Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o marce kubota

3377 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 12:00

co sadzicie o marce kubota Jak spalanie w twojej 128?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o marce kubota Dzisiaj, 09:53
  •  

#1342 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:22

co sadzicie o marce kubota panowie ja zaczołem testować swoją 108 - na 100 km drogi spaliła 40 l ON i zrobiła 3,2 mth przy prędkości 0koło 36-38 km/h ( obroty około 2600) - powiem szczerze że się super jechało ale spalanie przy pustym ciągniku (tylko z turem) to troche ma za duże (zawiodłem się - liczyłem na max 30 l) , przydało by się ta sama prędkość ale przy niższych obrotach. wadą jest jeszcze fakt że brak miejsca dla 2 osoby a tu tyle chętnych na przejąrzczkę. :) cd nastąpi

#1343 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:30

co sadzicie o marce kubota Spróbuj przejechać tą samą trasę z ob 1500.W prawdzie będziesz jechał dłużej ale spali na pewno mniej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:36

co sadzicie o marce kubota teraz te nowe Kuboty,które mają wejść od lipca będą miały nadbieg i pełną prędkosć(40km/godz) już przy 2200 obrotow. To chyba obniży spalanie Kubot w transporcie?

#1345 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:45

co sadzicie o marce kubota tylko że przy 1500 obrotów to pewnie będzie jechał około 25 km/h i nie wiele mniej spali jak bedzie jechał z 4.5 mth. tu muszą coś wykombinować bo mój stary mtz mniej pali w transporcie

#1346 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 07:48

co sadzicie o marce kubota jakim cudem zrobi Ci więcej mth???

#1347 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:18

co sadzicie o marce kubota Pewnie chodziło mu o to, że silnik bedzie dłużej pracował i się troche pojęcia pomieszały. Zurzycie paliwa jest normalne przy tej mocy i braku ekonomicznych obrotów nie wiem co w tym dziwnego? Trzeba było np agrofarma pl kupić i taniej by transport kosztował.

#1348 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:32

co sadzicie o marce kubota Byłem wczoraj na GP Europy w Lesznie a tu niespodzianka równanie toru, a tu wyjeżdżają 4 kuboty. Fajny widok. Na każdej reklama o niskim spalaniu. Ja mam porównanie i wcale tak mało nie pali ta kubota. Powiem szczerze, że zetor w przeliczeniu na ha tej samej roboty spali mniej. Na trasie 100km mi forterra przy pełnym ładunku razem 32 tony spaliła 40l. tak jak koledze wyżej przy pustym ładunku kubota.

#1349 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:41

co sadzicie o marce kubota Przy takich przełożeniach ładunek tak bardzo nie zmienia spalania. Silnik nie obciążony pali dużó ponieważ wytwarza pełną moc pracując z max obrotami. To, że wytworzona moc nie jest w pełni wykorzystana to inna sprawa.

#1350 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:00

co sadzicie o marce kubota No chyba jednak robi to różnicę :D .Akurat kiedyś mierzyłem spalanie na 200 kilometrowym odcinku (droga z dużą ilością wzniesień) ładunek na haku prawie żaden bo (łącznie z przyczepą) jakieś 4 tony.Zetor 7211-42 l,JD 5720-55 litrów z tym iż oczywiście JD pokonał tą trasę znacznie szybciej.
@yarpen12-no to teraz wiesz ile warte są reklamy :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:17

co sadzicie o marce kubota

Przy takich przełożeniach ładunek tak bardzo nie zmienia spalania. Silnik nie obciążony pali dużó ponieważ wytwarza pełną moc pracując z max obrotami. To, że wytworzona moc nie jest w pełni wykorzystana to inna sprawa.

Większej bzdury dawno nie słyszałem.

