Całe 78 km gaz do oporu. silnik z górki rozkręcał sie do 2800 a pare górek było.