#1352 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:41

co sadzicie o marce kubota Niestety taka jest prawda wciskasz gaz na maxa i masz bardzo duże spalanie. Także do transportu nie bardzo sie nadaje. Jednak w pracy jest już duzo lepiej np. w agregacie uprawowym 4.2m bomet przy uprawie pod QQ na 20ha + przejazdy spalił 85litrów powiem szczerze ze bylem mile zaskoczony Fendt 310lsa palił mi więcej i trudniej go zdusic niż Fendta bałem sie ze może sobie nie poradzic a latał az miło srednia predkośc 10km/ha obroty nie prekraczałem 1900

#1353 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:42

co sadzicie o marce kubota No oczywiście można łapać się za słówka itd. Chyba każdy zdaje sobie sprawę że im większy ciężar tym spalanie większe. Zwłaszcza jeśli teren będzie np nierówny czy grzązki. Chodziło mi o to , że moc nie jest w pełni wykorzystana i tyle. Nie wiem czego tu nie rozumieć. Im większa prędkość obrotowa tym większa dawka paliwa, częstotliwość jego podawania, itd. Takie trudne?
Mariusz ja do ciebie nie mówiłem tylko pisałem, ale cóż jak się nie zna znaczenia niektórych słów to o czym my będziemy tu pisać. Wychodzi na to, że sam bzdury piszesz uzywając niewłasciwych słów.
"Tak bardzo" może nie jest najszczęśliwiej dobranym okresleniem i jest płynne przyznaje.

Edytowany przez hubertuss, 29 kwiecień 2012 - 12:19.

#1354 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:19

co sadzicie o marce kubota Silnik nigdy nie wygeneruje większej mocy niż wynika to z obciążenia. Ty napisałeś, że pracuje przy pełnych obrotach na 100% ale "część tej mocy nie jest wykorzystana"

Większe spalanie przy nie obciążonym silniku i wysokich obrotach bierze się z niskiej sprawności silnika w tym obszarze pracy(patrz mapy BSFC). I to całe wyjaśnienie, a nie jakieś historie o wytwarzaniu pełnej mocy, która w jakiś niezbadany sposób gdzieś ginie.

#1355 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:22

co sadzicie o marce kubota Sprawa jest prosta jak cep. Ty próbujesz zrobić z tego jakąś teorie i po co? Dowartościować się chcesz, kompleksy masz? Gdzie ja napisałem, że moc gdzies ginie? Nie jest wykorzystana jak trzeba, bo ciągnik nie jest idealnym narzedzxiem do transportu, czy jazdy. Pisałem wyraźnie i po polsku o ekonomicznych obrotach. Każdy silnik wytwarza pełną moc przy innych obrotach to jest normalne, kazdy ma inną sprawnosć,. Ale zasada jest taka sama. Mniejsze obroty mniej spali. Widziałem kiedyś test ciągników 80 KM. Wszystkie z przyczepą chyba 8 ton i z prędkością 40 km/h bez ekonomicznych obrotów spalały około 38 - 40 litrów na 100 km. Te z eko obrotami paliły około 32 - 34. To samo tyczy się jazdy na pusto. Ktos napisał, że spalił kubotą 100 KM bez obciążenia 40 litrów na 100 km. W teście z przyczpami paliły po 40. Mając to na uwadze użyłem sformułowania "tak bardzo". Zresztą gdy weźmiemy pod uwagę ciężarówkę która spala około 36-38 l na 100 km i jej możliwości przewozowe to już chyba wyraźnie widać jak nie ekonomicznym pojazdem transportowym jest ciągnik.

Edytowany przez hubertuss, 29 kwiecień 2012 - 14:33.

#1356 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:06

co sadzicie o marce kubota no dobra nie kłóćcie się - fakt jest taki że za dużo pali i jak tak dalej będzie to wole mtz do transportu bo na 28 km spali 8-10l ON lub opału. muszą z tym zrobić porządek, a od jutra będę testował dalej -z pewnością napisze co wynikło. jeszcze jedno, czy u Was słychać gwizd z tyłu ciągnika przy jeździe na pusto ( pod obciążeniem nie próbowałem)

#1357 Share fender

fender

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:15

co sadzicie o marce kubota Pytanie z innej beczki - jakie śruby użyte są w Kubotach ? Calowe czy metryczne ?

#1358 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:19

co sadzicie o marce kubota Kubota silnik i naprawisz młotkiem i przecinakiem a elektronika u japońca jeszcze nigdy się nie po psuła

#1359 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:16

co sadzicie o marce kubota spójrz do galerii i zobacz jak się naprawia skrzynię biegów w Kubocie :P Młotek jest tam średnio potrzebny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 03 maj 2012 - 16:11